Ty

Ty https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234731/bmid_ty-65e372e3d8cd9.jpg 4 885 264

TY (You) série

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti... Thriller Ty je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

You , 2014

playada
10.02.2021 5 z 5

Chudák Amy....

Kačka655
22.01.2021 5 z 5

Dneska jsem ji dočetla a BOMBA! Joe je naprosto super.. Beck se mi nelíbí přijde mi hrozně jednoduchá ale je to krásný příběh a vřele doporučuji! Jsem zvědava na druhý díl.

Mikeira
08.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka, spíš než děsivá mi přišla morbidně vtipná. Styl psaní mi vyhovoval a bavila jsem se Joeovým pokřiveným a zvráceným uvažováním. Doporučuji.

RomanDušek
12.10.2020 5 z 5

Zpočátku mi hrozně vadil styl psaní. Jak Joe mluvil. Myslel jsem, že to ani nedočtu... Ale postupně jsem si na to zvykl a nakonec jsem zjistil, že se mi to vlastně líbí. A to hodně!
Joeovi jsem moc fandil.
Super příběh. Chci další takové a chci jich hodně! :-)

Yumecz
30.08.2020 5 z 5

Tahle knížka mě zaujala už jen z malé ukázky v knihkupectví, což se mi stane málo kdy. Originální styl psaní, dokonalé vystižení dnešní online uspěchané doby.
Ačkoliv v knize dochází k častému přirovnávání situací, které odkazují na situace v různých knihách, to jsem se občas ztratila, protože jsem ty knihy nečetla a tedy jsem nepochopila v čem tkví pointa. Ale chápu záměr, přeci jen hlavní postava je knihovník. Ale u kontextu bylo dost patrne, jestli se jedná o pozitivní nebo negativní přirovnání . Překvapivě mi to vůbec nevadilo, protože jsem si příběh a dávku mrazu linouci po zádech opravdu vychutnala.
Závěrem: kniha rozhodně není pro všechny. Je místy děsivá, násilná a po přečtení může nastat lehká paranoia.

Layyen
27.07.2020 5 z 5

Velký plus za konec příběhu, od začátku pěkně stupňované napětí jak to nakonec dopadne, a autorka z toho neudělala žádné románek s happy endem :) ikdyz ono to vlastně zkončilo dobře :)

RonnieDanko
26.07.2020 4 z 5

Autorce se dokonale podařilo zachytit úskalí dnešní doby, kdy se (díky naší neopatrnosti) na internetu dá zjistit skutečně hodně. Tím se jí podařilo "okořenit" klasický thriller a udělat z něj originální příběh. Zajímavé téma, zajímavý styl psaní. Kniha mě hodně bavila. Pravdou je, že jsem po ní sáhla až po shlédnutí seriálu, což mi ve finále nijak nevadilo. Joe je v knize o hodně "perverznější" a jeho slovník asi nebude pro všechny čtenáře to pravé ořechové. Mně to tam sedělo dokonale. Je až s podivem, jak autorka dokázala tak skvěle popsat myšlení muže - psychopata. Za mě palec nahoru a vřele doporučuji.

Jajusenka
21.07.2020 4 z 5

Líbil se mi originální styl psaní. I přes to, že je Joe vlastně záporná postava, jsem najednou zjistila, že mu vlastně fandím.

ViktorieMars
23.06.2020 4 z 5

Za mě celkem super knížka. Opravdu jsem z ní měla zvláštní nechutné pocity a četla se mi velmi dobře. Doporučuji, ačkoliv asi nemusí každému sednout.

Jordyz
07.06.2020 3 z 5

Tak nevím. Ze začátku mě knížka hodně bavila, ale ke konci už jsem ji hlavně chtěla dočíst. Už toho všeho bylo jaksi moc. Námět fajn, ale moc rozvleklé a pořád stejné, až mě to unavovalo číst.

monci6485
31.05.2020 4 z 5

Zvláštní čtení. Divné, ujeté a fakt skvělé. Vlastně se ani nedivím tomu, jak se Joe choval. No kdo by se nezbláznil, mít kolem sebe takové pipky..

ElikaS
26.05.2020 4 z 5

Viděla jsem seriál a ten mě uchvátil, takže jsem si musela přečíst i knížku. Musím řct, že mě hodně zaujal styl psaní. Je to asi první knížka v du formě, kterou jsem četla a bavilo mě to. V seriálu mi byl Joe vlastně skoro až sympatický a téměř jsem měla tendenci mu fandit, v knížce jsem tenhle pocit neměla a trochu problém vidím v tom, že si vlastně nejsem jistá, jestli v té knížce vůbec někdo sympatický byl. I přesto právě kvůli stylu vyprávění ji knížku hodnotím celkem vysoko a určitě si přečtu další díl.

travaisik
22.05.2020 2 z 5

Knížka je svým způsobem zajímava.Ale musím dát méně hvězdiček, protože je dlouhá a některé pasáže,no nevím,jak to přesně popsat.

MesLivres
20.05.2020 3 z 5

Málokdy se stane, že se mi filmové nebo seriálové zpracování knihy líbí víc než předloha. Ale u této knihy to tak rozhodně je. Možná je to částečně překladem, ale nelíbil se mi způsob vyjadřování hlavní postavy. Nejde ani tak o sprosťárny (ty k tomu patří) ale o konkrétně použité výrazy. Knížka u mě bohužel nenaplnila očekávání.

Rubyn
18.05.2020 odpad!

Blití slov...To nedám....

PetK
11.05.2020 3 z 5

Četla jsem to kdysi, když to byla novinka a ještě jsem neměla Databázi. :-) Teď jsem si to připomněla jako audio. Zjistila jsem, že 70 % děje jsem zapomněla, ale to u mě není nic neobvyklého. Audio provedení bylo fajn, ale jinak... pamatuju si tu bublinu, která knížku provázela, a pro mě tedy vyčuhuje nad průměr snad jen du formou, která je zajímavá. Jinak... váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože se to prostě poslouchalo dobře, ale nakonec volím tři. A to přesně pro ten humbuk (ano, vím, že marketing je důležitý), ale nějak mě to prostě rozladilo.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Kniha vám umožní poznat až příliš zblízka, jak uvažuje psychopat. A není to zrovna dvakrát příjemné zjištění. Po dočtení mi v hlavě uvízla jediná myšlenka. A to, že NIKDY opravdu nevíme, co je ten druhý zač.

jana2963
23.04.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, napínavá a zajímavá... Fandíte psychicky narušenému Joeovi... Bavila...

adlapadla
25.03.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala už jen pro svůj specifický moderní jazyk - četla jsem knihu v originále, tak nevím, jak je na tom překlad - každopádně forma, kterou je to napsané, mě hrozně bavila. Přiznám se, že jsem věděla, jak to dopadne, jelikož jsem předtím slyšela o seriálu na Netflixu, ale i tak mě to úplně strhlo. I když by vlastně protagonista Joe měl být považován za zápornou postavu - několikanásobný vrah a stalker - tak jsem si kolikrát holt nemohla pomoct a musela s ním sympatizovat. Doporučuji :)

vojteska70
03.03.2020 odpad!

Tohle prostě nebyla kniha pro mne Hlavní postavy nesympatické a ich forma asi není nic pro mně