Jeden plus jeden

Predstavte si, že máte príšerný život. Manžel od vás odišiel a na domácnosť neprispieva ani penny, vášho syna tínedžera šikanujú a dcéra, matematický génius, má možnosť nastúpiť na prestížnu školu pre nadané deti, ale vy si to nemôžete dovoliť. Aj kúpa obyčajnej rovnošaty by vás finančne položila, nieto školné. Taký je v skratke život Jess Thomasovej. Jedného dňa sa jej však do života pripletie zvláštna náhoda. V taxíku nájde zväzok bankoviek, patriaci arogantnému milionárovi Edovi Nichollsovi, ktorému Jess upratuje dom. Peňazí nie je veľa, pre Eda len pár drobných, no pre Jess by znamenali kľúč k vyriešeniu problémov. Mladá matka je zásadová a dobre vie, čo je správne, no rozhodne sa inak. V tej chvíli ešte netuší, ako jej tento človek zmení život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289908/jeden-plus-jeden-rqf-289908.jpg 4.31265

One Plus One (2014)

Vydáno:, Ikar (SK)

tereza8418

Jako kdyby se vam pred ocima odehraval pekny romanticky film na nedelni pohodove odpoledne... Vic asi neni treba rikat. :)

putpuda

Nemohla jsem se nějak začíst, ale přesto je kniha velice příjemná a milá :) Dovedla bych si ji představit i jako film. Fajn rodinnou komedii. Určitě zase sáhnu po dalším příběhu od J. M.

Bades

Knížka skvěle napsaná, mimo zdravé dávky romantiky mě opravdu pobavily komentáře a reakce malé Tanzie.

Lucinka007

Jako vždycky mě knížka od téhle autorky skvělě bavila. Líbil se mi děj knihy, postavy i spojení "dvou světů". Tanzie a její nadání na matiku bylo skvělé.
(Spoiler)
Líbil se mi dobrý konec knihy. To jak se vyřešila šikana i matematický soutěž. Za mě opět skvělá kniha!

xSimaix

Jeden plus jedna je další vynikající kniha z dílny Jojo Moyesové, která nám touto knihou ukázala svoji poměrně dosud nepoznanou stránku.
Kniha Jeden plus jedna mě překvapila tím, kam se její příběh ubíral, jelikož jsem očekávala něco úplně jiného. Kniha působila jako skvělá rodinná romantická komedie s úžasnými a zajímavými postavami. Od horlivé mladé maminky Jess po matematického génia Tanzie má tato kniha nesmírně rozmanitý výběr postav - každá je výjimečně svá.
Kniha mě bavila do posledního řádku, byla nesmírně čtivá, zábavná a jsem až překvapená, jak moc mě příběh pohltil. Byl jednoduchý a přesto originální a kouzelný.
Kniha ve mě zanechávala nesmírně pozitivní energii a šťastný pocit vždy, když jsem si vzala do ruky.
S radostí doporučuji.
Jsi kouzelnice, Jojo!

Gweny

Knihu jsem dostala darem. Její obal mne ihned upoutal a i když mi chvilku trvalo se do ní začíst, možná to byly víc než dva pokusy. Nakonec jsem se ale začetla a kniha mne úplně pohltila. Byl to příjemný útěk od vlastní nepříliš pozitivní reality někam, kde to ze začátku až skoro do konce taky nevypadalo moc dobře. Kniha mi v tom mém období byla útěchou. Dobře se četla. S hlavními hrdiny jsem prožívala veškeré emoce. Jsem si jistá, že od této autorky si ráda přečtu i jiné knihy.

VerJer

Příjemná, oddechová pohádka pro dospělé.

jes09

Ve srovnání s ostatními byla slabší (pro mě).

Martooni

Naprosto skvělá kniha! Skvělý příběh! Knihu jsem přečetla za 2 večery.
Budete mi chybět Tanzie, Ede, Jess, Nicky a Normane ❤️

Brambor16

Úplně to vidím jako film. Klasická romantická komedie, naplněná spousty emocí a vtipem. Ten pes tam prostě nemá chybu.

Páájinka

Moc pěkná kniha. Pohádka o Popelce a o tom, jak všechno dobře skončí :-)

stanza

Krásny, laskavý oddechový příběh, plný optimismu, lásky a naděje. Přesně to jsem chtěla. Jojo prostě psát umí a mě nikdy nezklame, náramně jsem si to užila.))

Makaja

Prostě pohádka pro dospělé, od začátku je jasné, jak to bude probíhat a jak to skončí. Ale čte se to dobře, oddechovka na jedno odpoledne, proč ne.

swayno

příjemná oddechovka :)

Ivka14

Kniha velice hezká s dobrým a hezkým koncem. Je to moje třetí kniha od Jojo a pokaždé je nádherná.

Markis123

Za mně od mé milované Jojo slabší-bohužel lehce předvídatelný konec, místama jsem se i bohužel nudila :(

hanka616

Hezká oddechovka u které od začátku víte jak to dopadne. Rozhodně stojí za přečtení.

Kizi

Knihu jsem přečetla jako první od Jojo. Musím uznat, že mile překvapila, i když jsem tentokrát od začátku věděla vše :). Ale jako oddychová knížka postačí.

Veruu95

Moc milý příběh!

Aaliyan

Další úžasná kniha od úžasné Moyes :-)

Joyce24

Příjemně čtení od mé oblíbené autorky. Příběh ze života, kdy se nic nedaří a vše nebo téměř vše je špatně. A pak přijde zlom ? Skončí to happyendem? Doporučuji nechat se překvapit a knihu si přečíst.

Mruskulka

Pěkná oddechová knížka. Snadno se četla a příběh pohltil. První knížka této autorky a určitě ne poslední.

marimat

I mě se tato kniha moc líbila.
Nebylo to zbytečně přeslazené a občas je potřeba dobrých konců.
Život těch problémů přináší tak dost a za ten optimismus za ten jsem moc ráda.

Nikola995

Moje úplně první kniha od jojo ,která mne přesvědčila koupit další a další. Krásný,romantický,oddechový příběh:-)

SelenaDemi428

Příběh byl odhadnutelný už od začátku, ale na oddech ideální kniha, líbila se mi. Jen musím vytknout jednu nesrovnalost, které si asi autorka a korektoři nevšimli a to je to, že se Norman vyskytuje ve dvou situacích zároveň - když pan Nicholls jede Tanzie pro brýle, tak je s ním pes v autě a zároveň se ve stejné chvíli podle autorky nachází i s Jess, Tanzie a Nickym ve škole.

Kingomolka

Líbila se mi :)

LucyBooks

Úžasná kniha, plná smutku, ale i vtipu a krásných myšlenek.
Doporučuji!

Tessina

Kniha je perfektní na odreagování. Při čtení knihy jsem si často připadala, jako člověk trpící mániodepresivní psichozou. Neustále jsem se musela smát jejich psovi a nato z ničeho nic jsem začala brečet, protože mi jich bylo líto.

wiana82

Bylo to až moc předvídatelné, každý krok. Četlo se dobře, ale nejvíc jsem se těšila, až to dočtu, myslím, že i brzo zapomenu o čem kniha byla. Průměr.

Denisa153

Na knížku jsem dlouho čekala, a jak moc jsem se na ni těšila tím větší pro mě bylo zklamání pro přečtení. Nejlabší kniha od Jojo.

rodina cesta, roadtrip

Jojo Moyes