Skrytá těla

Joe Goldberg, šarmantní antihrdina s vražednými sklony, se i ve svém dalším příběhu snaží najít dokonalou lásku. Za každou cenu. Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop. Ty stopy vedou do Los Angeles. Tam se Joe nikdy v životě nechtěl vydat! Úplně cítí, jak v něm pouhé pomyšlení na to příšerné město probouzí šílenství. Touha najít zrádkyni a pomstít se jí za způsobené příkoří je ale silnější, a tak se Joe brzy ocitá v mučivé přítomnosti podivných existencí, kterých je LA plné. U některých dokonce Joe nabude přesvědčení, že bez nich by byl svět lepším místem... Jedna osoba se však z tohoto panoptika vymyká: chytrá, krásná a bohatá Love Quinnová. Možná by se mohla stát Joeovou vstupenkou do světa vyvolených. Možná by mohl díky ní překonat svou smutnou minulost. Ale možná je Love jen další dočasnou zastávkou na Joeově namáhavé cestě k nalezení té pravé. Tohle nikdo neví. Nejspíše ani Joe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258575/big_skryta-tela-258575.jpg 3.6299

TY (You) 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Hidden Bodies, 2016

Kniha Skrytá těla

Hall3006

Druhý díl z dualogie Ty rozvíjí příběh sériového vraha, který zbavuje svět "špatných lidí". Další sonda do psychiky Joea je už rozvláčnéjší. Pár epizod byla skutečně jen vata a za to strhávám jednu hvězdu. První díl měl větší spád, druhý zase víc postav. Bylo to však pokračování hodné přečtení.

MonikaV

Nevím, takové zvláštní....

Kačka655

Skvělá kniha už aby byla 3:-)

Ticiana

Za mne podstatně lepsi než první dil. Joe mi tady byl vic sympaticky. Love byla taky skvělá, hodila se do příběhu. Jsem zvedava jestli bude pokračování, ale spis doufam, ze nebude. Tenhle konec se mi docela zamlouvá.

Anna27
16.12.2020

Joe je psychopat, ale člověk mu celou dobu fandí, aby se na něj nepřišlo, i když mnohdy je až k neuvěřěření, že dávno není za mřížemi. Příběh mě bavil, i ten jejich prapodivný vztah s Love. Sice nepochopím, když jí Joe řekl, co všechno udělal za hrůzy, že s ním dokázala i nadále žít, ale tak nějak jsou oba svým způsobem pošahaní, takže se k sobě hodí. Předchozí díl jsem zatím nečetla, ale to nejpodstatnější se shrnulo i tady, takže jsem si udělala představu. Nejspíš dám šanci i seriálu.

trudoš
08.11.2020

Všechno základní shrnuje thriller Ty, a třebaže se Skrytá těla tváří jako pokračování, jediné, co v tomhle ohledu lze brát vážně, je posledních pár stran. Jinak se většina románu soustředí na něco úplně jiného, přestože psychopatický hrdina zůstává. Ten si mě samozřejmě opětovně získal svou antiempatickou povahou, dějově je to však velké soužení. Začátek je ještě v pohodě, Joe se vydává do Los Angeles s jasným cílem, přičemž motiv, jak zloděj napálil vrahouna, má bezesporu něco do sebe. Jenže jakmile se Caroline Kepnesová ocitne uprostřed bulvárů města andělů, maličko ztrácí soudnost a motá se v bezdějovém kruhu. Korunu tomu nasazuje závěr, který absolutně ignoruje víc, jak tři čtvrtě příběhového vývoje. Jít o drahouška Dextera, neřeknu ani popel, protože ten mě vždycky dokáže rozesmát sarkastickými postřehy, ale Joe je „pouze“ psychotický macho, u něhož se bavíte akorát v případě, že na celé vyprávění koukáte s nadhledem. Jinak byste museli trnout nad každým slovem, činem, myšlenkou.

ElikaS
28.10.2020

První díl jsem četla díky seriálu, a zatímco v případě prvního dílu se mi více líbil sériál než knížka u druhého dílu už to bylo obráceně a knížka mi přišla lepší. Joe je zvláštní postava, jeho uvažování je úplně mimo a je to psychopat, ale přesto mu fandíte. Love se k němu podle mě skvěle hodí. Byla jsem spokojena.

RomanDušek
12.10.2020

(+ SPOILER) V prvním díle (Ty) mi hrozně vadila postava Peach, v tomto druhém díle mne iritoval Milo. Být v kůži Joea, neměl bych s ním takovou trpělivost a zbavil se ho co nejdříve!
Hodně mne Joe překvapil s Amy. Čekal bych, že to dopadne trochu jinak, když na ní konečně narazil. I když k tomu nebylo daleko.
Nakonec jeho mise hledání Amy po Kalifornii měla pro Joea ten nejlepší konec, když potkal Love.
Maximální spokojenost!