Ty

Ty https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/bmid_ty-65e372e3d8cd9.jpg 4 885 264

TY (You) série

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

You , 2014

kackahracka
21.05.2019 4 z 5

Ojedinělý styl psaní. Velmi zvláštní a poutavý. Docela hodně narážek týkajících se sexu, ale k tématu to patřilo, takže dejme tomu. Ač mi byl hlavní antihrdina sympatický, a jeho pohnutky dost přesvědčivě podané, konec se mi nelíbil. Možná, kdybych měla možnost číst na jeden zátah, byla bych unešená. Takhle mi spousta spojitostí unikala, škoda. Ale doporučuju.

Lucii_Ami
10.04.2019 5 z 5

Tahle kniha vás nenechá v klidu. Děj je napínavý a celý zvrácený. Při čtení máte pocit, že je strašně snadné někoho stalkovat. Doporučuji, jako odstrašující příklad toho, že nemáte zveřejňovat o sobě každou informaci.

micha-ella
05.04.2019 4 z 5

Houpačka pocitů, zla, dobra, úchylnosti i normálnosti, musela jsem to dočíst, i když jsem tušila, jak to dopadne.

Lenka.Vílka
28.03.2019 4 z 5

Napoprvé jsem knihu nedočetla.

Napodruhé už ano. Viděla jsem pilot seriálove adaptace a dala knize druhou šanci.

U mě nešlo o formu. Ta mi vyhovuje. Za mě též super, že chlapec dělá v knihkupectví. Na tuhle věc, sledování lidí a dohadování co jsou zač, a co asi čtou na základě vnějších faktorů, to mi prostě chybí. Ale nejsem psychopat. Vadil mi (předtím jako i jako na druhé čtení) úvod. Hele, není mi padesát, ale i tak nechápu tu posedlo sociálníma sítěma. Vybuduj si jiný život, když ten skutečný stojí za houby! Trochu mi to vadilo. A kdo nechce, ten v tom ten zvednutý prst neuvidí. Ale je to podstatná část. Jinak by obětí nešlo tolik manipulivat. Děj mě dál nijak zvlášť na svým směrováním nepřekvapil. Jenom ten konec. Ten potěšil. Přestože má kniha pár hluchých míst a pár pasáží, které byly až moc ukecané, celek byl docela dobrý. Pokračování si přesto přečtu.

Asi jsem jenom potřebovala něco depresívního. Mimochodem, zmiňovala jsem, že mám poslední dobou problém se čtením beletrie? Tohle jsem přečetla za dvě odpoledne. Asi jsem vážně potřebovala nějaký budíček. Něco vážně divného. Pro někoho fascinujícího. Za mě jenom divného. A trochu jiného. Po dlouhé době kniha, kde jsem si říkala: "Sakra, vždyť tohle by se klidně mohlo vážně stát!" A to je na tom to nejděsivější....a zároveň neskutečnějšího.

Alienn
23.03.2019 3 z 5

Nebyl to úplně šálek mé kávy, místy mě to dost nebavilo, dočteno spíše ze zvědavosti, abych věděla, jak to dopadne.

miuk
15.03.2019 3 z 5

Přečteno po shlédnutí seriálu, docela dobře psané, má to spád.

tteerriinnaa
19.02.2019 4 z 5

Musím přiznat, že se mi seriál od Netflixu líbíl o trochu víc než kniha. Ale jinak pecka.

Mashiiro
18.02.2019 5 z 5

Naprosto nepřekonatelný debut, který jsem v novém roce četla. Opravdu krásně napsané, Du forma sedla.
Joe je velmi sympatický a ačkoliv je to velmi zvrácené, věřím, že většina žen by si přála jim jejich drahé polovičky věnovaly aspoň polovinu energie, kterou věnuje Joe Beck.

LiLinka
13.02.2019 4 z 5

Chtěla jsem se podívat na stejnojmenný seriál, který je vytvořený podle této knižní předlohy, ale co bych to byla za knihomola, kdybych nejdříve nečetla knihu. Příběh zajímavý, má spád a bavil mě. Rozhodně doporučuji přečíst. A teď jsem zvědavá na srovnání se seriálem...

katushah
12.02.2019 5 z 5

Naprosto úžasná a originální kniha. Líbí se mi, že hlavní postava je ta záporná, to často nebývá. A navíc je jeho povaha geniálně popsaná a vytvořená. Je to jedna z knih, kterou si budu pamatovat navždy. :-)

Allena24
07.02.2019 2 z 5

Tak tohle opravdu nebyl šálek mého čaje. CD jsem doposlouchala jen díky přednesu pana Jana Zadražila.

Ay.Le
06.02.2019 1 z 5

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo.. plytká a zbytečná kniha plná vulgarit, která ve srovnání se Sběratelem jen neuměle bruslí po povrchu a zbytečně protahuje to utrpení, než se člověk dostane ke konci, který je jasný už od začátku knihy... No, vím jistě, že pokračování si už nepřečtu.

zuza0300
31.01.2019 5 z 5

Prvních 40 stránek doslova úmorné přemlouvání ke čtení. Peklo. Měla jsem ji na seznamu, ani nevím proč, kde jsem k ni přišla... asi nakej super komentář tady :-) strašně mě štvala du forma. Naše první setkání. Nemohla jsem si na to zvyknout a ten děj byl mdlej, nehýbal se... a pak se to zlomilo. A kdyby mě v noci tak šíleně nepalily oči, prečetla bych ji celou. Najednou to prostě nešlo ji odložit. Takže dva večery a hotovo. Tím, že jsem si nepamatovala, odkud mám na knihu tip, děj byl pro mě celou dobu překvapení a opravdu jsem nedokázala předvídat co se stane. A závěr? I když jsem si ke konci nechtěla připustit, že by to tak mělo skončit, oni by to ani jinak nešlo. Ta kniha prostě sedla. Tak díky tomu, kdo mě k ní přivedl!

Lorrinka
20.01.2019 5 z 5

Knížku jsem dostala na vánoce, a nebudu lhát, když napíšu, že se mi původně do čtení vůbec nechtělo.
Nakonec jsem četla jedním dechem, nemohla jsem od ní odtrhnout oči, vžila jsem do děje možná i trochu víc, než by se mělo, a po přečtení mi v hlavě běhala myšlenka "co mám se svým životem dělat teď?" :D

kokosek
09.11.2018 4 z 5

Celkem zajímavé. A pevně věřím, že se tohle nestává úplně běžně. A jsem zvědav jak tohle bude pokračovat.

babsi66
15.10.2018 3 z 5

Thriller psaný netradiční formou, která v tomto případě tvoří 50% úspěchu. Určitě to není špatná knížka, čte se výborně, obsahuje plno nečekaných zvratů a hlavní postava je dostatečně šílená na to, aby vás udržela u děje.

Bohužel jsem se neubránila srovnání s tematicky podobným a literárně podstatně vytříbenějším Sběratelem od Fowlese. Navíc s tím jak děj gradoval jsem se jen stěží bránila dojmu, kdy už to autorovi jednoduše nevěříte, protože je to tak šílené, až to začíná být směšné.

Bar16
12.09.2018 5 z 5

Není tak kvalitní jako jiné knihy, které ode mě dostaly pět hvězd. Ale tu poslední hvězdu dostala proto, že mi dokázala vrátit, po měsících trápení, neskutečnou chuť číst. Konečně jsem zase zažila pocit odložit vše a jen číst, i když mám milion jiných povinností. A za to si tu pátou hvězdu zaslouží, fakt.

Pitu
02.07.2018 3 z 5

Knížka o naprostém magorovi, psaná du-formou, na kterou jsem si dlouhou dobu nemohla zvyknout. Obsah knihy představuje tok myšlenek devianta, posedlého dívkou jménem Beck, která si u něj v knihkupectví koupí knihu. Od toho dne je touto dívkou posedlý, sleduje ji na každém kroku, chodí jí do bytu, když není doma a tajně si ho honí u ní v posteli atd... Ve chvíli, kdy hlavní hrdina nafinguje jejich "náhodné" setkání, kniha nabírá na zvratech a začíná být velice napínavá. Styl psaní je použit nejspíš záměrně a přidává tak na autentičnosti knihy, ale na můj vkus se kniha skládá z mnoha blbostí, které mi v mnoha případech nedávaly žádný smysl. Na druhou stranu nevím, zda právě tohle knize vytýkat, mě kdyby někdo sepisoval mé myšlenky, spousta lidí by také nepochopila. V každém případě jsem ráda, že jsem se nenechala odradit začátkem a vydržela do konce. Celkový dojem z knihy je dobrý a své čtenáře si určitě najde.

xxiixxi
24.06.2018 4 z 5

Zvláštní...Chvílemi nahánějící husí kůži, protože tohle se asi může stát, lidi jsou prostě různí, ale žádná z vystupujících postav mi nijak nepřirostla k srdci, neztotožnila jsem se s nimi (ještě že tak, všichni měli dost nepochopitelné povahy), takže mi vcelku bylo jedno, co se s nimi stane. Vulgární jazyk mi nevadil, chvílemi to bylo to jediné, co vlastně knihu popohánělo dál.

Twinny
14.06.2018 4 z 5

Není to kniha, která by mi přirostla k srdci. Ale musela jsem vědět, jak to dopadne. Uf, doufám, že takového týpka nikdy nepotkám.