KnihomolkaMari - Přečtené 58


My děti ze stanice ZOO
? - červenec 2018
My děti ze stanice ZOO 2005, C. V. Felscherinow


Zatracení
? - leden 2018
Zatracení 2014, C. Palahniuk

Můj dojem z knihy je poměrně pestrý jako ostatně sama kniha, jelikož je to má první kniha od Palahnuika zprvu jsem se zalekla ale pak se ponořila do opravdovosti této knihy, řekla bych, že je něco jako obraz dnešního světa v trošku drsnějším podáním. Byla to opravdu síla ale jen v dobrém slova smyslu, určitě si od tohoto výtečného autora, který se nezdráhá nad žádnou maličkou úchylností a nedostatku lidstva ráda přečtu!


Spánek
? - říjen 2017
Spánek 2013, H. Murakami


Odpusť mi. Megan
? - říjen 2017
Odpusť mi. Megan 2016, A. Rushton

Zdálo se, že knihu ani snad nedočtu, ale nakonec jsem se překonala a na rozdíl od zbytku knihy se konec opravdu vyvedl ale byl to to jediné, co mě na knize bavilo a zasáhlo. Samozřejmě, že je to oddechová jednohubka na jeden den ale přece jen jsem čekala něco víc.


Spouštěč
? - září 2017
Spouštěč 2015, W. Dorn

Moje první setkání s autorem, kniha byla čtivá a to díky napínavému až místy děsivému ději, konec se opravdu vydařil, ovšem pořád tu je něco, co mě nutí dát knize pouze 4/5 hvězd. Možná je to autorův styl psaní, který mi připadá takový suchý a celkově mě kniha vyloženě nešokovala. Ale naopak se mi zase líbilo, že kniha pojednává o tématu psychických poruch, což mne velmi zajímá.


Ten, kdo stojí v koutě
? - červenec 2017
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky


Harry Potter a Tajemná komnata
červenec 2017 (04.-24.)
Harry Potter a Tajemná komnata 2002, J. K. Rowling


Sedmilhářky
? - červenec 2017
Sedmilhářky 2015, L. Moriarty

Bože! Jak já jsem si tuhle autorku zamilovala! Je to sice první kniha od ní ale už vím, že rozhodně nebude poslední! Je tam úžasně vykreslená psychologie hlavních postav a někdy je opravdu zábavná ale i děsivá, jak píše sám King. Upřímně tuto knihu zbožňují! I když bych neřekla, že by mě konec úplně zasáhl ale docela mne překvapil. Já ani nevím, jak bych to popsala, ale naprosto žeru když je styl psaní autorky zasazen do moderní doby, připadá mi to potom nějak blíž k mému vlastnímu životu. A to je asi i jeden z mnoha prvků, které na téhle knize miluji. A nejvíce jsem si tedy oblíbila úžasně šílenou Madeline!


Jackaby
? - červenec 2017
Jackaby 2015, W. Ritter

Já vám tedy nevím, začátek mi přišel jak naprostá vykradačka Sherlocka Holmese, kterého tolik opěvuji a právě srovnání s ním a touto knihou mě donutilo ke koupi a řeknu vám, velmi slabý odvar. Fantasy samo o sobě tam bylo vykresleno snad jen aby se neřeklo a aby kniha alespoň měla čím zaujmout, ale přišlo mi to spíš nesmyslné. Druhá polovina už byla o špetku dějově zajímavější, Jackabyho jsem si nakonec vskutku oblíbila svou podivností ale Abigail mi přišla taková nemastná neslaná. Plus knihy je, že se hladce a plynule četla a konec se docela povedl proti zbytku knihy. I když mě kniha moc neoslovila, druhý díl si plánuji přečíst, pokud vím, je už i lépe hodnocený.


Mrazivý polibek
červenec 2017 (17.-18.)
Mrazivý polibek 2010, R. Mead

Já už snad dávám těch pět hvězdiček​ z principu! Tuhle sérii prostě neodmyslitelně miluji! Opět napínavý a zajímavý děj! Jen mě mrzel osud Masona protože jsem si ho velmi oblíbila a nabyla toho, že by pro Rose byl mnohem vhodnější než Dimitrij, které ho jsem sice ještě v prvním díle měla ráda a přála jim s Rose vztah ale teď už jsem ani nevím proč změnila názor a už mě ta jejich zakázána láska jaksi neláká. Rozhodně jsme zde ale mohli poznat nové postavy, načež mě hodně zaujal Adrian! A samozřejmě moje velice oblíbená postava Christian, skvěle v tomhle díle perlil a já si ho oblíbila ještě o špetku více. Nemohu se dočkat dalšího dílu!


Městečko Pines
? - červenec 2017
Městečko Pines 2013, B. Crouch

Jak se tak dívám, hodnocení této knihy jsou velmi rozlišné, někdo ji zbožňuje, někdo ji bere za odpad. Já jsem tedy spíše v té první skupině, neměla jsem od knihy příliš velká očekávání jelikož jsem seriál Twin Peaks ještě neviděla a i když jsem milovník horrorů a thrillerů, (hanba na mě!) Kinga jsem ještě nečetla k němuž bývá toto dílo srovnáváno. Ale zpět je ke knize, byla strhující, napínavá a pro mne velice zajímavá a působivá! Jsem opravdu ráda, že jsem na ní ve výprodeji Joty nedávno narazila a koupila si jí! Stála za to! I když tam byla jedna, dvě části kdy byl podle mého popis moc zdlouhavý, tak jsem knihu slupla jak malinu! Ten konec mi jakoby do příběhu skvělé zapadnul, jak sám autor píše, projde nůž máslem a také mě i trochu udivil ale rozhodně v dobrém smyslu. Velice dobře propracovaná kniha! Doporučuji!


Harry Potter a kámen mudrců
04. červenec 2017
Harry Potter a kámen mudrců 2002, J. K. Rowling

I přesto, že mě série Harryho Pottera v podobě filmů moc neoslovila tak se opět potvrdilo, že knihy jsou vždy stokrát lepší! Tato kniha mě moc bavila a byla velice čtivá! Styl Rowlingové mě naprosto chytl! Už se těším na další díly této úžasné ságy.


Nemilovaní
? - červen 2017
Nemilovaní 2012, J. Saul

Kniha plná napětí a stoupajícího šílenství Marguerite, zprvu jsem ji chtěla ocenit vyjímečnými pěti hvězdami ale posléze, co tam začaly probíhat velice předpovídatelné vraždy jak na běžícím páse, jsem hvězdu ubrala. Ale i tak to na kvalitě knihy moc neubírá! Nemilovaní mě prostě uchvátili! Nejvíce jsem si oblíbila energetického a chytrého Jeffa!


Agnes
? - květen 2017
Agnes 2013, H. Kent

Tento příběh mě naprosto dostal, ten zatraceně báječný styl psaní autorky, ta atmosféra knihy! Neskutečné! Velice ponurý až místy mrazivý a taktéž skutečný příběh Agnes si vás podmaní! Australané jsou prostě perfektní spisovatelé!


Uvnitř mé hlavy
? - duben 2017
Uvnitř mé hlavy 2016, F. Zappia

Kniha se mi moc líbila nejen tím, že byla čtivá ale i tím, že mi přiblížila samotnou a vcelku děsivou nemoc hlavní hrdinky. Do Milese jsem se od prvního okamžiku zamilovala a pousmívala se nad francouzským přízvukem Jetty. Skvělá, oddechová kniha, která nejen překvapí ale i rozesměje! :)


Asylum
březen - duben 2017
Asylum 2014, M. Roux

Asylum je vcelku rozporuplná kniha. Ze začátku to dávalo jakousi pomyslnou naději na dobrou, strachuplnou knihu ale potom se to jaksi vleklo a ukázalo se, že je to takový průměr. Byly samozřejmě pasáže, které byly svým způsobem překvapivé ale jinak jsem se musela docela překonat abych knihu dočetla, na další díl to nijak nevidím.


0.4 – Soumrak civilizace
? - březen 2017
0.4 – Soumrak civilizace 2012, M. Lancaster

Tohle mi změnilo pohled na svět a opravdu nevím, jak to brát. Je možné, že něco takového mezi námi existuje, něco o čem nemáme sebemenší tušení a je to právě jen pár centimetrů od nás. Tento příběh mě fascinoval ale i děsil zároveň! Věřím, že mě to ještě nějakou noc nenechá spát. Na 0.4 už rozhodně Nezapomenu!


Volání netvora
březen 2017 (12.-27.)
Volání netvora 2012, P. Ness

Mám okno. Nevím co říci, nepřimělo mě to k pláči ale přeci to jen něco ve mne zanechalo, sama nevím co, ale cítím to někde v hloubi duše. Je to zvláštní až opojné. Ano, kniha je smutná a temná ale tohle jsem vnímala zcela povrchově, knihu jsem pochopila ale něco tomu chybí, snad dospěji někdy v blízké době nebo když si to jednou zase přečtu znovu co "TO" vlastně je.


Dívka, která se třpytila
? - březen 2017
Dívka, která se třpytila 2015, L. Beukes

Kniha mě něčím uchvátila, možná tím cestováním v čase nebo způsobem vyprávění ale určitě ve mně něco ponechala! I když musím uznat, že jsem někdy něčemu nerozuměla ale byla to malá špetka. Jinak Harper sám o sobě byl velmi zajímavou postavou a dopadl tak jak měl. Sympatická Kirby i Dan mi utkvěli v srdci a doslov mě vcelku překvapil. Knihu doporučuji, má svoje jisté osobní kouzlo, jen ji musíte chtíti porozumět.


Přítelkyně smrti
únor 2017 (12.-19.)
Přítelkyně smrti 2016, B. Aichner

Je pravdou, že Přítelkyně smrti nesedne každému, leč mě ano. Brunhilda je opravdu zajímavou postavou a já jsem ráda, že jsem se s ní prostřednictvím této knihy mohla setkat. Je to silná žena, která si jde pevně za svým a chodí doslova přes mrtvoly! Mě svým způsobem tato kniha nadchla! Ráda si přečtu i další díl! Taktéž ještě musím pochválit styl psaní, s kterým jsem se ještě nesetkala a oblíbila si jej!


Podivné město
únor 2017 (06.-07.)
Podivné město 2014, R. Riggs

Opravdu perfektní! Napínavé od začátku až do konce, poznala jsem více hlavní hrdiny a dozvěděla se také mnohem více o podivných dětech a jejich podivném životě! Kniha si mě získala, tedy se mi moc líbila! Překvapila mě a celkově předčila všechny má očekávání a ten konec mě dostal! Moc se těším na třetí a tudíž závěrečný díl! Tolik nadšení jsem do komentáře snad ještě nikdy nevložila!


Hypnotizér
? - únor 2017
Hypnotizér 2010, L. Kepler

Je to moje první kniha, kterou jsem od Keplera četla a nejsem vůbec zklamaná! Všechny mé očekávání se splnily, kniha byla plná napětí a já ji zhltla za víkend! Určitě si ráda přečtu další jeho knihy, má zajímavý styl psaní, pro mě neobvyklý a to se mi právě líbí! Opravdu výtečná detektivka!


Zůstaň se mnou
leden - únor 2017
Zůstaň se mnou 2014, G. Forman

Jelikož je krátká, tak jsem ji přelouskala poměrně rychle a možná i ten malý počet stran mě poháněl dopředu. Ovšem nestihla jsem si v těch málo stránkách vybavit charaktery postav, Adam byl pro mě nejzvláštnějším. Celé je to o jednom důležitém rozhodnutí, které je svým způsobem těžké a nikdy bych se do této smutné situace nechtěla dostat. To vše, co se v pouhých vteřinách osudného dne kolem ní stalo by alespoň mě přimělo k absolutnímu psychickému zhroucení. Ale Mia to vnímá jinak, jako by to skoro nebylo. Bylo to zvláštní a zároveň depresivní čtení. Pořádně do teď nevím, co si mám vlastně o knize myslet. Je odpočinková a plyne rychle ale má krásný konec, to se musí uznat.


Měděný jezdec
? - leden 2017
Měděný jezdec 2004, P. Simons

Tahle kniha pro mě opravdu znamená hodně. Několikrát mě přiměla k slzám a strachu před tím vším, co se té doby dělo v Rusku. Chvíli se usmíváte a pak zase pláčete, to je Měděný Jezdec. Vzdávám čest Taťáně, která přežila nemožné a pevně bojovala a to nejen za sebe! Jednoduše mě tento velkolepý příběh plný emocí uchvátil, těším se na další díl!


Vdova
? - leden 2017
Vdova 2016, F. Barton

Ach, já prostě netuším. Od Vdovy nemůžete očekávat napětí a vlnu akce ale naleznete v ní mnoho jiného včetně skvělého vykreslení postav. Kniha se mi svým způsobem líbila, plynula. Moc jsem od ní neočekávala a u toho to taky zůstalo. Je to v podstatě průměrný thriller ale zároveň báječně propracovaný! Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdy ale nějaké skryté nutkání-, snad, že by to byla ta temná a záhadná obálka nebo osobnost Jean mě přiměla k čtyřem hvězdám, tak tu jsou! Knihu doporučuji, nenáročná, oddechová!


Vampýrská akademie
? - leden 2017
Vampýrská akademie 2009, R. Mead

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím filmu na motivy této knihy, který se mi moc líbil! A i když jsem tedy měla v podstatě knihu vyspoilerovanou, tak přece jenom mě uchvátila a dostala mě. Některé věci tam byli samozřejmě o něco jinak ale i tak se to hodně podobalo. Opravdu na mě zapůsobila a já už se nedočkavě těším na další díl! Prozatímně úžasně začínající série! Kromě toho jsem už dlouho dobu v podstatě "ujetá" na upíry, takže to pro mě byla skvělá volba!


Vykoupení ohněm
? - prosinec 2016
Vykoupení ohněm 1993, V. C. Andrews

Tolik nenávisti, které si podmanilo malého kluka. Chvílemi jsem nad tím i zavírala oči a nedoufala, že by to s ním mohlo dobře dopadnout. Utrpení, které působil ostatním členům rodiny a za tím vším stal ještě mnohem děsivější člověk. Ten konec mě dostal, byla to opravdu dechberoucí kniha a četla se mi rychle, zprvu jsem si myslela, že se mi to nebude líbit když to nevypráví Cathy ale okamžitě jsem si zvykla a zasáhlo mě to ještě více!


Sněží, sněží...
? - prosinec 2016
Sněží, sněží... 2015, L. Myracle

Všechny povídky si mě získaly a i když nejsem typ člověka, který by se moc vyžíval v romancích, tak tohle se mi opravdu líbilo. Povídky mne vánočně naladily a chvilkami jsem měla pocit, že jsem tam s nimi, postavy byli víceméně sympatické až tedy na Addie. Kniha mě pobavila a přiměla mě se i párkrát pousmát. Opravdu kouzelná kniha a ještě kouzelnější obálka! A stala se i mým osobním rekordem jelikož jsem ji stihla přečíst za jeden jediný den! (I když už mi skoro mysl nechtěla sloužit a oči málem vypadly z důlků!)


Dobře se dívej
prosinec 2016 (26.-27.)
Dobře se dívej 2016, J. Carol

Opravdu opět vydařený detektivní příběh od Jamese Carola! Hltala jsem knihu od začátku až do konce a do posledních chvil jsem netušila, kdo by vrahem mohl být. Konec mě mile překvapil, snad se v ČR dočkáme brzy překladu další jeho knihy protože myslím, že tímto případem to rozhodně nekončí!


Škola hrůzy
? - prosinec 2016
Škola hrůzy 2007, T. Brezina

Od Breziny jsem četla v dětství mnoho knih a tahle mě samozřejmě jako ostatní pohltila a byla jsem napjatá až do samotného konce, ovšem děj je velice jednoduchý.


Moje trhlá rodinka
? - prosinec 2016
Moje trhlá rodinka 2009, K. McCombie


Můj křeček a já
? - prosinec 2016
Můj křeček a já 2006, P. Hollmann

Tuto útlou knížku miluji i když už mi oba křečci umřeli, hodně mi v době, kdy jsem je ještě měla pomohla! A taky jsem se nad ní briliantně zasmála! Každému vlastníku těchto malých roztomilých stvoření doporučuji! Skvělé tipy a rady!


Dopisy na konec světa
listopad 2016 (02.-28.)
Dopisy na konec světa 2015, A. Dellaira

I když jsem ji vcelku dlouho louskala, tak se mi přece jen zadařilo ji přečíst a nakonec se mi i hodně líbila. Je to smutná kniha, která mě přinutila přemýšlet nad tím jaké je ztratit sestru a jak moc byli nešťastné životy zmíněných, již mrtvých zpěváků. Krásně zpracována.


Erebos – Hra, která zabíjí!
červen - listopad 2016
Erebos – Hra, která zabíjí! 2011, U. Poznanski

I když je to dlouho, co jsem ji četla, jedno vím naprosto jistě a to je, že ji miluji! Jedna z nejlepších, nejpropracovanějších knih a nejnapínavějších knih, co jsem za poslední roky četla! Určitě plánuji přečíst znovu, je úžasná, doporučuji!


Kytice
? - říjen 2016
Kytice 2014, K. J. Erben


Zlodějka knih
červen - říjen 2016
Zlodějka knih 2009, M. Zusak

Takové rozpolcení srdce jsem ještě nezažila. Válečný román, který ukrývá smích i pláč, lásku i nenávist a to vše sílou slov. Smrt. Se stala mou nejlepší přítelkyní a nejnadanější vypravěčkou. Příběh, který se vám zaryje hluboko do srdce a už se od vás nikdy neodtrhne, budete se s ním potkávat na každém kroku. Věřím, že mnozí z vás s posledními slovy a větou této knihy upustí snad i malou kapku slzy pro tento neskutečně skutečně pravdivý příběh plnou radosti, smutku, zahořklé válečné a nemilosrdné doby a pro ztracenou lásku. Přece jen mě tíží pocit, že krása této knihy se nedá pouhými slovy popsat, skrývá se hluboko mezi řádky. Tento příběh je nezapomenutelný a velmi dojemný.


Obyvatel
? - říjen 2016
Obyvatel 2013, F. Cottam

Jedna z knih, které sebou nesou děsivé téma stalkingu a čím víc takových knih přečtu, tím víc se bojím! Obyvatel je průměrný thriller, který má ale skvěle gradující konec, kdy jsem se bála o osud hlavní hrdinky a zasáhli mě jisté události. Rozhodně nebyl špatný, takový oddechový a však na konci se vám zatají dech!


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
? - říjen 2016
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti 2012, R. Riggs

Příběh je pohádkový, krásný, možná i trochu zamilovaný, poutavý a odpočinkový! Kniha si mě získala. Fotografie, které knihu doplňují jsou skvělé. Já jsem od toho rozhodně neměla velká očekávání a proto se mi asi četla tak dobře! Pro nenáročné a možná spíše mladší generaci vřele doporučuji!


Tajemství
? - září 2016
Tajemství 2008, R. Byrne


Zkouška
? - září 2016
Zkouška 2016, J. Charbonneau

Kniha byla poutavá, chvílemi mě až děsila! Přečetla jsem ji rychle a i když tento žánr nečtu hodně se mi líbila, byla plná napětí i zrady. Nebylo snad nikoho na koho by se dalo spoléhat, ne mu věřit! Nad pár momenty jsem nad knížkou i otevřela pusu. Byla akční a skvělá! Doporučuji. Velmi se těším na druhý díl a mám od něj tentokrát velká očekávání! Tak snad ho tedy vydají co nejdříve, jinak až si mne nepřejí!


1 2 >