lotofhs lotofhs komentáře u knih

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Bože tohle bylo skvělé. Po delší době, kdy jsem četla dost podprůměrné knížky, tohle bylo něco, co jsem potřebovala, abych se zpátky dostala k čtecí náladě.

Naprosto jsem si zamilovala hlavní postavy, oba mi přišli moc sympatický. Bylo mi líto Luka a jeho života, hlavně co se týče rodiny. Jsem na nej hrdá, jak se dokázal přes vše dostat, přemoct svůj strach a stala se z nej silná osobnost. Ne každý by dokázal, žít v takových podmínkách, jako on.
Samozřejmě že jsem hrdá i na Keatona, na to, jak si sel za svým, nenechal se strhnout názory jiných a prosadil si, co v životě chce a považuje za důležitý.
Tenhle pár mi šíleně přirostl k srdci, přečetla bych klidne další knihu jen o nich. Tenhle příběh byl žhavý, milý, čtivý, každá stránka dávala smysl a tvořila super děj. Příjemná atmosféra, kdy jsem se pristihla, jak se u knihy semtam směju a často usmívám, určitě to není moje poslední kniha od těhle autorek.
Joo tohle je můj šálek kávy, sladký, vtipný a milý příběh s dávkou reality a smutku - všem moc doporučuji !

15.05.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Musela jsem si urovnat myšlenky na tuhle knihu, předtím než jsem pustila do komentáře. Dávám jí 4/5, ale možná to změním, protože, nevím co si úplně myslet. Začnu s plusy.
Děj byl určitě zase velmi čtivý, Holly to umí, vytvořila krásný svět víl, který je plný kouzel a já to prostě miluji. Miluji víly, kouzla, magické světy, to všechno je skvělé.
Jude mi v tomhle díle vůbec nevadila, jen mě zaráželo, jak moc touží po moci, chvíli mi přišlo, že se vzdá všeho, aby té moci dosáhla. Ale jinak si o ní myslím, že je velmi chytrá, milá a dokáže se obětovat pro ty co miluje. Občas mě ale vytáčelo ta její povaha "do všeho se vrhnout po hlavě"
Moc jsem nepochopila to vysvětlení, ohledně konce 2 dílu. Četla jsem to několikrát za sebou a pořád mi to hlava nebere a přišlo mi to lehce odbité. Potom ten fakt, že je tam zmíněné, že jí Cardan psal dopisy, ale vůbec nevíme, co se v nich psalo atd.
Romantická linka mezi Cardanem a Jude byla extrémně slabá, ano dočkali jsme se pár hezkých scén, ale kolik jich bylo? Opravdu málo na to, aby to semnou něco udělalo :D To mě dostává k tomu, že Cardana tam bylo taky hrozně málo, na to že je to hlavní postava a hodně lidí ho má rádo, tak docela nic moc.
Potom autorka naznčila, že bude válka, která se odložila na základě nějaké dohody, pak zase se to změnilo a ke konci to zase vypadalo odfláknutě.

Určitě to není špatná kniha, jen je tam dost věcí nedořešených, chybí vysvětlení. Musím ocenit, ale autorky talent, píše fakt pěkně, ale asi jsem čekala od posledního dílu něco víc, něco "epického".

Jsem přesto ráda, že jsem si tuto sérii přečetla, nemůžu se dočkat Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy, aspoň trochu Cardana nám autorka dopřála :D :)
Doporučuji přečíst, určitě to za stojí, i když to má své chyby. :)

24.04.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první kniha od Darcy Coates a asi nebyla poslední. Autorka píše velmi čtivým stylem, kdy vám stránky utíkají mezi prsty, dokázala vytvořit příjemnou atmosféru, kdy jsme se seznamovali s domem, hlavní postavou, která mi byla moc sympatická. Člověk se s ní dokázal nějak ztotožnit do určité míry (hledání nových kamarádů, nedostatek financí, láska ke kočce..) a byla neskutečně odvážná.
Musím se přiznat, že jsem měla husí kůži u některých scén, hlavně u té v lese a pak v poslední části knihy. Moc se mi to líbilo, miluji horory a hodně jsem jich viděla, ale tohle mě bavilo.

11.04.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

První část knihy mě tolik nebavila, bylo to fajn, ale když přišla druhá část, četla jsem rychlostí blesku, protože to bylo skvělé! Ten konec? Jako haló, Cardan mě dost překvapil :D Těším se na třetí díl, jak se to vše vyvine.

16.03.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

"Myslím si, že když muž jednou pozná odvrácenou tvář lásky, už ji nechce nikdy spatřit znovu." - Kapitán, str 201

"A najednou mi to dojde. Všechno to za to stojí. Krásné chvíle, jako je tahle, vynahrazují celou odvrácenou tvář lásky." - poslední strana knihy

Nádhera kniha. Miluji jak Colleen Hoover píše a nemůžu se dočkat, až si doplním knihovnu dalšími jejími tituly. Odvrácená tvář lásky pojednává o smutném příběhu, kde se člověk snaží utéct před démony z jeho minulosti, ale je to těžké.
Není to obyčejný příběh o lásce, tady si Tate a Miles musí projít obtížným obdobím, kde trpí obě dvě strany.
Nelituji ani jedné stránky, co jsem četla, doporučuji všem, konec byl nádherný a otevřel mi oči, že člověk nemusí zůstat na jednom místě, celý život, ale zaslouží si štěstí a lásku. :)

Jinak mě překvapilo, že se mi Miles ze začátku jevil, jako nejvíc badboy a potom ke konci knihy mi došlo, jak moc je citlivý, dokáže se tak silně zamilovat, až je to neuvěřitelné. Fandím Tate a Milesovi!!

23.02.2021 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Včera jsem dočetla a musela, jsem se na to prospat, abych mohla napsat komentář. :D
Jedna z nejlepších knih do Sarah. Jo řekla jsem to. Nemůžu jí vynachválit dostatečně, pokaždé mě autorka překvapí tím, jak dokáže vymyslet zcela nový svět.
ZA MĚ SI TO MUSÍTE PŘEČÍST VŠICHNI protože:
- jsou tam skvělé postavy, jedna lepší jak druhá, hodně jich je na zabití, které ehm ehm nebudu nic spoilerovat ;)
-zajímavý nový svět, který mě pohltil svojí obsáhlostí, absolutně nepobírám jak Sarah dokázala tohle vymyslet a směstnat do 800 stran, má za mě velký obdiv
-romantická linka mezi hlavními postavami není vytvořená uměle, postupně se vyvíjí a na nic se nepospíchá, poznávají se a utváří si pouto, což je velké plus, ke konci knihy vás to donutí je milovat
- Bryce mi strašně připomíná v něčem Celaena ze Skleněného trůnu - panovačná, drzá, odvážná, neodpouští, ale na druhou stranu jsem se k ní klaněla v posledních 300 stranách za její odvahu, sílu a lásku k Danice a dalším.
- Konec knihy nám naznačuje, že vše tak lehké nebude a nastanou další šokující odhalení
- Ani na minutu, jsem se nenudila, každá strana měla smysl
- Jsem ráda za pohled tří lidí, opravdu jsem si Ruhnana, Bryce a Hunta oblíbila :) nejlepší bylo jejich trio, když společně pracovali
- Sarah ubrala erotických scén, které jsou jí často vytýkány, za to jiskření mezi Huntem a Bryce bylo neskutečné :D
- V neposlední řadě - ne uprostřed knihy nemáte ani zdání, co se stane na konci, všechny vaše teorie se změní a Sarah vás dostane do kolen
- Slzičku za všechny padlé postavy, kromě těch dvou hajzlů (kdo ví, ten ví)

Za mě to má vše - skvělou strašidelnou atmosféru, napínavý děj u kterého budete hltat každou stranu a budete číst do noci, skvělé postavy, které si prošli hellem, ale pořád bojují, slibující další díl, plný další akce, odhalení.

"Through love, all is possible"

16.02.2021 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Wow. Ani nevím, co poradně napsat o téhle knížce. Byla neskutečně temna, brutální, deprimujici, hlavní postavy mě fakt štvaly! Upřímně jsem nečetla nic takového, kde by každá postava byla extrémně nepříjemná, nedokázala jsem se s žádnou ztotožnit. O to asi, ale šlo, aby ten příběh, byl o neco víc drsný. Nakonec mě “vrah” překvapil, nevím proč, ale nečekala, jsem takový konec.

Kniha je čtivá, autorka má skvělou slovní zásobu, dokázala vykreslit atmosféru výborně, občas jsem měla z Bena divne pocity, Libby mě s*ala svoji povahou. Patty byla chudák a zároveň loutka, která životem jen tak proplouvala a trápila se. Asi její příběh mě nejvíc deprimoval. Komu bych ukopla hlavu je Diondra, opravdu špičkový psychouš :D

Za mě mužů jen doporučit, pokud mate radi thrillery, napínavé knihy, příběh, který se pomalu rozuzluje a neobvykle postavy, tak určitě stojí za to. :)

01.02.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Roztomilý příběh, myslím si, že je to jedna z nejlepších LGBT knih, co jsem zatím četla. :) Sice jich tolik nebylo, ale tahle je fakt super. Líbilo se mi, jak je kniha rozdělená na dvě části v jedné poznáváme postavy, z nenávisti se stane láska, máme plno cute scén. Druhá část byla pro mě těžší na čtení, protože mi bylo líto postav - oznámení orientace rodině, ale také celému světu, postavy musí čelit odsuzování a pomluvám, přesto dostávají velké podpory od společnosti a rodiny, to bylo hezké :)
Moje nejoblíbenější postava je Henry, líbí se mi jeho klidná, vtipná povaha, je chytrý a statečný. Sympatických postav v knize není nouze, milostné scény nejsou přehnané do detailu, sice bych to mladším nedoporučila, skrz nadávky a ty náznaky, ale kam se tohle hrabe na Sarah Mass :D :D :D

Jediné mínus pro mě je, že děj mohl být asi... zajímavější? Líbí se mi politické prostředí, okořeněné LGBT tématem, ale možná by mi nevadila další zápletka nebo něco šokujícího.

Přesto můžu doporučit! :)

19.01.2021 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Když řeknu, že jsem se v postavách plně zorientovala, až tak v půlce knihy - nepřeháním. Je tu opravdu plno postav, jak z prvního dílu (kdo má paměť, jako já, tak polovinu jmen zapomenete z jedničky, pak vám začnou něco říkat) k tomu se přidá hrstka dalších pro tento nový díl a člověk si přijde mimo.

První díl byl teda lepší, ale i tohle se dobře četlo, bylo to napínavé a do poslední chvíle, jsem neměla tušení, kdo to udělal. Mám dojem, že autorka ten konec hodně nakombinovala, jak tu už zaznělo a celkově to nebylo moc reálné. Přesto mě to bavilo a měla jsem jí přečtenou během pár dní.

Postavy byly sympatické, nejvíc mě asi bavila Meave a Knox :) a Luis (myslím, že se tak jmenoval, ale asi píšu jméno špatně) byl velký sympaťák, jediná mi asi nesedla jen Phoebe, ale v každé knize, je nějaká postava, co nám není blízká.

19.12.2020 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Musím říct, že tato kniha se Nině povedla. Přečetla jsem jí skoro jedním dechem, ilustrace jsou vizuálně nádherné, obsah je velice zajímavý, po každém přečteném příběhu, jsem měla nutkání si přečíst další. Líbí se mi, jak se autorka snaží nekritizovat a neodsuzovat uprchlíky.
Nejvíce mě asi dostal příběh feministky, profesorky a asi převaděče. Díky těmto rozhovorům jsme měli šanci poznat "život" lidí, kteří utekli ze Severní Korei. Bohužel se to život nedá nazvat, při těch rozhovorech, jsem měla husí kůži a slzy v očích. Asi si nikdo nedokážeme představit, jaké hrůzy si tito lidé museli zažít a kolik dalších si jich zažívá.

Za mě pět hvězdiček, jde tu vidět, že si autorka dala s knihou obrovskou práci, máme tu vše vysvětlené, příběhy jsou opravdu moc zajímavé i když smutné. Musím znovu pochválit ilustraci, ta děj tak skvěle podtrhla a ozvláštnila, že jsem musela začít sledovat instagramový profil myokard :D

29.11.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mona Kasten ať napíše cokoliv, tak si to koupím, přečtu do tří dnů a budu nadšená. :D Další pecka, moji favoriti teda jsou první a třetí díl. :) I tento, ale měl něco do sebe

02.10.2020 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Upřímně název této knihy, je dost vystihující. Na ní slova nestačí. :)

Myslela jsem si, že to nebude lepší, jak první díl, jenže byla opak se stal pravdou. Rev a jeho příběh mě naprosto pohltil, zasáhl... bohužel mě Emma chvílema dost štvala, pořád ublížená, nedokázala kontrolovat své emoce, byla často až moc citlivá. Jenže tímhle nám autorka ukázala, že ne každý je citově stabilní, každý máme nějakou špatnou vlastnost a jsme jiný. Ale tahle knížka byla o Revovi, jeho silná osobnost mě do teď udivuje. Líbí se mi jeho vztah s rodiči, Declanem, jak se dokázal přenést přes svého biologického tátu.

Kniha plná emocí, bolesti, lásky, vnitřní síly a naděje. Pět hvězdiček i víc.

02.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Než začnu cokoliv psát k ději a samotné knize, musím pochválit naprosto nádhernou obálku, která mě popravdě dost nalákala ♥

Upřímně dlouho jsem nebyla z žádné knížky tak unesená. Chvíli jsem přemýšlela, zda si ji mám koupit, přečíst a nakonec svého rozhodnutí nelituji. Četla se krásně, stránky mi vyloženě utíkaly mezi prsty a ani jsem se nenadála a už byl konec. Dopisy ztraceným nesou v sobě důležitou zprávu, těžkou, ale důležitou. Autorka vykresluje postavy, které si prošly ztrátou nejbližší osoby, pociťují silné pocity úzkosti a mají výčitky. Nemůžu říct, že by mi byla jediná postava v knize nesympatická s každou, jsem tak trošku soucítila. Sice byly momenty, kdy jsem chtěla zatřást Declanem nebo Juliet a říct jim, ať se seberou a udělají to, co chtějí, ale při hlubším zamyšlení, jsem si uvědomila, že bych jednala úplně stejně jako oni. Při každé kapitole jsem měla chuť si vzít tužku a podtrhat si větu, co mě zaujala a zasáhla. Líbilo se mi, že příběh není vyloženě zaměřený jen na vztah dvou hlavních postav, není to přeslazené a naopak je to velmi reálné. Každý máme své problémy, své trápení. Brigid nádherně ukázala v téhle knize, jak lidi dokáží odsoudit někoho na základě jeho vzhledu, reputace, minulosti. Jenže nikdo neví, co si ten dotyčný vytrpěl a jen slepě kritizují. Nicméně Dopisy ztraceným mi budou dlouho ležet v hlavě, ráda se k ní vrátím. Nevadil by mi ještě jeden díl jen o Declanovi a Juliet prostě mi ty dva nestačili.

Mimochodem doufám, že CooBoo přeloží druhý díl, kde je v hlavní postava Rev. Rev je postava o které, si ráda přečtu protože mi byl neskutečně sympatický! Chci o něm vědět víc, přečíst si jeho příběh a více mu porozumět. Mám takový dojem, že se stane mojí nejoblíbenější postavou, hehe.

Ve zkratce všem moc tuhle knihu doporučuji! ♥

25.09.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

AAAAA!!!!! Já chytala takové nervy během knížky kvůli Jackovi, takový psychopat, to jsem v knížce většího blázna nezažila zatím. Naprosto skvěle vykreslený psychologický thriller, který vyvolá takové pocity, které má a budete s Grace prožívat každý pokus o útěk, každé zalhané slovo, co musí říct kvůli Jackovi. Absolutně obdivuji její sílu a oblíbila jsem si jí společně s Ester a Millie! Líbí se mi, jak autorka poukazuje na fakt, že si vezmeme někoho, ale nemusíme o něm vědět vše. Konec se dá lehce předpovědět, ale takovou radost jsem neměla u knížky dlouho. :D :D

29.03.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Co si budeme povídat... Námět je velice ohraný a obyčejný. Vyloženě si na první pohled člověk řekne, že na téhle knize není nic výjimečného. A pak si přečtete první kapitolu a nemůžete přestat číst. Tohle byl můj případ, okamžitě jsem se zamilovala do drsného Kadena a Allie. Allie mi byla velmi sympatická a to jsem brala jako pozitivum protože, některé hlavní hrdinky dokážou zkazit celou knihu. Dámy přiznejme se, kdo by nebral někoho jako Kadena? Líbí se mi, jak se jejich vztah postupně vyvíjí a odhaluje se jejich nehezká minulost. Styl psaní je naprosto čtivý, nedá se odtrhnout, ve dvě ráno jsem se nutila, abych knihu zavřela.

Opravdu jsem zvědavá na další díly, kde by podle mého měla být Dawn a Spencer. Spencra jsem si také oblíbila i Dawn. Doufám že překlad knihy bude, co nejdříve!

17.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila a musím říct, že je zajímavá a čtivá. Když pomineme velice nesympatickou hlavní postavu Igora, kdy mi jeho myšlenkové pochody fakt lezli na nervy, celkově jsem možná i čekala jiný styl vyprávění tohohle románu, občas mě nebavily články, které byly v příběhu dodány. Čekala jsem více tajemna, akce a napětí. Přesto mě tahle kniha bavila a měla jsem u ní mrazivý pocit během čtení. V člověku to zanechá otázky, jestli se to opravdu stalo a nebo je to smyšlené.

30.12.2018 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Tahle knížka je skvělá! Jsem moc ráda, že jsem dala na chvály mých oblíbených booktuberů a nakonec se do ní pustila. Za prvé musím říct, že asi v polovině knihy mi bylo naprosto jasný, kdo bude Zero, je to hodně očividný a nepřekvapilo to snad nikoho. Přesto jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout a Warcross mě pohltil. Myslím si, že Marie má skvělé popisování, které člověka vtáhne do děje a jen tak nepustí. Líbilo se mi jak popisovala virtuální realitu a dokázala jsem si to vše představit. Hodně lidí to srovnává s Ready player One, já tuhle knihu nečetla, tak to srovnávat nemohu. Je mi líto, že vedlejší postavy neměly více prostoru a nemohli jsme poznat Ashe, Hemmi, Roschera.
Jsem ta co se do Hidea od prvního setkání zamilovala a doufám, že nejsem jediná, kdo ho pořád i po tom co... No spoilers :)
Potřebuji nutně nový díl.

27.11.2018 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Popravdě tohle bylo slabý. Dlouhé popisy, málo dialogů, táhnoucí se děj a možná se to rozjelo okolo 150-200 stránky. Nebavilo mě to a musím říct, že po dvou dnech, co jsem jí četla nemám páru, co se v knížce dělo, což asi vypovídá o tom, jak moc mě bavila. A to jsem se na ní tak těšila. Bohužel mě to nechytlo.

23.04.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Wow, wow, wow. Nevím co víc říct na tuhle knížku. Je naprosto výborná.

03.04.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nevím jak to Maas dělá, ale tenhle díl byl zase lepší, jak předešlý. Miluju tuhle sérii!♡

19.02.2018 5 z 5