Hladový oheň

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218253/slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4.1625
Série:

Slabost Victorie Bergmanové (2.)

Originální název:

Book 2: Hungerelden (2011)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Přidat komentář
Janaves
02. března

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné.

Petrasim
19. února

Super knížka. Děj graduje a pochopila jsem spoustu věcí, které jsem v první knize nevěděla. Už se těším na poslední díl této trilogie.

Danca196
04. února

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

sgjoli
31. ledna

Bohužel se musím přiznat, že jsem knihu nedočetla. Na to, že mne první díl opravdu chytil, u druhého dílu jsem měla děsný problém se začíst. Bylo to na mne moc těžkopádné, osud postav mne přestával pomalu zajímat, do čtení se mi vůbec nechtělo. Škoda, celá série přitom začala tak nadějně. :-( Nakonec hodnotím jen slabými dvěma hvězdami za to, co jsem zvládla přečíst.

KIKI33
21. ledna

Příběh graduje, zavádí čtenáře více do hloubky. Jen tak dál, doporučuji.

Braenn
02.12.2017

Kniha je lepší a lepší. Autoři se vypsali. Děj je přiměřeně složitý, aby nenudil, a zároveň od čtenáře vyžadoval pozornost. Odborný, v leckterých případech.
Vraždy chlapců se dostávají do pozadí, o to víc prostoru se věnuje Victoriině historii a Sofiině životu, stejně jako komisařčině. A pro mé potěšení je o něco méně nešťastný.

Rozkrýváme celé pozadí navzájem propojených rodin, a musím říct, že člověka neuvěřitelně mrazí. Jak málo stačí, aby se o zločinech, páchaných na těch nejbezbrannějších, dokázalo roky mlčet. Nebo jaká lhostejnost orgánů. Nedělám si iluzi, že u nás to před těmi lety bylo o moc jiné.

Zkrátka, kniha je velice, ale opravdu velice dobrá. Pátou hvězdičku nedávám s pocitem, že ještě má kam postupovat. A taky za ten podivný začátek a ne úplně osvětlenou věc s Johanem.

cat5
25.10.2017

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

Allla9
22.10.2017

Jo! Hned jdu na třetí díl.

qydko
07.08.2017

Druhá kniha trilogie - napínavé, nechutné, poutavé... a zase to není tak, jak jsem si myslela...

PetK
07.07.2017

První díl jsem četla před pár lety (asi třemi) a připadalo mi, že se zaměřuje víceméně jen na popisy co největších krutostí a nechutností. Pak jsem celou sérii objevila jako audio a dávám to celé od začátku. Druhý díl už mi přišel zajímavější, asi nic, co by mě srazilo do kolen, ale přece jen lepší než první.

petrzel
03.06.2017

Kniha mě bavila , jen už bych ráda věděla jak to celý dopadne , takže hned jdu na další část.

Acquenta
31.03.2017

Kniha ze začátku napínavá stejně jako první díl, ale poté jsem se v ní začala nějak ztrácet a hlavních hrdinů bylo až přespříliš...trochu slabší než jednička..

NeradovaKatka
06.01.2017

Pro mě byl tento díl slabší, než ten první, občas jsem se malinko ztrácela v ději, ale vzhledem k tomu, že chci vědět, jak vše dopadne, přečtu si i třetí díl.

renski33
02.01.2017

Pozor na "zpevSusannah". Píše komenty bez upozornění na SPOILERS. A vlastně prozrazuje konec prvního i druhého dílu.

maličkán
23.11.2016

O něco lepší než první díl, ale 5 hvězdiček nedám. Není to pro mě to pravé. Třetí díl shánět nebudu.

dennie3
20.11.2016

Snad ještě lepší než první díl. Někdy je na mě kniha až moc feministická a mám k ní pár připomínek, ale hltala jsem ji jedním dechem a nemohla jsem ji položit. Přečetla jsem ji na dvě sezení. Těším se na třetí díl!

DominaCZ
06.11.2016

Tak tahle mě brala nejmíň, v podstatě tam nemá místo. Je to zbytečná, natažená, zahuštěná vsuvka, která má čtenáře naladit, ale může je i docela odradit.
Najednou se nenacházejí zabití chlapci, o kterých člověk z prvního dílu získá dojem, že to o nich ta kniha je. Najednou je to zas jen vzpomínka magorky na střední a to, jak k ní všichni okolo byli hnusní ( není divu, S/V je pěkná kráva).
Troška nových faktů a zase spousta vyšetřovacích vztahů - nepotřebné.
Hlavně mě štval začátek - jednička končí zmizením, o kterým se na začátku tady dozvíme, že se vlastně nic nestalo. Tak co to do háje je ?!!!
Tuhle bych úplně vypustila.
Uhm a trochu mi hapruje fakt, že třeba státní zástupce nebo význačný advokát pobývá na svém STATKU, kde obhospodařuje prasata, jako prase smrdí a jako prase ji ojíždí....ADVOKÁT V HNOJI? !!!
............

LadyKet
11.10.2016

Další díl z poněkud úchylné trilogie. Trošku se už zamotávám v postavách a ději... Ale možná to je jen tím, že jsem měla větší časový odstup od prvního dílu Ale začíná to být čím dál zajímavější...

bbarborab
02.09.2016

Po prvním díle jsem se těšila, co druhý díl přinese. Byla jsem opět mile překvapena. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a celou dobu byla v napětí, jak se daná situace vyvine. Postupné odhalování věcí a zamotávání se do případu mě bavilo. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pořídit třetí díl do mé sbírky.

Denisa.knizky
24.08.2016

Povedené pokračování slibně sérii, jazyk neni nijak náročný takže se kniha velmi rychle cte, samozřejmě některé pasáže jsou drsne a čtenáře možná primeji se nad nimi zamyslet. Je pravda ze jsem se musela parkrat zastavit a ujasnit si kdo je kdo, kdo s kým žil a žije a kdo koho a jak znal ale věřím ze třetí díl bude dobrým završením cele zápletky.

Seiers
18.08.2016

Oheň mi prostě nesedl. Forma vyprávění, absence jakékoli sympatické osoby, vzhledem k existenci pokračování lehce předvídatelný závěr. Zapátral jsem i po oprávnění označení "Světový bestseller". Vydavatel nás tahá pěkně za nos. Na severu lehký průměr, v anglicky mluvících zemích těžký podprůměr. Nakonec tedy alespoň ponaučení - do Švédska nejezdit. Žije tam jeden cvok vedle druhého.

sima.p
19.07.2016

Druhý díl je pro mě teda o dost lepší než ten první. Je to více napínavé. Konec jsem přečetla dá se říct jedním dechem a přestavkou na spánek, kdy mi stejně mozek pořád šrotoval a přemýšlel jak to nakonec dopadne. Moc se těším na třetí díl. A taky se mi strašně moc líbi titulní obaly knížek. Více tedy obal Vraní dívky, pořád na něj musím koukat, něčím mě fascinuje :-)

coffeelover2
02.07.2016

Méně násilné než první díl. Závěr překvapivý. Těším se na pokračování. Zatím moc povedená série.

Vilas1979
24.06.2016

Druhý díl trilogie se mi četl o něco lépe, autoři se trochu rozepsali, přivykl jsem jejich stylu. Čtenář je bez okolků vržen do dalšího děje, kniha pokračuje tam, kde první díl skončil, výrazně doporučuji číst je za sebou. Bavilo mne to, je to zajímavé téma, poruchy osobnosti, schizofrenie, bludy, halucinace, autoři si se čtenářem pěkně hrají, to se musí nechat. Začíná to tedy být hodně zamotané, občas jsem měl problém se v té spoustě postav rychle zorientovat, vypadá to však, že si toho jsou autoři velmi dobře vědomi a všechna známá fakta čas od času shrnou a zopakují, aby čtenář neztratil niť. Samozřejmě nechybí nějaké to překvapení a to, co se po přečtení prvního dílu zdálo být jasné, najednou vůbec jasné není. Celý případ je komplikovaný skoro jako Twin Peaks a pro plné pochopení by tahle série možná stála ještě za jedno přečtení. No dobře, spíše asi ne, každopádně se s velkou zvědavostí vrhám na třetí díl.

Monačte
22.06.2016

Další várka pedofilů, brutálně zavražděných mrtvol a vyšinutých seveřanů. Zejména tedy seveřanek. Mnoho postav, přičemž autoři stále statečně matou, takže nemáte vůbec přehled, zda je ta či ona nová postava, alterego nebo stejná postava jen v minulosti... Prostě zmatek, který baví rozmotávat.
Na třetí díl vás to sice navnadí, ale slabší povahy a žaludky si musí dát pauzu v podobě nějakého veselejšího čtení...

ptacicek
06.06.2016

Ihned po dočtení Vraní dívky jsem se pustila do druhého dílu této trilogie a musím říct, že se mi kniha četla trošku hůře, než předchozí díl. Některé části mi přišly zbytečně zdlouhavě rozepsané. Jinak ale hodnotím knihu kladně a doporučuji celou trilogii.

Lindulinek
02.06.2016

Druhý díl série se mi četl pomalu a díky spoustě postav, pro mě, trošku nepřehledný, ale snad mi bude vše osvětleno posledním dílem :-)

Zuziiik
30.05.2016

Dvojka, ač se mi hůře četla, se mi líbila víc než Vraní dívka.......zase další vraždy a příběh se nám více zamotává.........bububu.........

mirunda
21.05.2016

Bavila mne o poznání méně než první díl, který jsem přečetla snad ze dne na den. Ale opět otevřený konec a přiznám se že se v tom začínám malinko ztrácet. Uvidíme jak to rozsekne trojka

kroftik
09.05.2016

Musím konstatovat, že druhý díl mi přišel o ždibec lepší. Souhlasím s předchozím komentářem v tom, že jsem se už tolik v postavách neztrácela, a proto se mi to celé četlo vcelku plynule. Přesto, zřejmě abychom mentálně nezaháleli, přibyla další doslova halda postav. Že by knížka měla závěr už jsem po zkušenosti z prvního dílu nečekala, takže ani v tomhle žádné zklamání. Tentokrát poctivé tři hvězdičky.