Pýthiiny rady

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225972/slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4.1486
Série:

Slabost Victorie Bergmanové (3.)

Originální název:

Pythians anvisningar (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (104)

Přidat komentář
Janaves
02. března

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné. V tomto díle jsem se trochu ztrácela.

ujira
01. března

A znovu---zlo plodí zlo a vymanit se z života poznamenaného cejchem násilnosti, je vůbec možné? Viktorie se zbavuje svých vnitřních postav,, a vyrovnává se s minulostí, ale jak se vyrovná s vědomím, že je matkou podobně postižené dcery? Temné a trochu bezvýchodné, nejen pro policii.

Véča
21. února

Ach, série je u konce... Avšak musím říct, že poslední díl se mi nelíbil tolik jako dva předchozí. Nicméně jako série je to skvělé, oceňuji hlavně krátké kapitoly, které nutí číst pořád dál a dál!

irskádívka
26. ledna

Podlední díl trilogie autorského dua Erik Axl Sund. Byl podle mého názoru příliš překombinovaný. Přesto uznávám, že konec byl zajímavý, nečekaný a jaksi snad na místě.
Ale dovoluji si radu: autory bych nechala preventivně zavřít na psychiatrické klinice. Pokud mají v hlavě tohle, pak by bylo asi dobré je nechat ubytovat v ústavech, které se na ubytování jim podobných specializují.

KIKI33
21. ledna

Závěr trilogie nesoucí jisté poselství. Doporučuji, místy drsné a přesto ne úplně jednoduché čtení.

zpevSusannah
12.12.2017

Cože? Cože? Cože? A ještě jednou cože???
Nemám slov a snad ani nemám sílu k tomuto závěrečnému dílu napsat ještě něco jiného...
Bylo to drsný, nesmírně překvapující, šílené, velké, děsivé a celkově to byl jeden velký masakr... Brrrr....
Zlo je silné a dokáže stvořit zase jen zlo a málokdo tomu dokáže zabránit.
Občas i dumám nad tím, zda vůbec člověk duševně v pořádku dokáže napsat takovou knihu... NEUVĚŘITELNĚ ŠÍLENÉ !!!

Braenn
02.12.2017

Inu, co začalo lehce na pováženou, skončilo mistrovsky. Knize nemám, krom často zmiňované překombinovanosti, moc co vytknout.

Nebylo to lehké čtení, to ani náhodou. Udržela si napětí, ba co víc, dokázala gradovat, aniž by nudila a opakovala. Vyústění linky Sofie/Victorie mě postupně nutilo otevírat papulu níž, níž a níž, až jsem se jen úlevně usmívala. Přitom žádná cukrová vata a všechno, s čím člověk od začátku počítal, je jaksi jinak. Linka Madelaine... inu, někdy jsem si nebyla tak docela jistá, nebo chcete-li, přesvědčená, ale logiku to mělo. I smysl. (SPOIL!)

A popravdě její osud se mne dotýkal mnohem víc, než bych byla ochotná přiznat. Ježiši, zneužívaná holka porodí dceru, její příbuzní jí ji velmi snadno nechají sebrat a dají na vychování svým kámošům, taky pedofilům, s jasnou myšlenkou co s ní bude, a že si taky šáhnou? Když tam byly scény s ní jako miminkem, bylo mi bez keců do breku. Možná proto, že mám sama doma? Kdo ví.

No a jak to vrcholilo a vrcholilo, největší kopanec byl pro mne nikoli nalezení té arény a fetišů, ale popis scény s ukrajinskými Židy, konkrétně nemluvňaty a ostnatým drátem. Kdysi jsem už na to totiž narazila v něčem historickém. Ach jo, to je prostě všechno hnus na entou. A o to víc je potřeba si to připomínat.

Co je takovým poselstvím celé knihy? Hm... zlo vzniká ze zla, cyklí se a řetězí. A že zavřít oči může být stejně hrozné, jako ubližovat.

Tak či tak, zasloužených, krásných pět hvězd. Tleskám!

h.mose
14.11.2017

Musím souhlasit s mnoha čtenáři přede mnou. Knihu mám rozečtenou už přes rok. Teď jsem zhruba za polovinou a musím se do dočtení opravdu hodně hodně HODNĚ nutit. Vlastně ani nevím, jestli to dočtu. Tak moc mě kniha otravuje. První díl byl dobrý. Dvojka už slabá a tento závěrečný díl je utrpení. Pochopitelně, že mě zajímá, jak to dopadne, ale na přeskakování stran nemám povahu, tak teda nevím...

terka1011
01.11.2017

Velké zklamání ze závěru :-(

cat5
25.10.2017

Závěr možná trochu překombinovaný, zabili mi hrdinku, které jsem fandila, ale i přesto se mi celá série moc líbila,. Teda vlastně "nelíbila" vzhledem ke zvrácenému tématu, ale líbila díky ději, zvratům, provázanosti a odvaze něco takového vůbec napsat. P.S. Doufám, že se tato série nikdy nedostane na filmové plátno. Za prvé by absolutně nedokázali vyobrazit úžasnou psychologii a za druhé by se na to vzhledem k tématu opravdu nedalo dívat.

Allla9
22.10.2017

Dočteno. Klidně bych si dala podobnou knižní sérii.

efka.saf
19.10.2017

To jako vážně??? Upozorňuji, že v návalu emocí se v mém komentáři může objevit SPOILER!

Měla jsem velký problém už po přečtení prvního dílu, který mě neskutečně zklamal. Přesto jsem si dala předsevzetí, že alespoň zjistím, jak to celé dopadne a celou trilogii přečtu. To se mi povedlo. Trvalo mi to asi rok (WTF?!) a chvílemi jsem uvažovala, že bych tento ztracený rok vyžadovala od autorů nazpět. Ne, teď vážně. Nikdy jsem žádnou knihu/y tak dlouho nečetla, ale nejsu zvyklá knihy nedočítat a odkládat. Do čtení jsem se musela neustále nutit, začetla jsem se asi na posledních 50 stranách posledního dílu a to je na trilogii dost zoufalé.

Postavy a charaktery mi přišly takové nijaké, nikdo mi nebyl zvlášť sympatický a spousta jmen se mi neustále pletla. Příběh byl místy nechutný, ale to bych zvládla. Co mi ale opravdu vadilo, byla nejen neskutečná překombinovanost, ale především to, jak autoři dělali ze čtenáře soustavně blbce. Samozřejmě většina z nás má ráda sem tam nějaký zvrat v ději, ale zatímco u jiných autorů jsem si často říkala, jak je to originální a skvělé, tady u těchto dvou mě vždy akorát napadlo, že to nemůžou myslet vážně. Zvraty jsou podivně vycucané z prstu a do knížky vložené vyloženě na sílu. A tak to bylo i se samotným závěrem. Hodně jsem byla zvědavá, jak z toho všeho nakonec autoři vybruslí, ale to, co vymysleli, v mých očích bylo naprosto absurdní! Úplně barvitě vidím tu situaci, kdy autoři sedí s panákem v ruce za svitu petrolejové lampy u ručně vyřezávaného stolku s husím brkem a inkoustem a v podroušeném stavu se trumfují, kdo vymyslí větší blbost pro závěr knihy. Pokud jsem se trefila, tak vlastně svůj úkol splnili na jedničku, protože s takovou perlou jsem se ještě nesetkala.

Za mě opravdu ne! Další knihy této spisovatelské dvojice už nechci ani vidět, natož je číst.

saez
16.10.2017

Ano, je to zlé, nechutné a zvrácené! Ale i když si stokrát budete zakrývat oči, stejně to nepřestane existovat.

2veverky
15.09.2017

Páni,to bylo tak rafinovaný,že jsem ráda,že už je konec... Ale jo,zajímavý,napínavý,jen mi to přišlo krapet překombinovaný.

hakunamatata
24.08.2017

Poslední díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové. Tak trochu jiná severská krimi. Seveřané v kriminálkách vynikají a tato autorská dvojice není výjimkou. Místy se vám chce brečet, více místy zvracet a občas chcete knihy hodit z okna. Přesto musíte číst dál, až do posledního dílu. Jedna z mála detektivek, která není plytká a rochní se v psychických stránkách postav - a to já ráda. Číst ji znovu nebudu, nedala mi žádnou vyšší hodnotu, ale jako oddychová literatura to bylo fajn.

qydko
17.08.2017

Zakončení, na které jsem čekala... nevím, vlastně jsem byla ráda, že to nějak skončilo. Knihy se mi četly báječně, jenom mám pocit, že konci moc nerozumím. Ale nejsem psycholožka, takže mi možná něco uniká.

PetK
10.07.2017

Takový lepší průměr. Po třech knihách se zašmodrchaný děj konečně (víceméně) rozšmodrchal, i závěr se mi docela líbil - proč vlastně ne, takhle to v životě většinou dopadá. Pořád mám takový zvláštní pocit z postavy Sofie, do jaké míry je vlastně (ne)normální? I když to je možná dobře. Celkově měla pro mě série vzestupnou tendenci, i když úkroky do minulosti několika postav občas mátly a až po chvíli mně došlo, kdo to vlastně vzpomíná.

MockOrange
29.06.2017

Trochu nepřehledný a chaotický děj v prvním díle, na žádnou otázku čtenář odpověď nedostane. Nezbývá, než číst dál. Ve druhém díle jsem se trochu zorientovala. Nemůžu se zbavit dojmu, původně autor zamýšlel, že vrah bude úplně jiná osoba, než se na konci ukázalo. Napínavé a čtivé, to ano ale děj nelze donekonečna obracet jak ponožku, popisovat nějaký děj a pak říct, že se to nestalo, že to byla jenom něčí představa. Moc postav, chvílemi jsem se ztrácela, třetí díl nejslabší. Konec mohl být jednodušší a vůbec celé to mohlo být jednodušší.

petrzel
27.06.2017

Líbilo se mi to ve třetí knize už sem se konečně i orientovala v postavách konec pro mě byl dost překvapivý.

Acquenta
04.04.2017

V případě této trilogie bych řekla dvě a dost. Tento díl byl nudný, táhl se, jsem oproti jedničce a dvojce hodně zklamaná.

XenasChakram
05.03.2017

série dobrá, akorát ten závěr mě teda zklamal. Klidně bych snesla víc rozepsat závěr. Takové odbyté mi to přišlo

Denisa.knizky
26.02.2017

Cela serie je " neco trochu jineho" a to hlavne kvuli tematu pedofilie a vseho kolem ni.
Ac tema samo o sobe je krute, je take aktualni a v samotnych knihach velmi zive a ctive popsano takze se knihy rychle ctou, presto, ze se musi clovek obcas zastavit a popremyslet o lidske zvracenosti a soudnosti.
Celkove jsem rada, ze jsem se serii procetla ale za mne je treti dil nejlasbsi. Ano - je potreba jej precist, protoze se v nem spoustu veci z predchozich dilu vysetli ale nektere informace alespon pro me byly zmatecne. To v cem jsem od prvniho dilu zila se ukazalo jako lez apod., coz samo o sobe by nebyl problem, poradne zvraty maji v detektivkach byty, ale vetsina zvratu v tomto pribehu me tak nenadchla.
Tudiz zaverem, urcite doporucuji precist, kdyz uz se ctenar venoval predchozim dvoum dilum, urcite to neni ztrata casu a ctenarovi se ledasco vysvetli ale pro me osobne to nebyl tak napinavy dej jako predchozich dvou dilech.

twerkit
01.02.2017

Závěrečný díl mě zklamal :( Takový skvělý náběh to mělo, a takhle ho ponořit :(

dobama
24.01.2017

Nebudu psát hodnocení k prvním dvou knihám, ale jen jedno závěrečné, po dočtení celé série, tady.
Všechny 3 knihy jsem zhltla během týdne. Musela jsem. Ač je téma šílené a nikdy jsem netušila jak hrozně si mohou lidé ubližovat, nutilo mne to i přes žaludeční obtíže ( snoubení textu a mé živé představivosti bohužel ) číst a číst a douzlit se konce. Každá jedna kniha byla tou další obrácena na ruby, všechna fakta která si čtenář uloží mu v další knize otočí o 360° a vše je vlastně jinak. Konec překvapivý, pro mne velmi nečekaný a možná i rychlejší než bych si sama přála. Zajímavá studie psychiky raněných a posléze zraňujících.
Číst už asi nikdy znovu nebudu chtít, na to nemám dost silný žaludek, ale každopádně ve mně knihy nechají dlouho vryp do duše idealisty a tvrdého pravověrce v lidské dobro.

NeradovaKatka
16.01.2017

Rozhodně lepší, než druhý díl, ale za mě celkem závěr, který mě zklamal. Očekávala jsem víc. Neříkám, že série byla špatná, ale nejsem si jistá, zda se ke knihám ještě někdy vrátím.

liskabystrouska
03.01.2017

Napínavé rozuzlení, zhltnuto velmi rychle :-)

Lenčí
22.12.2016

Celá série se pro mě stala srdcovou záležitostí. Díky této sérii jsem zjistila, že tohle čtení mě opravdu baví.
I přesto, že jsem se mnohdy ztrácela v postavách a listovala jsem zpět, abych si objasnila informace, jsem hltala každé další slovo a čekala na epický závěr.
Závěrečné rozuzlení a závěr samotný mě trošku překvapily svou nevelkolepostí.
I tak ale srdcová záležitost a něco naprosto nového.

dennie3
04.12.2016

Po tak skvělých dvou knihách jsem čekala zajímavější závěr.. trošku mě to zklamalo..

Lady Dracula
15.11.2016

Zklamání. Jedno slovo, které mne provází už od počátků, co jsem začala tuto sérii číst.
První díl jsem byla překvapená z toho, že to, co mi mělo vyrazit dech byla vlastně jen obyčejná kniha s celkem zajímavým námětem.
Druhý díl byl jedno velké zklamání samo o sobě.
A třetí díl? Ze začátku to vypadalo nadějně, knihu jsem hltala! Ale pak přišel zlom, kdy jsem si říkala jenom "cože?!" Zhruba po 3/4 knihy jsem věděla vše. I tom závěru. A ten přišel...prostě že přišel. Bez pointy, bez úsměvu a s tichým poklepáním si na čelo.
A co ti chlapci? Kde si budou hrát?

Prostě a jednoduše: na celé sérii je nejlepší její obálka.

DominaCZ
11.11.2016

Zatímco druhý díl mě nebral a klidně bych ho vynechala, tento zase čtivý byl. za to plus.
Mínus však za děj a vysvětlení, který nic nevysvětlilo.
SPOILERS!!!!
Pouze náznakově: zločiny a nálezy těl. Celá první kniha o jedné osobě, po které je série pojmenovaná. Druhý díl už mluví o jejím okolí. Těla ubyla. Třetí díl sem tam nějaký tělo obsahuje, ale spíš už ne. Teď to z "vražedkyně" přešlo k několika mužům, kteří mají zničehož nic strach , že je dopadne zákon. Hlavní podezřelá se motá v kruhu neustálých jmen, vzpomínek, v jednu chvíli vše spálí a v druhou odjíždí s tím, že se k té staré pseudo bytosti ( V) zase vrátí. Tak je jeblá...?
A nakonec tam figuruje spoutaná mumiová holka, která čerstvě běhá v ledu a sněhu, křepce, a když může být skryta v chaloupce, pohrdavě vyběhne opět do chladu, kde vydechne naposledy. A to je konec. Policie totiž lezla jinam než měla, a tak ji nenašli živou. To je ... pro čtenáře odsporný fakt - celou dobu jej provází vyšetřovatelé, kteří ve finále vše pro.erou.
A úplný konec praví, že to byl někdo jiný, kdo nebyl on, ale ona, nevysvětlí se motiv, nevysvětlí se proč byli zabíjeni ti první a v podstatě ani proč šlo o Ukrajinu, Rumunsko apod. začne to chlapečkama, který už nikdo neosvětlí. Pár zápasů bratrů v prasečáku, na který kjouká rodina...? A dál ?!
KONEC

Prostě to bylo ten konec o ničem, akorát to člověka nasere. Mně tedy alespoň jo. Chtěla jsem vědět, jak dopadne V a její snaha začít být už jen S a jak na ni přijdou, jak to přijme komisařka-milenka - bude to doják nebo zvítězí profese?... Jak vysvětlí ty chlapce? Jak vysvětlí za ruku vzatého a domů odvedenohé Gaa....?!
Co to sakra bylo... celý to vyznělo vniveč. Nic. Prázdno.
A tomu se říká kult.... no, alespoň mám jasno.
Kdybych mohla radit, přečtěte jedničku a nechte si konec otevřený. Dvojku přeskočte a pokud už, tak trojku jen proběhněte až na konec.