Pýthiiny rady

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225972/slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4.1534

Slabost Victorie Bergmanové (3.)

Pythians anvisningar (2012)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Lady Jane
10. listopadu

Poslední díl uzavírá trilogii v rámci možností s "dobrým koncem", pokud se to v případě takového tématu dá říct...náročné čtení o otřesných a zvrácených věcech, které se bohužel dějí, očima obětí a jejich nelehké cestě zpět do normálního života z traumatizované rozštěpené mysli...

Eicherik

Výborné završení celé trilogie, která pojednává o odvrácené straně našeho světa.

PabloFuentes

Skvěle završení skvělé trilogie aneb můj vstup do severské detektivky. Možná až trochu moc sluníčkové finále.

Veronika33

Tak posledný diel trilógie bol opäť sklamanie ako prvý. Osudy jednotlivých postáv boli vykreslené iba mlhavo a celé mi to pripadalo také nedotiahnuté. Niektoré udalosti, ktorých náznaky boli spomenuté v predchádzajúcich dieloch sa mi nezdali dostatočne vysvetlené skôr zahrané do autu. Celkovo mi to nesadlo, slabota. Čítať znovu túto trilógiu nebudem.

Whobey

Trilogie Vraní dívky jsem se rozhodla komentovat až na úplný závěr, protože celou dobu, co jsem četla tuto trilogii, jsem úplně netušila, co si o tom myslet.

Celé téma zneužívaných dětí mi připadalo strašlivé a musím říct, že se mi to nečetlo úplně nejlépe. Stejně jako překlikávání mezi jendotlivými postavami působilo zmateně, neboť se to prolínovalo i s náhledy jiných postav. Ale abych nebyla úplně negativní, policejní komisařka a její kolega byli opravdu báječní a sympatičtí, myslím, že snad hlavně kvůli jejich prima charakterům jsem vydržela číst do úplného konce.

EleanorJane

Závěr byl nakonec jiný než jsem čekala. Docela rychlý spád. Celkově se mi série docela líbila.

el-zbych

Poslední díl se mi líbil nejvic

jengibre

Ani třetí díl mě bohužel příliš neupoutal. Rozuzlení u určitých vražd, ke kterým v průběhu trilogie došlo, mi připadala přitažená za vlasy a dost nereálná. Postupné „vyjasňování mysli“ u Victorie také. Ze závěru mám lehce rozporuplné pocity, nedokážu jednoznačně určit, jestli jsem s ním spokojená nebo ne… Vše bylo zbytečně moc komplikované, překombinované. Netvrdím, že to bylo vyloženě špatné, ale prostě mi tam neustále něco nesedělo, chybělo, přebývalo…? Asi si dám na chvíli od severských krimi pauzu :-)

Patapuf

konečné rozuzlení celého příběhu... řekl bych, že nejlepší díl i když od dvojky jenom kousíček....

Tyrkysová

Třetí díl nám přináší stejnou měrou vysvětlení některých dějových linek předchozích knih, stejně jako relativně velké množství záhad nových... Kniha má ovšem o něco rychlejší spád a lépe se čte. Její slabou stránkou je však bohužel nedotažený konec - místo epického završení děje celé série a rozuzlení klíčových otázek se dočkáme rychlokvaškového a trošku prvoplánového závěru.

Blafoun

Tak tu máme konec trilogie, v zásadě jsem vše již napsal u prvních dvou dílů, takže to bude krátké. Příběh se ještě trochu rozšíří, vše se postupně propojí (jak realita, tak minulost). Napínavé to zůstává i když už je jasné kdo co udělal. Jen ten konec mi přijde malinko odfláknutý, ale to je jen můj osobní pocit. :-)

Klobi

Celá trilogie je naprosto perfektní, byl jsem nadšenej. Někdo sice ve své recenzi říkal, že to má otevřený konec, ale já si to až tak nemyslím.

Petrasim

Kniha se mi líbila, ale z této trilogie byla asi nejhorší. Musela jsem se na ní hrozně soustředit, abych vše pochopila.

Janaves

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné. V tomto díle jsem se trochu ztrácela.

ujira

A znovu---zlo plodí zlo a vymanit se z života poznamenaného cejchem násilnosti, je vůbec možné? Viktorie se zbavuje svých vnitřních postav,, a vyrovnává se s minulostí, ale jak se vyrovná s vědomím, že je matkou podobně postižené dcery? Temné a trochu bezvýchodné, nejen pro policii.

Véča

Ach, série je u konce... Avšak musím říct, že poslední díl se mi nelíbil tolik jako dva předchozí. Nicméně jako série je to skvělé, oceňuji hlavně krátké kapitoly, které nutí číst pořád dál a dál!

irskádívka

Podlední díl trilogie autorského dua Erik Axl Sund. Byl podle mého názoru příliš překombinovaný. Přesto uznávám, že konec byl zajímavý, nečekaný a jaksi snad na místě.
Ale dovoluji si radu: autory bych nechala preventivně zavřít na psychiatrické klinice. Pokud mají v hlavě tohle, pak by bylo asi dobré je nechat ubytovat v ústavech, které se na ubytování jim podobných specializují.

KIKI33

Závěr trilogie nesoucí jisté poselství. Doporučuji, místy drsné a přesto ne úplně jednoduché čtení.

zpevSusannah
12.12.2017

Cože? Cože? Cože? A ještě jednou cože???
Nemám slov a snad ani nemám sílu k tomuto závěrečnému dílu napsat ještě něco jiného...
Bylo to drsný, nesmírně překvapující, šílené, velké, děsivé a celkově to byl jeden velký masakr... Brrrr....
Zlo je silné a dokáže stvořit zase jen zlo a málokdo tomu dokáže zabránit.
Občas i dumám nad tím, zda vůbec člověk duševně v pořádku dokáže napsat takovou knihu... NEUVĚŘITELNĚ ŠÍLENÉ !!!

Braenn
02.12.2017

Inu, co začalo lehce na pováženou, skončilo mistrovsky. Knize nemám, krom často zmiňované překombinovanosti, moc co vytknout.

Nebylo to lehké čtení, to ani náhodou. Udržela si napětí, ba co víc, dokázala gradovat, aniž by nudila a opakovala. Vyústění linky Sofie/Victorie mě postupně nutilo otevírat papulu níž, níž a níž, až jsem se jen úlevně usmívala. Přitom žádná cukrová vata a všechno, s čím člověk od začátku počítal, je jaksi jinak. Linka Madelaine... inu, někdy jsem si nebyla tak docela jistá, nebo chcete-li, přesvědčená, ale logiku to mělo. I smysl. (SPOIL!)

A popravdě její osud se mne dotýkal mnohem víc, než bych byla ochotná přiznat. Ježiši, zneužívaná holka porodí dceru, její příbuzní jí ji velmi snadno nechají sebrat a dají na vychování svým kámošům, taky pedofilům, s jasnou myšlenkou co s ní bude, a že si taky šáhnou? Když tam byly scény s ní jako miminkem, bylo mi bez keců do breku. Možná proto, že mám sama doma? Kdo ví.

No a jak to vrcholilo a vrcholilo, největší kopanec byl pro mne nikoli nalezení té arény a fetišů, ale popis scény s ukrajinskými Židy, konkrétně nemluvňaty a ostnatým drátem. Kdysi jsem už na to totiž narazila v něčem historickém. Ach jo, to je prostě všechno hnus na entou. A o to víc je potřeba si to připomínat.

Co je takovým poselstvím celé knihy? Hm... zlo vzniká ze zla, cyklí se a řetězí. A že zavřít oči může být stejně hrozné, jako ubližovat.

Tak či tak, zasloužených, krásných pět hvězd. Tleskám!

h.mose
14.11.2017

Po dvou letech jsem konečně knihu dojela, a že to byl boj! Vůbec mě nebavilo ji číst. Mám ráda, když jsou kapitoly krátké a to tady je, jenže ta rozháranost tomu dává pořádně na frak. Chvíli čtete o komisařce, potom o Victorii, pak 2. světová válka, pak její dcera, pak oběť 1, Victoriino alter ego, zase komisařka, pak vrah, pak další oběť a v tomhle příšerném sledu se vlastně táhne celá kniha. Už jenom orientovat se v ději a jménech, je peklo. Nakonec se to všechno vyjasní a čtenář zjistí, že to dává i smysl, ale než se tím prokouše... Zkrátka a dobře, příběh dobrý, ale kniha psaná stylem, který mi totálně nesedl.

terka1011
01.11.2017

Velké zklamání ze závěru :-(

cat5
25.10.2017

Závěr možná trochu překombinovaný, zabili mi hrdinku, které jsem fandila, ale i přesto se mi celá série moc líbila,. Teda vlastně "nelíbila" vzhledem ke zvrácenému tématu, ale líbila díky ději, zvratům, provázanosti a odvaze něco takového vůbec napsat. P.S. Doufám, že se tato série nikdy nedostane na filmové plátno. Za prvé by absolutně nedokázali vyobrazit úžasnou psychologii a za druhé by se na to vzhledem k tématu opravdu nedalo dívat.

Allla9
22.10.2017

Dočteno. Klidně bych si dala podobnou knižní sérii.

efka.saf
19.10.2017

To jako vážně??? Upozorňuji, že v návalu emocí se v mém komentáři může objevit SPOILER!

Měla jsem velký problém už po přečtení prvního dílu, který mě neskutečně zklamal. Přesto jsem si dala předsevzetí, že alespoň zjistím, jak to celé dopadne a celou trilogii přečtu. To se mi povedlo. Trvalo mi to asi rok (WTF?!) a chvílemi jsem uvažovala, že bych tento ztracený rok vyžadovala od autorů nazpět. Ne, teď vážně. Nikdy jsem žádnou knihu/y tak dlouho nečetla, ale nejsu zvyklá knihy nedočítat a odkládat. Do čtení jsem se musela neustále nutit, začetla jsem se asi na posledních 50 stranách posledního dílu a to je na trilogii dost zoufalé.

Postavy a charaktery mi přišly takové nijaké, nikdo mi nebyl zvlášť sympatický a spousta jmen se mi neustále pletla. Příběh byl místy nechutný, ale to bych zvládla. Co mi ale opravdu vadilo, byla nejen neskutečná překombinovanost, ale především to, jak autoři dělali ze čtenáře soustavně blbce. Samozřejmě většina z nás má ráda sem tam nějaký zvrat v ději, ale zatímco u jiných autorů jsem si často říkala, jak je to originální a skvělé, tady u těchto dvou mě vždy akorát napadlo, že to nemůžou myslet vážně. Zvraty jsou podivně vycucané z prstu a do knížky vložené vyloženě na sílu. A tak to bylo i se samotným závěrem. Hodně jsem byla zvědavá, jak z toho všeho nakonec autoři vybruslí, ale to, co vymysleli, v mých očích bylo naprosto absurdní! Úplně barvitě vidím tu situaci, kdy autoři sedí s panákem v ruce za svitu petrolejové lampy u ručně vyřezávaného stolku s husím brkem a inkoustem a v podroušeném stavu se trumfují, kdo vymyslí větší blbost pro závěr knihy. Pokud jsem se trefila, tak vlastně svůj úkol splnili na jedničku, protože s takovou perlou jsem se ještě nesetkala.

Za mě opravdu ne! Další knihy této spisovatelské dvojice už nechci ani vidět, natož je číst.

saez
16.10.2017

Ano, je to zlé, nechutné a zvrácené! Ale i když si stokrát budete zakrývat oči, stejně to nepřestane existovat.

2veverky
15.09.2017

Páni,to bylo tak rafinovaný,že jsem ráda,že už je konec... Ale jo,zajímavý,napínavý,jen mi to přišlo krapet překombinovaný.

hakunamatata
24.08.2017

Poslední díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové. Tak trochu jiná severská krimi. Seveřané v kriminálkách vynikají a tato autorská dvojice není výjimkou. Místy se vám chce brečet, více místy zvracet a občas chcete knihy hodit z okna. Přesto musíte číst dál, až do posledního dílu. Jedna z mála detektivek, která není plytká a rochní se v psychických stránkách postav - a to já ráda. Číst ji znovu nebudu, nedala mi žádnou vyšší hodnotu, ale jako oddychová literatura to bylo fajn.

qydko
17.08.2017

Zakončení, na které jsem čekala... nevím, vlastně jsem byla ráda, že to nějak skončilo. Knihy se mi četly báječně, jenom mám pocit, že konci moc nerozumím. Ale nejsem psycholožka, takže mi možná něco uniká.

PetK
10.07.2017

Takový lepší průměr. Po třech knihách se zašmodrchaný děj konečně (víceméně) rozšmodrchal, i závěr se mi docela líbil - proč vlastně ne, takhle to v životě většinou dopadá. Pořád mám takový zvláštní pocit z postavy Sofie, do jaké míry je vlastně (ne)normální? I když to je možná dobře. Celkově měla pro mě série vzestupnou tendenci, i když úkroky do minulosti několika postav občas mátly a až po chvíli mně došlo, kdo to vlastně vzpomíná.