Kubikuli Kubikuli komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vůbec jsem nevěděla, jakou tragédii mám čekat a tohle mě slušně překvapilo. Hodně silné téma, hodně dobře napsané. Kolik takových podobných osudů se skrývá v našem okolí... Empatie se z lidí čím dál více vytrácí. Nebuďme jako Anna a Pavel. Buďme jako pan doktor

31.12.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná, srdcervoucí, smutná... Nějak se snažím knížkám s touto tématikou vyhýbat, ale tady zvědavost vyhrála a nelituji. Opět perfektně napsané, vtáhne vás to do příběhu a máte pocit, že se nacházíte někde tam v Meziříčí a vše sledujete z povzdálí ... I když po dočtení mám takový nepříjemný tíživý pocit, tak i přesto je to jedna z nejhezčích knížek, co jsem četla...

03.06.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka na jedno odpoledne. Prostě nešla odložit. Příběh není nijak strhující, spíš takový táhlý, pomalu odkrývajicí všechny kostlivce a události. Šumavská příroda všechny temné stránky krásně vyvažovala. Příjemné počtení, s koncem takovým, jaký si příběh zasloužil.

02.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po třech knížkách od Třeštíkové celkem velká změna. Knížka je také zajímavá a čtivá od začátku do konce, ale má něco navíc. Hloubku a strhující příběh. Vůbec mi nešlo se od ní odtrhnout a kdyby to šlo, přečtu ji na jeden zátah... Celá druhá polovina byla pro mne taková smutná, taková po které si odnášíte knižní kocovinu..Ale ten konec. Jak já nesnáším takové useknuté konce... :(

24.05.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná, silná, emotivní knížka... Nádherná příroda, nádherná dívka, neuvěřitelně silná osobnost, absolutně nezkažená lidmi, ve svém vlastním světě. Někdy tak moc smutné, přesto krásné. Konec mě nepatrně rozladil, ani nevím proč, ale asi to tak vlastně mělo být :)

11.01.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná knížka. Krutá a syrová. Upřímně jsem ráda, že dobu v koncentračním táboře zachycuje jen pár stránek... Otevřený konec byla super tečka na závěr. Každý si ho domyslí podle toho, jak se mu líbí ..

17.11.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaná knížka, která mě hodně donutila přemýšlet o tom, jak málo si vážíme věcí, které dnes máme ... Anna se zvládla ve svých ani ne dvaceti letech poprat s tolika nepřízněmi osudu.. Jak krásné je, když se člověk dokáže radovat z úplných maličkostí a více než na sebe, myslí na ostatní. Jsem ráda, že i přes těžký životní start měla hlavní hrdinka krásný život :) Knížka je zajímavá od první do poslední stránky. Prostě WOW :)

08.06.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Už mnoho let jedna z mých nejoblíbenějších... Ráda si ji přečtu znovu a znovu. První jsem úplně náhodou viděla film, takže jsem věděla do čeho jdu, ale i tak je prostě fenomenální :) Tlustá bible, kterou přelouskáte raz dva a ještě máte málo :)

22.05.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc příjemná knížka... Sice taková smutná a depresivně laděná, ale četla se jedním dechem. Konec mi přišel hrozně useknutý, nezakončený...ale o to víc mě to asi nad knížkou donutilo přemýšlet. Klidně bych uvítala pokračování :)

11.08.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Smutné, depresivní, skličující...po přečtení máte ještě nějakou dobu nepříjemný pocit úzkosti...ve skrytu duše celou dobu doufáte ve šťastný konec, i když tušíte, že nejspíš nepřijde. A on opravdu nepřijde. Navíc je ještě víc depresivní, než celá knížka... ALE.. i tak stojí za přečtení a na kvalitě ji to vůbec neubírá. Naopak. Je to něco jiného, než většinou čteme nebo chceme číst. A srovnávat s dalšími knížkami od autorky nemá asi cenu.. knížka je sice ve stylu "co by,kdyby..", ale rozhodně se mi nejeví jako sci-fi... Bohužel si myslím, že stačilo málo a klidně to tak mohlo být.

26.05.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Knížka je úžasně vtipná, od začátku do konce. Lepší jsem si na Nový rok nemohla vybrat :)
Obě hlavní postavy jsou super, ale Cama si prostě chci vzít za muže :D
Opravdu úžasná oddechovka.

01.01.2022 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Knížka, která vás stáhne na dno deprese po pár prvních stránkách a už vás z něj nepustí. Celou dobu vás bude máchat v Osvětimském bahně. Opravdu dobře popsaná doba, příběhy, situace... Slza mi z ní neukápla, jako u mengeleho děvčete, ale poskytne slušnou čtenářskou kocovinu, že které se budete pár dní dostávat. I když vlastně knížka končí třemi šťastnými konci, nemáte už sílu z toho mít radost....

08.04.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Viděla jsem nejdříve film s Danielem Craigem, a pak až jsem si koupila knížku. Ta tím filmem byla samozřejmě ovlivněná, ale jsem za to ráda. Film i knížka jsou naprosto perfektní. Ráda se k ní vracím a za těch 11 let, co jí mám, už jsem ji četla minimálně třikrát :)

13.01.2024

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hrozně jsem se na tu knížku těšila. Nechci říct, že by mě zklamala, jen anotace byla taková nic neříkající, že jsem nevěděla, co od příběhu čekat. Každopádně mě to dost překvapilo. Četlo se to velmi dobře, ale tak nějak bez emocí? Knížka ve mě nedokázala,i přes závažnost činů, vyvolat nějakou silnější emoci. Byly knížky u kterých mi tekly slzy jako hrachy, stahovalo se mi hrdlo (třeba Hana), měla jsem slušnou knižní kocovinu, ale tady nic. Hlavní hrdinky mi bylo líto, ale tak nějak mi přišlo, že tím proplouvá nějak hodně lehce. Dalo by se z podobného příběhu vytěžit trochu víc.

25.04.2023 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tak tady bych místo pěti hvězdiček chtěla dát alespoň deset. Pro milovníka létání a letadel prostě úžasné čtení. Lituju, že knížka nemá ještě jednou tolik stránek, nepochuju o tom, že by pořád bylo o čem číst. Stejně jako se p.Hecl skvěle poslouchá v podcastech, tak se i dobře čte. Za mě super povedená knížka :)

24.02.2023 5 z 5

Tak ne, že by se mi knížka nelíbila, ba naopak. Mnoho otázek a odpovědí jsem opravdu hltala, dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem nevěděla. Ale stejně jako byl rozhovor v mnoha místech hrozně zajímavý, tak někde vůbec. Takže za mě by to určitě mohlo být, kratší, mělo by to, alespoň pro mě, větší švih. Každopádně se těším na další rozhovory p.Moravce :)

03.02.2023 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tak tahle knížka byla celkem podle mého gusta. V této kategorii bych ji zhodnotila jako jednu z povedených pohádek. Hodně čtivě napsané, strhující, samozřejmě se šťastným koncem... o tom, jak reálné nebo nereálné byly některé "věci" nemá cenu spekulovat. Na kvalitě to knížce neubralo. Na závěr jsem čekala díky předchozím komentářům asi cokoliv , ale mile mě to překvapilo. Nemyslím, že by byl zas nějak extra přeslazený. Sednul tomu jako poklička na hrnec :)

13.08.2020 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Byla jsem připravená na náročnější čtení, ale i tak mě ta síla toho příběhu zasáhla. Nešlo se odtrhnout, dokud nebyl konec. Žádná velká romantika, ale hodně smutný příběh. Souhlasím s tím, že místy to bylo přitažené za vlasy. Někde by to chtělo přidat a někde ubrat, pak by to bylo perfektní. Ale i tak 5* si určitě zaslouží.

13.09.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Fakt povedená knížka. Coleen je důkazem, že i romantická slaďárna může mít hloubku...Kytičky na obálce a ono je z toho slušné drama. Zjednodušeně řečeno.... Dokáže postavy dobře vykreslit a navíc velká nálož emocí. Takže hlavně nepřestat plavat :)

11.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Něco, co jsem vůbec nečekala. Knížka na mne v knihovně čekala už pár měsíců, takže jsem pořádně nevěděla, co jdu vlastně číst. O to víc jsem byla s každou další stránkou překvapená. Měla jsem jméno autorky spojené s romantikou a tohle bylo hodně napínavé drama. Přidám se ke skupině, kterou konec spíše zklamal. Kdyby se do toho nepletl ten dopis a vysvětlení té autobiografie, bylo by to lepší. Takhle je to závěr s mnoha otazníky, ale nejspíš to byl autorčin záměr :)

12.12.2023 5 z 5