Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/big_ty-Jxt-234731.jpg 3.7852

TY (You) 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

YOU, 2014

Kniha Ty

Veronika_mad
05.10.2022

V 99% je vždy lepší kniha než filmy/seriál. Tahle kniha pro mě patří přesně do toho 1%. Seriál mě rozhodně bavil víc.

em4200
16.07.2022

Knihu jsem přečetla, až po shlédnutí seriálu. Do seriálu jsem se naprosto zamilovala, takže byla nutnost přečíst. Jelikož jsem byla zažraná do seriálu, tak u knihy tomu nebylo jinak. Příběh je poutavý, originální.. Chystám se nyní na druhý díl.

Katri
19.06.2022

Ke knížce Ty/You jsem se dostala až po zhlédnutí seriálu, který mě velice oslovil. Vlastně pochybuji, že bych po knize sáhla, kdybych na seriál nenarazila v mnoha doporučeních. Nejedná se o žánr, který bych běžně četla či sledovala, ale jelikož mě v minulosti oslovil Dexter, rozhodla jsem se dílu dát šanci - a za to jsem skutečně ráda. Ačkoliv spousta lidí (včetně mě) považuje hlavního hrdinu za "magora," svým způsobem si mě dokázal získat. Čímž nechci říct, že souhlasím se životem, který vede, ale to, že se vlivem du-formy čtenář může snadno zaplést do Joeových pavoučích sítí tisíců a tisíců důvodů, proč dělá to, co dělá. Je tedy více než na místě zdůraznit přesah, který příběh má, neboť se vám Joe chtě nechtě dostane pod kůži, ať už jej odsuzujete či chápete. Kniha je zvláštní tím, že je vyprávěna z pohledu hrdiny, jehož mnozí považují za zápornou postavu. Je to ale o úhlu pohledu, což je dle mého názoru i jedna z hlavních myšlenek knihy - vlastně bych tuto skutečnost připodobnila k filozofii pragmatismu - neboť události můžeme vlivem Joeova nástinu vnímat jednak z pohledu vlastního a zároveň z pohledu Joea, popř. dalších postav (teoreticky i objektivně, ale vzhledem k využití du-formy se obávám, že by toto vnímání mohlo být zkreslené). :)
Tak či tak se jedná o velice zvláštní příběh, ale vzhledem k tomu, že jsem doposud nenarazila na přílišné množství podobně pojatých děl, mě kniha velice bavila. Caroline Kepnes nelze upřít originalita ani umění napínat. A vzhledem ke komentářům, na které jsem zde na Databázi knih narazila před sepsáním tohoto komentáře, bych chtěla podotknout, že přestože se kniha zprvu nečte lehce (což přičítám především málo užívané ale přesto mnou velice oceňované du-formě), jde si na to po chvíli zvyknout a později tato forma působí jako větší pojítko mezi čtenářem a příběhem samotným. Proto doporučuji dát knize šanci a neodkládat ji po "příliš krátké známosti."
Takže abych to shrnula - z příběhu jsem nadšená, je to něco nového a pohled Joea mě opravdu bavil. Autorčin styl psaní mi sice nevyrazil dech, ale na druhou stranu mi ani nijak nevadil, tudíž bych jej označila za takový lepší průměr. Příběh je pojatý hodně psychologicky - což mi sedlo - a tudíž jej doporučuji každému, kdo má podobně laděná díla rád. Ačkoliv bych tuto knihu nedoporučila slabším povahám, myslím, že se najde velká spousta čtenářů, kterým se bude líbit. Já osobně se už moc těším, až se pustím do druhého dílu.

JaniMa
25.02.2022

Možná jsem chtěla zkusit něco jiného a tohle skutečně něco jiného je. Několikrát jsem chtěla knihu odložit, ale bizarní příběh mi visel v hlavě a já u knihy setrvala. Vydržela jsem až do konce a teď nevím, jestli to za ten investovaný čas stálo.
Styl psaní je zajímavý. Čtení je to napínavé, ale rozhodně ne duchaplné. Taková ta kniha, u které se klidně můžete nechat rušit, protože vám nic důležitého neunikne.
Sympatie k postavám si zřejmě nevypěstujete. Je to skvadra narušených individuí. Musím ale připustit, že něco do sebe ty charaktery mají. Je až fascinující, jak si hlavní hrdina, umí vždy zdůvodnit své jednání nebo nečekaný vývoj situace.
Závěr je překvapivý, ale vzhledem k ostatnímu dění mi ohromující nepřišel. Na další díl se nechystám. Čeká mě spousta slibnějších titulů.

janina66
12.02.2022

Nemohu hodnotit, protože jsem vyposlechla jen 3 kapitoly. Nebavilo! Prostě přes tuto knihu nejede vlak. Mám spousty krásných knih na seznamu k přečtení, než abych trpěla u této.

Péťa1950
31.01.2022

Nedočteno, nedokázala jsem se začíst.

nikola3989
30.11.2021

Knížka se mi fakt líbila. Bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá. Musím se přiznat, že jsem Joemu chvilku i fandila, tak dobře to je napsané. Ale upřímně představa, že by to mohlo být skutečné, a ne jen fikce, mě děsí.

niknikita
27.09.2021

Normálně bych tuhle knihu označila jako zvláštní a hodnotila ji hodně podprůměrně. Když si ale uvědomím, jak se mi Joe producíroval v mé hlavě, musím uznat sílu tohoto příběhu a taky obdiv ke způsobu psaní, jakým Caroline Kepner pronikla do čtenářského ega.
Byl to tak strašně sugestivní zážitek, že jsem si někde v půlce knihy odskočila k jiné četbě, abych se z toho psychopata Joea a jeho pitomé Beck nezbláznila.

Sama dost dobře nechápu svoje poměrně vysoké hodnocení , které dávám knize, ve které jsem některé stránky jenom prolistovala a k níž se rozhodně nevrátím...