Kde se skrývá ďábel přehled

Kde se skrývá ďábel
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390814/bmid_kde-se-skryva-dabel-VQk-390814.jpg 4 141 141

Jak najdeš vraha, když jsi obklopen šílenstvím? Tajuplná psychiatrická léčebna pro nejnebezpečnější zločince je místo, kde se skrývá ďábel. Temný historický thriller z Československa 30. let. Autor mezinárodních bestselerů Craig Russell přichází s moderním gotickým veledílem: Šest uvězněných zrůd. Vrah na svobodě. Rok 1935. Zatímco Evropa se připravuje na katastrofální válku, v psychiatrické léčebně na odlehlém hradě v rustikálním prostředí Československa je uvězněno šest vražedných maniaků – takzvaná Ďáblova šestka. Každý pacient má svůj vlastní temný příběh a doktor Viktor Kosárek, mladý psychiatr využívající převratné metody, přebírá úkol odemknout jejich smrtonosná tajemství. Ve stejné době řádí v Praze strašlivý, démonický vrah známý jako „Kožená zástěra“, který masakruje oběti po celém městě a úspěšně uniká dopadení. Zdá se, že jeho zvrácené zločiny páchá sám ďábel. A je to docela možné... Co ho spojuje s šílenými chovanci na Orlím hradě? To ví jen ďábel sám. A na Viktorovi je, aby to zjistil. Předkupní práva na filmové zpracování románu Kde se skrývá ďábel získala společnost Columbia Pictures.... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Jota
Originální název:

The Devil Aspect , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kde se skrývá ďábel. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (49)

Stromm
08.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Kdysi jsem tohle dílo koupil v Levných knihách jako suvenýr z výletu, spolu s několika dalšími knihami. Ležely mi doma poměrně dlouho na hromádce a Kde se skrývá ďábel byla až téměř úplně vespod, takže jsem ji celkem i trochu plánovaně nechal uležet. Přečetl jsem ji velmi rychle a nakonec to vidím na silnou trojhvězdu. Líbilo se mi téma, prostředí a dobře se to četlo, pár zajímavých nápadů se tam rozhodně najde. Plácám se teď ještě dodatečně po ramenou, neboť jsem ten zvrat s identitou vraha odhalil poměrně rychle a Russel mě na vařené nudli neutáhl, jinak ale tenhle román kvituju, určitě stál za přečtení. Akorát mě nijak extra neusadil, chyběl tam nějaký wow efekt. Ale zas neočekávám, že cokoli budu číst, bude nějak výjimečné. Kdyby mělo být výjimečné všechno, nebude výjimečné vůbec nic, všechno pak bude prostě jen průměrné. Takže z toho nebudu dělat kovbojku a doporučím všem, kdo mají chuť na detektivku pořádně říznutou mysterióznem.

booklover
31.05.2024

Napětí, drama, historie, mytologie, lékařské prostředí a Ďábel sám.

Za sebe musím říct, že jsem velmi mile překvapena knihou, po které bych sama nesáhla. Nakonec jsem nemohla prestat číst.


Lukáš987
29.04.2024 5 z 5

Ďábel se ukrývá v každém z nás, všichni ho v sobě máme, všichni jsme občas v jeho moci. Jeho přítomnost je často maskována v temné části naší psýché. Skrývá se za psychózami? Skrývá se v šílenství? Skrývá se v paranoii? Kde se skrývá ďábel a jak k němu proniknout a spoutat ho? Craig Russell si opravdu dal práci s naší mytologií a dějinami, které zasadil do knihy. Naprosto perfektně napsaný psychologický thriller se super popisy mě vtáhl do příběhu tak, že jsem tam opravdu byl. Cítil jsem stísněnost, chlad té doby, mytologie a příběhu. Příběh pěkně odsejpá a mé podezření skoro vyšlo.
Je ďábel v každém z nás, dokážeme ho udržet? Je to pravda? Nebo jen Craig Russell tahá za nitky vaší fantazie.. To se dozvíte na konci příběhu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Kde se skrývá ďábel v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených162x
ve Čtenářské výzvě18x
v Doporučených20x
v Knihotéce144x
v Chystám se číst107x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech5x