Jeden z nás je na řadě

Pokračování bestselleru New York Times Jeden z nás lže. Po Simonově smrti zaplavila Bayviewskou střední vlna jeho napodobitelů. Každý z nich se snažil navázat na úspěch Simonova blogu, nikomu se ale nepodařilo dosáhnout jeho kvalit. Až doteď. Tentokrát se však nejedná o blog. Jedná se o hru, kterou všichni dobře známe. Pravda nebo úkol. Neznámý anonym zneužívá citlivé informace o spolužácích a nutí je vybrat si ze dvou možností. Splnit nelehký úkol, nebo zvolit pravdu, a nechat se tak vystavit veřejnému ponížení. Vzdát se hry není povoleno. První je na řadě Pheobe. Pokud se rozhodne nesplnit úkol, bude muset odhalit pravdu. A ta o ní není vůbec pěkná... Další hráčkou je Maeve. Proč jen nebyla moudřejší? Úkol je vždycky ta lepší varianta... Když si hra vybere Knoxe, úkoly se pomalu začínají zvrhávat... Je vůbec možné, aby někdo zašel ještě dál než Simon?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440886/big_jeden-z-nas-je-na-rade-jP6-440886.jpg 4.2171

Jeden z nás lže 2.

Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

One of Us Is Next, 2020

Kniha Jeden z nás je na řadě

PetraBery
17.11.2021

Po roce jsem sáhla po pokračování knihy o studentech Bayviewské střední školy. Nová hra, nová přátelství, láska i nenávist a stejná porce čtivosti.

NikolaJ.
12.09.2021

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, prostě jsem ji nedokázala odložit na delší dobu. První díl se mi svým způsobem líbil víc, ale i tady jsou skvělé postavy a je to teda fakt čtivé :D

tereza5887
12.09.2021

Miluji tuhle knihu! A určitě mi přijde jako o dost lepší než ten první díl. Líbí se mi, že každou postavu poznáme a pochopíme. To mám na knihách od Karen M. McManusové nejraději- pokaždé je lehké poznat a pochopit postavy v knize, protože co kapitola to jiný člověk a jiná perspektiva situace.

Sixtinka144
24.08.2021

První díl jsem četla už více než před třemi lety, takže není divu, že jsem si toho moc nepamatovala. Věděla jsem jen, že ten předchozí díl měl skvělou atmosféru, že se dobře četl, a že jsem hned na začátku knihy poznala, kdo je vrah. Do druhého dílu jsem se extra nehrnula, ale když se mi teď dostal pod ruku, neodolala jsem, a do příběhu se hned vrhla. Bohužel, s některými postavami jsem si nesedla, přišlo mi, že je autorka nevykreslila vůbec dobře, takže jste si k nim nemohli vytvořit nějaké pouto, jako v jedničce. Kniha se čte opravdu dobře, příběh utíká, a já se celou dobu těšila na nějaký epický konec. Ten se ale vůbec nekonal. Nemohli jste odhadnout, proč si vrah vybral zrovna tuto oběť, protože motiv se dozvídáte na konci knihy. Spolupachatel byl ale zase úplně zřejmý už někdy v půlce knihy. Čekala jsem něco více wow, ale i tak se mi kniha příběhově líbila. Určitě je to slabší než první díl, ale autorka psát prostě umí.

Vlasta99
15.07.2021

Typická McManusová. Některé situace byly trochu přitažené za vlasy a konec byl opět nereálný, což se ovšem dalo čekat. První díl se mi líbil o něco víc, ale ani druhý nebyl špatný. Knížka je hezky napsaná a rychle se čte. Co mi ale vadilo, byly vztahy mezi postavami, které se buď měnily pomalu s každou kapitolou, nebo mezi sebou celou dobu udržovaly napjatou atmosféru a čekaly na konec knížky, aby se mohly usmířit.
Celkově bych to ale zhodnotila jako knížku, která stojí za to přečíst, pokud nemáte přehnaná očekávání.

lištička123
13.06.2021

Výborný díl, stejně jako první.

badliar_id
10.06.2021

Druhý díl mě bavil stejně, jako předchozí. Autorka píše skvěle, kniha byla čtivá a hlavně to rychle utíkalo.
Postavy byly fajn, ale přiznám se, že mi zezačátku nejvíce sedla jenom Maeve, až po delší době i ostatní postavy. Knox byl super, rozesmával mě každou chvilku, hlavně když byl se svou starší sestrou Kiersten :Dd. Jsem ráda, že se zde objevovaly i staré postavy (hlavně Nate :Dd). Luise a Maeve jsem shipovala od samého začátku, zlatíčka.
Dost věcí bylo zase předvídatelných, ale jinak jsem netušila kdo by zatím vším byl, až nějak za půlkou jsem to začala odhalovat..
Ten konec? Co to bylo? Já doufala, že to bude nějak normálně uzavřené, ale rozhodně jsem nečekala toto. Na druhou stranu, proč ne?
Já jsem byla spokojená, nebylo to nic suprového, ale bavilo mě to. Autorka fakt píše dobře a dokáže vás do knihy vtáhnout. Samozřejmě úplně chápu všechny, kdo její knihy nemusí.. Každému se líbí něco jiného.. :)

NikiP.
14.04.2021

Knížka je ÚŽASNÁ (stejně jako ostatní knihy od této autorky). Má úžasnou a zároveň zajímavou zápletku, skvělý příběh a velice sympatické postavy. Tato kniha pro mě byla takovým "únikem" od reality. Jakmile jsem knihu otevřela a začala číst nemohla jsem přestat. No jak bych to shrnula....prostě úžasná, skvělá, trochu romantická a napínavá až do poslední věty.....jednoduše DOPORUČUJI!!! :)

Jeden z nás lže
Jeden z nás lže