LucyBooks

Květy zlaKvěty zlaCharles Baudelaire

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a jsem si jistá, že bez výkladu bych všemu nerozuměla. Některé básně na mě byly těžšího rázu.
Líbí se mi zde jazykové prostředky, těmi se to opravdu jen hemží. I když možná o trochu u mne vede Rimbaud s jeho opilým korábem.
Tato poezie není špatná, doporučuji.

29.12.2021

Nové začátkyNové začátkyLilly Lucas

Na knížku jsem se velmi těšila jen co vyšla. Už obálka sama o sobě je příjemná na pohled.
Příběh byl pro mě relax, ač by se dalo namítnout, že může být předvídatelný, mě moc bavil (I když klišé tu byla, ale v přijatelné míře, u této beletrie to tak je a nevadí mi to). Dále se mi líbilo vykreslení prostředí a též postav - všechny mi byly sympatické. Hrozně se mi u nich v Green Valley líbilo a chtěla jsem tam taky :-).
Celkově na mě knížka působí moc dobře, vyloženě odpočinkově. Nyní na podzim ideální čtení. Čtení, které vykouzlí úsměv na duši, já si k němu brala čokoládu jak byl příběh sladký :-). Troufám si říci, že tento příběh mě vytáhl ze čtecí krize.
Ovšem, už netrpělivě vyhlížím druhý díl.
P.S. Myslím, že každá čtenářka by chtěla svého Ryana :-).

21.10.2021

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

I když jsem četla knihy se stejným tématem tato byla jiná. Velmi smutná, až člověku ukápne slza ani neví jak.
Bylo mi moc líto hrdinů. Opět se mi potvrzuje, že nechápu, jak se taková zvěrstva mohla dít. O to horší je to, že příběh vychází ze skutečného základu. Poutavě napsáno (na mě i moc brutálně).

08.09.2021

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Knihu jsem četla, protože je povinnou četbou. Očekávání jsem neměla, i když jsem si tak trochu myslela, že budu nějak překvapená. To jsem byla, ale ne moc mile. Nemohu si pomoct, ale tento styl psaní a jazyk mi nesedí. I když zde byla dobře vykreslena atmosféra nádraží a vlaků.
Na této úrovni mě více oslovil Ota Pavel, ten mě napodruhé chytnul, třeba se mi to stane i tady.

25.08.2021

Opilý korábOpilý korábArthur Rimbaud

Přečteno jako povinná četba. Báseň jsem četla již dříve a byla jsem více nadšená, nyní mě verše již tak neoslovily. Ovšem cením věk autora, když báseň vznikla.
Četla jsem celou sbírku, některé básně mě chytily více, některé méně.

25.08.2021

Seznam mých přáníSeznam mých přáníGrégoire Delacourt

Panejo, nemám slov! Knížka mě dostala. Tak moc krásně, ale zároveň bolestně a citlivě napsaná.
Nejde o nějakou prvoplánovanou oddechovku, ale o knihu, která ukazuje na to, co je v životě skutečně důležité.
Doporučuji všem, to se musí přečíst.

12.07.2021

Pozvala mě dálPozvala mě dálLucy Clarke

Musím říci, že na knihu jsem byla velmi natěšena, ale po přečtení z ní nejsem vyloženě paf. Možná jsem měla větší očekávání, chvílemi mi kniha jako kdyby připomínala jiné thrillery. Osobně bych možná příběh trochu zkrátila.
Ovšem, kladně hodnotím postavy a jejich vykreslení, to autorka zachytila dobře. A stejně tak i atmosféru a prostředí. A jako malý hezký bonus jsou na začátku každé kapitoly citáty od hlavní postavy - spisovatelky :).
Líbí se mi motiv závisti a žárlivosti a co vše to může způsobit a ovlivnit :).

16.06.2021

TuleníTuleníCatana Chetwynd

Milý útlý komiks o lásce a o všem co k ní patří, ať už jde o starosti nebo radosti.
Čte se velmi rychle, mohla by mít více stran.
Obrázky zlepší náladu a zahřejí u srdce.
Doporučuji!

10.06.2021

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Knihu jsem dostala v rámci povinné četby a musím říct, že jsem čekala více. Jsem spíše zklamaná. Vím, že příběh je záměrně psaný prostě a že nemá být jeho hloubka hned vidět, ale mně to nesedlo . Zároveň jsem ráda, že jsem se s příběhem blíže seznámila, zkusit se má vše.

23.04.2021

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Pro mě byla kniha naprosto perfektní!
Od autorky již třetí. Nyní srovnatelná s Za zavřenými dveřmi. Dilema pro mě tak silná vyloženě nebyla, tu bych ani tak nehodnotila jako thriller. V Pasti lží byl pro mě IDEÁLNÍ THRILLER, takový mám ráda, pořádný s napětím.
Ač jsem viděla názory, že je příběh primitivní, tak pro mě měl spád a držel mě v napětí. I když jsem začala docela brzy tušit, kdo je vrahem, tak se mi líbilo počínání hlavní hrdinky.
Chvílemi jsem se ze začátku až bála.
Chválím propracované detaily.
Postavy mi byly sympatické...všechny...skoro...
A prostředí se mi krásně představovalo.

05.02.2021

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scényDávám ti své tělo - Jak píšu milostné scényDiana Gabaldon

Tato kniha pro mě byla dárek. Normálně bych si přečetla až po dočtení celé série.
Primárně poskytuje rady jak psát sexuální scény. A dále je spíše pro fanoušky série Cizinka a dalších knih od autorky. Nebo jako reklama pro ty, kteří knihy neznají.
Knížka nebyla vyloženě špatná, ale pro mě nic moc zajímavého.

28.01.2021

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

První přečtená kniha tohoto roku! Začala jsem ji číst přesně 1.1.
Co se týče výběru, tak nelituji. Od autorky jsem četla kdysi Za zavřenými dveřmi a stejně tak mi i tato kniha utíkala velmi rychle. Možná mi v této knize oproti předchozí chyběl trochu spád. Jinak začátek byl skvělý a nenudila jsem se, až na věci, které se daly předpovídat. Konec byl smutný, jen jsem ho možná čekala více emotivní. Až poté mi došlo, že to není ten klasický thriller, kde jste napnutí, spíše velké rodinné drama.
Postavy mi také sedly, byly dobře vykresleny.
No, podtrženo, sečteno, doporučuji, je to knížka u které vypnete, ale zároveň ji někde vzadu v hlavě budete mít!

08.01.2021

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagda Knedler

Poslední přečtená kniha tohoto roku. Nevím jak ji zhodnotit, protože to jsou většinou události skutečné a nemůžu blbě hodnotit to, že jsou negativní apod. Samozřejmě to bylo smutné a kruté.
Spíše mi nesedl styl psaní, nemám moc ráda skákání před a po a z postav. A jakoby mi nešel vytvořit vztah k hlavní hrdince.
Knížka mi místy přišla až táhlá. Co obdivuji je to, že jsem se dozvěděla nové informace.
Knížka nebyla vyloženě špatná, ale čekala jsem více. Ten boom kolem ní sliboval dle mě něco více.
Jinak chválím i grafické zpracování.
Co se týče koncentračních táborů, tak u mě vede Mengeleho děvče to bylo pro mě osobně lepší čtení, ale neříkám, že knížku nedoporučuji, jen neměla asi ten wau efekt.

31.12.2020

Polibek v New YorkuPolibek v New YorkuCatherine Rider

Milá knížečka s vánoční tématikou.
Kapitoly se střídají z pohledu Charlotte a Antonyho.
Knížka jako stvořená na tyto dny. Moc se mi líbila, i když to mohlo pro někoho být klišé.
Je zde hezky vykreslená dějová romantická linka. Antony a Charlotte si zrovna prošli rozchodem...a jak to tak bývá..Vánoce dělají zázraky...
Navíc je zde moc krásně vykreslen New York. U knížky jsem si krásně odpočinula, milá jednohubka, kterou doporučuji.

04.12.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Po přečtení také souhlasím, že tato kniha je právem top kniha 2020!
Nemám slov. Ihned mě kniha vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Četla se opravdu velmi poutavě. Postavy mi byly sympatické a prožívala jsem s nimi jejich (pohnuté) osudy. Vždy jsem se bála co je potká dál, ale i přesto jsem se strachem hltala další stránky a kvůli příběhu ponocovala.
Obdivuji autorku, že se pustila do takové knihy s onou problematikou. Jelikož jsem o takovéto historie Karvinska moc nevěděla, tak jsem se velmi poučila a je to až děsivé. Určitě jsem se dozvěděla velmi zajímavých a poučných poznatků.
Zkrátka doporučuji a měl by si ji přečíst každý! I když je velmi smutná, přesto lidsky psaná. A rozhodně si vážím v jaké době mám možnost žít, i když se také něco najde.

29.11.2020

Balada o ptácích a hadechBalada o ptácích a hadechSuzanne Collins

Jedním slovem PECKA! Přesně takovou knížku jsem potřebovala. Pořádné fantasy, kterému nechybí krutost. Ač je to delší dobu co jsem četla (pouze 1.díl)/viděla filmy, byla jsem nadšená opět z tohoto světa, snad ještě více. Tenkrát ve mně film ani takový dojem nezanechal. Rozhodně mě knížka nalákala na původní trilogii.
Postavy jako Lucy Gray, její skupina nebo Jessup mi byly sympatické a to (bohužel) i Corionalus Snow - ten je zde 18 letý, trenér splátkyně z 12. kraje Lucy Gray, když se pořádá 10. ročník Hladových her.
Povede se jim spolu vymyslet jak na soupeře? Tak to se budete muset dočíst sami.
Myslím si, že není špatné vidět Snowa nejdříve za mlada, má to smysl jako celý příběh, rozšíří to znalosti z tohoto světa. A boží, skvěle doplňující obálka celý děj je třešnička na dortu.
Já jsem po dlouhé době opět nadšená a určitě doporučuji všem.

20.11.2020

Chci jen dítěChci jen dítěSusan Elizabeth Phillips

Věděla jsem do čeho jdu, alespoň jsem si to myslela, ale knížka mě mile překvapila. Měla v sobě něco víc než jen pouhý sladký příběh bez nějakého vážnějšího tématu.
Líbily se mi určité pasáže plné pošťuchování, stejně jako pasáže smutných vzpomínek.
Jen je škoda, že mě knížka úplně tak moc nelákala, protože jsem ji četla od začátku října, možná na ni jen nebyl pořádně čas, abych se jí věnovala. Postavy byly sympatické. Obálka mi přijde vyloženě sladká. Zkrátka, ač možná chvílemi naivní příběh, tak na odreagování je povedený. Doporučuji.

15.10.2020

Ledové sestryLedové sestryS. Tremayne (pseudonym)

Po dlouhé době skvělý thriller, který mě chytl od první stránky a nepustil až do konce!
Kde začít? Knížka má tolik wau věcí.
Ač se jedná o thriller/až horor místy, tak je zde skvěle vykreslená psychologie postav, jednání, charakter, propracované napětí. Příběh se zdá být promyšlený. Závěr jsem nečekala, úplně mě z něho polil ledový pot.
Knížku bych mohla vychvalovat do nekonečna, jednoduše, pokud jste milovníci napětí a záhad, doporučuji!

18.09.2020

Hříšní světciHříšní světciEmily A. Duncan

Knížka se mi líbila, ale spíše až u konce. Já osobně bych ji zkrátila. Nebyla špatná, ale také zde nebylo nic moc neobvyklého co jsem ještě nečetla. Zároveň mě ale konec nalákal na pokračování. Takže ve výsledku hodnotím kladně.

13.09.2020

Bez vodítkaBez vodítkaRupert Fawcett

Jednohubka pro zasmání. Každý kdo má doma pejska se jistě pobaví.
Některé části byly opakující se nebo neměly takový šmrnc, ale vcelku povedené komiksy, možná za něco může i překlad. Přečteno na jeden zátah.
Doporučuji.

02.09.2020

Život, na který metr nestačíŽivot, na který metr nestačíKarolina Mikšíková

Milá knížka u které nemusíte přemýšlet. Chvílemi jsem až nemohla uvěřit některým zážitkům.
Líbilo se mi, že je autorka lidská a na nic si nehraje. Knížka se četla velmi lehce. Určitě navštívím i její blog.
Doporučuji.

01.09.2020

NikyNikyZuzana Ryšavá

Jsem moc ráda, že se mi knížka dostala do rukou. Tento příběh z prostředí mladých lidí, hlavní 18 leté hrdinky Niky, která byla stejně stará jako já, mi velmi sednul, možná i proto.
Četla se mi skvěle a ohromně rychle.
Je to takové milé oddechové čtení, ale i přesto, zde byly vážné věci. Všechny postavy mi byly sympatické.
Nemám co vytknout, jsem nadšená, po dlouhé době pro mě zase top knížka. I když možná některé části byly až moc pohádkové to knížce vůbec neubírá na kvalitě. Nelze jinak než doporučit. Určitě si přečtu i další knihy od této skvělé autorky.

10.08.2020

Já jsem hladJá jsem hladPetra Dvořáková

Co říct, ani pořádně nevím jak knížku ohodnotit. Určitě obdivuji autorku co vše zvládla a s čím se poprala. Rozhodně by se o takových věcech mělo mluvit.
Knížka není jen o anorexii, je o všem, o životě. Velmi smutná. Zajímal by mě pořádný konec, nějaké dovršení jak to bylo dál. Knížka je útlá a myslím si, že přečtení člověka nezabije.
Zkrátka, velmi neotřelý příběh, o to smutnější je, že je ze života.
Alespoň si člověk uvědomí, jak se má dobře a že nemusí takové věci prožívat.

04.08.2020

Příběh služebnicePříběh služebniceMargaret Atwood

Knížka nebyla špatná, ale svým způsobem na mě byla chvílemi moc složitá, až filozifická. Také pro mě někdy některé odstavce byly skoro nepřehledné, ale to je můj osobní názor. Knížka je sama o sobě dějově ponurá, depresivní a smutná.
Věřím, že toto téma je velmi zajímavé a snad ne naše blízká budoucnost. Určitě má knížka co říct i dnes.
Seriál bude určitě též zajímavý, ráda bych se do něj někdy pustila.
Knížku vidím na takový hezčí průměr.

04.08.2020

Až budu bez tebeAž budu bez tebeKelly Rimmer

Panebože, nemám slov!
Na knížku jsem narazila náhodou ve výprodeji a řekla jsem si proč ne a nelituji.
Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst, na mě moc dlouhé popisy až nezáživné, takže jsem ji na pár týdnů i odložila. Dnes na ni přišla opět chuť a jsem moc ráda, četla jsem do půlnoci.
Opět jsem se dozvěděla o určité nové chorobě.
Konec mě velmi dojal, už dlouho jsem u knížky takto nebrečela.
Je to přesně ten typ knihy, kdy si uvědomíte, jak jste rádi, že jste zdraví a můžete žít svůj život naplno. A bonus je krásné prostředí Austrálie.
Nedá se než doporučit všem deseti!

24.07.2020

Černé lžiČerné lžiAlessandra Torre

Knížka se mi líbila. Čekala jsem trochu něco jiného, ale právě to, jak byla k závěru jiná mě překvapilo. Kdyby byla delší, asi bych z ní už tak nadšená nebyla.
Líbil se mi její promyšlený příběh.

01.07.2020

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Na knížku jsem se hrozně moc těšila od té doby co vyšla, takže jsem se do ní pustila s chutí. Ovšem začátek mi po chvíli přišel táhlý a dlouhý, takže jsem knihu skoro na tři týdny odložila a ke knize se vrátila až teď a nelituji.
Po té co se akce rozjela nemám slov. Některé části byly opravdu syrové. Některé bych naopak trochu ořízla. Moc se mi líbily různé zápletky a postavy. Nedalo se od knihy odtrhnout. Silný příběh a líbí se mi pointa, o co autorce šlo...Konec mě dojal.
Jedním slovem DOPORUČUJI!

29.06.2020

NeprofesionálNeprofesionálJ. D. Hawkins

Od autora jsem kdysi rozečetla Lásku a tetování, ale nedočetla jsem ji, jelikož mě nechytla. I přesto, když jsem náhodou v knihovně narazila na Neprofesionála, tak se mi líbila, sice se příběh dal předpovídat, je to ale fajn odpočinková kniha na jeden večer. Postavy mi byly sympatické, což se mi většinou v takových knihách moc nestává.
Výtku mám asi jen k příliš uspěchanému konci, jinak spokojenost. Milá, lehká knížka do ruky, která neurazí, ale zas ani nedostane do kolen. Snad bych ani neřekla, že knihu psal muž.

26.05.2020

Terapie sdílením vol. 2Terapie sdílením vol. 2Ester Geislerová

Líbí se mi ta myšlenka a věřím, že něco na tom, že terapie sdílením pomáhá bude.
Osobně jsem ráda, že knížka byla z knihovny, měla jsem ji přečteno opravdu rychle.
Pravda je, že to vše je na Instagramu, ale není špatné mít i papírovou podobu. Asi bych to úplně nehodnotila jako knihu, nějaké "dílo". Čistě pro odpočinek proč ne.

12.05.2020

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Knížku jsem četla po několikáté a stále se mi moc líbí.
Vždy mě tyto milé verše příjemné pohladí a zahřejou, ale i rozesmutní, zkrátka, tak si představuju ideální knihu. Zde se mi líbí, co se autor snaží předat.
Grafika je naprosto boží, miluji ty doprovodné fotky.
Určitě se ráda vrhnu i na autorovo další sbírku.

12.05.2020