Noční cirkus

Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128683/nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4318
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Night Circus (2011)

Kniha Noční cirkus

matewr84

Jedna z nejlepších knih co jsem čet. Měla v sobě kouzlo okamžiku, atmosféru... prostě při jejím čtení nejde tolik o děj, o zápletku, ale o ty pocity které ve vás vyvolává. Hodně scén mi zůstane na dlouho v hlavě právě díky těm kouzelným až snovým obratům a jemným nuancím. Je to prostě kniha u které se dá zasnít a pozastavit se a zbytek světa na chvíli neřešit.

hayalet

"Cirkus přijíždí bez varování" . První polovina knihy se mi líbila více. Milostná zápletka mi nějak do tohoto příběhu neseděla, přišlo mi to zbytečné. A závěr? Co to bylo? Jako ano, vymyšleno možná dobře, ale to se muselo všechno vmáčknout do jedné kapitoly? Autorka asi dostala limit stránek a tak psala a psala. Když dosáhla určitého počtu stran, tak to prostě ukončila. Trochu škoda. Jinak příběh sám o sobě je pěkný, nic podobného jsem knižně nečetla. Je to snové čtení. Líbí se mi Zimní zahrada a postava hodináře. Obálka knihy vytáhla mé hodnocení ještě o bod výše.

MíšaS.

Asi jsem od knihy čekala něco jiného.
Byla hodně vleklá a kolikrát jsem přemýšlela, že děj rychle přeskáču, abych zjistila, jak to teda skončí anebo se dostala k avizovanému souboji. Nepřeskákala, vytrpěla jsem si každou stránku...
Postavy mě nijak zvlášť neoslovily a vlastně mi bylo i celkem jedno jak to skončí.
Jednu věc nemohu upřít a to neskutečnou fantazii spisovatelce.
Za mě ale žádná sláva.

Twinny

Už mi narostly třetí parohy, jak jsem z toho jelen…

Dočíst, nebo se na to vykašlat? Tahle myšlenka mi proběhla hlavou snad při každém otevření knihy. Natěšená jsem ji načala, ale kouzelná obálka bohužel kouzelný příběh nepřinesla. Ztrácela jsem se v čase, místě i postavách. Často jsem nevěděla, o čem postavy mluví a co se právě děje.
Příběh působí jako spletenec několika povídek. Které jako by autorka zamotala dohromady a umístila na pozadí cirkusu. A uzel tak utáhla, že nebyla s to, jej smysluplně rozmotat. Vzala nůžky a cvak.
Já raději jiná kouzla…

Irsaf

Asi jsem čekala neco jiného...

anishta

Obdivuji autorku a její představivost, geniální. Ale hlavně to, jak své představy umí dokonale popsat a vtáhnout vás do prostoru její fantazie.
Okouzlující, magické, romantické, krásné.
Nádherná kniha.

Pavlaj

Originální a zvláštní příběh. Při čtení je potřeba se trochu přeladit do jiného rytmu a vychutnat si prvky magického realismu, myslím, že kdo by se tu soustředil jen na děj, bude zklamán.

verulik196

Noční cirkus je opravdu originální příběh! Autorka píše hodně popisně, takže máte v průběhu čtení chuť ten snový cirkus navštívit. Na druhou stranu tam ale mohlo být více akce, je pravda, že o souboji se spíše jen mluvilo. Celkově avšak knihu hodnotím pozitivně, stojí za přečtení. (čteno v angličtině)