Polámané panenky

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4.4607

Jefferson Winter 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Broken Dolls, 2014

Kniha Polámané panenky

Arlienen

Tahle kniha mne zaujala svým názvem i obalem, ale upřímně jsem od ní nic moc nečekala.
Autor mi představil geniálního odpadlíka z FBI, jenž je neobvyklý svým stylem oblékání a bílými vlasy. Případ, na kterém Winter pracoval byl veskrze zajímavý a nutilo mě to číst dál. Musela jsem zjistit, kdo je pachatel a proč to dělá.
Knihu hodnotím spíše pozitivně, proto dávám 3,5 ⭐

Petty001

Zajímavý rozjezd nové série. Jsem zvědavá na další díl.

twiggynka

Kniha mě bavila i když některé prvky mi připomněly jiné autory. Těším se na další díl! :-)

Aleh

Po delší době jsem si přečetla thriller. Byla to první kniha od Jamese Carola. Krimi, v níž se střídají poměrně krátké kapitoly ( to mi hodně vyhovuje) a popisují střídavě na jedné straně to, co jeden šílenec provádí uneseným ženám a na druhé straně složitou práci vyšetřovatelů, kteří krok za krokem odkrývají pozadí šíleného případu již páté unesené ženy. je to thriller, jak má být. Plný napětí, bolesti, strachu, hrůzy.... Je to šílené... Ale nepustí vás to až do samotného konce.

Lukeronka

Na to, že jsem sérii kupovala za pár kaček v levných knihách jsem byla naprosto překvapená tím, jak je výborná! Skvělý hlavní hrdina se zajímavou minulostí, kterou využívá pro řešení případů a zajímavé informace z oblasti psychiatrie. Za mě pecka za pár kaček, kterou mohu všem jen doporučit.

moudivlacek

Fíha!!!! A to jsem si myslela, že u detektivek mě už nic nepřekvapí. A autorovi se to povedlo. Začátek je opravdu trošku nestandardní, ale lidičky - těch pár stránek vydržte. Najednou to bere rychlý spád a vy jen lapáte po dechu. A zatímco můžete obdivovat skvělý mozek Wintera, poslední oběť bojuje o život. A nebude nakonec sama. Rovněž popsaný modus operandi psychopata pro mne zajímavý, zas jsem se dozvěděla něco nového i z psychiatrie dřívějška. Klobouk dolů autorovi, protože můj žaludek se uklidnil až na konci knihy, a to je co říct. Super. Doporučuji, ale jen pro skutečné fanšmejkry tohoto žánru.

janca1705

Pecka!

Kalima206

Trošku pomalejší rozjezd, ale nakonec se děj natolik rozjede, že sem se nemohla dočkat, kdy se zase dostanu ke čtení.
Některé úseky jsou hodně morbidní, ale zajímavá myšlenka :) Vše popsáno do detailů a mě osobně přirostly i hlavní postavy k srdci - až na pachatele :D

Levhart
Levhart