Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1264 381

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery

Darcy Coates - Kořist

Počet strán: 363
Žáner: #horor #thriller
Vydavateľstvo: @nasenakladatelstvi #fobos

No teda musím povedať, že ma Darcy kapku sklamala v tejto knihe :(

Ale ja jej to odpustim :)

Začiatok knihy pecka! No potom uz to taká pecka nebola , hlavna vyšetrovateľka ma príšerné na*ierala takú antipatiu uz som dlho nezažila a vlieklo sa to so mnou celú knihu.

Ostatne hlavne postavy, ktoré sa vydali na cestu hier o život v temnom lese si vyslúžili môj obdiv najmä Anna mozog celej operácie.

Myslim, že keby kniha mala o 100 stran menej dostavil by sa tak ten wow efekt z ktorého by som padla na riť a vyslúžila by si plný počet hviezd ale zbytočne naťahovanie jej ubrali veľa.

Ani mi nevadilo tie seky v kapitolách kedy v tom najlepšom jednoducho prešla na inú postavu a vy ste v napätí čakali čo bude pokračovať.

A aby som nezabudla, záver bol výborný tak ako začiatok.

Teším sa samozrejme na ďalšie knihy mojej obľúbenej horor autorky.

Za štafetu ďakujem @stafety.rachel.roo

Štafeta č. 130
Kniha č. 43

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #darcycoates #korist #milujemeknihy2 #skbookstagram

Obsah:

#tajomstvo #duchovia

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.
Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda.

V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě

Stanas513
07.02.2024 5 z 5

Tak tedy: kdyby člověk neměl nic jiného na práci a nemusel aspoň chvilku spát, od této knihy se nedá utrhnout. Právě jsem dočetla a zjistila jsem, že mám husí kůži - a není to zimou! Opravdu pěkně vykonstruovaný příběh, děj ubíhá a dochází k překvapivým obratům, hlavně na konci knihy.

lenka7679
03.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Pozor, může se jevit jako spoiler!
Pro mě je Darcy Coates někde na půl cesty. Její horory nejsou hororové. Zde se jí podařilo vybudovat celkem dobrou atmosféru.
Tato kniha se čte oproti jejím klasickým dílům o dost lépe, protože nikde nevyskakují ti její pohádkoví bubáci. Jenže konec mě také, stejně jak už zaznělo v jiných komentářích, úplně neuspokojil. Oproti zbytku je uspěchaný a nepropracovaný. Jako by už zkrátka nějak dopadnout musel.

LadaLil
29.01.2024 2 z 5

Zaznělo tady v jednom z komentářů, že pachatele nešlo odhalit a že to bylo super. Pro mě to právě je ukázka nedotaženosti, nepromyšlenosti a proto také neodhadnutelnosti konce příběhu. Není tak složité popsat nervy drásající příběh a pak prostě skokem odhalit pachatele. Jednoduché až hloupé, nenápadité.

Biba_with_Book
28.01.2024 5 z 5

Tohle me hodne bavilo, nemohla jsem se odtrhnout a kolikrat jsem kvuli tomu sla spat fakt hodne pozde.
Dej je napinavy od zacatku do konce a fakt jsem v prubehu netusila jak to cele dopadne. Ne ze bych uplne verila na "nadprirozene monstrum", ale porad mam v zive pameti Trhlinu od Kariky, kdy si s postavama vylozene pohravala jejich vycerpana mysl.
Postavy dobre vyprofilovane, tak akorat a pribeh celkove uveritelny. Tady asi nemam co vytknout.

Teri_P
22.01.2024 5 z 5

Kdyby nebylo možnosti poslechnout si ji zdarma v audio podobě, nesáhnu po ní. Ostatní díla od autorky mě nikdy příliš nelákala. V tomhle případě to byla ale chyba, protože to bylo skvělé, napínavé od začátku do konce a zkrátka mi to sedlo.
Konec mi zhořknul a potěšil zároveň. Příliš mnoho mrtvých a oblíbených..to ano, ale přece jen jsem na konci pár jmen radostně skandovat mohla a z toho mám radost.

Elisebbah
10.01.2024 4 z 5

Jina Darcy Coates. Trochu jsem se bala, ze to sklouzne k jejim obviklym ducharinam, ale nestalo se. Napeti udrzovala celou dobu. Vraha jsem za celou dobu neodhalila.

Shanib
05.01.2024 4 z 5

Od knížky jsem moc neočekávala, protože to není můj obvyklý žánr. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ovšem jakmile vešla Chrisova parta do lesa, tak se to rozjelo a já nestíhala číst. Byla jsem tam napjatá, že se přiznám, že jsem tu a tam přeskočila popisný odstavec, jen abych věděla, jak daná situace vygraduje. Takže nakonec to byla fakt jízda.
O hvězdičku méně dávám právě za ty popisné odstavce. V první polovině knihy je zajímavý číst, jak bloudí lesem, z čeho mají šrámy na rukou apod. jenže jak přibývá dramatičnosti, tím víc mi tyhle pasáže překážely a zdržovaly.
Po dočtení mě napadlo, že by z knihy byl skvělý film.

stanislav0373
18.12.2023 4 z 5

Po zkušenostech se strašidelnými domy, které mi zapadly do šedého průměru (nečetl jsem všechny) jsem se odhodlal ke čtení Kořisti. Očekával jsem příjemné počtení bez zbytečných duchařin. A po dočtení musím říci, že to nebylo zas tak špatné. Má to napětí, člověk je občas překvapen, situace jsou uvěřitelné. Jen jsem si nedokázal najít hlubší vztah s jakoukoliv postavou, neboť jakožto táborník jsem při čtení dosti trpěl (viz níže).

!!SPOILER!! Nechci hanit, ale vydat se do lesa a neumět přejít řeku, kde je po kolena vody je fakt špatně. Koneckonců jsem nedávno četl Holčičku, která měla ráda Toma Gordona od Kinga a i ta malá městská holka je pro přežití lépe vybavena než parta teenagerů...

kazatell
16.12.2023 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládal, protože její žánr se úplně neshodoval s tím co jsem od Darcy očekával. Každopádně už po několika málo stránkách jsem pochopil, že to byla chyba. Příběh byl skvěle napsaný a plynulé přeskakování mezi “scénami pomáhali udržet mou pozornost. Od půlky jsem četl už víceméně na jeden zátah.
Jako u ostatních knih od této autorky je možné konec předvídat docela brzy, ale to knihu nijak nediskvalifikuje.
Čtení doporučuji nechat na čundr, nebo před výlet do lesů

Karin92
11.12.2023 3 z 5

Docela mě zklamal konec.

Kubajzz
07.12.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím přiznat, že se mi téma líbilo. Asi bych knihu také nedefinoval jako horor ale thriller, ale jinak byla fajn. Nápad i zápkletka za mě dobrý :-)

tereza3242
03.12.2023 5 z 5

Za poslední dobu jsem přečetla a poslechla pěknou řadu detektivek, ale Kořist byla za mě nejlepší. Poslouchala jsem jako audioknihu. Děj je napínavý, nemohla jsem se odtrhnout a narozdíl od řadových detektivních příběhů obsahuje i dávku hororu, což mi bylo více než po chuti a udržovalo to taky příběh hoodně čtivý. Můsím říct, že teorií jsem měla hodně, podle některých z vás byl konec přitažený za vlasy, ale některé moje teorie byly teda víc nereálné, než jak příběh skutečně dopadl, takže jsem spokojená. Já osobně neshledávám nic moc z děje nereálným, přece jen, věděli byste, jaká by byla vaše reakce, kdybyste se ocitli sami v lese a nebyli tam tak sami, jak jste si mysleli...
Doporučuji všema deseti

E.l.i.a
26.11.2023 3 z 5

Děj občas na hlavu postavený, ale pořád lepší jako spisovatelčiny některé Domy.

jeromme
26.11.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila, příběh byl napínavý a konec mě překvapil. Nelituji stráveného času na knihou.

VítVápno
25.11.2023 5 z 5

Audiokniha: knihu jsem poslouchal jako audio a můžu říct že to byla pecka sice mě občas štvali postavi jak se chovali ale příběh byl hodně dobrý napínavý až do konce a hlavně temný a strašidelný za mě super kniha doporučuji všemi deseti. Za mě hvězdiček z 5/5.

Tereza0107
10.11.2023 4 z 5

Moje třetí knížka od Darcy Coates, tentokráte poslechnuta jako audiokniha a celkem jsem si ji užila, i když nevím, jestli bych ji klasifikovala jako horor. Je sice pravda, že když jsem ji poslouchala po setmění sama doma, tak jsem si šla raději zkontrolovat, jestli mám pořádně zamčené dveře, ale já jsem všeobecně strašpytel, takže to není moc směrodatné.
Hvězdičku strhávám za ten konec, který mi celkový dojem z knihy spíše pokazil. To jak se vše vyřešilo mi nepřišlo moc pravděpodobné a věrohodné. Ale nebudu spoilerovat, posuďte sami.

Knihomolka_176
19.10.2023 5 z 5

Darcy Coates je známá autorka hororů a tenhle jsem četla už před kolika lety - byla to vlastně moje první kniha od autorky a taky první horor, který jsem si opravdu užila.
Od první stránky to má spád, až do konce nemáte tušení, kdo to udělal.
Málokterá knížka ve mně něco zanechá, u většiny už po pár dnech zapomenu o čem byly, ale u téhle si spoustu scén i rozuzlení pamatuju dodnes - toť k tomu, jak kvalitní knížka je.
Za mě snadných pět hvězdiček!

Parwana
09.10.2023 odpad!

Poslouchala jsem jako audioknihu a nedoposlouchala jsem. I když jsem u toho pracovala a zachytila ne všechno, kniha mě nezaujala a zhruba v pětině jsem vypla. Autorčina díla mi holt nesedí..

jirina3500
02.10.2023 5 z 5

Knihu bych také neoznačila jako horor,spíše thriller,ale moc se mi líbila.Velmi poutavé a napínavé čtení,místy tak realisticky hrůzy strašidelně popsané.Nemohla jsem se dočkat konce.Moc nechybělo,abych se podívala,/jako,že to nikdy nedělám/jak to dopadne.Četla jsem do rána.Rozhodně jsem nebyla zklamaná.