Hladový oheň

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218253/slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4.1644

Slabost Victorie Bergmanové (2.)

Book 2: Hungerelden (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Veronika33

Tento diel bol o niečo lepší ako prvý, aj to len vďaka tomu, že som už mala ujasnené kto je kto. Stále však tomu niečo chýba a úprimne nechápem prečo je táto séria vyzdvihovaná. Pokračujem ďalej, pretože chcem zistiť ako to skončí.

jengibre

Čtenář se dostává hlouběji do děje a seznamuje se s více detaily. Kniha je mnohem více sugestivní než první díl, díky čemuž jsem během čtení začala hluboce opovrhovat Victoriiným otcem i dalšími zápornými postavami a svým způsobem si našla cestu k Victorii. Ke konci jakoby se však objevily určité nelogické části, které mi nedávaly smysl. Snad budou vysvětleny v závěrečném díle.

Patapuf

Tento díl mě už bavil víc než Vraní dívka, protože jsem již znal styl, kterým je kniha napsaná... líbí se mi jak autor naznačí pachatele a přitom je vše jinak....

Tyrkysová

Napínavý konec prvního dílu se ve druhém vyřeší poměrně rychle a ihned přecházíme k dalším a dalším dějovým liniím, které čtenář postupně musí čím dál tím složitěji sledovat, přičemž vlastně neví, zda budou podstatné či nikoli. Prolínání osobností postav, které trpí poruchou osobnosti tomu, pravda, příliš nepřidává. Kniha tak ztrácí drive a obtížněji se čte. Z mého pohledu se jedná o nejslabší část série a přiznám se, že jsem se už lehce přemlouvala k tomu třetí díl dočíst. Jediné, co čtenáře navnadí je to, jak se děj neustále mění, noví možní pachatelé přibývají a současně "odpadají" ti, u nichž by se dala vina vyloučit. Prostě už to chcete dočíst jen proto, abyste konečně věděli, co autoři nakonec vymysleli.

Roux

Do čtení druhého dílu série Vraní dívka jsem se musela místy nutit. Kniha nebyla špatná, ale zkrátka jí spousta věcí chybí. Příběh se začíná táhnout. Zrovna začínám číst třetí díl, ale po nějakých 60 stránkách, na kterých jsem, to zřejmě vzdám. Někdy je lepší napsat jednu pořádnou knihu, než trilogii, která je rozevlátá a zkrátka časem začne nudit.

Blafoun

Pokračování Vraní dívky postupně krok za krokem doplňuje skládačku celého příběhu. Mám trochu pocit jako kdybych skládal jedno velké puzzle, jednou zapadne dílek tady jindy o kus vedle a postupně se obraz vynořuje. Na konci první knížky jsem si říkal, vždyť už je to celkem jasné, tak na co ještě další dvě knihy? No jo, jenže ono je to zase trochu jinak. :-) Drsných momentů z oblasti pedofilie ubylo a děj je víc zaměřen právě na doplňování příběhu. Autoři nic záměrně netají a příběh je odkrýván postupně spolu s vyšetřovateli, indicií je spousta, ale ani tak si člověk nemůže říct, už to mám a jsem si jistý. :-) Ne každý autor toto umí...

Janaves

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné.

Petrasim

Super knížka. Děj graduje a pochopila jsem spoustu věcí, které jsem v první knize nevěděla. Už se těším na poslední díl této trilogie.

Danca196

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

sgjoli

Bohužel se musím přiznat, že jsem knihu nedočetla. Na to, že mne první díl opravdu chytil, u druhého dílu jsem měla děsný problém se začíst. Bylo to na mne moc těžkopádné, osud postav mne přestával pomalu zajímat, do čtení se mi vůbec nechtělo. Škoda, celá série přitom začala tak nadějně. :-( Nakonec hodnotím jen slabými dvěma hvězdami za to, co jsem zvládla přečíst.

KIKI33

Příběh graduje, zavádí čtenáře více do hloubky. Jen tak dál, doporučuji.

Braenn
02.12.2017

Kniha je lepší a lepší. Autoři se vypsali. Děj je přiměřeně složitý, aby nenudil, a zároveň od čtenáře vyžadoval pozornost. Odborný, v leckterých případech.
Vraždy chlapců se dostávají do pozadí, o to víc prostoru se věnuje Victoriině historii a Sofiině životu, stejně jako komisařčině. A pro mé potěšení je o něco méně nešťastný.

Rozkrýváme celé pozadí navzájem propojených rodin, a musím říct, že člověka neuvěřitelně mrazí. Jak málo stačí, aby se o zločinech, páchaných na těch nejbezbrannějších, dokázalo roky mlčet. Nebo jaká lhostejnost orgánů. Nedělám si iluzi, že u nás to před těmi lety bylo o moc jiné.

Zkrátka, kniha je velice, ale opravdu velice dobrá. Pátou hvězdičku nedávám s pocitem, že ještě má kam postupovat. A taky za ten podivný začátek a ne úplně osvětlenou věc s Johanem.

cat5
25.10.2017

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

Allla9
22.10.2017

Jo! Hned jdu na třetí díl.

qydko
07.08.2017

Druhá kniha trilogie - napínavé, nechutné, poutavé... a zase to není tak, jak jsem si myslela...

PetK
07.07.2017

První díl jsem četla před pár lety (asi třemi) a připadalo mi, že se zaměřuje víceméně jen na popisy co největších krutostí a nechutností. Pak jsem celou sérii objevila jako audio a dávám to celé od začátku. Druhý díl už mi přišel zajímavější, asi nic, co by mě srazilo do kolen, ale přece jen lepší než první.

petrzel
03.06.2017

Kniha mě bavila , jen už bych ráda věděla jak to celý dopadne , takže hned jdu na další část.

Acquenta
31.03.2017

Kniha ze začátku napínavá stejně jako první díl, ale poté jsem se v ní začala nějak ztrácet a hlavních hrdinů bylo až přespříliš...trochu slabší než jednička..

NeradovaKatka
06.01.2017

Pro mě byl tento díl slabší, než ten první, občas jsem se malinko ztrácela v ději, ale vzhledem k tomu, že chci vědět, jak vše dopadne, přečtu si i třetí díl.

renski33
02.01.2017

Pozor na "zpevSusannah". Píše komenty bez upozornění na SPOILERS. A vlastně prozrazuje konec prvního i druhého dílu.

maličkán
23.11.2016

O něco lepší než první díl, ale 5 hvězdiček nedám. Není to pro mě to pravé. Třetí díl shánět nebudu.

dennie3
20.11.2016

Snad ještě lepší než první díl. Někdy je na mě kniha až moc feministická a mám k ní pár připomínek, ale hltala jsem ji jedním dechem a nemohla jsem ji položit. Přečetla jsem ji na dvě sezení. Těším se na třetí díl!

LadyKet
11.10.2016

Další díl z poněkud úchylné trilogie. Trošku se už zamotávám v postavách a ději... Ale možná to je jen tím, že jsem měla větší časový odstup od prvního dílu Ale začíná to být čím dál zajímavější...

bbarborab
02.09.2016

Po prvním díle jsem se těšila, co druhý díl přinese. Byla jsem opět mile překvapena. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a celou dobu byla v napětí, jak se daná situace vyvine. Postupné odhalování věcí a zamotávání se do případu mě bavilo. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pořídit třetí díl do mé sbírky.

Denisa.knizky
24.08.2016

Povedené pokračování slibně sérii, jazyk neni nijak náročný takže se kniha velmi rychle cte, samozřejmě některé pasáže jsou drsne a čtenáře možná primeji se nad nimi zamyslet. Je pravda ze jsem se musela parkrat zastavit a ujasnit si kdo je kdo, kdo s kým žil a žije a kdo koho a jak znal ale věřím ze třetí díl bude dobrým završením cele zápletky.

Seiers
18.08.2016

Oheň mi prostě nesedl. Forma vyprávění, absence jakékoli sympatické osoby, vzhledem k existenci pokračování lehce předvídatelný závěr. Zapátral jsem i po oprávnění označení "Světový bestseller". Vydavatel nás tahá pěkně za nos. Na severu lehký průměr, v anglicky mluvících zemích těžký podprůměr. Nakonec tedy alespoň ponaučení - do Švédska nejezdit. Žije tam jeden cvok vedle druhého.

sima.p
19.07.2016

Druhý díl je pro mě teda o dost lepší než ten první. Je to více napínavé. Konec jsem přečetla dá se říct jedním dechem a přestavkou na spánek, kdy mi stejně mozek pořád šrotoval a přemýšlel jak to nakonec dopadne. Moc se těším na třetí díl. A taky se mi strašně moc líbi titulní obaly knížek. Více tedy obal Vraní dívky, pořád na něj musím koukat, něčím mě fascinuje :-)

coffeelover2
02.07.2016

Méně násilné než první díl. Závěr překvapivý. Těším se na pokračování. Zatím moc povedená série.

Vilas1979
24.06.2016

Druhý díl trilogie se mi četl o něco lépe, autoři se trochu rozepsali, přivykl jsem jejich stylu. Čtenář je bez okolků vržen do dalšího děje, kniha pokračuje tam, kde první díl skončil, výrazně doporučuji číst je za sebou. Bavilo mne to, je to zajímavé téma, poruchy osobnosti, schizofrenie, bludy, halucinace, autoři si se čtenářem pěkně hrají, to se musí nechat. Začíná to tedy být hodně zamotané, občas jsem měl problém se v té spoustě postav rychle zorientovat, vypadá to však, že si toho jsou autoři velmi dobře vědomi a všechna známá fakta čas od času shrnou a zopakují, aby čtenář neztratil niť. Samozřejmě nechybí nějaké to překvapení a to, co se po přečtení prvního dílu zdálo být jasné, najednou vůbec jasné není. Celý případ je komplikovaný skoro jako Twin Peaks a pro plné pochopení by tahle série možná stála ještě za jedno přečtení. No dobře, spíše asi ne, každopádně se s velkou zvědavostí vrhám na třetí díl.

Monačte
22.06.2016

Další várka pedofilů, brutálně zavražděných mrtvol a vyšinutých seveřanů. Zejména tedy seveřanek. Mnoho postav, přičemž autoři stále statečně matou, takže nemáte vůbec přehled, zda je ta či ona nová postava, alterego nebo stejná postava jen v minulosti... Prostě zmatek, který baví rozmotávat.
Na třetí díl vás to sice navnadí, ale slabší povahy a žaludky si musí dát pauzu v podobě nějakého veselejšího čtení...