KnihomolkaMari - Příspěvky

ZatraceníZatraceníC. Palahniuk

Můj dojem z knihy je poměrně pestrý jako ostatně sama kniha, jelikož je to má první kniha od Palahnuika zprvu jsem se zalekla ale pak se ponořila do opravdovosti této knihy, řekla bych, že je něco jako obraz dnešního světa v trošku drsnějším podáním. Byla to opravdu síla ale jen v dobrém slova smyslu, určitě si od tohoto výtečného autora, který se nezdráhá nad žádnou maličkou úchylností a nedostatku lidstva ráda přečtu!

Odpusť mi. MeganOdpusť mi. MeganA. Rushton

Zdálo se, že knihu ani snad nedočtu, ale nakonec jsem se překonala a na rozdíl od zbytku knihy se konec opravdu vyvedl ale byl to to jediné, co mě na knize bavilo a zasáhlo. Samozřejmě, že je to oddechová jednohubka na jeden den ale přece jen jsem čekala něco víc.

14.10.2017

SpouštěčSpouštěčW. Dorn

Moje první setkání s autorem, kniha byla čtivá a to díky napínavému až místy děsivému ději, konec se opravdu vydařil, ovšem pořád tu je něco, co mě nutí dát knize pouze 4/5 hvězd. Možná je to autorův styl psaní, který mi připadá takový suchý a celkově mě kniha vyloženě nešokovala. Ale naopak se mi zase líbilo, že kniha pojednává o tématu psychických poruch, což mne velmi zajímá.

17.09.2017

Polámané panenkyPolámané panenkyJ. Carol

Tento detektivní příběh mě mile překvapil, splnil všechny má očekávání. Byla to první kniha která mě uvedla do roku 2016 a zároveň do úžasného světa knih. Zanechala ve mě jistou stopu, nedokážu ji popsat ale vím, že ji jako milovnice detektivek navždy uchovám ve své hlavě. Tento příběh si re-readingem velice ráda osvěžím! Byla prostě taková jaká má být. Napínavá, se skvělou zápletkou (toto téma totiž patří mezi mé oblíbené) a čtivá!

Květy z půdyKvěty z půdyV. C. Andrews

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

30.07.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Jak tak pročítám komentáře, mám zvláštní pocit. Ve vzduchu se vznášejí různé myšlenky. Jsou tu lidé jako já, ano jako já. Ti nadšenci, kteří tuhle knihu milují/libí se jim/vyhovuje jim. Pak jsou tu lidé kteří ji nemají rádi/nezaujala je, nechápou vlnu pozdvižení vůči této knize. A můj názor? Jak jste poznali, patřím k té první "vlně" lidí. Kniha mi nepřipadala jako thriller, byla spíše oddechová. Sama se četla a konec mě hodně překvapil. Podle mne je skvělá!

30.07.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Velice dojemná kniha, která mne uchvátila! Tento příběh na mne zanechal kousek sebe. Na konci mi stekla po tváři slza. Slza vzájemného štěstí i neštěstí v jednom. I když to bude pár měsíců co jsem ji dočetla, pořád cítím mrazivý dotek Sibiře, bolest těch postav, kterou zažívali. Tu prazvláštní atmosféru, tato doba byla velice těžká. A možná je čas, poděkovat bohu, za to že se proplétám touto generací lidstva.

Případ AmeliaPřípad AmeliaK. McCreight

Kniha mne upoutala jak názvem, tak obalem, který ve mne vyvolával podivné, chmurné a tajemné pocity. V knihkupectví na mne doslova volal. Byla jsem tou knihou tolik oslněna, že jsem ani chvíli neváhala a hned se do ní pustila. Splnila má očekávání, byla napínavá a čtivá. Překvapily mne ukázky mobilních zpráv a facebookových statusů, které této knize přidaly na vyjímečnosti. Jsem tou knihou doslova okouzlena a dlouho ještě budu.

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Ano, Aljaška byla zvláštní postavou. Byla na mne až moc nepříjemná. A upřímně? Nedokázala bych se s ní bavit. Měla chmurný charakter ale zároveň mě zaujala její tajemností. Kniha byla průměrná. Líbila se mi rozhodně část "předtím", v druhé části "potom" byl sice nemilý/dojemný zvrat ale už to nebylo ono, děj se ztratil a autor tam vše rozpytvával, jen aby to něčím dokončil. Konec mne příjemně překvapil, po nudném čtení přišlo konečně něco smysluplného. Ale celkově, doopravdy nevím co si o tom všem mám myslet. Píše se, že je to nejlepší kniha Greena, ale když ona byla taková nemastná neslaná, tak jaké budou ty další. Myslím, že kniha špatná nebyla, ale na nějaké pokračování ve čtení autorových dalších knih to nevidím.

Dokonalý cizinecDokonalý cizinecR. Knight

Do děje této knihy jsem se vtáhla téměř okamžitě a postupně jsem byla šokována tolika novými informacemi, které vyplynuly najevo. Kniha se mi líbila ale mám z ní velice zvláštní pocit. Ve chvíli kdy jsem přečetla poslední větu a knihu zavřela tak jako kdyby se celý ten příběh ztratil. Tím chci říci, že kniha ve mne nenechala ani malou stopu a to mne mrzí. Musím si skoro násilně připomínat děj této knihy. A mám též pocit jako bych kniha nečetla a většina informací se mi jaksi vykouřila z hlavy.

TyTyC. Kepnes

Jak já tuto knihu miluji! A ten báječný styl psaní, který mě maximálně uchvátil! Dostal mě hlavní hrdina i když bych ho měla svým způsobem za to všechno nenávidět, tak jeho genialitu obdivuji! Toto je pro mne kniha hodna "Wow"! Příběh mi doslova podlomil kolena!

ZkouškaZkouškaJ. Charbonneau

Kniha byla poutavá, chvílemi mě až děsila! Přečetla jsem ji rychle a i když tento žánr nečtu hodně se mi líbila, byla plná napětí i zrady. Nebylo snad nikoho na koho by se dalo spoléhat, ne mu věřit! Nad pár momenty jsem nad knížkou i otevřela pusu. Byla akční a skvělá! Doporučuji. Velmi se těším na druhý díl a mám od něj tentokrát velká očekávání! Tak snad ho tedy vydají co nejdříve, jinak až si mne nepřejí!

30.07.2017

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Příběh je pohádkový, krásný, možná i trochu zamilovaný, poutavý a odpočinkový! Kniha si mě získala. Fotografie, které knihu doplňují jsou skvělé. Já jsem od toho rozhodně neměla velká očekávání a proto se mi asi četla tak dobře! Pro nenáročné a možná spíše mladší generaci vřele doporučuji!

ObyvatelObyvatelF. Cottam

Jedna z knih, které sebou nesou děsivé téma stalkingu a čím víc takových knih přečtu, tím víc se bojím! Obyvatel je průměrný thriller, který má ale skvěle gradující konec, kdy jsem se bála o osud hlavní hrdinky a zasáhli mě jisté události. Rozhodně nebyl špatný, takový oddechový a však na konci se vám zatají dech!

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Takové rozpolcení srdce jsem ještě nezažila. Válečný román, který ukrývá smích i pláč, lásku i nenávist a to vše sílou slov.
Smrt. Se stala mou nejlepší přítelkyní a nejnadanější vypravěčkou. Příběh, který se vám zaryje hluboko do srdce a už se od vás nikdy neodtrhne, budete se s ním potkávat na každém kroku. Věřím, že mnozí z vás s posledními slovy a větou této knihy upustí snad i malou kapku slzy pro tento neskutečně skutečně pravdivý příběh plnou radosti, smutku, zahořklé válečné a nemilosrdné doby a pro ztracenou lásku. Přece jen mě tíží pocit, že krása této knihy se nedá pouhými slovy popsat, skrývá se hluboko mezi řádky. Tento příběh je nezapomenutelný a velmi dojemný.

Erebos – Hra, která zabíjí!Erebos – Hra, která zabíjí!U. Poznanski

I když je to dlouho, co jsem ji četla, jedno vím naprosto jistě a to je, že ji miluji! Jedna z nejlepších, nejpropracovanějších knih a nejnapínavějších knih, co jsem za poslední roky četla! Určitě plánuji přečíst znovu, je úžasná, doporučuji!

SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Bože! Jak já jsem si tuhle autorku zamilovala! Je to sice první kniha od ní ale už vím, že rozhodně nebude poslední! Je tam úžasně vykreslená psychologie hlavních postav a někdy je opravdu zábavná ale i děsivá, jak píše sám King. Upřímně tuto knihu zbožňují! I když bych neřekla, že by mě konec úplně zasáhl ale docela mne překvapil. Já ani nevím, jak bych to popsala, ale naprosto žeru když je styl psaní autorky zasazen do moderní doby, připadá mi to potom nějak blíž k mému vlastnímu životu. A to je asi i jeden z mnoha prvků, které na téhle knize miluji. A nejvíce jsem si tedy oblíbila úžasně šílenou Madeline!

Mrazivý polibekMrazivý polibekR. Mead

Já už snad dávám těch pět hvězdiček​ z principu! Tuhle sérii prostě neodmyslitelně miluji! Opět napínavý a zajímavý děj! Jen mě mrzel osud Masona protože jsem si ho velmi oblíbila a nabyla toho, že by pro Rose byl mnohem vhodnější než Dimitrij, které ho jsem sice ještě v prvním díle měla ráda a přála jim s Rose vztah ale teď už jsem ani nevím proč změnila názor a už mě ta jejich zakázána láska jaksi neláká. Rozhodně jsme zde ale mohli poznat nové postavy, načež mě hodně zaujal Adrian! A samozřejmě moje velice oblíbená postava Christian, skvěle v tomhle díle perlil a já si ho oblíbila ještě o špetku více. Nemohu se dočkat dalšího dílu!

JackabyJackabyW. Ritter

Já vám tedy nevím, začátek mi přišel jak naprostá vykradačka Sherlocka Holmese, kterého tolik opěvuji a právě srovnání s ním a touto knihou mě donutilo ke koupi a řeknu vám, velmi slabý odvar. Fantasy samo o sobě tam bylo vykresleno snad jen aby se neřeklo a aby kniha alespoň měla čím zaujmout, ale přišlo mi to spíš nesmyslné. Druhá polovina už byla o špetku dějově zajímavější, Jackabyho jsem si nakonec vskutku oblíbila svou podivností ale Abigail mi přišla taková nemastná neslaná. Plus knihy je, že se hladce a plynule četla a konec se docela povedl proti zbytku knihy. I když mě kniha moc neoslovila, druhý díl si plánuji přečíst, pokud vím, je už i lépe hodnocený.

Městečko PinesMěstečko PinesB. Crouch

Jak se tak dívám, hodnocení této knihy jsou velmi rozlišné, někdo ji zbožňuje, někdo ji bere za odpad. Já jsem tedy spíše v té první skupině, neměla jsem od knihy příliš velká očekávání jelikož jsem seriál Twin Peaks ještě neviděla a i když jsem milovník horrorů a thrillerů, (hanba na mě!) Kinga jsem ještě nečetla k němuž bývá toto dílo srovnáváno. Ale zpět je ke knize, byla strhující, napínavá a pro mne velice zajímavá a působivá! Jsem opravdu ráda, že jsem na ní ve výprodeji Joty nedávno narazila a koupila si jí! Stála za to! I když tam byla jedna, dvě části kdy byl podle mého popis moc zdlouhavý, tak jsem knihu slupla jak malinu! Ten konec mi jakoby do příběhu skvělé zapadnul, jak sám autor píše, projde nůž máslem a také mě i trochu udivil ale rozhodně v dobrém smyslu. Velice dobře propracovaná kniha! Doporučuji!

18.07.2017

Dopisy na konec světaDopisy na konec světaA. Dellaira

I když jsem ji vcelku dlouho louskala, tak se mi přece jen zadařilo ji přečíst a nakonec se mi i hodně líbila.
Je to smutná kniha, která mě přinutila přemýšlet nad tím jaké je ztratit sestru a jak moc byli nešťastné životy zmíněných, již mrtvých zpěváků. Krásně zpracována.

04.07.2017

Můj křeček a jáMůj křeček a jáP. Hollmann

Tuto útlou knížku miluji i když už mi oba křečci umřeli, hodně mi v době, kdy jsem je ještě měla pomohla! A taky jsem se nad ní briliantně zasmála! Každému vlastníku těchto malých roztomilých stvoření doporučuji! Skvělé tipy a rady!

Škola hrůzyŠkola hrůzyT. Brezina

Od Breziny jsem četla v dětství mnoho knih a tahle mě samozřejmě jako ostatní pohltila a byla jsem napjatá až do samotného konce, ovšem děj je velice jednoduchý.

Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Všechny povídky si mě získaly a i když nejsem typ člověka, který by se moc vyžíval v romancích, tak tohle se mi opravdu líbilo. Povídky mne vánočně naladily a chvilkami jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, postavy byli víceméně sympatické až tedy na Addie. Kniha mě pobavila a přiměla mě se i párkrát pousmát. Opravdu kouzelná kniha a ještě kouzelnější obálka! A stala se i mým osobním rekordem jelikož jsem ji stihla přečíst za jeden jediný den! (I když už mi skoro mysl nechtěla sloužit a oči málem vypadly z důlků!)

Vampýrská akademieVampýrská akademieR. Mead

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím filmu na motivy této knihy, který se mi moc líbil! A i když jsem tedy měla v podstatě knihu vyspoilerovanou, tak přece jenom mě uchvátila a dostala mě. Některé věci tam byli samozřejmě o něco jinak ale i tak se to hodně podobalo. Opravdu na mě zapůsobila a já už se nedočkavě těším na další díl! Prozatímně úžasně začínající série! Kromě toho jsem už dlouho dobu v podstatě "ujetá" na upíry, takže to pro mě byla skvělá volba!

04.07.2017

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouG. Forman

Jelikož je krátká, tak jsem ji přelouskala poměrně rychle a možná i ten malý počet stran mě poháněl dopředu. Ovšem nestihla jsem si v těch málo stránkách vybavit charaktery postav, Adam byl pro mě nejzvláštnějším. Celé je to o jednom důležitém rozhodnutí, které je svým způsobem těžké a nikdy bych se do této smutné situace nechtěla dostat. To vše, co se v pouhých vteřinách osudného dne kolem ní stalo by alespoň mě přimělo k absolutnímu psychickému zhroucení. Ale Mia to vnímá jinak, jako by to skoro nebylo. Bylo to zvláštní a zároveň depresivní čtení. Pořádně do teď nevím, co si mám vlastně o knize myslet. Je odpočinková a plyne rychle ale má krásný konec, to se musí uznat.

Podivné městoPodivné městoR. Riggs

Opravdu perfektní! Napínavé od začátku až do konce, poznala jsem více hlavní hrdiny a dozvěděla se také mnohem více o podivných dětech a jejich podivném životě! Kniha si mě získala, tedy se mi moc líbila! Překvapila mě a celkově předčila všechny má očekávání a ten konec mě dostal! Moc se těším na třetí a tudíž závěrečný díl! Tolik nadšení jsem do komentáře snad ještě nikdy nevložila!

Přítelkyně smrtiPřítelkyně smrtiB. Aichner

Je pravdou, že Přítelkyně smrti nesedne každému, leč mě ano. Brunhilda je opravdu zajímavou postavou a já jsem ráda, že jsem se s ní prostřednictvím této knihy mohla setkat. Je to silná žena, která si jde pevně za svým a chodí doslova přes mrtvoly! Mě svým způsobem tato kniha nadchla! Ráda si přečtu i další díl! Taktéž ještě musím pochválit styl psaní, s kterým jsem se ještě nesetkala a oblíbila si jej!

AsylumAsylumM. Roux

Asylum je vcelku rozporuplná kniha. Ze začátku to dávalo jakousi pomyslnou naději na dobrou, strachuplnou knihu ale potom se to jaksi vleklo a ukázalo se, že je to takový průměr. Byly samozřejmě pasáže, které byly svým způsobem překvapivé ale jinak jsem se musela docela překonat abych knihu dočetla, na další díl to nijak nevidím.

11.06.2017

Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.

11.06.2017

1 2