Hladový oheň

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4.1800

Slabost Victorie Bergmanové 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Book 2: Hungerelden, 2011

Kniha Hladový oheň

Mona-Lisa

Jelikož se vrací stejné postavy, řeší se sice malinko jiné vraždy, ale jádro pudla zůstává stejné, platí dojmy, co jsem zažívala u prvního dílu:
Sonda do pokroucených a zvrácených myslí bytostí, co pachájí nechutné činy a zkoumání jejich lidskosti (jestli ještě nějaká zbyla) a proč se vytratila.
S tím souvisí vršení různých hrůz a jejich podrobný popis, což mi nevadilo (na rozdíl od Nabarveného ptáčete, kde jsem zlo prostoupené knihou vnímala jako prvoplánovou snahu šokovat), protože jejich účel mi přišel jasný ????Snaha najít podstatu a kořeny zvráceného jednání. Ne jako pokus je opodstatnit či omluvit, ale jen co nejvěrněji zobrazit. A tím dát možnost trošku pochopit, proč zrůdy svým jednáním tvoří další.
Je-li možné v souvislosti s takovým zlem ještě mluvit o člověku nebo už jen chodiící krutosti bez svědomí a soudnosti?
Sedl mi formát krátkých kapitol na max tři stránky a střídání pohledu vyšetřovatelů/pachatelů/obětí.
A ten závěr?! Něco jsem čekala...ale hlavní rozuzlení a kořeny celého případu teda ne
Celou sérii doporučuji pro silnější povahy (žaludky).

Booksaddict
05.12.2020

Lidi, já vám nevím. Jako přečetla jsem to nakonec, ale že bych se na to těšila, to teda ne. Postav jak na orloji, už jsem nevěděla, kdo je kdo, potřebovala bych si doma udělat tabuli jak kriminalista a psát si, o kom vlastně čtu a jak se jmenoval za svobodna.

mona.benny
03.12.2020

Za mě asi nejvíc povedený díl. Přesto musím říct, že sem se občas ztrácela v názvech, jménech, a všech postavách v knize.

Nestorkea
08.11.2020

Uf, to zase bylo. Místy se mi zvedal žaludek, ale četla se velmi dobře. Doufám, že už mi brzo otevřou knihovnu, abych sérii dočetla.

mirec88
08.11.2020

Celkom zaujímavé pokračovanie, len priemerné. Som zvedavý na tretiu časť.

KatkaK13
05.10.2020

Z trilogie je tato kniha podle mě nejlepší a je opravdu čtivá. Člověk konečně pochopí, co se dělo v prvním díle a začne mu to dávat smysl. Jestli někdo přelouskal první díl, se kterým jsem značně bojovala, tak musí sáhnout i po druhém. Nebude zklamaný. Ale ano, je třeba si uvědomit tématiku knih.. kdybych knihy nedostala půjčené, asi bych po nich sama nesáhla.

Dandulka
09.09.2020

I druhý díl byl perfektní. Jen pro silné povahy. Navzdory tomu jsem jej opět přečetla velmi rychle.

Lukaso
03.08.2020

První díl super, tento druhý také, opět napínavé a dobře čtivé.