Noční cirkus

Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit. Cirkus přijede bez varování. Prostě se objeví tam, kde včera ještě nebyl. Jeho černobílé stany nabízejí neuvěřitelné divy a otvírá se jen v noci. Za scénou cirkusu se však odehrává nelítostná soutěž - duel dvou mladých kouzelníků, Celie a Marca, kteří jsou od dětství trénováni právě za tímto účelem. Celia ani Marco netuší, že jejich souboj může přežít jen jeden a cirkus je pouze jevištěm pro bitvu jejich představivosti a vůle. Nemají však na vybranou a nadto se do sebe bezhlavě zamilují. Jejich hluboká, kouzelná láska zažehuje světla, v místnostech roste teplota, kdykoliv se byť jen dotknou. Ale ať už je jejich láska upřímná nebo ne, hra se musí dohrát a osudy všech zúčastněných, vystupujících nebo návštěvníků, se pohupují na miskách vah stejně nebezpečně jako akrobati na visuté hrazdě. Kouzelný román Noční cirkus, napsaný bohatým, poutavým jazykem, je pastvou pro všechny smysly a srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/big_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4465
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Night Circus, 2011

Kniha Noční cirkus

ivana7717
28. listopadu

Ani neviem, čo napísať.... Knihu som dočítala do konca, ale nezanechala vo mne nejaký hlboký dojem. Na to koľko má dobrých recenzií, som očakávala viac. Dej dlhý,nudný, veľa sa tam toho nedeje Ale samozrejme je to môj pohľad.

Padla Hvezda
19. listopadu

Knížka je postavena na prostředí, ostatní je druhotné. Třeba s tím při čtení počítat.

nela3812
10. listopadu

Samotný cirkus je opravdu propracovaný. Někdy až příliš. Několik stanů v cirkusu mě zaujalo, nicméně jsem velmi často měla pocit, že se autorka při popisování obsahu stanů velmi rozvášnila a celá pointa stanu mi dokola unikala.

Také jsem čekala více rozvinutou romantickou linku. Zde jsem ale naopak měla pocit, že jí autorka nevěnovala příliš času. Až na posledních stranách tomu bylo věnováno více prostoru. Anotace mě v tomto směru bohužel nebudila více, než kolik jsem ve výsledku dostala.

Slyšela jsem na tuto knihu mnoho chvály a četla pozitivní recenze, já jsem na ní ale bohužel nenašla nic, co by mě do děje vtáhlo natolik, aby mě magie stanů naprosto ohromila. Co však knize nemohu upřít je její propracovanost skrze několik časových linií. I zápletka se soubojem je velmi zajímavá, ale po celou dobu jakoby tam téměř nabyla. Souboj se odehrával ve větší tichosti, než bylo nutné.

Hodnotím 3/5, tato fantasy mi bohužel příliš nesedla.

SedllY

Chvílemi neskutečně baví a nepustí, avšak kniha má i dost slabší, nudnější pasáže. Celkově za kouzelnost,postavy a hezký styl psaní 70%.

masavole

Ze začátku knížky jsem byla hodně zmatená, myslela jsem si, že vím kam příběh směřuje, ale to jsem se pořádně spletla. První polovinu knihy mě strašně štvalo, že děj sleduje tolik postav, když mě zajímal jen příběh Marka a Celie, nakonec jsem pochopila proč to bylo pro příběh nezbytné. Čím déle jsem četla, tím více mi postavy a cirkus přirůstali k srdci. Příběh jsem si představovala jinak, ale nakonec nejsem zklamaná.

Komaeda

Začátek a atmosféra dobrá, ale není to to, co slibovalo. Děj je pomalý a skoro nic se neděje. Ke konci jsem se musela do četby nutit. Overhyped.

Áža707

Cirkus přijede bez varování

Nadechňete se, na nic nemyslete a ponořte se do propacovaného světa kouzel a iluzí.

Už úvod mě vtáhl do čtení neuvěřitelným způsobem. Máte pocit, jak kdybyste doopravdy čekali ve frontě s dalšími lidmi na to až budete moc vstoupit do cirkusu. A v momentě, kdy vám otevře kouzelné dveře, tak propadnete kouzlu. Postupem knihy jsem zjistila, že se čím dál tím víc zamilovávám do iluzí, kouzel, cirkusu i celkového příběhu.

Nenechte se zmást a hlavně odradit obsáhlými popisy, kniha se čte sama. Jak kdybyste se ponořili do nejkrásnějšího magického snu. Slova ubíhaji s lehkostí. Občas je problém se zorientovat v čase, sama jsem někdy musela listy obracet zpět, abych se ujistila, kde se zrovna vyskytuji.

Rozhodně to doopravdy neubírá na čtivosti a propracovanosti tohoto nádherného příběhu. Myslím, že si tento skvost užije každý, kdo má rád magii a má skvělou představivost. Já se těším, až si někdy příběh přečtu znovu a budou na mě působit věci jinak.

Příběh sám o sobě je celkem jednoduchý, ale dokonalý a přitom hluboký. Nejde jen po jedné linii, ale má mnoho odboček a spojení se všemi, co mají s cirkusem něco společného. Marca i Celii jsem si velice oblíbila, líbilo se mi, jak každý stavěl část cirkusu a následné jejich spojení a vytváření společného stanu. Dalšími úžasnými postavami byla dvojčata Panenka a Výlupek a jejich kamarád Bailey.

Ten závěr byl skvěle vymyšlen a rozhodně chápu, že se Celii nechtělo loučit s tak nádhernou věci, kterou vytvořili.

A až se jednou ukáže cirkus, který nikdo nečekal a objeví se kouzlem, rozhodně se běžte podívat a myslím, že se tam potkáme.

5/5

wiix

Tak veľmi som sa na ňu tešila! Vizuál a "o čom kniha bude" ma navnadili a teda..nebolo to zlé, ale asi som mala veľké oči. Preto nekupujem hneď bestsellery, ale počkám si. Síce som teraz nepočkala, ale zase neľutujem, že som si nachvíľu zasnívala. Magično, tajomno, trochu láska, trochu nechápačky. Milé to bolo.