Ty

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevera to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/big_ty-Jxt-234731.jpg 3.7794

TY (You) 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

YOU, 2014

Kniha Ty

niknikita

Normálně bych tuhle knihu označila jako zvláštní a hodnotila ji hodně podprůměrně. Když si ale uvědomím, jak se mi Joe producíroval v mé hlavě, musím uznat sílu tohoto příběhu a taky obdiv ke způsobu psaní, jakým Caroline Kepner pronikla do čtenářského ega.
Byl to tak strašně sugestivní zážitek, že jsem si někde v půlce knihy odskočila k jiné četbě, abych se z toho psychopata Joea a jeho pitomé Beck nezbláznila.

Sama dost dobře nechápu svoje poměrně vysoké hodnocení , které dávám knize, ve které jsem některé stránky jenom prolistovala a k níž se rozhodně nevrátím...

Bakana

Beck byla s prominutím kráva, kterou bych poslala do háje maximálně po třetím rande, Joe patří do detenčního zařízení a jediná normální (i když možná s výhradami) byla Karen.

CarolC

Tohle bylo, jedním slovem - WOW! Neskutečně autentický a fakt se mi nechce věřit, že to napsal někdo, kdo to má v hlavě v pořádku - to je poklona autorce! Z knihy, či spíš z Joea je vám blbě od samého začátku, jste absolutně znechucený, ale furt chcete číst dál a vědět, jestli to ho*ado zajde ještě dál. Fakt věřím tomu, že se někomu tohle v hlavě děje a je mi z toho naprosto špatně, ale ta kniha je skvost, jak skvěle je napsaná. Navíc psaní ve druhé osobě to dotahuje k dokonalosti.

Kačka655

Naprosto skvělý příběh!

Hall3006

To si tak náhodně vyberete knihu z knihovny protože jí nějaký čas máte na seznamu kvůli anotaci: knihkupec se zakouká do zákaznice. Láska mezi regály klasiků to bude fajn čtení. A za jeden večer na sté straně zjišťujete, že čtete o fakt ujetym typkovi, kterému je lepší se nedostat do spárů. Kniha napsaná v du formě, originální a nutí sáhnout k pokračování.

Booksaddict

Bože můj, to byla blbost! Padesát odstínů šedi s pár mrtvolama navíc. Musela jsem se přemáhat, abych to vůbec dočetla, od půlky knížky jsem I některé odstavce očima přeskakovala. Tohle čtení mi opravdu nic nedalo.

Ticiana

Tak chvilemi jsem mela pocit, ze knihu fakt nedoctu. Zacatek byl tezky, je to tak zvlastne napsane. Hodne odkazu na jine dila, a pointa se vytraci, kdyz je neznate. Postavy v pribehu jsou hodne nesympaticke, a s tim mam vzdy problem. Mne to ani neprislo jako kniha o stalkingu, spis o vysinutych osobach, Joe, Beck, Peach Benji... vsichni do jednoho. Fakt premyslim, jestli chci cist druhy dil a koukat na serial...

katasokolov

(+ SPOILER) Dočteno! V recenzi spoilers alert, pokud jste nečetli nebo neviděli seriál, tak pozor :)! Byla to teda jízda, číst na jednotlivých stránkách knížky myšlenkové pochody Joea Goldberga je vážně zážitek. Seriál byl výborný, ale kniha se do psýchy hlavního anti/hrdiny dostává ještě trochu hlouběji. Obsahově se seriál vesměs celkem drží své předlohy, i když se tam najdou některé nuance, které jsou pozměněny: třeba takového seriálového chlapce Paca tady vůbec nenajdete (v seriálu byl pravděpodobně přidán, abychom viděli, že Joe je vlastně z gruntu hodný chlap, který pomáhá bezbranným, jsem zvědavá, zda bude v druhém knižním díle Ellie, která má vlastně v TV zpracování stejnou úlohu :-) ), některé postavy byly spojeny do jedné - Candice a Amy, postava Karen byla také jinačí, důvody a okolnosti smrti některých Joeových obětí byly jiné a také se zde vyskytovaly změny provedené u prodavačů v Joeově obchodě. Hlavní postava Joea trpí spasitelským komplexem, přičemž si myslí, že dokáže ochránit předmět svého zájmu, a to především díky velmi detailnímu průzkumu týkajícího se všech aspektů života dané osoby. A jak říkám, Joe je veliký detailista. Musím uznat, že v některých věcech jsem s ním ale i souhlasila (kupříkladu taková Taylor Swift je vážně strašná :-D) a některé jeho myšlenky byly vyloženě vtipné !! A je zvláštní (ale taky hodně osvěžující), že autorka nehraje vyloženě na škatulky hodní/zlí, protože co si budeme, Beck je prostě sebestředná mrcha, která má kolem sebe neméně sebestředné, nebo jak by řekl Joe, solipsistické přátele. No a Joeovy kvízy v kleci jsou legendární :). Ještě jedno upozornění na konec- dávejte si pozor, co všechno sdílíte se světem!!