Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 874 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

jefff
30.01.2015 4 z 5

Povedené pokračování. První polovina knihy je trochu vlažnější, ale pak to nabere obrátek a ten případ je opravdu skvěle vykonstruovaný. Po stránce stylistické to není sice na Nobelovku, ale propracovanost příběhu je nezvykle dobrá.

Denninka
18.01.2015 5 z 5

Dávám k hodnocení plný počet, protože druhý díl Vraní dívky byl opravdu lepší. Kniha se četla sama a konec mě velmi překvapil. Moc se těším na další díl.

Verunka289
14.01.2015 5 z 5

Výborné pokračování Vraní dívky! Kniha měla ohromný spád. Už se nemůžu dočkat závěru celé trilogie.

Hokkejka
11.01.2015 5 z 5

Moc boží, opravdu lepší než první díl, už se sakra těším na poslední díl.

alexis818
04.01.2015 4 z 5

Vynikající pokračování Vraní dívky a musím říct,že i mnohem lepší.Autoři opravdu dobře propracovali psychologii postav.Konec tohoto dílu mne opravdu překvapil a tak se už nemohu dočkat dílu závěrečného.

Dumicek
03.01.2015 5 z 5

Pokračování Vraní dívky je lepší jako první díl...je to více psychologické dílo. Pomalu se propracováváme k rozuzlení celého případu. Dozvídáme se více o Victorii Bergmannové a o jejím dětství. Psychologie postav je tu dobře zpracovaná, konec druhého dílu byl překvapující a pro mě nečekaný. Jsem zvědavá na třetí a tím závěrečný díl této trilogie.

evasamankova
02.01.2015 4 z 5

Výborné pokračování Vraní dívky. Přibylo postav, propletenců a to, co se zdálo tak jednoznačné, bylo rozmetáno na prach.
Ubylo tělesných ohavností, ale přibylo dvakrát tolik těch psychických. Pro mě proto ještě mnohem mrazivější.
Raději ani netipuji, do jakého konce tento příběh autoři dovedou.
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=442075&bk=13210

bivkova
02.01.2015 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila, jakmile byl chvilku čas, už jsem jí měla v ruce a nemohla jsem se od ní odtrhnout ("Tak ještě jednu kapitolu a pak už vážně půjdu udělat to a to..."). Jsem zvědavá, jak to celé dopadne...

zuzana4291
14.12.2014 5 z 5

Druhý díl je stejně poutavý jako první...vřele doporučuji....už se těším na třetí:-)

Jinak popis Sofie vč. celého její chování je velmi dobře popsán a až neuvěřitelně reálně správný....úplně mě z toho mrazilo....

Petra28
02.12.2014 5 z 5

Hladový oheň byl opravdu zážitek. Po prvním díle příjemné překvapení. Je lepší, čtivější. Sofie je mi hrozně líto .. to s čím se vypořádává ona, s tím by neměl bojovat nikdo.
Těším se na další pokračování.

Marbulka
02.12.2014 5 z 5

Musím říct, že Hladový oheň napravil reputaci Vraní dívce. Ta mě dost zklamala, ale druhý díl to napravil a četl se skvěle.

zpevSusannah
24.11.2014 4 z 5

"Existuje mnoho způsobů, jak plakat: nahlas, potichu nebo vůbec." (Victorie Bergmannová alias Sofie)...
Já pláču potichu.
Pláču, protože opět otevřenější konec ani být nemůže (chci další díl, honem, honem).
Pláčů, protože tento díl ještě více poukazuje na svinstva, které se dopouštění někteří lidé na dětech (mužská tyranie a neutuchající jejich sexuální chtíč, ale i dětská šikana v období školních let...).
A v neposlední řadě pláču, protože i když bych se v postavách měla lépe orientovat díky předchozímu dílu, měla jsem chvíle, kdy jsem párkrát tápala ve tmě.

V závěru se ptám: Může být Victorie ještě šílenější?

Enehy
11.11.2014 4 z 5

Víceméně překvapivě souhlasím s ostatními :-) Hladový oheň je opravdu chytlavější, plynulejší a z hlediska psychologie a odkrývání motivů zajímavější. Třetí díl si také rozhodně přečtu. Nicméně se mi hrozně líbí, jak většina byla šokována Vraní dívkou. Buď jsem už totálně otupená nebo ta zmíněná většina zavírá oči před realitou. Mě by spíše zajímalo, kolik takových příběhů je kolem nás ve skutečnosti a proč se o nich víc nepíše. Asi proto, že by nikdo neměl žaludek na to, aby si to přečetl :-)

vorenus
07.11.2014 4 z 5

Určitě je dvojka lepší, než první díl.Budu doufat, že trojka bude luxusní a důstojné zakončení!A hrozně krásně májí autoři propracované ty psychologické části.A včera jsem měl tu čest pány vidět naživo při autogramiádě a oba jsou velcí sympaťáci a žádné namyšlené hvězdy.Prostě chlápci od vedle.Udělali na mě velký dojem svou bezprostředností a nenuceným chováním.

hledaseniki
02.11.2014 5 z 5

Druhé pokračování Vraní dívky s názvem Hladový oheň není ani lepší ani horší, je jiné. Hladový oheň se mnohem snáze čte a to především kvůli tomu, že v něm nejsou takové ohavnosti jako v díle prvním, tady jsem neměla nejmenší potřebu knihu odkládat kvůli tomu, že by se mi z toho svíralo srdce nebo měla nepříjemný pocit, druhá kniha je mnohem víc psychologická, což mě potěšilo.
Druhý díl jsem s napětím očekávala a musím říct, že překonal má očekávání, je to výtečná kniha kterou si musíte zamilovat, ožehavé téma, které nás obklopuje dnes a denně, ale nikdo o něm veřejně nemluví až na tuhle severskou dvojku. Hladový oheň stejně jako Vraní dívka patří mezi knihu na kterou nezapomenu už nikdy. Už aby tu byl závěrečný díl!!! Obálka, kterou pochopíte až poté, co si knihu přečtete, jednoduše geniální.

Babouš
02.11.2014 4 z 5

Čtivější a napínavější než Vraní dívka, podle mě i díky tomu, že už známe hlavní postavy a vyznáme se ve vztazích mezi nimi. Už tady není ta prvoplánová snaha šokovat. TO, co se v prvním díle zdálo být jako snaha o provokaci, se tady stává realitou, z které mrazí. Příběh jede dál a já si to navzdory drsnému tématu vychutnával. Doufám, že nebudu za moc velkého úchyla.

Darleen
29.10.2014 4 z 5

Ve dvojce trochu ubylo odporností, takže text je o něco lépe stravitelnější. Nicméně okolo zneužívání dětí se samozřejmě děj točí pořád. Celou dobu jsem si s přezíravým úsměvem říkala, že okatější a předvídatelnější už zápletka ani být nemůže, no tak na posledních stránkách mě autoři pěkně převezli a úsměv mi smázli z obličeje. Jsem zvědavá, jak budou pánové pokračovat v závěrečné části, protože s trochou nadsázky by tohle byl ukázkový otevřený konec. :)