Seznam mých přání

Seznam mých přání https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165029/seznam-mych-prani-165029.jpg 4 108 28

Ženy tyto věci vždy vycítí dopředu. Když Jocelyne Guerbettová, majitelka galanterie v Arrasu, zjistí, že si najednou může dopřát všechno, po čem touží, začne se ptát sama sebe, jestli tím mnohem víc neztratí. Jocelyne, řečená Jo, snila kdysi o tom, že bude módní návrhářkou v Paříži, jenže prodává v galanterii v Arrasu. Má ráda štíhlé siluety, ale přitom má do postavy manekýny daleko. Zbožňuje knihy a píše blog věnovaný krajkářství. Chybí jí matka a její nemocný otec ztrácí co chvíli ponětí o tom, kdo je. Čekala prince na bílém koni, ale přišel Jocelyn (Jo). Mají dvě děti, přišli o andílka Nadege a tento smutek mezi nimi vše pokazil. Jo (manžel) je krutý a Jo (manželka) chtěla utéct. Přesto zůstala. Její láska a trpělivost přetrvává navzdory jeho zlobě. Až do dne, kdy díky svým sousedkám, krásným dvojčatům, majitelkám salonu krásy, vyhraje 18 547 301 eur. Ten den toho vyhraje opravdu mnoho. Možná… Grégoire Delacourt odvíjí před našima očima bláznivý, oslnivý a silný příběh lásky a náhody, který nás přímo vyzývá, abychom se znovu zamysleli nad svým seznamem přání.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

La liste de mes envies , 2012

Jája92
13.08.2023 4 z 5

Od knihy jsem příliš neočekávala, nakonec se mi dostalo milého počtení plné zajímavých myšlenek.
Myslím si, že nejeden z nás se v životě zamyslel, jak by bylo pohádkové vyhrát mega výhru a zbavit se všech starostí.
Autor poukázal, že to nemusí být tak jednoduché.

myrna0868
21.02.2023 5 z 5

přečteno jedním dechem. At už je nám samotný příběh blízký nebo ne, určitě mnohým čtenářům nabízí zamyšlení, co vlastně chceme, na čem nám opravdu záleží ....Knihu napsal muž . A že se mu to povedlo! Určitě vyhledám i další díla tohoto autora

sachista
18.12.2021 4 z 5

Hořkosladká francouzská jednohubka, která pobaví, rozesměje, rozesmutní i potěší. Každý z nás by naložil s pohádkovou výhrou po svém a zcela jistě by každý nedosáhl štěstí a blaženého pocitu. Velmi dobře napsáno na malém prostoru.

LucyBooks
12.07.2021 5 z 5

Panejo, nemám slov! Knížka mě dostala. Tak moc krásně, ale zároveň bolestně a citlivě napsaná.
Nejde o nějakou prvoplánovanou oddechovku, ale o knihu, která ukazuje na to, co je v životě skutečně důležité.
Doporučuji všem, to se musí přečíst.

Allla9
11.08.2020 5 z 5

Potřebujeme to, co si přejeme?
A jaký by byl váš seznam přání, kdybyste vyhráli?
Krásné čtení plné lásky, něhy a moudra.

...Muži vědí, jakou katastrofu způsobují v srdcích dívek některá slova. A my, chudinky hloupé, omdléváme a padáme do pasti, vzrušené z toho, že nám nějaký muž konečně jednu nastražil.

...Když je člověk bohatý, vidí všechno, co je škaredé, protože se arogantně domnívá, že může věci změnit. Že stačí zaplatit.

Tylinka
04.01.2020 5 z 5

Hezky napsané, čtivé. Kniha mi i napověděla v tom co zrovna řeším, tak díky moc.

Doubravka1975
27.03.2019 5 z 5

Moc pěkný, krátký příběh, který nutí k zamyšlení. Autor na konci zmiňuje, že je majitelem reklamní agentury a rozhodl se napsat něco delšího než je reklamní slogan a já teda za sebe můžu říct, že se mu to teda povedlo. A já od včerejška přemýšlím co bych já udělala s 18 547 301 euro 28 centů a jak by asi vypadal můj seznam přání.....

EmmaKrizova
05.10.2018 5 z 5

Kniha z kategorie tak mimo realitu, AZ uplne ze zivota. Moc se mi libila.

Tove
05.09.2018

Myslím,že by to byla vyborná divadelní hra.

Renata98
27.06.2018 4 z 5

Taková oddychovka :))

Efča59
26.05.2017 5 z 5

Krásná kniha, přečtena opravdu velmi rychle. Čekala jsem spíše oddychovou literaturu, ale kniha je spíše o popisu emocí. Ukázka toho, že i z jednoduchého příběhu se dá vytvořit opravdu krásna četba pomocí vhodně zvolených slov a vcítnění se do pocitů hlavní hrdinky.

petra4080
08.02.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla opravdu velmi rychle. Líbí se mi jakým způsobem odhaluje lidský charakter. Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

evelýny
28.09.2015 5 z 5

Útlá - nenápadná kniha, která vás zaskočí svým obsahem. Překvapí vás hořko - sladkými pravdami, které se mnohdy vejdou do jediné věty - jediného slova. Donutí vás přemýšlet, bilancovat, v určitých pasážích i ztotožnit se s úvahami hlavní hrdinky. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem nebyla velmi překvapena tím, že knihu napsal muž. Od tohoto autora si ještě něco přečtu. Tuto knihu však doporučuji nečíst v depresi - na mě totiž depresivně působila.
U mě plný počet bodů - hlavně za emoce, které u mě vyvolala, i když opravdu rozhodnutí hlavní hrdinky působí nepravděpodobně.

Hanina61
11.07.2015 5 z 5

Mám z knihy podobný pocit jako "Peace". Převapila mě. Silný zážitek, dokonale jsem se dokázala do pocitů hrdinky vcítit. Rohodně to není knížka "na odreagování", spíš k zamyšlení.

VČJKR
19.02.2015 3 z 5

Krátká, jednoduchá, ale i poučná knížka. Nic psychicky náročného (což je možná i škoda, téma je to velice zajímavé), ideální na pláž :)

Podrobnější recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-seznam-mych-prani.html

Peace
18.02.2015 5 z 5

"Měla jsem něco, co se za peníze nedá koupit, ale co peníze můžou zničit. Štěstí."

Pro mne zážitek. O to větší, že jsem od této knihy očekávala jen fajn odreagování a přitom jde o velmi silný příběh. Autor má můj obdiv za dokonalý popis ženských pocitů - více takových mužů, prosím ;o)
Super, super, super!

alena4154
30.10.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Přečtena za pár hodin. Rozhodně stojí za přečtení. Je to tak.. Pořád si lžeme..

magnolia
03.09.2014 3 z 5

Kniha na jedno odpoledne, zajímavě vyprávěná. Hrdinka má v sobě něco, co vás k ní a jejímu osudu připoutá. Takový nevšední, smutnější příběh s překvapivým závěrem, ale ne tragickým, což jsem ocenila. Jsou v ní působivé a dojemné pasáže i věty k zamyšlení.

kleria
21.08.2014 4 z 5

Krásná knížka, která mě moc překvapila. Netušila jsem pomalu do čeho se vlastně pouštím, ale o to víc se mi to líbilo. Obdivuji, že tohle dokázal napsat muž, když příběh je vypravěný z pohledu ženy. Žádnou podobnou knihu jsem nečetla, a je to opravdu vyjímečná kniha. Je to spíš příběh ze života a řekla bych že ani dějovou linku to moc nemá. Kniha je hodně pravdivá a nutí k zamyšlení. Myslím, že tohle stojí vážně za přečtení!! :)

mayinka
10.06.2014

Kazda namaha je dovolena, kazda namaha je doporucena, musime jen kracet, musime jen milovat. Francoise Leroyova

kniha zacina slovy: Porad si lzeme. ...

precetla jsem, zamyslela se a svou pravdu ten pribeh ma.

láska ženy pro ženy Francie hledání smyslu života krutost výhra

Grégoire Delacourt
francouzská, 1960
2014  53%Na první pohled
2013  76%Seznam mých přání

Kniha Seznam mých přání je v