Vraní dívka

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182401/slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 3.81371

Slabost Victorie Bergmanové 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Book 1: Krakflickan, 2010

Kniha Vraní dívka

jitka1585

Knihu jsem po přečtení hodnocení brala nejistě do rukou.Ovšem už po pár stránkách byly mě pochyby zbytečné. Pro mě kniha byla nesmírně zajímavá a to hlavně z důvodu snahy spisovatelů o pochopeni, co se děje v myšlenkách a v hlavě nemocných lidí.Lidí, kteří onemocněli ze strašných věcí,které jim způsobili nejbližší.. Kteří je měli milovat a místo toho je znásilňovali, psychicky týrali... .Až z obětí vyrostly další zrůdy,které jen nicily a tryznily další oběti. Kniha pro mě byla až do poslední stránky zajimava,nemohla jsem ji však číst delší dobu,po desítkách stránek jsem musela o všem přemýšlet a pak pokračovat dál.Kniha je pro silné povahy,ne jen kvůli zvracenostem,ale převážně v tom,co se děje v v hlavách hlavních postav.A to co se tam děje není fikce,ale skutečnost,proto je kniha tak děsivá. Přečetla jsem za 4 dny.Další díl budu samozřejmě číst.

MarqueeMoon

Pred pár minátami dočítané. Asi som mal dobrý podvedomý dôvod nesiahnuť po tomto darčeku tri a pol roka. Nesúď knihu podľa obalu - ten je výborný. A ja som podľahol a usúdil, že to môže byť fajn a ani som nevedel, že je to prvá časť trilógie, čo ma teraz mrzí lebo by som to bol odložil v polovici. Pseudo-psychologické krimi, štruktúra knihy nesúrodá, totálne nezáživné vyšetrovanie s nesympatickými postavami, tie vnútorné dialógy boli skôr smiešne - pri tom diktafóne som zaspával tiež milá hlavná hrdinka, nielen tvoje alter-ego, autori asi prečítali niečo z Freuda, pár článkov z netu, inšpirovali sa severskými chúťkami k deťom a nápad bol na svete. Nevravím, že zlý - ale šialene plochý a nedotiahnutý, z môjho pohľadu a to nie som nejaký literárny kritik, čo zjedol všetku múdrosť, iba laik na ktorého to z tých stránok vyskakuje. O ďalších negatívach sa nebudem už rozpisovať z úcty k času, ktorý nad tým autori strávili. Pozitíva - obálka, ale to som už myslím písal. Akúrat ten bestseller zlatými písmenkami mi k tomu nepasuje, ale tak, kde je dopyt, tam je ponuka.

MarkétaI.
25.12.2020

Na Vraní dívku (a i další dva díly) jsem se chystala opravdu dlouho. Hodně mě zaujala obálka knihy a i označení Bestseller. Po přečtení mám ale smíšené pocity. Kniha není vyloženě špatná, ale občas jsem se do čtení musela nutit.
Osobně by mi stačilo, kdyby byl pouze jeden díl, ale třeba názor změním při čtení druhého dílu.

mona.benny
14.11.2020

Začátek mě zaujal ihned,ale postupně to nějak ztrácelo napětí. Od půlky knihy,kdy už jsem tušila jak je na tom Sofie, se to za mě strašně táhlo a poslednich 50str. bylo doslova nekonečných a ještě k tomu ten konec...dám si teď oddech u jiné knihy a uvidím kdy se vrátím k pokračování.

Tupoun
13.11.2020

Až na velmi světlé výjimky nemám severské krimi, nebo jak se dnes píše thrillery, rád. Ale podlehl jsem nálepce bestseller. Co mně trhalo žíly mimo samotný příběh, to byl bedekr švédského názvosloví jednotlivých ulic a čtvrtí měst. Asi tři a půl kilometrová slova se samými přehlasovanými samohláskami a písmeny poskládanými tak, že zaručeně došlo ke zlomenině jazyka (a to i při čtení očima), to bylo něco na mě. Obě hlavní postavy řešily psychologické problémy druhých, ale samy byly přímo excelentními případy pro psychiatry. Samotný způsob vyšetřování a vztahy v systému švédské policie působily jako příběh z rozvojové země. Tak hrubé nedostatky opomenutí ve vyšetřování Jeanette Kihlbergové... Chtěl jsem dát jednu hvězdičku pro sebe, za odměnu, že jsem dočetl do konce. Ale zase nechci tvrdit, že se jedná o odpad. Je to můj osobní názor a pro druhé to klidně může být bestseller. Pro mě ne!

RMarkéta
10.11.2020

Lidská osobnost má mnoho vrstev a zákoutí, zvlášť, když je něčím pokřivená nebo zformovaná. Styl psaní pánů autorů mi sedl přesně akorát. Kapitoly jsou krátké. Nic se zbytečně nerozepisuje a to i když se tu píše o hnusných a zvrácených věcech. Autoři se rozhodně v jejich popisu nevyžívají a nepodávají je detailně. Kniha vyžaduje soustředěnost, protože se tu prolínají dvě linie příběhu, respektive, přítomnost s minulostí. To považuji za chytrý tah. Nálepka "Jen pro silné povahy" je velmi dobrý marketingový tah. Tím ale nechci znevažovat a zlehčovat téma příběhu. Jde o ožehavé záležitosti. Jako úvod do série mi to stačilo.

Booksaddict
17.10.2020

Další kniha se zlatou nálepkou bestselleru, která mě moc nenadchla. Zhruba do půlky knížky jsem přemýšlela, jestli ve čtení pokračovat, pak už jsem začala tušit, kdo je Sofie a chtěla jsem jen vědět, jak to dopadne. Na pokračování se zatím nechystám, ale uvidíme...

gnolf
11.10.2020

(+ SPOILER) Kniha mě relativně bavila. Neměl jsem problém se čtením. Vadilo mi však, že popisovala jednu bezvýchodnou situaci za druhou. Není to tak úplně kriminálka jako spíš psycho. Jedna holka tam prožívá jednu hrůzu za druhou, ale prožívá to a popisuje jako by s odstupem, jako robot, úplně bez emocí, tak zvláštně, jakoby si to snad i vychutnávala. Samé pedofilní zážitky, odpornosti a vraždy malých dětí. A detektivka žije úplně nudný život se svým nudným partnerem závislým na ní. Když se v knize začíná dít konečně něco zajímavého a "dobrého." Najednou se vše přetočí a je vše úplně zvrácené. Fuj. Ano kniha o zvrácenostech, která se sama dějově zvrátí. Nic pro mě. A často byly dle mého popisovány úplné zbytečnosti, které dost nudily, jen aby vyplnily děj.