Jeden plus jeden

Jeden plus jeden

Predstavte si, že máte príšerný život. Manžel od vás odišiel a na domácnosť neprispieva ani penny, vášho syna tínedžera šikanujú a dcéra, matematický génius, má možnosť nastúpiť na prestížnu školu pre nadané deti, ale vy si to nemôžete dovoliť. Aj kúpa obyčajnej rovnošaty by vás finančne položila, nieto školné. Taký je v skratke život Jess Thomasovej. Jedného dňa sa jej však do života pripletie zvláštna náhoda. V taxíku nájde zväzok bankoviek, patriaci arogantnému milionárovi Edovi Nichollsovi, ktorému Jess upratuje dom. Peňazí nie je veľa, pre Eda len pár drobných, no pre Jess by znamenali kľúč k vyriešeniu problémov. Mladá matka je zásadová a dobre vie, čo je správne, no rozhodne sa inak. V tej chvíli ešte netuší, ako jej tento človek zmení život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289908/jeden-plus-jeden-rqf-289908.jpg 4.31195

One Plus One (2014)

Vydáno:, Ikar (SK)

marimat
včera

I mě se tato kniha moc líbila.
Nebylo to zbytečně přeslazené a občas je potřeba dobrých konců.
Život těch problémů přináší tak dost a za ten optimismus za ten jsem moc ráda.

Nikola995
předevčírem

Moje úplně první kniha od jojo ,která mne přesvědčila koupit další a další. Krásný,romantický,oddechový příběh:-)

SelenaDemi428

Příběh byl odhadnutelný už od začátku, ale na oddech ideální kniha, líbila se mi. Jen musím vytknout jednu nesrovnalost, které si asi autorka a korektoři nevšimli a to je to, že se Norman vyskytuje ve dvou situacích zároveň - když pan Nicholls jede Tanzie pro brýle, tak je s ním pes v autě a zároveň se ve stejné chvíli podle autorky nachází i s Jess, Tanzie a Nickym ve škole.

Kingomolka

Líbila se mi :)

LucyBooks

Úžasná kniha, plná smutku, ale i vtipu a krásných myšlenek.
Doporučuji!

Tessina

Kniha je perfektní na odreagování. Při čtení knihy jsem si často připadala, jako člověk trpící mániodepresivní psichozou. Neustále jsem se musela smát jejich psovi a nato z ničeho nic jsem začala brečet, protože mi jich bylo líto.

wiana82

Bylo to až moc předvídatelné, každý krok. Četlo se dobře, ale nejvíc jsem se těšila, až to dočtu, myslím, že i brzo zapomenu o čem kniha byla. Průměr.

Denisa153

Na knížku jsem dlouho čekala, a jak moc jsem se na ni těšila tím větší pro mě bylo zklamání pro přečtení. Nejlabší kniha od Jojo.

Netopilice

Hezká, odpočinková kniha. Dobře se čte, ale na můj vkus už to bylo trochu přitažené za vlasy. Od Jojo znám lepší.

Mr.Pajek

Za me nejslabsi kniha od Jojo..

Ditula

Po Než jsem Tě poznala, Život po Tobě a Poslední dopis od Tvé lásky jsem byla zvědavá na další knihu od Jojo Moyes. Knížka se celkem dobře četla, měla spád a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě mile překvapil. Ale byla zatím nejslabší od těch předchozích knih, které jsem četla. :-)

Gibis

Příjemné oddechové čtení. Kniha o tom, jak jedna dlouhá cesta do Skotska změní životy všech zúčastněných. Kniha o tom, že když budete hodní, budete dělat správné věci a věřit v to, že všechno dobře dopadne, tak se vám život odmění a opravdu to dobře dopadne....ještě že to alespoň v těch romantických knihách takhle funguje :)

margoj

Má třetí kniha od Jojo Moyesové a opět nezklamala.
I když byla ze všech tří nejslabší, tak byla čtivá, najednou jsem měla 60 stran za sebou a to se mi zdálo, že uběhlo pár minut. Slaďárna a smutná zároveň, jak už jsme od autorky zvyklí, konec byl předvídatelný.

ivousekk

Výborný příběh, který mě fakt hodně bavil. A několikrát rozesmál. I když jsem od začátku tušila, že Jess a Ed skončí spolu, stejně jsem to musela přečíst a jsem ráda. Moc se mi to líbilo. Za mne výborná romanťárna s lehce sociálním přesahem a několika vtipnými situacemi.

MaťaZ.

Po jiných knížkách od Moeysové, mě tahle trošku zklamala. Na víkend přijemné oddechové čtení, ale nějak jsem tušila, že skončí Jess a Ed spolu. Jen mě překvapilo jeho poraženectví u soudu.

Abia

Kniha se čte dobře, pustila jsem se do ní po přečtení Než jsem tě poznala. Nemůžu říct, že jsem zklamaná, ale normálně čtu propracovanější knihy a je trochu nuda vědět, jak to dopadne od prvních stránek.

Příběh je uvěřitelný, proč ne. Postavy se mi líbily, všechny jsem si je oblíbila, jen to pro mě bylo nějak málo. Teď už vím, co od knih o této autorky čekat, do čeho jdu. Až si budu chtít oddechnout a užít si pohádku pro dospělé, bude to fajn.

BarkaS

Kdybych to shrnula třemi slovy: Kýč, ale milej. Jinak je to příjemná, i když trochu smutná pohádka, jak už jsme od Moyesové zvyklé.

Francesca14

Jasně, v něčem bylo v knize znovu to stejné, co - jak se zdá - ve většině autorčiných knih (chudá ženská a bohatý chlap, láska, šťastný konec), ale rozhodně se nedá říct, že by mě příběh nebavil. Byl přečtený za víkend, stránky ubíhaly pod rukama, na čtení nebylo nijak zvlášť potřeba se soustředit, styl psaní Jojo Moyesové mám rozhodně ráda. Kniha byla vtipná, docela dojemná, oblíbila jsem si všechny hlavní postavy. Jako romantická oddechovka rozhodně splnila svůj účel.

marketa9252

Dojemný příběh...

Adhara

V porovnaní s autorkinou predošlou knihou Predtým, ako som ťa spoznala to bolo slabé. Kým Predtým, ako som ťa spoznala bola vo vývoji deja značne originálna, tu nájdeme v príbehu len klasickú klišéoidnú schému „ako popoluška k šťastiu prišla“. Upratovačka, ktorá zbalí svojho bohatého šéfa, je červená knižnica ako vyšitá. A nepomáha jej ani skutočnosť, že bohatý šéf o svoje bohatstvo prišiel, aby v chudobe mohol žiť so svojou láskou šťastne až kým nepomrú. A čo nevyriešila láska s bohatým šéfom, to vyriešil za vagón šťastných náhod (zosypaných na upratovačkinu rodinu po vagóne nešťastných náhod), pri ktorých som len tak oči prevracala.

Jediné plus oproti lacným ženským románom je v tom, že knižka je dobre napísaná. Štylistika fajn, príbeh pekne odsýpa. Lacný motív autorka obložila bohatými omáčkami so zaujímavými postavičkami a epizódkami, ktoré z príšerne predvídateľnej schémy urobili aspoň slušné voľnočasové čítanie. Záverom - spracovanie na štyri hviezdičky, ale smerovanie deja, najmä v záverečnej časti, za dve.

rada11

Opět úžasný a poutavý příběh od Jojo Moyes...

whiolet

Příjemná oddechovka.
Jojo Moyesová je pro mě zárukou skvěle napsaných oddechových knížek a i tahle kniha mě nezklamala.
Několikrát jsem se nahlas zasmála a příběh se četl skoro sám. Jen škoda, že to nemá víc stránek, trochu mě mrzí, že příběh už skončil :)

hvězdo.kupa

Na začátku jsem byla děsně napjatá, uprostřed už mě ta romantika začínala nudit, blízko ke konci jsem za každou kapitolou v duchu vykřikla: "Cože??!" a na konci už mi bylo jasné, jak to s nimi dopadne.
Možná mi přišel trochu únavný ten kontrast mezi extrémní chudobou a extrémním bohatstvím, který mi byl neustále připomínán. Ale jinak vesměs uklidňující čtení, takové to, co je potřeba občas zařadit mezi to kriminálno, nereálno, depresivno ...

Anis17

Moc pěkná kniha, děj se mi moc líbí. Četla se jedním dechem.

Magič

Kniha se četla velmi lehce a příběh rychle plynul. Postavy jsou sympatické a řeší trochu větší problémy v životě. Někdy se cesty dvou naprosto různých lidí sejdou a vyjde to. Je to moje první kniha od autorky a rozhodně se pustim do dalších.

LuciíŠvarc

Páááni! Nevím co říct, jedním slovem boží! Dlouho jsme se nesetkala s takovými sympatickými postavami. Příběh uklízečky jsme hltala, úplně jsem chápala její situaci. Moc se mi líbili pohledy všech postav, nebylo to jednostranné. Četla jsem dost knih od Jojo a vždycky tu co přečtu, o ní tvrdím že je ta NEJ, nevím kam až to může vést, ale její knihy jsou skvělé. Doporučuji všem, její knihy se líbí všem 3 generacím v naší rodině.

hopen

Kniha se mi dobře četla, patří pro mě mezi ty lepší od Moyes.

Aleh

Jess Thomasová je sama se dvěma dětmi a její finanční situace také není zrovna nejrůžovější. Ale Jess je silná žena a jako matka chce pro své děti jen to nejlepší. Pracuje jako uklízečka u milionáře Eda Nichollsova. Ed se rozhodne zavézt celou rodinu do Skotska, neboť Jess na cestu nemá peníze a chce, aby se její dcera mohla zúčastnit matematické olympiády. Je to taková road movie. Dlouhá cesta před nimi.Co tam se všechno uděje? A těch zážitků, které jim společná cesta autem poskytla! Dobře se to četlo, rychle to ubíhalo. Je to ale úplně něco jiného než příběhy , které jsem dosud od Jojo Moyes četla. I tak příště zase sáhnu po její další knize, kterou jsem dosud nečetla.

misowi84

Páni... Já mám rád road-movie, netušil jsem však, že může existovat
road-book :-)
Kniha mě neskutečně bavila. Opět výborné vykreslení postav. Zábavný děj.
Jedu si teď na Jojo vlně, takže mi zbývá už pouze Krasojezdkyně.
Doufám, že brzy něco nového přibude :-)

petra3242

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla. Jojo Moyesová mi byla doporučená kamarádkou, že prý píše úžasně. Po pravdě kniha mi nijak úžasná nepřišla. Příběh se mi začal líbit až když Ed vezl celou rodinu na matematickou olympiádu. Konec příběhu byl moc hezký. Jsem ráda, že vše skončilo právě takto, i když si myslím, že v opravdovém životě by se nic takového nestalo.