Kořist ekniha

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/big_korist-4Ci-468352.png 4.2473
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: (ekniha), Fobos

Hunted, 2018

Kniha Kořist

Tereza137
01. prosince

(+ SPOILER) Určitě knihu doporučuju. Začátek byl trochu slabší a hodně se táhl, ale potom příběh začal být hodně napínavý. Knihu bych zařadila spíše do detektivního žánru s menšími hororovými prvky. Ne do hororu, jak mají všude uvedené.

Na knize se mi nejvíce líbilo, že jste s hlavními hrdiny trávili každičkou sekundu v lese, kdy skutečně bojovali o svůj život (opravdu velice dobře popsané) a chtěli jste zjistit, kdo je skutečný vrah.

Konec byl nečekaný a dokonce mi ukápla i slza. Ubírám * za to, že od začátku si odvodíte, že se za vrahem skrývá člověk v masce. A také ubírám * za nesympatického detektiva. Opravdu mi ta žena sedla až někdy ke konci knihy, což je škoda, jelikož kapitolami zaměřenými na ní jsem se horko těžko prokousávala.

Krchnaida
01. prosince

Horor to pro mě nebyl, ale četlo se svižně, docela dobré to bylo. Škoda jen toho uspěchaného konce.

MonaR0se
23. listopadu

Kořist je jednoznačne najlepšia kniha od Darcy Coates, ktorú som zatiaľ čítala. Autorka nás zavedie do temného lesa a prevedie nás rôznymi trasami, ktoré sú pre niektorých jedincov smrteľné. V lese na nich totiž číha niečo smrteľne nebezpečné.

Je to príbeh, v ktorom postavy doslova bojujú o prežitie. Jedna dejová línia je z pohľadu detektívky, ktorá vyšetruje prípad nezvestnej Eileen, ktorá sa stratila v lese a druhá sa odohráva priamo v lese, v ktorom po Eileen pátra jej brat spoločne s partiou kamarátov. Obe dejové linky boli skvelé a bavili ma rovnako.

Príbeh obsahuje niekoľko nečakaných zvratov, je nervydrásajúci a premyslený. Postavy sú veľmi dobre vykreslené, uveriteľné a záležalo mi na tom, čo sa s nimi stane. Navyše mrazivá atmosféra temného lesa dodáva príbehu na atraktivite a celý príbeh krásne podčiarkuje. Je to jednoducho kniha, ktorú som prečítala na jeden záťah, pretože som sa od nej nedokázala odtrhnúť.

veru_sma
20. listopadu

Kniha je zajímavá a naprosto odlišná od předchozích duchařských příběhů autorky. Chvíli mi trvalo se začíst. Jak jsem se ale konečně začetla, tak jsem se nemohla odtrhnout od stránek. Zápletka povedená, napětí gradovalo. Nechtěla bych být na jejich místě. Na začátku mi tam ale dost vadila jedna z hlavních postav, ale jen krátce... Víc neprozradím :-)

Zrzavá_Tereza
19. listopadu

I když je tu pár nesrovnalostí, odpouštím to autorce, protože tohle je jí povedlo.
Je to svižné, akční, bála jsem se.

saryk93
15. listopadu

Další skvělá knížka od D.C. Celou dobu během čtení člověka obklopuje tíživá až depresivní atmosféra a neustále napjatě čeká, jestli už les bude konečně končit, jestli se Eileen najde živá, jestli to přežijou všichni ostatní a jestli vrahem bude nakonec opravdu "jen" člověk či něco nadpřirozeného. První polovina knihy byla tedy podle mě zbytečně vleklá, nicméně ta druhá, kde děj nabral obrátky, mě už bavila o dost vic, hlavně mi konečně začala být sympatická hlavní vyšetřovatelka Carla, která mi zpočátku lezla dost na nervy. Konec - jak už zde bylo řečeno, byl opravdu lehce předvídatelný a hlavně (alespoň za mě) už trošku klišé, ale přesto knihu hodnotím velmi kladně, obálka je taky skvělá a velmi se těším na další knihu od této autorky!

wendulka0502
13. listopadu

Tak tahle kniha se mi moc líbila, rozhodně víc než autorčina série se strašidelnými domy.

kramlinka88
06. listopadu

(+ SPOILER) Kniha se mi opravdu líbila a velmi příjemně mě překvapila :-)
Je zajímavé vidět, co s lidmi dovede udělat strach....I když se jich "monstrum" ani nedotklo, téměř všichni zpanikařili a byli vyděšení a to je vlastně stálo život....
Opravdu skvěle napsané....postavy by možná mohly být malinko propracovanější, ale zase kdoví, třeba by to bylo spíš na škodu ;-)
Postavu vyšetřovatelky jsem nejprve nechápala, bála jsem se že to bude zase klasika klišé aneb detektiv - alkoholik atd....tady to platí jen částečně a ten důvod za tím :-(
Určitě doporučuji ;-)