Hladový oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/big_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4.1828
Série:

Slabost Victorie Bergmanové 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Book 2: Hungerelden, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (151)

Kniha Hladový oheň

Kulda1981
23. ledna

Druhý díl trilogie. Výborný, stejně jako první a vzhledem k tomu, že mám přečtenou celou trilogii vřele doporučuji. Čteno jedním dechem. Byla jsem šťastná, že jsem měla všechny tři knížky k dispozici najednou. Asi bych nevydržela čekání.

Nula.nula.nic
25.11.2021

Tuto trilogii jsem sháněla opravdu dlouho, ale moc jsem ji chtěla a tak se nevzdávala.
Nakonec jsem sehnala na jednom bazaru a brzy potom byla doma.
Do knih jsem se hned pustila a dokud jsem se nedostala na konec této poslední, nemohla jsem myslet na nic jiného.. GENIÁLNÍ, ÚŽASNÝ, naprosto dle očekávání - možná i něco navíc. Jedna z největších srdcovek!


Arkagas
09.05.2021

(+ SPOILER) sepsat nějak obsáhleji dojmy z knihy, která je pokračováním Vraní dívky není úplně jednoduché. Příběh se stejně jako první část nese na vlně hluboké psychologie postav a toho, proč jednají jak jednají. Více je tu ale rozvinut příběh vyšetřovatelky Jeanette, která prochází rozvodem a se Sofií tak skončí v partnerském vztahu, za což je Jeanette velmi ráda, jelikož mít doma psychoterapeutku je skvělé. Sofia ji pomáhá s vytvořením profilu pachatele a nechává Jeanette nahlédnout do mysli vraha. Jaké to je, sedět vedle něj a nic netušit? Sofia mezitím pokračuje v rozboru sebe samotné a jejího druhého já - Viktorie Bergmanové. Je všechno, co si myslí pravda? Zabila skutečně tolik lidí, kolik si myslí? A proč nechala Viktorii zmizet ze světa a zrodila se Sofie? To vše v druhém díle Vraní dívky.. Víc prozradit bohužel nemohu :)

Mona-Lisa
14.03.2021

Jelikož se vrací stejné postavy, řeší se sice malinko jiné vraždy, ale jádro pudla zůstává stejné, platí dojmy, co jsem zažívala u prvního dílu:
Sonda do pokroucených a zvrácených myslí bytostí, co pachájí nechutné činy a zkoumání jejich lidskosti (jestli ještě nějaká zbyla) a proč se vytratila.
S tím souvisí vršení různých hrůz a jejich podrobný popis, což mi nevadilo (na rozdíl od Nabarveného ptáčete, kde jsem zlo prostoupené knihou vnímala jako prvoplánovou snahu šokovat), protože jejich účel mi přišel jasný ????Snaha najít podstatu a kořeny zvráceného jednání. Ne jako pokus je opodstatnit či omluvit, ale jen co nejvěrněji zobrazit. A tím dát možnost trošku pochopit, proč zrůdy svým jednáním tvoří další.
Je-li možné v souvislosti s takovým zlem ještě mluvit o člověku nebo už jen chodiící krutosti bez svědomí a soudnosti?
Sedl mi formát krátkých kapitol na max tři stránky a střídání pohledu vyšetřovatelů/pachatelů/obětí.
A ten závěr?! Něco jsem čekala...ale hlavní rozuzlení a kořeny celého případu teda ne
Celou sérii doporučuji pro silnější povahy (žaludky).

Booksaddict
05.12.2020

Lidi, já vám nevím. Jako přečetla jsem to nakonec, ale že bych se na to těšila, to teda ne. Postav jak na orloji, už jsem nevěděla, kdo je kdo, potřebovala bych si doma udělat tabuli jak kriminalista a psát si, o kom vlastně čtu a jak se jmenoval za svobodna.

mona.benny
03.12.2020

Za mě asi nejvíc povedený díl. Přesto musím říct, že sem se občas ztrácela v názvech, jménech, a všech postavách v knize.

Nestorkea
08.11.2020

Uf, to zase bylo. Místy se mi zvedal žaludek, ale četla se velmi dobře. Doufám, že už mi brzo otevřou knihovnu, abych sérii dočetla.

mirec88
08.11.2020

Celkom zaujímavé pokračovanie, len priemerné. Som zvedavý na tretiu časť.

1 ...