Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 874 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

jengibre
21.05.2018 3 z 5

Čtenář se dostává hlouběji do děje a seznamuje se s více detaily. Kniha je mnohem více sugestivní než první díl, díky čemuž jsem během čtení začala hluboce opovrhovat Victoriiným otcem i dalšími zápornými postavami a svým způsobem si našla cestu k Victorii. Ke konci jakoby se však objevily určité nelogické části, které mi nedávaly smysl. Snad budou vysvětleny v závěrečném díle.

Patapuf
20.05.2018 4 z 5

Tento díl mě už bavil víc než Vraní dívka, protože jsem již znal styl, kterým je kniha napsaná... líbí se mi jak autor naznačí pachatele a přitom je vše jinak....

Tyrkysová
18.05.2018 2 z 5

Napínavý konec prvního dílu se ve druhém vyřeší poměrně rychle a ihned přecházíme k dalším a dalším dějovým liniím, které čtenář postupně musí čím dál tím složitěji sledovat, přičemž vlastně neví, zda budou podstatné či nikoli. Prolínání osobností postav, které trpí poruchou osobnosti tomu, pravda, příliš nepřidává. Kniha tak ztrácí drive a obtížněji se čte. Z mého pohledu se jedná o nejslabší část série a přiznám se, že jsem se už lehce přemlouvala k tomu třetí díl dočíst. Jediné, co čtenáře navnadí je to, jak se děj neustále mění, noví možní pachatelé přibývají a současně "odpadají" ti, u nichž by se dala vina vyloučit. Prostě už to chcete dočíst jen proto, abyste konečně věděli, co autoři nakonec vymysleli.

Roux
07.04.2018 2 z 5

Do čtení druhého dílu série Vraní dívka jsem se musela místy nutit. Kniha nebyla špatná, ale zkrátka jí spousta věcí chybí. Příběh se začíná táhnout. Zrovna začínám číst třetí díl, ale po nějakých 60 stránkách, na kterých jsem, to zřejmě vzdám. Někdy je lepší napsat jednu pořádnou knihu, než trilogii, která je rozevlátá a zkrátka časem začne nudit.

Blafoun
05.04.2018 5 z 5

Pokračování Vraní dívky postupně krok za krokem doplňuje skládačku celého příběhu. Mám trochu pocit jako kdybych skládal jedno velké puzzle, jednou zapadne dílek tady jindy o kus vedle a postupně se obraz vynořuje. Na konci první knížky jsem si říkal, vždyť už je to celkem jasné, tak na co ještě další dvě knihy? No jo, jenže ono je to zase trochu jinak. :-) Drsných momentů z oblasti pedofilie ubylo a děj je víc zaměřen právě na doplňování příběhu. Autoři nic záměrně netají a příběh je odkrýván postupně spolu s vyšetřovateli, indicií je spousta, ale ani tak si člověk nemůže říct, už to mám a jsem si jistý. :-) Ne každý autor toto umí...

Janaves
02.03.2018 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly, chvílemi to bylo náročné.

Petrasim
19.02.2018 5 z 5

Super knížka. Děj graduje a pochopila jsem spoustu věcí, které jsem v první knize nevěděla. Už se těším na poslední díl této trilogie.

Danca196
04.02.2018 2 z 5

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

sgjoli
31.01.2018

Bohužel se musím přiznat, že jsem knihu nedočetla. Na to, že mne první díl opravdu chytil, u druhého dílu jsem měla děsný problém se začíst. Bylo to na mne moc těžkopádné, osud postav mne přestával pomalu zajímat, do čtení se mi vůbec nechtělo. Škoda, celá série přitom začala tak nadějně. :-( Hvězdami nehodnotím, nedočetla jsem.

KIKI33
21.01.2018 4 z 5

Příběh graduje, zavádí čtenáře více do hloubky. Jen tak dál, doporučuji.

Braenn
02.12.2017 4 z 5

Kniha je lepší a lepší. Autoři se vypsali. Děj je přiměřeně složitý, aby nenudil, a zároveň od čtenáře vyžadoval pozornost. Odborný, v leckterých případech.
Vraždy chlapců se dostávají do pozadí, o to víc prostoru se věnuje Victoriině historii a Sofiině životu, stejně jako komisařčině. A pro mé potěšení je o něco méně nešťastný.

Rozkrýváme celé pozadí navzájem propojených rodin, a musím říct, že člověka neuvěřitelně mrazí. Jak málo stačí, aby se o zločinech, páchaných na těch nejbezbrannějších, dokázalo roky mlčet. Nebo jaká lhostejnost orgánů. Nedělám si iluzi, že u nás to před těmi lety bylo o moc jiné.

Zkrátka, kniha je velice, ale opravdu velice dobrá. Pátou hvězdičku nedávám s pocitem, že ještě má kam postupovat. A taky za ten podivný začátek a ne úplně osvětlenou věc s Johanem.

cat5
25.10.2017 5 z 5

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

Allla9
22.10.2017 5 z 5

Jo! Hned jdu na třetí díl.

qydko
07.08.2017 5 z 5

Druhá kniha trilogie - napínavé, nechutné, poutavé... a zase to není tak, jak jsem si myslela...

PetK
07.07.2017 4 z 5

První díl jsem četla před pár lety (asi třemi) a připadalo mi, že se zaměřuje víceméně jen na popisy co největších krutostí a nechutností. Pak jsem celou sérii objevila jako audio a dávám to celé od začátku. Druhý díl už mi přišel zajímavější, asi nic, co by mě srazilo do kolen, ale přece jen lepší než první.

petrzel
03.06.2017 5 z 5

Kniha mě bavila , jen už bych ráda věděla jak to celý dopadne , takže hned jdu na další část.

Acquenta
31.03.2017 3 z 5

Kniha ze začátku napínavá stejně jako první díl, ale poté jsem se v ní začala nějak ztrácet a hlavních hrdinů bylo až přespříliš...trochu slabší než jednička..

NeradovaKatka
06.01.2017 3 z 5

Pro mě byl tento díl slabší, než ten první, občas jsem se malinko ztrácela v ději, ale vzhledem k tomu, že chci vědět, jak vše dopadne, přečtu si i třetí díl.

renski33
02.01.2017 5 z 5

Pozor na "zpevSusannah". Píše komenty bez upozornění na SPOILERS. A vlastně prozrazuje konec prvního i druhého dílu.

maličkán
23.11.2016 4 z 5

O něco lepší než první díl, ale 5 hvězdiček nedám. Není to pro mě to pravé. Třetí díl shánět nebudu.