Hladový oheň

od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218253/slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4.1671
Série:

Slabost Victorie Bergmanové (2.)

Orig. název:

Book 2: Hungerelden (2011)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (125)

Přidat komentář
bigben
03. prosince

Na můj vkus spoustu dějových linií, hlavních i vedlejších, k tomu příslušný počet postav a pro mě lehké ztrácení se v dění. Promítání prvního dílu, který jsem nečetla a už nepřečtu, když je vše prozrazeno...a budu muset číst třetí část, třeba se tam něco rozlouskne...

Lady Jane
10. listopadu

Druhý díl trilogie jsem přečetla hned po prvním dílu, protože příběh plynule navazuje a i přesto, že to je velmi těžké a hutné čtení o samém dnu lidské zkaženosti, jsem chtěla vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Chvílemi se člověku nechce ani věřit, jakého odporného hnusu jsou někteří lidé schopni a bez výčitek dokáží pro své zvrácené uspokojení ničit životy nevinných bezbranných dětí, které se, pokud přežily, musejí po zbytek svých životů potýkat s nepopsatelnými traumaty...

KlariN
28. října

Ubíjející, nepřekvapivé, stylisticky neobratné. Pod samoúčelnou brutalitou často číhá sentiment, a nepřesvědčivě definované vztahy, Trilogii pravděpodobně dočtu, ale jen pro komplet...

Eicherik
21. října

Psychologický krimi thriller. První díl se mi líbil o několik odstínů více. Nejvíce na obou dílech oceňuji téměř až popularizující psychologické prvky. Nezbývá, než se pustit do závěrečné části celé trilogie.

PabloFuentes
12. srpna

Ještě lepší než první díl. Občas tam nastávají momenty, kdy si řeknete, že už se konečně Jeanette všechno doví, jste z toho nadšení a ono zase nic. Sofie je jednoznačně má oblíbená knižní postava všeobecně. Přiznávám. Líbí se mi, když se autor hrabe v hlavách narušených lidí.

EleanorJane
18. června

Člověku konečně trochu docházejí souvislosti. Možná se to může zdát trochu chaotické. Ale začíná se vše se vším propojovat.

Veronika33
12. června

Tento diel bol o niečo lepší ako prvý, aj to len vďaka tomu, že som už mala ujasnené kto je kto. Stále však tomu niečo chýba a úprimne nechápem prečo je táto séria vyzdvihovaná. Pokračujem ďalej, pretože chcem zistiť ako to skončí.

jengibre
21. května

Čtenář se dostává hlouběji do děje a seznamuje se s více detaily. Kniha je mnohem více sugestivní než první díl, díky čemuž jsem během čtení začala hluboce opovrhovat Victoriiným otcem i dalšími zápornými postavami a svým způsobem si našla cestu k Victorii. Ke konci jakoby se však objevily určité nelogické části, které mi nedávaly smysl. Snad budou vysvětleny v závěrečném díle.

Patapuf
20. května

Tento díl mě už bavil víc než Vraní dívka, protože jsem již znal styl, kterým je kniha napsaná... líbí se mi jak autor naznačí pachatele a přitom je vše jinak....

Tyrkysová
18. května

Napínavý konec prvního dílu se ve druhém vyřeší poměrně rychle a ihned přecházíme k dalším a dalším dějovým liniím, které čtenář postupně musí čím dál tím složitěji sledovat, přičemž vlastně neví, zda budou podstatné či nikoli. Prolínání osobností postav, které trpí poruchou osobnosti tomu, pravda, příliš nepřidává. Kniha tak ztrácí drive a obtížněji se čte. Z mého pohledu se jedná o nejslabší část série a přiznám se, že jsem se už lehce přemlouvala k tomu třetí díl dočíst. Jediné, co čtenáře navnadí je to, jak se děj neustále mění, noví možní pachatelé přibývají a současně "odpadají" ti, u nichž by se dala vina vyloučit. Prostě už to chcete dočíst jen proto, abyste konečně věděli, co autoři nakonec vymysleli.

Roux
07. dubna

Do čtení druhého dílu série Vraní dívka jsem se musela místy nutit. Kniha nebyla špatná, ale zkrátka jí spousta věcí chybí. Příběh se začíná táhnout. Zrovna začínám číst třetí díl, ale po nějakých 60 stránkách, na kterých jsem, to zřejmě vzdám. Někdy je lepší napsat jednu pořádnou knihu, než trilogii, která je rozevlátá a zkrátka časem začne nudit.

Blafoun
05. dubna

Pokračování Vraní dívky postupně krok za krokem doplňuje skládačku celého příběhu. Mám trochu pocit jako kdybych skládal jedno velké puzzle, jednou zapadne dílek tady jindy o kus vedle a postupně se obraz vynořuje. Na konci první knížky jsem si říkal, vždyť už je to celkem jasné, tak na co ještě další dvě knihy? No jo, jenže ono je to zase trochu jinak. :-) Drsných momentů z oblasti pedofilie ubylo a děj je víc zaměřen právě na doplňování příběhu. Autoři nic záměrně netají a příběh je odkrýván postupně spolu s vyšetřovateli, indicií je spousta, ale ani tak si člověk nemůže říct, už to mám a jsem si jistý. :-) Ne každý autor toto umí...

Janaves
02. března

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné.

Petrasim
19. února

Super knížka. Děj graduje a pochopila jsem spoustu věcí, které jsem v první knize nevěděla. Už se těším na poslední díl této trilogie.

Danca196
04. února

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

sgjoli
31. ledna

Bohužel se musím přiznat, že jsem knihu nedočetla. Na to, že mne první díl opravdu chytil, u druhého dílu jsem měla děsný problém se začíst. Bylo to na mne moc těžkopádné, osud postav mne přestával pomalu zajímat, do čtení se mi vůbec nechtělo. Škoda, celá série přitom začala tak nadějně. :-( Nakonec hodnotím jen slabými dvěma hvězdami za to, co jsem zvládla přečíst.

KIKI33
21. ledna

Příběh graduje, zavádí čtenáře více do hloubky. Jen tak dál, doporučuji.

Braenn
02.12.2017

Kniha je lepší a lepší. Autoři se vypsali. Děj je přiměřeně složitý, aby nenudil, a zároveň od čtenáře vyžadoval pozornost. Odborný, v leckterých případech.
Vraždy chlapců se dostávají do pozadí, o to víc prostoru se věnuje Victoriině historii a Sofiině životu, stejně jako komisařčině. A pro mé potěšení je o něco méně nešťastný.

Rozkrýváme celé pozadí navzájem propojených rodin, a musím říct, že člověka neuvěřitelně mrazí. Jak málo stačí, aby se o zločinech, páchaných na těch nejbezbrannějších, dokázalo roky mlčet. Nebo jaká lhostejnost orgánů. Nedělám si iluzi, že u nás to před těmi lety bylo o moc jiné.

Zkrátka, kniha je velice, ale opravdu velice dobrá. Pátou hvězdičku nedávám s pocitem, že ještě má kam postupovat. A taky za ten podivný začátek a ne úplně osvětlenou věc s Johanem.

cat5
25.10.2017

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

Allla9
22.10.2017

Jo! Hned jdu na třetí díl.

qydko
07.08.2017

Druhá kniha trilogie - napínavé, nechutné, poutavé... a zase to není tak, jak jsem si myslela...

PetK
07.07.2017

První díl jsem četla před pár lety (asi třemi) a připadalo mi, že se zaměřuje víceméně jen na popisy co největších krutostí a nechutností. Pak jsem celou sérii objevila jako audio a dávám to celé od začátku. Druhý díl už mi přišel zajímavější, asi nic, co by mě srazilo do kolen, ale přece jen lepší než první.

petrzel
03.06.2017

Kniha mě bavila , jen už bych ráda věděla jak to celý dopadne , takže hned jdu na další část.

Acquenta
31.03.2017

Kniha ze začátku napínavá stejně jako první díl, ale poté jsem se v ní začala nějak ztrácet a hlavních hrdinů bylo až přespříliš...trochu slabší než jednička..

NeradovaKatka
06.01.2017

Pro mě byl tento díl slabší, než ten první, občas jsem se malinko ztrácela v ději, ale vzhledem k tomu, že chci vědět, jak vše dopadne, přečtu si i třetí díl.

renski33
02.01.2017

Pozor na "zpevSusannah". Píše komenty bez upozornění na SPOILERS. A vlastně prozrazuje konec prvního i druhého dílu.

maličkán
23.11.2016

O něco lepší než první díl, ale 5 hvězdiček nedám. Není to pro mě to pravé. Třetí díl shánět nebudu.

dennie3
20.11.2016

Snad ještě lepší než první díl. Někdy je na mě kniha až moc feministická a mám k ní pár připomínek, ale hltala jsem ji jedním dechem a nemohla jsem ji položit. Přečetla jsem ji na dvě sezení. Těším se na třetí díl!

LadyKet
11.10.2016

Další díl z poněkud úchylné trilogie. Trošku se už zamotávám v postavách a ději... Ale možná to je jen tím, že jsem měla větší časový odstup od prvního dílu Ale začíná to být čím dál zajímavější...

bbarborab
02.09.2016

Po prvním díle jsem se těšila, co druhý díl přinese. Byla jsem opět mile překvapena. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a celou dobu byla v napětí, jak se daná situace vyvine. Postupné odhalování věcí a zamotávání se do případu mě bavilo. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pořídit třetí díl do mé sbírky.