Ty

Ty https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/bmid_ty-65e372e3d8cd9.jpg 4 885 264

TY (You) série

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

You , 2014

Rodaw
29.02.2020 2 z 5

TY
... kde začít:). Knížku mám doma už mnoho let, číst jsem ji plánovala, ale teď mě k tomu (konečně) "donutil" seriál. Nic jsem nestíhala, ale mamina mi jednoho dne řekla, že by seriál chtěla moc a moc vidět, tak jsem vzala knihu, nebyla jiná možnost :P. V podstatě jsem ji četla souběžně se seriálem, což bylo samo o sobě zajímavé a pro mě nová zkušenost:). Seriál je za mě lepší než knížka, rozhodně a vítězí na plné čáře... proč? Jasný důvod: méně sexu, více děje. I seriál je svým způsobem trošku "zvláštní" (k tomu se ještě dostanu), ale oproti knize (za mě) daleko zajímavější, akčnější, napínavější, prostě lepší... Teď pár slov (vět:)) k samotné knize: sex, erotika, místy až porno, vulgarismy (i když z jednoho úhlu pohledu se to chápat dá, šlo o sondu do hlavy mladého psycho kluka, prostě jeho myšlenky...), zdlouhavé, místy jsem se dost nudila... dle mého nejde o thriller, ale spíše o psychologický erotický román, ve kterém jsou v podstatě všichni narušení. Napětí v podstatě chybělo (když na to koukám jako na celek). Ovšem co musím hodně vyzdvihnout, je úplný konec. Ten za mě byl ještě lepší, než ten seriálový, mám takové konce hodně ráda ... :-) ... Dá se říct, že jsem si knížku užila, ale nebýt seriálu, myslím si, že se mi líbí ještě míň... Kdyby byla trošku kratší, asi by mi sedla více... styl psaní je opravdu zvláštní a nejen "du formou", je to hodně sexem nasáklé, často vulgární... ale to už se opakuju. Odkazy na filmy a seriály mi většinou byly cizí, ovšem pokud někdo ví, věřím, že ho knížka dokáže třeba více pohltit... Jsem taková trošku rozmrzelá z této knihy. Nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbila, ale zároveň... ale :D... Doporučuju ji? ... No, asi tak:
1.- přečíst pouze knihu: za mě spíše ne.
2.- vidět pouze seriál: ano.
3.- vidět seriál a přečíst si knihu (a nebo spíš v opačném pořadí): ano, já takto tenhle "balíček" měla a mělo to něco do sebe:).
Jinými slovy seriál ano a kniha podle toho, jak se budete sami cítit... Pokud někdo vyhledává v knížkách hodně sexu, rád proniká do psychiky postav atd.- myslím si, že by mohl být spokojený...
Na druhý díl (stejně jako na druhou sérii seriálu) se chystám. Takže uvidíme, co Skrytá těla přinesou... akorát si mezi knihami plánuji dát nějaký časový odstup.... Očekávání mám všelijaká, spíš je nemám, protože ke druhému dílu někdo napsal na DK, že jde to "porno a krev", no.. ale když už jsem začala, jdu do toho...
Na závěr bych ještě dodala dvě věci, obě dvě se týkají jak knihy, tak seriálu:
1.- Bože, Beck byla strašná hrdinka!!! Nikdy bych nevěřila tomu, že to napíšu, ale Joe mi snad byl i více sympatický!!!! Tak sebestřednou holku jsem snad ještě nezažila, místy se chovala tak sobecky a já nevím... Upřímně mi bylo celkem líto, že s hlavní hrdinkou nedokážu úplně (skoro vůbec) sympatizovat.:D
2.- na této knížce mě vždy nejvíc lákal ten stalking... ovšem tady není ten "typický" stalking, který je podle mě nejvíc psycho... neříkám, že to stalking není, to vůbec.. spíš mě osobně nejvíc děsí trošku jiná "odrůda" stalkingu - např. film Má mě rád, nemá mě rád (z roku 2002)....
Ta knížka je zvláštní... ale i tak jsem ráda, že jsem ji přečetla, jak jsem psala výše - spolu se seriálem to byl fajn "balíček".:)
Více na mém YouTube :-).

eliska6535
18.02.2020 4 z 5

Kniha se zabývá otázkou, kde se nachází hranice normálnosti a kde už začíná psychická porucha. Autorka vás dostane do pozice, kdy ospravedlňujete chování psychicky labilního jedince, a dokonce s ním soucítíte. Velmi zajímavá četba z prostředí psychologických thrillerů.
Některé pasáže byly zdlouhavé, obtěžující pro mě byly různé odkazy na knihy/hudbu/slavné osobnosti.
S počtem stránek se čtenář ztotožňuje s hlavním hrdinou, ze začátku bylo těžké se začíst.

šipek
14.02.2020 4 z 5

Tak hrozně zajímavý thriller. Způsob psaní mě ze začátku dělal hrozné problémy než jsem si zvykl. Knihu jsem chtěl několikrát odložit, ale vždy jsem po ní hned zase sáhl jak jsem byl zvědavý na pokračování psychopata. No a od poloviny knihy jsem jí pomalu nedokázal odložit.

Nikky000
23.01.2020 4 z 5

Hlavního představitele budete buď milovat nebo nenávidět. Já se přikláním k té první možnosti. Dostane se vám pod kůži a nepustí vás do konce .

jaroiva
22.01.2020 5 z 5

Od začátku nesympatický vypravěč postupně přitvrzuje... aby dosáhl celkem předpokládaného konce.
Ale stejně mě to bavilo.
Kapitolu s Ikea odpouštím

Borufka_9
20.01.2020 3 z 5

Mně se to líbilo, sice popisy jak z 50. odstínů, ale... Bavila mě postava Joea, člověk mu fandil. Ze začátku mi byl fakt sympatický a fandila jsem mu, ale postupem času jsem ho začala nesnášet.

ivis77
12.01.2020 4 z 5

Super. Pomalý začátek, ale pak už se nedalo odtrhnout.
"Potíž s knihami je v tom, že mají konec."

alis3798
03.01.2020

Jsem jedina, kdo ma dojem, ze tahle kniha mohla byt tak o 30-40% kratsi a misty se taaaaakhle taaaaaahla? Taky popis vrazd a zbavovani se tel - totalni trivialka. Nekoho oddelas arasidy, pak ho spalis na plazi, nikdo si niceho nevsimne, pac plaz byla odlehla (no ti, co navstivili Indii, by mohli vypravet...)...nebo nekoho zabijes na plazi a hodis do more, vzdyt jsme si rekli, ze mimo sezonu tam nikdo nebyl, no ne? Paradni mi prisla forma - ucili jsme se o tom v literature (ich forma, du forma, er forma, ale nikdy jsem se s ni realne nesetkala... a je to nadhera). Skvely byl taky zaverecny twist, kdy se jeho cit prelil lusknutim prstu od lasky k totalni nenavisti.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla opravdu dlouho. Moc dlouho. Odložila jsem si snad 100x a četla jsem ji mnoho a mnoho měsíců. Měla jsem problém přijmout formu, kterou kniha byla napsána. Teprve až za větší půlkou mne kniha chytla. Najednou jsem se v knize cítila jako ryba ve vodě a pak jsem měla naopak problém knihu odložit. :) Teprve až po přečtení celé knihy jsem byla schopna ocenit její dokonalost a um spisovatelky. Mám ještě druhý díl, ale k tomu jsem se ještě nedostala. Přestože tato kniha byla pro mne zpočátku trošku za trest, teď po přečtení můžu knihu všem doporučit.

Schamila
08.11.2019 3 z 5

Teda "TY" jo?????? Hodně zajímavý způsob psaní, kterým autor předložil tento příběh, dost mrtvých, furt všechno zřejmé, žádná vyšetřovačka a konec - noooo, co jako dál - no jedeme dál …. nelituji tohoto čtení, zase něco jiného....

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Parádní,posloucháno jako audio a Jan Zadražil tomu dodal dalších pět hvězd.

Rrrroumi
11.09.2019 3 z 5

Předpokládám, že seriál bude asi lepší, kniha byla ze začátku fajn, pak se ale něco zvrtlo a ztratila kouzlo.

domihruzkova
01.08.2019 3 z 5

Začala jsem číst hlavně z důvodu, že jsem viděla seriál a zajímalo mně, jaká bude kniha. V tomto případě seriál určitě vyhrává, v knize byly části (občas i stránky), které jsem prostě nečetla, protože mně nebavily. Občas moc zdlouhavé. Pokračování si ale přečtu, jsem zvědavá, jak to dopadne s Joem.

martisko3
21.07.2019

Nedokázala jsem se začíst, zůstala nedočtená a vůbec mě nebavila.

Romanka89
07.07.2019 5 z 5

Většinou mi du forma, s kterou už jsem se párkrát setkala, moc nesedí, ale tentokrát seděla jak p*del na hrnec. Hrdina mě vážně štval, skvěle vykreslenej psychouš. Kdo se s někým podobným setkal, tak ho kniha musela dostat tak jako mě. Už "sjíždím" seriál podle knihy na Netflixu a myslím, že je celkem povedený.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

sandra7
21.06.2019 3 z 5

Ještě se mi nestalo, abych smyšleného hlavního "hrdinu" nenáviděla od první stránky. Sama mám zkušenost se stejným psychopatem a fakt se mi to nečetlo dobře. Taky mi nevyhovovala du forma a kniha obsahuje zbytečně moc vulgarismů. Na druhou stranu jako varování to není špatné.

Guepp
21.06.2019 5 z 5

Uzasna knizka!!!!!!!!
Fascinujici je, ze mu zacnete i fandit!
Zpusob psani je velmi podmanivy.
Rozhodne doporucuji.

martineden
11.06.2019 4 z 5

Bála jsem se i otevřít e-mail. Úplně odporný padouch!

LadyCarousel
11.06.2019 3 z 5

Trošku jsem doufala, že bude více nastíněná minulosti hlavní postavy. Možná by bylo zajímavější,, kdyby bylo slespoň pár stránek napsaných z pohledu Beck. Mimochodem její postava byla také strašně nevyrovnaná. Ono normálních postav tam bylo opravdu jen pár. Celkem originální nápad, hvězdy ubrány za začátek, ten mě vůbec nechytil. Prostředek už začal tahat a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Jinak to dopanout ani nemohlo, čekala jsem to.

barbara2099
04.06.2019 5 z 5

Za mě naprosto skvělá kniha, doslova jsem ji hltala od začátku do konce, kniha vás chytne svým příběhem. Můžu jenom doporučit.