Noční cirkus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Navštivte spolu s námi tajemný cirkus, jenž přijíždí bez ohlášení, aby na svá noční představení roztáhl černobílá šapitó a poskytl svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky, které nevypadají jako pouhé triky a iluze, ale spíše jako opravdová a mocná kouzla. Nebývale úspěšný románový debut Erin Morgensternové s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích a časových rovinách nebezpečnou hru dvou kouzelníků, v níž jsou v sázce životy jejich učedníků. Co když ale cirkus, jenž má být jevištěm nemilosrdného souboje, k sobě Celii a Marca připoutal mnohem víc, než by si jejich mistři vůbec dokázali představit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/big_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4535
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Night Circus, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (156)

Kniha Noční cirkus

timelady
06. března

Bohužel nedočteno. Knihu jsem měla v plánu přečíst si od svých šestnácti, každopádně jsem se k ní dostala až teď - a možná právě to byla ta chyba. Odloženo po prvních sto stránkách, nedokázala jsem se ponořit do děje, nedokázala jsem naskočit na autorčin styl.

Máří91
28. února

Příběh o tajemném cirkusu beru jako příjemné čtení, ale nechytil mě tak, abych ho nedokázala odložit. Skvělý popis lokací, samotné zpracování knihy (obálka, prosvítající hvězdy v oddělovačích...), ocenila bych víc informací o tajemné výzvě, romantická zápletka nic moc.


Verunka926
25. února

Do knihy jsem se pouštěla s určitými očekáváními, která jsem ale musela rychle přehodnotit, když jsem po zdlouhavějším začátku zjistila, že v této knize nejde ani tak o příběh, jako spíše o vykreslení prostředí a atmosféru. Věřte mi, že pokud do toho půjdete s tím, že chcete akcí nabitý děj, tak budete velmi zklamaní. Já osobně jsem se třeba pořádně začetla až v poslední třetině. Zajímavá zkušenost s autorkou, ale do jejích dalších knih se určitě pouštět nebudu.

Zuzulet15
20.12.2022

Festival fantázie. Páčiť sa bude len tým, ktorým nevadí nechať sa viac unášať atmosférou ako príbehom.

Fazulajda
05.11.2022

Překrásná kniha. Pomalá, plná popisů a pasáží, které na příběh nemají přílišný vliv, ale ta atmosféra na člověka z knihy přímo dýchá. Ono se to s tím příběhem obecně má tak, že tam jakože je, ale víceméně se chodí okolo a vše je odhalováno polehoučku. Ideální kniha na lenivé podzimní večery.

katallinka
31.10.2022

Zařadila bych do žánru ,,divnoknížek,,. Rozhodně se to četlo dobře, ale v podstatě nechápu o čem jsem četla. Neustálé skákání v časových linkách a postavách. Celý děj byl, jak z rychlíku (i když skoro 500 stran). Doufala jsem, že ten konec nějak zapadne do sebe, ale ne. Bohužel nebudu fanoušek této knihy.

Alma-Nacida
28.09.2022

Po velmi slibném začátku následuje opravdu hodně stran popisu v podstatě všeho. Nic proti, pokud to máte rádi, nebo na to máte náladu. Já ji neměla. A konec mě taky neuspokojil. Nejradši bych dala dvě a půl hvězdy.

NaturalKiller_c
13.08.2022

Noční cirkus nejspíš nebude knihou pro každého, hodně záleží na tom, co od něj čekáte. Pokud hledáte napínavý souboj, promyšlený systém magie a děj nabitý akcí, nejspíš během čtení usnete. Naopak, jestli dáváte přednost dlouhým popisům, kouzelné tajemné atmosféře, pozvolnému tempu a vzletnému stylu psaní, a pokud vám nevadí, že to vše je tak trochu na úkor děje, myslím, že si Noční cirkus zamilujete.

Mně se kniha docela líbila. Nápad se záhadným černobílým cirkusem, který se otevírá jen v noci, mě zaujal, a jak jsem řekla, autorka umí skvěle pracovat s popisy a atmosférou, takže jsem při čtení opravdu měla pocit, jako bych se procházela mezi cirkusovými stany. Na druhou stranu, místy mi to přeci jen přišlo trochu moc, když jsem narazila na třístránkový popis různých lahviček, přiznám se, že jsem začala přeskakovat.

K postavám asi řeknu jen to, že jsem je měla celkem ráda (vyjma obou instruktorů, ty jsem nesnášela), ale žádná z nich mi k srdci nepřirostla, možná jenom trochu dvojčata. Musím však dodat, že se mi líbily části se zakladateli cirkusu. Chválím myšlenku, že celý ten „souboj“ měl dopad i na lidi kolem, a že ti lidé to nenechali jen tak plavat, ale sami přemýšleli nad tím, co se to kolem nich vlastně děje. Nebyly to jen nemyslící figurky do počtu a za to jsem ráda.

U romantické linky platí něco podobného jako u postav – nijak vedle jsem z ní nebyla, ale neměla jsem s ní žádný zásadní problém. Každopádně by mě zajímalo, jak by příběh vypadal, kdyby tam chyběla a souboj byl založen na něčem jiném (respektive kdyby se jinak vyvíjel).

Na skoky v čase a střídání dějových linek se dá v pohodě zvyknout, jen si musíte na začátku kapitol dávat pozor na ty nápisy, které vám říkají, kde zrovna jste.

Za mě je Noční cirkus docela dobrá kniha s kouzelnou atmosférou, ale už teď vím, že podruhé se k ní nevrátím.

1 ...