Vraní dívka

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182401/slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 3.81112
Série:

Slabost Victorie Bergmanové (1.)

Originální název:

Book 1: Krakflickan (2010)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (313)

Přidat komentář
Janaves
02. března

Chvílemi náročné, ale přečetla jsem všechny tři díly.

Lady Jane
28. února

První dvě třetiny knihy mi připadaly trochu rozvláčné, temné a těžké, ale potom se začaly jednotlivé části příběhu rychle propojovat, všechno do sebe zapadlo, děj nabral neuvěřitelně rychlý spád a četlo se to úplně samo...takže jsem úplně automaticky sáhla po dalším díle,protože konec zůstal otevřený...i když jsem si původně chtěla raději na odlehčení přečíst něco z úplně jiného žánru...zajímalo by mě, čím to je, že Švédi píšou tak šílené detektivky...

JulieJames
26. února

Těšila jsem se na pořádné drama, všude si čtenáři tuto knihu chválili, jak byla strašidelná a super, ale mně zas tak super nepřišla. Asi už mám těch detektivek načteno dost. Nebylo to špatné, bylo tam vyšetřování zajímavého a podivného případu (týká se brutality a mladistvých, to mnoho lidí neskousne) a propletence postav. Sám případ je vskutku brilantně promyšlený, autoři se nebáli zabíhat do detailů, takže jsem chvílemi měla pocit, že před sebou úplně vidím filmovou scénu, ale styl psaní mě pomaloučku odrazoval, stejně jako v případě Skleněných těl. Bylo tam moc skoků do minulosti a mezi postavami, ztrácela jsem se. Až někde za polovinou jsem zjistila, že dole na stránce je vždy napsán časový údaj, ale i tak mi to přišlo dosti zmatené.
Posledních třicet stran bylo překvapivých, byl tam dobrý zvrat, to hodnotím velice kladně, ale dojem knihy to pro mě zachránit nemohlo. Celkově to vidím jako lehký nadprůměr, jsem zvědavá, jak to celé dopadne, ale podruhé už bych se ke čtení nevrátila.

marrrsch
19. února

Měla jsem audioverzi a neunesla jsem to, musela jsem to vypnout. Násilí na dětech nedávám.

sgjoli
31. ledna

Nutno říct, že autoři mají velmi neobvyklý styl psaní. Na ten se mi zpočátku celkem těžko zvykalo. Dějově je to velmi temné, atmosféra hutná, zápletka celkem zvrácená. Na začátek trilogie ale určitě skvělý rozjezd, na konci skvěle otevřený, aby člověka nalákal sáhnout po pokračování.

irskádívka
26. ledna

Zvláštní, zajímavé, trochu složité, temné a hluboké, to jsou slova, která mě v souvislosti s přečteným příběhem napadají.
Zkuste to, snad se vám zalíbí.

SSTknihy
24. ledna

Obálka knihy vzbuzovala příjemné očekávání temného trilleru. Bohužel výsledek byl poněkud rozpačitý. Kromě toho, že jsem tu velkou pointu odhalila už někdy v první třetině knihy, děj mi chvílemi přišel příliš rozběhnutý do mnoha linií a postav a je až moc znát, že jde o první díl plánované trilogie. Navíc mi přišlo poněkud nepravděpodobné, že policistka, která šéfuje celé kriminálce je natolik slepá ke zjevným nesrovnalostem, které se odehrávají přímo v její blízkosti. Obávám se, že k přečtení dalších dílů mě autoři nenalákali.

KIKI33
21. ledna

Zvláštní kniha. Očekávala jsem něco jiného, ale není to úplně jednoduché čtení.

LP113
19. ledna

Občas jsem se trochu ztrácela, ale jinak celkem čtivé. Některé věci mě dost děsí, hlavně když se týká dětí.....

regiiiii
13. ledna

Řekla bych, že je to asi nejbrutálnější krimi-thriller co jsem četla. I když ,,neztracej hlavu” od Lindy Laddové šlape Vraní dívce na paty. Ale zatím ani jedna není brutální natolik aby mě zhnusila číst dál. Čte se to trochu težce a nejspíš bych si i dokázala představit jen dva díly. Zbytečně dlouhý. A konec? Já nevim. Divný.

Danca196
10. ledna

Po přečtení anotace jsem si představovala jinak napsanou knihu, ale v podstatě se jedná o klasickou severskou detektivku. Je v ní násilí, napětí a příběh má spád. Pro laiky bude kniha zřejmě zajímavá, z psychologického hlediska je to blbost.

anna6486
08. ledna

V polovině knihy jsem odhalila, co se vlastně děje, takže napětí ani žádný zvrat se pro mne nekonalo. Kniha celkem čtivá, ale zdali půjdu do druhého dílu si ještě pořádně rozmyslím.

jana3526
22.12.2017

Z knihy mam ruzne pocity, na jednu stranu byl pribeh zajimavy a napinavy, zejmena take tim, ze byl obohaceny o pribehy ze zivota hl. postav, ale zaroven mi to diky tomu prislo nekdy chaoticke a obcas jsem se ztracela. Kniha sama o sobe na me moc dojem nezanechala a bude asi brzy pozapomenuta, jako vsechny tuctove pribehy.

Lukana82
13.12.2017

Nikdy více!!! Četla jsem teda lepší knihy.

Braenn
29.11.2017

Při čtení první půlky jsem odolávala pokušení knihu zmuchlat a zahodit někam do temného koutu pokoje. Asi bych to udělala, nemít ji ve čtečce.

Připadalo mi to jako jeden z těch klasických, laciných thrillerů, které se snaží za každou cenou šokovat co největším množstvím brutality a sypou ji na čtenáře ať už to smysl má, nebo nemá. Ráda se například dozvím detaily případu, který se řeší, ale nepotřebuji vědět, že někdo řešil v roce xy taky nějaký nesouvisející případ, kdy bylo dítě zneužito takto a takto a takto a takto, tady máte detaily, kdyby vám to náhodou bylo málo. A detailů o ubližování dětem a světu, kterému je to putna, o to tam nouze není.

A pak hrdinové. Nenávidím knihy, ve kterých jsou snad všichni nešťastní, depresivní, zklamaní a zneužívaní, ve kterých si zneužívané dítě vyjde na procházku a jako první narazí náhodou na dalšího pedofila. Tak pokroucený svět zas není, nezlobte se na mne.

Vydržela jsem. A nakonec jsem byla ráda. Styl se trochu urovnal, kniha je velmi čtivá, brutalita se dávkovala hodně, ale jen tam, kde měla smysl. Přišlo pro mě poměrně slušné překvapení, v životě našich hrdinů se to dokonce šťastně zablesklo a i když některé věci jsou trochu přitažené za hlavu... tak když jsem dočetla poslední stránku, první reakcí bylo: Hej! A co bylo dál? Nemůžete mě takto napínat!

Proto dávám slušné, zasloužené tři hvězdy. Dala bych i čtyři, ale ta první půlka byla hrozná.

Aaloha
29.11.2017

Kniha mě moc nebavila, chvílema jsem i přeskakovala odstavce. Zbytečně podrobně popisované násilí na dětech, spousta švédských jmen ve kterých se člověk ztrácí. Napínavá mi přišla kniha až tak posledních 100 stran. Kniha mi byla doporučena, ale já sama bych jí asi dál nedoporučila. Ztráta času, ničím mě kniha neobohatila, nelíbila se mi.

ivana1975
09.11.2017

tato kniha ma vobec nebavila... davam len jednu *

Holanka
28.10.2017

Kniha ve mně vyvolává dva rozporuplné názory.
Na jedné straně se mi kniha líbila. Nejvíce se mi líbil styl psaní. Kniha mě zaujala, ale spíše svoji obálkou než anotací. Bylo určitě zajímavé nahlédnout tedy aspoň povrchově do světa psychologie. Další zcela zajímavým aspektem knihy se mi zdála Jeanette Kihlbergová, která jak v knize bylo popsáno, se musela potýkat s problémy, které měla ve svém osobním životě a zároveň s problémy, které měla ve své práci, což zahrnovalo,kromě přihlouplých pravidel, až po její ponížení, kde bylo několikrát poukázáno, že jako žena nemá dostatečné kompetence k tomu, aby vykonávala funkci policejní komisařky. To všechno bych přičítala pouze ke kladným stránkám této knihy.
Na druhou stranu kniha měla v některých ohledech velké mezery. Spousta otázek, které kniha vyvolává nejsou zodpovězeny a dokončeny čili je to u mě poloviční práce. Obálka, jak už jsem poznamenala dříve je zajímavá a zaujme, ale celkově jsem čekala od knihy více. Kniha slibovala brutalitu a vražednou psychoterapii. Bohužel, jsem se ani jednoho či druhého nedočkala. Je sice pravda, že v knize se vyskytovaly některé dost brutální prvky, ale připadalo mi to trochu nedokončené a laciné. Další takové velké tajemství knihy o Sofii jsem zjistila skoro 1/4 knihy. Nebylo to moc překvapující a čekala jsem to. Další věc byla ta, že spousta věcí, co kniha obsahovala mi připadalo zbytečné. Je sice pravda, že v knize zvlášť v detektivce jsou scény, které vám nedávají smysl nebo vás dokonce nudí a připadají vám zbytečné. Ale v konečném důsledku jsou to věci zásadní, které vám na konci " docvaknou" a složí se vám to jako celá mozaika. Tady jsem to velmi postrádala.
Každopádně na knihu, ale nezanevřu a přečtu si i následující díly. Přece jenom kniha byla poutavá a obsahovala celkem zajímavé téma, které je ještě možno rozvíjet a bude moct vylepšit svoje " skóre". Kniha dostala 3 hvězdičky z 5. Těším se na další díly.

cat5
25.10.2017

Napínavé, nechutné, náročné a neskutečné psychologicky zajímavé. Ihned jsem sáhla pro pokračování. Výborný kus.

Allla9
22.10.2017

Po přečtení prvního dílu jsem hned sedla k pokračování.

Mindy
11.10.2017

Do pokračování nejdu,po přečtení anotace jsem čekala asi něco jiného, nenadchlo mě to. Nechutné.

Lotka
11.10.2017

Chvílemi nuda. Přemáhala jsem se, jestli vůbec knihu dočíst. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

saez
09.10.2017

Zlo a násilí od útlého dětství deformuje jedince. Zajímavá kniha.

tak.normal
28.09.2017

Neumím napsat nic tak, aby to nebyl spoiler. Protože do pytle: to je přeci jasné!

zapálenýčtenář
01.09.2017

V knize je pár odstavců, které oceňuji. Pár vět co dávají smysl..Mně:o). Jako třeba:To, že se dříve nekopalo do někoho, kdo leží na zemi, je výmysl.
Násilí, násilí,násilí, zlo obyčejných lidí. Oběti a viníci. Kruh závislostí, slabostí. Žádný únik.
Tohle se vážně děje? "tam na severu".
Mám čím dál větší pocit , že knihy jsou psány na zakázku vlády- abychom k nim náhodou nechtěli emigrovat:o)))))).

Danago
14.08.2017

Jako temný severský psychothriller jen pro silné povahy bych to asi nezařadila . Zas tak hrůzné mi to nepřipadalo. Knížka mě, ale naprosto nadchla a uchvátila. Skvěle propojené osudy postav, určitě se autoři snaží šokovat a používají populární psychologii, ale dobře se to četlo. Knížka má spád a je napínavá. Bohužel konec není jen otevřený, konec prostě není a to vás vlastně přinutí si pořídit další díl.

hakunamatata
05.08.2017

Zneužívání dětí, morbidní vraždy, jak se zneužívání v dětství podepíše na dospělém člověku. Po dlouhé době kniha, která mě chytla tak, že mi z ní místy bylo špatně. Doporučuji zvrhlíkům :D a silnějším povahám.

qydko
04.08.2017

Slušné čtení, ze kterého mrazí... jen mi dalo zezačátku trochu zabrat zorientovat se v postavách, a když už jsem konečně chápala vztahy, tak zase změna... chjo :o)

Jana283
13.07.2017

Spisovatelé už nevím, čím by šokovali, a tak se předhání v servírování nechutností.
Co ještě?
Literatura mu povznášet a obohacovat

Romžiry
10.07.2017

Tak tuto knihu jsem nedala. Odložila jsem ji velmi brzy. Nedočtené.