lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Výzva Výzva Elle Kennedy

Naprosto miluji celou sérii Briar U. Pokud hledáte něco nenáročného, napsaného tak čtivě, že za odpoledne to slupnete jako malinu a ještě se u toho budete přiblble usmívat, tak neváhejte a začtěte se.
Taylor je dle svých slov oplácaná nezajímavá holka, kterou nikdo nechce. Conor je jednou z hvězd Briarského hokejového týmu, je hříšně krásný a jeho svaly jsou jako vysoustružené. Navíc je to prvotřídní děvkař. Říká to o sobě i sám.
Doporučuji.

11.02.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherně napsaná kniha plná citu. Tady to snad bylo cítit z každé stránky. Hlavní postavy byly uvěřitelné. Konečně jsem ráda, že to nebyla jedna z těch knížek, kdy drsňák dostane hodnou holku.
Rozhodně stojí za přečtení.

27.09.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Brilantní, naprosto.
Tohle mělo příběh, spád, napětí a zkrátka vše, co k tomuto žánru patří. Tleskám a těším se na další díly.
Jen si tlesknu i sobě, protože vraha jsem si tipla okolo 130 stránky. Bylo to napsáno tak, aby bylo možné ho identifikovat, ale ne tak, že by si člověk řekl, že je to očividné. V této knize má čtenář o něco více stop, než vyšetřovatelé a tím pádem je tak nějak o krok napřed, pokud si toho všimne. Fakt skvěle napsané.
Do knihy se začtete a ani to vlastně nevnímáte, plyne to všechno tak hladce.

09.12.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tohle bylo skvělé. Tento díl jsem si užila a neuvěřitelně se těším na další pokračování. Všichni aktéři jsou sympatičtí a já se nemohu dočkat, jak bude vše nadále pokračovat. Autorka má vzestupnou tendenci a její knihy jsou čím dál lepší. Každopádně popisy a krutost jsou stále jen pro silnější povahy.

06.12.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Já mám Stephanii ráda. Jedinou knihu, kterou jsem prostě nedávala, byl prvdí díl Twilight ságy. První díl pro mě osobně byl lepší zfilmovaný. Ale zpět k Hostiteli. Od knihy jsem neočekávala hodně, ale hodně jsem dostala. Bylo to pro mě překvapení. Sága měla vzestupnou tendenci, proto jsem se bála, že kniha o jednom dílu bude pro ni málo. Velice milé překvapení. Postavy byly sympatické, chápala jsem a dokázala se vžít do pocitů všech hlavních hrdinů.
Vyprávění mě vtáhlo do příběhu, což je pro mě základem dobré knihy. Když vypustím celý okolní svět a nemohu přestat číst a těším se jak příběh dopadne a na konci je mi líto, že už jízda končí. Přesně toho se mi dostalo u této knihy.
Skvěle napsáno, ke knize jsem se vrátila a přečetla ji ještě jednou a to se přiznám dělám opravdu jen výjimečně.
Právem si zaslouží pět hvězd.

14.03.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Já se odkloním od většiny nadšených ohlasů a musím konstatovat, že mě kniha zkrátka nebavila. Celá byla zdlouhavá a plná nesmyslných dialogů a popisů. Například v ní byly popsány i dialogy z televize, případně se prolínaly dialogy hlavních hrdinů s lidmi od vedlejšího stolu z restaurace, což vedlo k tomu, že se člověk v ději lehce ztrácel a zároveň s tím kniha ztrácela dynamiku. Vztah mezi hlavními hrdiny zde stagnoval a naopak se velmi řešila rodinná situace Strika a opět dostala zbytečný prostor i jeho bývalka. Co mně vadilo nejvíc je to, že tentokrát se případ řešil tak nějak okrajově a konec mi přišel, jako by se odehrál mezi řečí, aby se neřeklo. Tohle všechno na roztahané bezmála tisícovce stránek, kdy se kniha pomalu nedala vzít do ruky a velmi špatně se s ní zacházelo. Za mě, byl tento díl odklonem od původního Strika a Robin, kdy měly knihy spád, napětí akci a děj ubíhal. Tady jsem nudila a do čtení vysloveně nutila.

29.10.2022 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha je dlouhááá. V první čtvrtině se v ní v podstatě nic neděje a děj se táhne a táhne. Čím blíže je konec, tím se lepší, ale stejně to na více než tři hvězdy není.
Četla jsem od autorky druhou knihu a její styl mě neoslovil. Knihy jsou rozvláčněné a v této jsem si přečetla tolikrát slovo kadí, že jsem měla chuť knihu zahodit. Nikdy jsem se nesetkala s tak divnými výrazy a slovními spojeními, jako v této knize.
Každopádně tato autorka své fanoušky má.

17.02.2022 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Začátek knihy byl těžkopádný a špatně se začítalo. Chvílemi jsem se ztrácela a nevěděla kde jsem, současnost, minulost a nelogické skoky, Nápad a zasvěcení do děje a situace bylo dobré, ale pak už to kulhalo. Proč byla Ilan s pětadvacítkou, když za celou dobu nic neudělala? Kdy ji měl zasvětit do řemesla Evald, když každý byl neustále někde jinde a nikdy ani neměli šanci být nikde spolu.
Banda bojovníků, která nikde nebojuje. Staly se z nich chůvy a ještě mizerné, potácí se mezi dusící péčí a naprostým nezájmem. A souhlasím s tím, že jistě už by si někdo všiml, že Ilan je děvče.
Jak to, že Ilan měla popálené ruce a sklenařka léčitelka ne?
Těch otázek mi zůstalo dost, jen nevím, zda se hecnu, abych se pokusila dozvědět odpovědi...
Další věc, která mi dost vadila jsou chybějící popisy postav. Jejich charakter se také čtenář nedozví.

23.10.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá kniha. Nádherně vykreslený příběh i postavy. Četla jsem i Grišu a obě série se mi moc líbí.

06.05.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Naprosto překvapující kniha. Čte se jedním dechem a nenechá vás v klidu, dokud nedočtete. Ze začátku jsem měla trošku strach, protože tyhle návraty do minulosti většinou nemám ráda. I přes to se občas stane, málokdy, že mě to překvapí. No a přesně to tady je ten případ. Nezbývá než smeknout a přiznat, že kdo umí, ten prostě umí. A S. J. Bolton je v tomhle mistrem ve svém oboru. Dávám za plný počet a už se těším na pokračování, Děkuji za úžasný zážitek.

03.11.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kim je moje srdcovka, Angela jako autorka patří mezi jistoty a pokaždé se těším na další knihu. Zhltnuto jedním dechem a doporučuji!!!

21.08.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Musím říct, že jsem se nemýlila, u druhého dílu se ukázal ten potenciál, který jsem cítila v první knize. Autor se rozepisuje a kniha je určitě posun. Přečteno během jednoho nadechnutí, takřka a musím říct, že jsem opravdu v napětí, jaký bude další díl, více hvězd už bohužel nemohu dát. Vřele doporučuji k přečtení, ale doporučuji číst opravdu od prvního dílu.

23.10.2018 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tady je tolik nesmyslů, že to nezachraňuje ani to, že je to romantická komedie. Tohle je tragédie. Snažila jsem se vypnout a prostě nepřemýšlet, ale to bych si musela vyndat mozek z hlavy.
Tyran, který vyhodil každou kvalifikovanou sílu, kterou dostal, přijme někoho, kdo ani neumí pomalu zvednout telefon, natož rozeslat přepis ze schůze. Kam se poděl ten ten šéf, před kterým se všichni třesou? Poppy není jen bláznivá, je přímo nebezpečná a její přestrojení by nejspíš prokouklo i dítko ze školky.
Konec knihy se snad nedá ani komentovat.
Přečetla jse toho už docela dost, proto si troufám říct, že kniha si opravdu nezaslouží toto hodnocení...

27.10.2021 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Skvělá vtipná a po čertech romantická. Skvěle se čte, vřele doporučuji.

17.04.2021 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Čím dál lepší. Zajímavé zvraty, i když občas se dá konec předjímat, tak není o překvapení nouze. Nemohu se dočkat dalšího dílu! Naprosto jsem propadla a autor se zařadil mezi mé oblíbené.

24.10.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tenhle díl byl pro mě přešlap, ke čtení jsem se musela nutit a celkově mi v něm vadil návrat k Alex. Těším se na další díl, určitě ho přečtu, ale budu se tiše modlit, aby to zajelo do starých Kiminých kolejí. Alex mi nesedla už v předchozím dílem, ale byla to změna od předešlých dílů, proto jsem přečetla a bylo to opravdu zajímavé a osvěžující. Bohužel návrat Alex, dle mého, knize neprospěl. Opravdu se mi špatně četla a dokonce jsem i přeskakovala, což nikdy nedělám, tady se to jinak nedalo.

22.10.2018 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Pozor, může se jevit jako spoiler!
Pro mě je Darcy Coates někde na půl cesty. Její horory nejsou hororové. Zde se jí podařilo vybudovat celkem dobrou atmosféru.
Tato kniha se čte oproti jejím klasickým dílům o dost lépe, protože nikde nevyskakují ti její pohádkoví bubáci. Jenže konec mě také, stejně jak už zaznělo v jiných komentářích, úplně neuspokojil. Oproti zbytku je uspěchaný a nepropracovaný. Jako by už zkrátka nějak dopadnout musel.

03.02.2024 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Rukopis Chrise Cartera je nezaměnitelný. Od začátku jsem do knihy zaplula, jako bych předchozí díl dočetla včera a přivítala se s Garciou a Robertem, jako se starými dobrými známými.
Tento díl je obzvlášť těžký a depresivní, když člověk ví, co se dělo na jeho pozadí. Knihu jsem měla dočtenou, ještě zde nebyl ani jeden komentář, jenže já jsem nemohla napsat své dojmy, bylo jich tak moc, že se nedaly lehce shrnout.
Tím, že mám přečteny všechny knihy, tak jsem si zápletku troufla typnout velmi záhy. Nebudu jmenovat kdy, mohlo by to být bráno jako spoiler. A měla jsem upřímnou radost, že se mi to podařilo.
Příběh je skutečně brutální a rozhodně ho nedoporučuji slabším povahám. Naopak všem, kterým se líbí tvorba Chrise Cartera, tohle musíte mít.

01.04.2023 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Z mého pohledu se mi jeví první díl zkrátka lepší. Byl nabitější, žhavější, překvapivější a romantičtější. Všechno v něm mi přišlo opravdovější.
Ve druhém díle mi chyběla hlavní hrdinka, nebo spíš její charakter. Jak jsem četla i v recenzi níže, stala se z ní posedlá lítostivá holka, která se chtěla tvářit, že je nezávislá, s vlastní sebeúctou a hrdostí, aby o větu později poslala všechno do kopru a to se opakovalo ne jednou, ale stále. Toto je věc, která mě neskutečně vytáčela a kvůli tomuhle fňukání jsem se nemohla do knihy začíst. Chyběl mi v ní náboj prvního dílu. Chyběly mi žhavé scény, kterých se autorka v předchozím díle vůbec nebála. Místo nich se mi dostalo neustálého rozjímání a litování. I přes tato úskalí jsem se do knihy okolo sté stránky konečně začetla. Je mi líto umučeného potenciálu, ale vzhledem k prvnímu dílu a když si odmyslím ten fňukavý marast okolo, je to stále důstojné pokračování, které si po prvním díle musíte přečíst, i když toho budete chvílemi hořce litovat.

03.08.2022 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tato série má vzestupnou tendenci. Příběhy jsou čím dál lepší a propracovanější. Krásná a něžná knížka, která pohladí na duši a zároveň v ní nechybí ani náboj a vzrušeí. Má všechno, co taková kniha má mít. Vřele doporučuji, nudit se určitě nebude nikdo.

10.07.2022 5 z 5