Pýthiiny rady

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/big_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4696

Slabost Victorie Bergmanové 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar, 2012

Kniha Pýthiiny rady

Giný
předevčírem

Geniální zakončení série. Musím říct, že tento díl leč závěrečný se mi dostal pod kůži nejvíce ze všech. Prolínání minulosti, která tak osvětluje kroky postav v přítomnosti, dokonale podtrhuje psychologickou stránku knihy. Nemohu souhlasit s tvrzeními, že by kniha byla utahaná, ba naopak se četla jedním dechem a to převážně díky tomu, jak do sebe vše dokonale zapadalo víc a víc. Rozuzlení bylo plné emocí a protichůdných pocitů vůči některým postavám od pochopení a lítosti až po nechuť a smutek. Oceňuji barvité popisy zločinů i styl, kterými jsou postupně odkrývány a dávkovány v pomalé a tak zdánlivě snesitelné míře, kdy čtenář především očima Sofie nahlíží na pohnutky k nim vedoucí. Leží zde otázka k zamyšlení, co stačí zažít lidské bytosti, aby se dopustila nelidských činů.

megamysl1901

Tak ani poslední díl nezklamal. Vše bylo vysvětleno a líbí se mi, že nekončí příběh šťastně jako u jiných knih. Celou sérii hodnotím 5* a řadí se mezi mé TOP knihy/série.

luckykniznisvet
08.11.2022

Poslední díl mi přišel takový moc utahaný. Jako takhle, celkově musím sérii hodnotit pozitivně, četlo se to jedním dechem, stránky mi doslova ubíhaly pod rukama. Na tu druhou stránku mi to přišlo právě strašně utahané a všechno pořád to samé dokola. A konec takový moc zamotaný a komplikovaný. Mám v sobě prostě strašně zamotané a rozpoluplné pocity.

Margerite
11.05.2022

Na mě už to bylo příliš natahované a pořád to samé dokola, všechny tři díly na jedno brdo. I když zpracování si pořád ty 4* zaslouží. Určitě stojí za přečtení.

Kulda1981
23.01.2022

Poslední díl trilogie. Fakt pecká. Všechny tři knížky jsem četla jedním dechem a byla jsem naprosto unešená. Fakt pecka. Kdyby to šlo dám hvězd deset.

Nula.nula.nic
25.11.2021

Tuto trilogii jsem sháněla opravdu dlouho, ale moc jsem ji chtěla a tak se nevzdávala.
Nakonec jsem sehnala na jednom bazaru a brzy potom byla doma.
Do knih jsem se hned pustila a dokud jsem se nedostala na konec této poslední, nemohla jsem myslet na nic jiného.. GENIÁLNÍ, ÚŽASNÝ, naprosto dle očekávání - možná i něco navíc. Jedna z největších srdcovek!

Libunka74
03.09.2021

Už jsem to jednou celé četla, ale málo se soustředila. Musím znovu!! A pořádně :-)

Arkagas
09.05.2021

(+ SPOILER) Poslední a ukončovací díl Vraní dívky nás zavede hluboko do minulosti, kdy ještě Sofia neexistovala a ukáže nám, proč byla Viktorie Bergmanová taková, jaká byla. Jak ji formoval život, který k ní vůbec nebyl laskavý a proč se rozhodla svého starého já definitivně zbavit. Jeaette při pátrání objeví starou fotku Viktorie v ročence a slečna na fotce je jí strašně povědomá, jen neví odkud. A co případ mumifikovaného chlapce, jak ten zapadá do téhle psychologické a zvrácené hry? I když byste si mohli myslet, že nijak, závěr Vás překvapí. V tomto závěrečném díle se objeví i pár nechutných scén pro milovníky "hnusu" a celá trilogie se uzavře. Pro někoho možná tak, jak si představoval, pro většinu lidí ale spíše velmi nečekaně. Je to jedna z mála sérií, která nekončí dobře. Kdo by čekal happy end, rozhodně se nedočká.