KnihomolkaMari KnihomolkaMari komentáře u knih

Na tuto knihu jsem byla opatrná, jelikož jsem si ji chtěla opravdu vychutnat a neopomenout žádnou myšlenku. Hned ze začátku se mi zálibil neobyčejný styl psaní paní autorky. Kniha byla svým způsobem krásná a do hlavní hrdinky Jany jsem se zcela vžila. Také se mi líbily poznatky o Česku. Neřekla bych, že se jednalo o thriller, ale spíše morální román. Není to geniálním počinem, avšak stojí za to přečíst. Je to jedna z těch knih, u které si řeknete, jak jsou ty knihy vlastně nádherná záležitost.

26.12.2021 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ach, ta naše Eleanor. Když jsem začínala s knihou neměla jsem nejmenší tušení, jak to se mnou v průběhu zamává. Chvílemi jsem si přišla ještě křehčí, než Eleanor a v jednu chvíli jsem se i rozbrečela, ale štěstím, že se ji začalo konečně dostávat toho, co si zasloužila. Neuvěřitelný příběh, i přes to, že v sobě nese velké neštěstí, tak se zde najdou i vtipné momenty, a možná proto mi to přišlo i tak realistické. Ano, Eleanor byla poněkud divná, ale i tak jsem se s ní v některých věcech zcela ztotožnila, takže jsem asi taky možná trochu narušená, ale nestydím se za to. Všem doporučuji.

14.08.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

„Vždyť vášně, jejichž původ se snažíme sami sobě nepřiznat, nás tyranizují nejvíc.“

Skvělá kniha s prvky psychologického románu. Skrývá mnoho myšlenek, jež se mé obyčejné duše opravdu dotkly.

Dorian Gray, jako ukázka té nejzvrhlejší, ale zároveň nejreálnější postavy. Velmi dobře vykreslený kontext duše člověka a kruté pravdy, jež se ukrývá za záclony oken každého z nás. Nikdo není dokonalý, a i přesto o to lidé stále usilují. Hrají, přetvařují se, zoufale snažící se stát symbolem dokonalosti a bezchybnosti, avšak to si bohužel vybírá svou daň. Doriana jeho neskonalá krása a dokonalost pohltila i s jeho shnilou duší.
Knihu rozhodně doporučuji.

31.10.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Takové rozpolcení srdce jsem ještě nezažila. Válečný román, který ukrývá smích i pláč, lásku i nenávist a to vše sílou slov.
Smrt. Se stala mou nejlepší přítelkyní a nejnadanější vypravěčkou. Příběh, který se vám zaryje hluboko do srdce a už se od vás nikdy neodtrhne, budete se s ním potkávat na každém kroku. Věřím, že mnozí z vás s posledními slovy a větou této knihy upustí snad i malou kapku slzy pro tento neskutečně skutečně pravdivý příběh plnou radosti, smutku, zahořklé válečné a nemilosrdné doby a pro ztracenou lásku. Přece jen mě tíží pocit, že krása této knihy se nedá pouhými slovy popsat, skrývá se hluboko mezi řádky. Tento příběh je nezapomenutelný a velmi dojemný.

30.07.2017 5 z 5

Příběh je pohádkový, krásný, možná i trochu zamilovaný, poutavý a odpočinkový! Kniha si mě získala. Fotografie, které knihu doplňují jsou skvělé. Já jsem od toho rozhodně neměla velká očekávání a proto se mi asi četla tak dobře! Pro nenáročné a možná spíše mladší generaci vřele doporučuji!

30.07.2017 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

„Jediní normální jsme tady totiž my,“ řekla Reiko. „A víš proč? Protože my o sobě víme, že jsme blázni.“

Krásný, ale smutný příběh. Možná by se dalo říci, že tahle kniha se vyrovná pojmu deprese. Příběh jde zlehka a pomalu, ale není to rozhodně oddechové čtení, postavy se zde vynořují a pak zase odcházejí, melancholie přetrvává. Nicméně četla jsem v to době, kdy jsem měla podobné pocity, jako hlavní postavy, tudíž to ve mně mnoho zanechalo. Našla jsem zde spoustu skvělých myšlenek s kterými jsem se ztotožnila. Prostředí jsem si užívala, do Tokya se rozhodně chystám někdy podívat.
Murakamiho styl psaní je prostě jedinečný a opět mě nezklamal. Kniha si rozhodně své čtenáře najde.

14.08.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice dojemná kniha, která mne uchvátila! Tento příběh na mne zanechal kousek sebe. Na konci mi stekla po tváři slza. Slza vzájemného štěstí i neštěstí v jednom. I když to bude pár měsíců co jsem ji dočetla, pořád cítím mrazivý dotek Sibiře, bolest těch postav, kterou zažívali. Tu prazvláštní atmosféru, tato doba byla velice těžká. A možná je čas, poděkovat bohu, za to že se proplétám touto generací lidstva.

30.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

I přesto, že mě série Harryho Pottera v podobě filmů moc neoslovila tak se opět potvrdilo, že knihy jsou vždy stokrát lepší! Tato kniha mě moc bavila a byla velice čtivá! Styl Rowlingové mě naprosto chytl! Už se těším na další díly této úžasné ságy.

11.06.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tahle kniha pro mě opravdu znamená hodně. Několikrát mě přiměla k slzám a strachu před tím vším, co se té doby dělo v Rusku. Chvíli se usmíváte a pak zase pláčete, to je Měděný Jezdec.
Vzdávám čest Taťáně, která přežila nemožné a pevně bojovala a to nejen za sebe! Jednoduše mě tento velkolepý příběh plný emocí uchvátil, těším se na další díl!

03.02.2017

Ty Ty Caroline Kepnes

Jak já tuto knihu miluji! A ten báječný styl psaní, který mě maximálně uchvátil! Dostal mě hlavní hrdina i když bych ho měla svým způsobem za to všechno nenávidět, tak jeho genialitu obdivuji! Toto je pro mne kniha hodna "Wow"! Příběh mi doslova podlomil kolena!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Bože! Jak já jsem si tuhle autorku zamilovala! Je to sice první kniha od ní ale už vím, že rozhodně nebude poslední! Je tam úžasně vykreslená psychologie hlavních postav a někdy je opravdu zábavná ale i děsivá, jak píše sám King. Upřímně tuto knihu zbožňují! I když bych neřekla, že by mě konec úplně zasáhl ale docela mne překvapil. Já ani nevím, jak bych to popsala, ale naprosto žeru když je styl psaní autorky zasazen do moderní doby, připadá mi to potom nějak blíž k mému vlastnímu životu. A to je asi i jeden z mnoha prvků, které na téhle knize miluji. A nejvíce jsem si tedy oblíbila úžasně šílenou Madeline!

23.07.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Stalkera jsem slupla jak malinu. Opravdu brilantní, napínavá a skvěle propracovaná kniha. Postavy byly perfektně vykreslené a konec mi vyrazil dech, naprosto doporučuji!

03.01.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ano, opravdu silný příběh. Závislost na drogách mi byla velmi známým tématem, jelikož si tím prošel jeden z mých blízkých. Drogy jsou něco jako virus, který si postupně podmaní váš organismus, hlavu a čím více tento virus podpoříte tím jste blíž smrti nebo neodvratným následkům a je to jen na lidech a jejich vnitřní síle, jak se s tím dokážou poprat. Kniha sice nebyla napsána bravurně, avšak velmi do detailu poukázala na tento problém, jež přetrvává už mnoho desítek let a stále více se dostává hlavně k mladým lidem. Knihu bych rozhodně zařadila do povinné četby. Pokoušela jsem se podívat i na film, ovšem nedokázala jsem ho dokoukat, vidět to, co se tenkrát odehrávalo v Berlíně v 70.letech a stále přetrvává bylo opravdu hrůzné.

03.01.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tento detektivní příběh mě mile překvapil, splnil všechny má očekávání. Byla to první kniha která mě uvedla do roku 2016 a zároveň do úžasného světa knih. Zanechala ve mě jistou stopu, nedokážu ji popsat ale vím, že ji jako milovnice detektivek navždy uchovám ve své hlavě. Tento příběh si re-readingem velice ráda osvěžím! Byla prostě taková jaká má být. Napínavá, se skvělou zápletkou (toto téma totiž patří mezi mé oblíbené) a čtivá!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jak tak pročítám komentáře, mám zvláštní pocit. Ve vzduchu se vznášejí různé myšlenky. Jsou tu lidé jako já, ano jako já. Ti nadšenci, kteří tuhle knihu milují/libí se jim/vyhovuje jim. Pak jsou tu lidé kteří ji nemají rádi/nezaujala je, nechápou vlnu pozdvižení vůči této knize. A můj názor? Jak jste poznali, patřím k té první "vlně" lidí. Kniha mi nepřipadala jako thriller, byla spíše oddechová. Sama se četla a konec mě hodně překvapil. Podle mne je skvělá!

Agnes Agnes Hannah Kent

Tento příběh mě naprosto dostal, ten zatraceně báječný styl psaní autorky, ta atmosféra knihy!
Neskutečné! Velice ponurý až místy mrazivý a taktéž skutečný příběh Agnes si vás podmaní! Australané jsou prostě perfektní spisovatelé!

11.06.2017 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Opravdu opět vydařený detektivní příběh od Jamese Carola! Hltala jsem knihu od začátku až do konce a do posledních chvil jsem netušila, kdo by vrahem mohl být. Konec mě mile překvapil, snad se v ČR dočkáme brzy překladu další jeho knihy protože myslím, že tímto případem to rozhodně nekončí!

27.12.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Doslova jsem ji hltala!Tato kniha mi absolutně vyrazila dech a chvílemi po dočtení jsem tomu nemohla pořád uvěřit že tohle se stalo,musím na to od té chvíle myslet neustále,prostě něco ojedinělého a rozhodně hodlám re-reading. Protože ta kniha mě dostala a to vyloženě.Také jsem po dočtení absolutně změnila názor na manželství a chvílemi přemýšlím jestli se někdy vdát nebo ne. Hned den na to jsem se podívala na film do kterého ale nezvládli nacpat úplně všechny detaily a některé věci tam byli trochu pozměněné ale tak s tím se dalo počítat a musím podotknout že i film mě celkem uchvátil ale kniha je kniha! Rozhodně ji doporučuji! Podle mě je to BOMBA! a pokud by jste se neodhodlali pro knihu tak zkuste aspoň film,dostane vás to!

01.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Úžasné! Skvěle a čtivě napsáno. Je mi ovšem líto toho, čím si musel Harry projít a sama si to nedovedu představit, je to opravdu silný hrdina. Ke konci knihy se mi už opravdu i trochu svíral žaludek, avšak Rowlingová vždy umí přijít s pěkným happy endem, takže to mou rozmrzelost zahnalo. Také se mi líbil vývoj hlavních i vedlejších postav. Doporučuji!

09.11.2020 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Ach,co říci..ta kniha je naprosto báječná a čtivá ale tak zatraceně stresující jako 1.díl. Hltám ji do posledního dechu ale byli chvíle kdy jsem se prostě duševně necítila na to abych se do ní opět začetla protože jsem věděla co mě čeká a ostatně neměla jsem dost sil..Lístky ve větru a snad všechny díly téhle pentalogie s vašimi emocí házejí sem a tam,jednou jsem měla radost po druhé brečela, no a nakonci jako vždy se vám srdce rozletí na několik kousků a nenechá vás ještě dlouho po dočtení nechat myslet na něco jiného než právě na ní. Jako všichni ostatní si myslím že tam zemřelo až přes příliš lidí,které jsem měla ráda. Ale jsem ten typ člověka co zrovna nemělo Paula v oblibě,prostě nevím..Byla jsem spíše pro Juliana i když jsem věděla jaký je, ale ehm..prostě Cathy byl vhodnější kluk jejího věku než chlap po čtyřicítce,také jsem Cathy přála hodně její kariéru a nelíbilo se mi že s ní šlehla tak brzo i když za to může Julian,ovšem mohla pokračovat podle mého by to i bez něho nějak uhrála:)

08.03.2016 4 z 5