Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Fosterova je sakra tak nesympatická a úplně mimo, že to ani nejde číst. A ti kolegové, kteří jí povětšinou tak zbožňují, no děs! Jen hádky a zarputilost Fosterové, co jen zbytečně natahují už tak nataženou knihu!

19.02.2020 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Sérii mám oblíbenou, o kdyz místy se v knihách vyskytují velice nepravděpodobné situace,no což,nechceme číst jen o kruté realitě, ale návrat Jurka v Lazarovi uz byl opravdu trošku moc...

14.07.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět výjimečná kniha, nechtělo se mi ji vůbec odkládat, na konci se neodtrhnete!

28.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek mi nepřišel tak hlubokomyslny jako jiné knihy od autorky, nicméně baví stále stejně dobře. Velice čtivé, ve správnou dobu přijdou dějové zvraty a osudy rodiny Mánesů si nemůžete nechat ujít!

10.03.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozhodně nepatří k nadšencům, možná bych i dala jen dvě hvězdy. Od strany 200 čekáte, kdy se tedy konečně něco začne dít, ale nezačne. A události, které by za to staly a s dějem zahýbaly, jsou popsány jen okrajově, mimo postavu Liesel. V knize toho bylo hodně, ale jediné, co si pamatuji je, jak děti chodí hrát fotbal, krást a jak hrdinka čte nebo píše. Příjemná změna oproti jiným knihám je, že příběh je podán ze strany německé a ne židovské rodiny. Ale tady všechny klady asi končí. Jak už jsme psala, vše zásadní je bráno jen tak mimochodem a autor nebyl schopen dát knize patřičnou atmosféru strachu a tísně doby. Strachu že Žida ve sklepě, strachu z válečný poměrů, strachu z poslušnosti, strachu z chudoby apod. Kniha má svou hloubkou, autora umí pěkně používat slova a smrt jako vypravěčka je neotřelý způsob vedení děje, ale její popisky a přeskakování v místech i časech je spíše rušivé. Ani nevím, pro koho je kniha určena. Za mě, jako dospělého čtenáře, je nudná a pro děti mi jazyk a volba slov v některých pasážích přijde až příliš složitá a neuchopitelná. Spousta kapitolek dětského klevetník absolutně mimo linku děje. Až příliš. Až příliš všeho, jen toho podstatného.

06.04.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvost a děs!

26.02.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nejlepších je na knize posledních 50 opravdu emotivních stran. Jinak místy trošku vleklý příběh, ale já mám Kinga zkrátka ráda.

29.09.2018 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Je to svižné, naprosto návykové a neodložitelné! Taková jednohubka, co nejde příliš do hloubky, ale je to jízda, kterou s Loganem budete chtít zajet znovu.

16.03.2024 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

(SPOILER) Pro jednou zase akčnější, svižnější a jaksi poctivější Reacher, tak jak má být. Moc se mi líbilo projevení alespoň malé Reacherovo slabiny, strachu z uzavřených prostor. Pot a mravenčí. No a největší překvapení? Žádná žena v posteli! :D
Spolupráce bratrů se ukázala jako velmi zdařilá, rozhodně lepší než poslední novinka, Spravedlnost.

03.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mám ráda autorku a všechny knihy od ní byly doposavad velice pěkné a realistické, živé. Listopád je ale krokem z cesty. Idea ,,co by, kdyby" mě příliš neoslovila. Velkým utrpením při čtení bylo přeskakování v čase tak, jak se to autorce zrovna hodí, aby dovysvětllila potřebné souvislosti. Střídání mezi obdobími je většinou příjemné zpestření, ale zde je velmi chaotické.
Postavy nikterak sympatické. Pocit beznaděje a stísněnosti autorka vyjádřila skvěle, to je ale bohužel asi to jediné.

20.04.2021 2 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carterova klasika a jinak se to asi ani říct nedá. Bohužel, pokud přečtete knih vice zjistíte, že jsou jako přes kopírák. Konce přemrštěné, ale i přesto všechno jsou knihy čtivé, logické a napínavé.. někdy ale zdlouhavé a Hunter je zkrátka vševěd. Nejlepší na celé sérii je, že Hunter ,,.. hodně čte..'' :D

02.12.2019 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla pecka! Napětí od počátku az do konce, postavy, i kdyz některé zvláštní, převážně sympatické. Děj je logický a nabitý. Pohled z mnoha perspektiv a co to za mě korunuje, je pravidelná dávka humoru. Tak povedený humor jsem v žádné jiné detektivce ještě nepotkala!

18.10.2019 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Moc jsem se na knihu těšila, ale musím přiznat, i sama sobě, že byla menším zklamáním. Opravdu ráda čtu bichle, a v tomto případě jsem se obzvlášť na tučný obsah stran těšila, ale místy jsem se ve vyšetřovacích pochodech ústřední dvojice ztrácela a některé nekonečné, i když propracované výslechy tomu nepřidaly. Někdy po straně 600 a dále, jsem se přistihla při rychločtení a přeskakování. Tento díl za mě postrádal napětí jak v rovině agentury, tak ve vztahu hrdinů.

20.06.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Opravdu mě kniha překvapila, vůbec nenudila a bylo nutné číst další a další stránky. Postavy byly všechny sympatické a srozumitelné, zvláště samozřejmě ústřední dvojice Poe a Tilly. Rozuzlení vykreslí více rovin příběhu a myslím si, že je dost na co se těšit v dalších pokračováních.

08.06.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jedna z těch lepších Hunterovek. Žádná hluchá místa, svižné tempo, napětí až do konce, zdání, že se snad tentokrát nezadari, ale to by nebyl Hunter, že...!

24.03.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Já tedy nadšení nesdilim. Hl hrdinka mi byla bohužel velice nesympaticka, a hlavně jako opsana a sestavena z jiných knih. Jezdí na motorce, přišla o rodiče, o muze ve službě, žije sama a je navenek citově oplostela. Doma nemá poradny nábytek, nádobí apod. No to mě opravdu štvalo. Jinak příběh celkem čtivý, ale opakující se postřehy postav, dotazy,, proč děláme tuhle práci a např. pumpovani pěsti ve vzduchu, mi lezly na nervy. Konec zajímavý, to ano, ale taková neurazí nenadchne.

05.02.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Natažená a překombinovana nuda. Postavy nesympatické. Hl. hrdina je nijaký, k srdci nepřiroste. O každé postavě, která je podstatná jen pro jednu kapitolu, se toho dozvíme mnoho a k ničemu, ale o hlavních postavách, snad kromě rodiny Fabiana, se nedozvíme nic. Příběh je nezajímavý, kniha nevtahne do děje, nutila mě jen přeskakovat nepodstatné stránky a nakonec i ty podstatné. Řešení problémů s dětmi do tohoto formátu nezapadá. Mnoho jednacích postav, u kterých si ani nezapamatujete jména, nebo se děsně pletou..a proč...no protože je mezi ne nacpano přehršle jiných, které hrají třetí housle. Spoustu nelogičností, osobní život Fabiana směšný, to snad ani nepsala osoba zkušená životem v manželství. Fabian v podstatě menší děvkař..na všech se neco s ním našlo,ze jo ...to se musím az smát...,,divnej patron celej Fabian". Konec jsem přeletěla stejne jako vse ostatní od stránky 60. Takový děsný nemožný scénář....ceckovy film,jak by se tak reklo. Bohuzel uz dlouho jsem necetla knihu, kde by mi tolik věcí vadilo, prakticky všechno...

18.01.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Topovka....a co ten konec?! Jak dlouhé bude zase čekání na další díl..asi to nevydržím!:)

05.01.2020 5 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Neskutečně monotónní. Dočetla jsem do strany cca 80 a byla jsem příšerně znuděná. Vyprávění pouze jednoho jediného člověka, stále jen jeho perspektiva a situace se opakující,az vam přijde,ze už jste něco podobného v knize četli. U té strany 80 jsem jukla do knihy dál a zjistila, že se táhne bohužel celá ve stejném duchu až do konce a navíc jsem náhodou narazila na rozhovor o věci, která se probírala už ma straně cca 60, což mě jen utvrdilo v tom, že žalostně líné tempo a vlastně žádný příběh, kromě umírajících lidí, se nezmění po celou dobu čtení. Téma konce světa zde absolutně nechápu, je to v podstatě jen důvod, proč lide zůstali v hotelu, samozřejmě bez kontaktu se světem. Toť vše....pak by se měly řešit úmrtí, tedy vlastně vraždy, ale s detektivním příběhem si to ani nezamavalo. Za mě, bohužel, kniha o ničem.

27.09.2019 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Planovala jsem dát 4 hvězdičky,ale za ten přitroubly a roztahany konec dávám jen 3. Z počátku to bylo super, pěkně to svištělo,ale nakonec jsem to cetla vlastně jen kvůli Roucheovi!

25.09.2019 3 z 5