Vraní dívka

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182401/big_slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 3.81413

Slabost Victorie Bergmanové 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Book 1: Krakflickan, 2010

Kniha Vraní dívka

Margerite

Výborná, skvěle napsaná kniha. Jediné, co mě mrzelo, bylo, že jsem hlavní twist odhalila hned ze začátku. Ale jinak super, těším se na další díl. 80 %.

Kulda1981

První díl trilogie. Celou jsem zhltla jedním dechem. Výborné, dokonalé, super. Dala bych 10 hvězdiček, kdybych mohla.

Nula.nula.nic
25.11.2021

Tuto trilogii jsem sháněla opravdu dlouho, ale moc jsem ji chtěla a tak se nevzdávala.
Nakonec jsem sehnala na jednom bazaru a brzy potom byla doma.
Do knih jsem se hned pustila a dokud jsem se nedostala na konec této poslední, nemohla jsem myslet na nic jiného.. GENIÁLNÍ, ÚŽASNÝ, naprosto dle očekávání - možná i něco navíc. Jedna z největších srdcovek!

Iren80
26.10.2021

Tato kniha byla pro teda silným zážitkem. Náročnější čtení, proto jsem ji četla delší dobu a plně se soustředila. Za mě je správné označení „jen pro silné povahy“, týraní, zneužívání a jiné zvrácenosti, bylo tam toho teda dost. Za mě výborně napsané a těším se na další díly.

apq
01.08.2021

Kniha se četla dobře a postupně nabývala na napětí, ovšem ten konec to definitivně zkazil, neboť žádný ani nebyl.

monushka
22.07.2021

Čtení této knihy jsem odkládala dlouhou dobu a čekala, až seberu odvahu "pro silnější povahy". Kdybych věděla, že se jedná pouze o reklamní tah, měla bych Vraní dívku přečtenou již před několila lety. Nebylo to špatné, ale četla jsem mnohem lepší knihy. Doma mám i další dva díly, tak doufám, že budou leší než tento.

Bee240
15.07.2021

Kniha označována titulem
- JEN PRO SILNÉ POVAHY -
Byla pro mne zklamáním. Považuji se za velmi silného člověka a málo věcí mě rozhodí ale říkala jsem si třeba je to ta kniha která mě zasáhne...ale ono nic...
Podle mého je kniha napsaná pro čtenáře kteří nejsou zvyklí číst psychothrillery. Já jako čtenář co přečetl velké množství detektivek a thrillerů nejsem ničím překvapena ani nijak zaskočena.
Ale knihu bych nehodnotila jen špatně - psychologické profily pacientů byli zajímavé a také počet osobností každého z nich. A také kniha je napsané dost jednoduše a kapitoly byli krátké...a myslím že postavit příběh na psychologičnu víc než na brutálních detailech taky nebyl úplně špatný nápad. Potenciál kniha rozhodně má.
ALE...
Mizerná práce policie a postavy které jsou jedna horší než druhá mi brala radost ze čtení. A jako ten konec tak to jako ne.....chápu že se jedná o trilogii, ale podle anotace druhého dílu se snad budou pachtit stále s tím samým.
Prostě je to kniha která Vás naláká obálkou a slibnou anotací...ale bohužel podle mého je to jen marketingový tah jak přimět čtenáře kupovat a kupovat....vevnitř už to taková hitparáda není.

Pavčule
17.05.2021

Šokující ? Kvůli tomu jsem si to koupila a zklamání .Tohle mě jako šokující nepřišlo . Nevím, asi je to tím, že vyhledávám horory a drsnotu , takže mě jen tak něco nerozhodí . Ale marketingovej tah - "šokující až se vám budě dělat zle "myslím vyšel .