krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jsou knížky, u kterých nechci, aby skončily. Tahle je jedna z nich. Cítila jsem se součástí jejich rodiny, jejich historie. Je to knížka, která Vás vtáhne do děje, připadáte si jako přímý pozorovatel. Styl vyprávění je lehký, uvěřitelný. Moc děkuju autorce za přiblížení části historie, o které jsem neměla ani tušení.

28.02.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Další z parádních kousků autora. Velmi realistický příběh až mě z toho mrazilo, že vše se může stát. Všechno do sebe zapadalo, kousek po kousku se oddělení blížilo ke zdárnému konci. Jen jsem trochu doufala, že opět nedojde k žádnému závěrečnému boji a zranění detektivů. Být to vše ve skutečnosti, tak hlavní hrdina je po celé sérii zralý na invalidní důchod :-) Ale asi tak to má, pro větší spád a vzrušení, být. Děkuji za další skvělý počin a Marco už čeká ......

01.01.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zloba umí ovlivnit životy spousty lidí. Stejně tak tomu je i v další "Carterovce". Někdo jí umí ovládat, dusit v sobě, někdo se stává pro okolí nebezpečným. Což se stalo i v tomto příběhu. Byla jsem nazlobená na hlavního padoucha, trpěla jsem spolu s Robertem. Cítila jsem stejnou bezmoc, strach a odpor vůči všem důvodům vraha. Nejen zloba, ale i závist přidala pár polínek do ohýnku. Znamená to, že ne nereálné, ale že vše, co je v této knize napsáno, se opravdu může stát a člověk se jen může bát, aby neměl nějakého podobného "kamaráda" ve své blízkosti. Všem budoucím čtenářům doporučuji a věřte, že zloba bude při čtení této knihy Vaší součástí.

17.12.2019 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Celá série mě baví. Tenhle příběh opět odhalil něco z tajemství hlavní hrdinky a jejího dětství. A musím říct, že už i na mě je to moc - nevím. Příběh jako takový opět jede na vlně napětí, kdy nemůžete přestat číst a prostě jedete. O * méně dávám kvůli příběhu z dětství, který si prostě myslím, že je přestřelený. Jinak se těším na další příběh.

01.01.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak od této knihy jsem dostala takový kopanec, že jsem to absolutně nečekala. Nejenže mě příběh zastihl v podobném rozpoložení života - co by bylo kdyby a neustálé přemýšlení a poměřování, jak by to vše teď vypadalo kdyby ...... Zpátky k příběhu - je zde sepsáno něco, co musí prolítnout hlavou snad každému človíčkovi na planetě. Všichni se ohlížíme zpátky, vyčítáme si a jen ten, kdo dojde k přesvědčení, že takhle to prostě je, takhle to mělo být, že čas se nevrátí zpátky, že díky mému rozhodnutí teď mám, co mám, tak dojde ke zklidnění a k pocitu štěstí. Pokud se k tomu přidají i další bonusy v podobě odpuštění sama sobě, druhým, tak ten svůj život prožije naplno, s vervou a bude si užívat každičký okamžik života a je naprosto zbytečné patlat se v minulosti. To je teď můj cíl.

07.04.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Zajímavé případy, které spolu zdánlivě nesouvisí a přesto jsou si až ďábelsky podobné. Pachatel odhalen brzy, jen jsem potřebovala vysvětlení proč a když přišlo, vše do sebe zapadlo jako puzzle. Hlavní hrdinka a celá její parta mi jsou sympatičtí, takže se těším na další případy.

13.03.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pro mě náhodně vybraná neznámá autorka, s jejímž rukopisem jsem se potkala poprvé. Styl psaní lehký, umí držet čtenáře pod napětím, co bude dál. Se samotným příběhem jsem se již párkrát setkala, ale zde to bylo ještě vylepšeno přítomností "karet". Určitě doporučuji a těším se na další setkání s autorkou.

20.02.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když jsem s Agathou začínala bylo mi doporučeno sáhnout po téhle knížce. Příběh byl strhující, stejně jako konečné vyústění. Ačkoliv na básničky ve škole "tupá", tahle se nedá nezapamatovat (asi stejně jako básnička v Noční můře z Elm street :-) Styl této královny detektivek je lehký, krásně čtivý, příběhy mají smysl a většinou překvapivý, ale logický konec. A přestože jsem pak přesedlala na pána s knírkem - Hercula Poirota, tak tahle knížka prostě zůstane má první. Díky
P.S.: po přečtení jsem srovnávala, jestli i já bych dala stejné pořadí za jejich "hříchy" a většinou jsem se s Agathou ztotožnila.

15.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Na knihu jsem se neskutečně těšila, pak jsem se pokoušela párkrát začíst a několikrát ji odložila. Teď asi přišel ten správný čas a já knížku zhltala během pár dnů. Celý tým mi byl sympatický, hodně se tam probírali osobní věci, momentální rozpoložení. Vraha jsem si tipla brzo a jen jsem čekala na vysvětlení Proč? Celý příběh je zajímavý neotřelý, jen si říkám, že jim hodně dopomáhá k vyřešení náhoda nebo obyčejní lidé - proto 4*

19.08.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tak to byla jízda a nejen díky motořkářům. Prolínající se několik časových linií, neustále udržování čtenáře v napětí, barvitě popsané scény. Prostě úžasný styl autorky, který mi neskutečně vyhovuje. Člověk se cítí součástí příběhu. Díky

19.02.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pro mě prvotina od této autorky. Půjčila jsem si jí náhodou v knihovně a protože mám problém s nálepkami Světový bestseller, bála jsem se, že to bude další podobná "slátanina" . Knížka od začátku překvapila svižným tempem. Chvilku jsem byla zmatená z jednotlivých příběhů, které do sebe ale na konci knížky neuvěřitelně zapadly a vytvořily velmi povedenou zápletku. Hlavní hrdinka mi byla tak neuvěřitelně sympatická, až jsem měla pocit, že jí doopravdy znám. Prožívala jsem s ní všechny její stavy, plné lásky, nenávisti, ponížení, strachu nebo vítězství. Další postavy jako Luke, Noah i Ray byly tak opravdové, že jsem po dlouhé době cítila, že ten příběh se odehrává kolem mě a je neuvěřitelně reálný a blízko. Už se moc těším na další příběhy.

11.08.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nemám ráda příběhy z války obzvlášť teď, kdy bohužel i v dnešní době je válka blízko, nezmizela, naopak se přibližuje víc a víc a člověk najednou ztrácí svoje jistoty. A pak po přečtení příběhu Sophie si jen připomene, že člověk vydrží mnohé utrpení pro svoje blízké a milované. A i v dnešní době se k nám dostávají příběhy z Ukrajiny nesoucí odvahu, vytrvalost a hlavně naději. Příběh Liv a Sophie byl na jednu strany podobný, na druhou stranu tak rozdílný a spojovala je jedna jediná věc. Kniha mi připomněla seriál Náhrdelník s úžasnou Libuškou Šafránkovou.

06.06.2022 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Jedna z knížek ke kterým se ráda vracím. Zajímavý příběh člověka, jenž pro svoje dobro a úspěch je schopný zničit životy lidí okolo sebe. I za cenu ztráty svého svědomí. Doporučuji.

12.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opravdu jednodušší detektivka. Líbila se mi představa podobnosti s knížkou Agathy Ch. Není kouře bez ohýnku, ale po přečtení ta podoba byla hodně vzdálená. Bohužel knížka následovala po trilogii Čtvrtá opice a to se odráží na mém hodnocení. Obyčejný příběh, nezajímavá zápletka a vlastně mi bylo úplně jedno kdo je vrah. Kdo chce, ať si knihu přečte, ale za mě spíš nedoporučuji.

21.09.2020 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

První knížka od tohoto autora a přiznám se, že jsem čekala mnohem míň, protože už delší dobu ujíždím v Carterovkách a ten je pro mě zatím TOP. Každopádně knížka mě velice mile překvapila. Neuvěřitelně zajímavý příběh, bravurní hlavní hrdina (někdy až s geniálním mozkem), ale vše za použití logiky, což miluju víc než když jsou vyšetřovatelé "tvrďáci". Vše v knize popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Takže za mě doporučuji a jde se na další :-)

26.05.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět úžasné, opět skvělý příběh a zápletka. Při některých pasážích mi běhal mráz po zádech. Miluju tyhle chvilky napětí, očekávání při otočení každé stránky, začátek každé nové kapitoly.
Ve chvilkách je mi líto obou hrdinů - setkávat se dennodenně s takovým zlem musí 100% zanechat šrámy na duši.

07.01.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí knížka tohoto autora během 14 dnů. Konečně jsem po dlouhé době objevila autora a knížky, které mne doslova pohlcují. Jak už jsem psala v předchozích hodnoceních - krátké kapitoly, lehký styl psaní, sympatičtí hlavní hrdinové a neuvěřitelné (ale reálné) způsoby vražd, které vždy na konci knížky mají svojí logiku.
PS: poprvé jsem odhadla pachatele, jen jeho příběh mi zůstal záhadou.
Ve zkratce kniha jedinečná, skvělá a kdo jí nepřečetl, tak ať si jí nenechá ujít a jde do toho :-)

10.11.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nesnáším zlaté nálepky - pokaždé jsem zklamaná a vždycky si říkám už nikdy. Kaštánek byl vzácná výjimka. Přečteno za volno a musím říct, že autor udržuje čtenáře v neuvěřitelném napětí. Líbí se mi krátké kapitoly a zdánlivě na sebe nenavazující. Příběh byl skvělý a přestože jsem pahcatle odhadla skoro v polovině, tak mě zajímal důvod. Všechny dílky se na konci skvěle spojily a vytvořily napínavý a zajímavý příběh. Díky

01.04.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě nejslabší kus autorky. Do 2/3 nuda, kdy jediné, co mi utkvělo v hlavě byli plzáci. Pak příběh nabral trochu rychlejší spád a vygradoval na závěr. Problém byl, že to byla jedna z mála knížek, kdy jsem nikomu nefandila. Naopak jsem si říkala, že je mi jedno, jak to vše skončí.

30.04.2023 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle knížka je laskavost sama. Pohladí duši, vykouzlí úsměv, vytlačí slzu. Je to jedna z těch knížek, u kterých je Vám líto, že končí. Je to knížka, kterou budete chtít mít ve své knihovně, ke které se budete vracet, aby Vám příběh a postavy pohladily duši. Každé slovo má svoje místo, každá věta Vám způsobí nějaký pocit. Je to příběh, kde toužíte být součástí. Je prostě báječná.

07.09.2022 5 z 5