Dům panenek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Porcelánové panenky – temný napínavý thriller o sociálních vrstvách, jejichž existenci většina společnosti raději ignoruje. Mezinárodní bestseller je hlubokým ponorem do nemilosrdného Švédska, obchodování s lidmi a erotického průmyslu, ale také příběhem nehynoucího přátelství a naděje. Šestnáctileté dívky Nova a Mercy sedí v ukradeném autě, uhání pryč z místa, z něhož se už jedna mladá dívka nevrátila. Někdo je ale pronásleduje. Možná už od prvního dne. Detektiv Kevin Jonsson dostane na starost nový případ. Musí najít někoho, kdo si říká Puppet Master – osobu, jež využívá falešné identity, aby od mladých dívek získala jejich fotky a nahrávky. Vyšetřování vede k Nově a Mercy, ale také ho nutí čelit vlastní minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456525/big_dum-panenek-OKt-456525.jpg 3.656
Série:

Melancholie 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Dockliv, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Dům panenek

šipek
22. dubna

Za mě dost těžké a složité téma. Čtenář musí neustále přemýšlet aby se v knize neztratil. I takto zvrácený dokáže někdy být život.

Pavlína2019
25.12.2021

Opět, jako vždy, složitá a těžká kniha. Smutný, rozčilující a napínavý děj. Autoři jsou inteligentní a píší velice dobře.


Arkagas
22.12.2021

Další kniha z pera dvojice Axl Sund a další kniha, která mě dostala do kolem svou propracovaností, gradujícím napětím, ale i láskyplností v příběhu a hromadou nových informací zasazených do nemilosrdného thrilleru, který občas není úplně jednoduché číst, neboť v sobě skrývá problematiku pedofilie, prostituce a obchodu s bílým masem převážně nezletilých. Nova a Mercy si prošli peklem, stejně tak si jeho podobnou formou prošel vyšetřovatel, který má případy úmrtí a znásilňování na starosti. A v knize se krásně ukazuje, jak je obchod s bílým masem rozrostlý skrz na skrz každou zemí a ja těžké je ho potlačit a pachatele usvědčit. V knize je cílem najít tzv.pána loutek, který to má mít údajně celé pod palcem, ale realita je samozřejmě úplně jiná. Osudy náctiletých slečen, které už roky točí a točily těžké porno, byly od malička zneužívány a nic jiného vlastně ani neumí, vyprávěny z jejich pohledu jsou pasáže opravdu pro silné povahy. Je dobře, že tuto tématiku někdo řeší a ukazuje její temnou stránku širšímu okruhu čtenářů. Konec je možná trošku moc rychlý, ale vzhledem k ději sedl. Knížka je za mě ještě lepší než Skleněná těla a nemůžu se dočkat, s čím přijdou autoři příště. 
Rozhodně nesedne všem, ale kdo Axl Sunda četl, musí si tohle rozhodně přečíst taky :)

sipkulka
12.12.2021odpad!

Tak tenhle styl psaní mi opravdu nesedl ač normálně přečtu téměř vše, tak tohle byla taková slátanina, že jsem jí po první třetině odložila. Zbytečně moc postav, děj co se neprolíná..

Sigurd_Lesandi
05.11.2021

Pár let nazpět se mi do rukou dostala Skleněná těla, což byl napínavý horror se skvělou atmosférou, takže když nedávno vyšel Dům panenek, musel jsem ho mít.
V čem autoři skutečně vynikají, je atmosféra. Z jedné strany temná a nepříjemná, zároveň však neskutečně poutavá.
Kniha obsahuje hodně postav a jejich pohledy se střídají z kapitoly na kapitolu, což by na někoho mohlo působit zmateně. Mně to tady dost sedlo. Každá je propracovaná a rychlé střídání jejich pohledů bylo podáno tak, že jsem se dokázal lehce vyznat a příběh to skvěle oživilo.
Dům panenek je jak příběhem, tak postavami hodně originální, což ne každému sedne. Zároveň pracuje s velmi vážným tématem sexuálního zneužívání a znásilňování. V rámci toho se povedlo, že autoři čtenáři opravdu nastíní tuto problematiku podrobně, zároveň ale věcně, takže pokud vás zajímá, jak závažný může tento problém být, nad knihou neváhejte.
Za mě se jedná o skvělý počin. Kniha mě od začátku do konce bavila a nemůžu se dočkat další. Každému nesedne, s tím je nutno počítat, ale já můžu jedině doporučit.

Nikychlupova
23.10.2021

Příběh byl ještě lepší než v předchozí knize. Opět silný příběh, při kterém mrzne krev v žilách. Neměli bychom před tímto tématem zavírat oči. Dávám pět hvězdiček a doporučují.

marie8567
08.08.2021

Autoři opět nezklamali! Kniha mi velmi pohnula žaludkem a narušila nervový systém, ale nedalo se od ní odtrhnout. Opět se zabývají velmi těžkými tématy a myslím si, že kniha opravdu není pro každého.

Ophelie
27.05.2021

Kniha je určitě čtivá, ačkoli se jedná o těžké téma, ale něco mi tam chybělo. Nemělo to grády jako u jiných thrillerů. Kniha nebyla špatná, ale žádné “wow” se po přečtení nekonalo.

1