Knihoholka. Knihoholka. komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opět děkuji za další skvělý a romantický výlet, moc jsem si ho užila. Sic je kniha plná romantických klišé, tak věřím, že se k ní zase ráda vrátím, stejně jako k ostatním. Hannah s Conorem byli sympatičtí od začátku, Jason byl vynikající s házením eura do sklenice a s jeho sarkastickým vystupováním, když se s Hannah vloupali do kanceláře. Moc jsem se bavila a usmívala se jako měsíček na hnoji.

02.04.2022 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tohle bylo krásný. Jak nádherně vykreslená je láska mezi Feyre a Rhysandem, to mě pohladilo po duši.
Přesně jako většina jsem od knihy dostala to, co jsem čekala. I přes to, že to celé je "jen" o vztazích, mě to bavilo a přečteno jsem měla za chvilku.

20.02.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První kniha byla pomalejší, a proto mě tahle oslovila mnohem více. Úžasný svět se skvělými postavami, není tam chvilka nudy. Myslím, že není co vytknout, čtení jsem si moc užila.

08.02.2022 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Strašidelné fantasy nejsou úplně můj šálek kávy, ale uznávám, že tato byla moc dobrá. Ollie na mě působila jako cozy a aesthetic osůbka s milou povahou a odvážným duchem a i ostatní postavy se mi líbily. Příběh byl napínavý a dobře postavený. Ze mě super.

31.10.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Bylo to krásný, nadchlo mě, do jaké doby autorka příběh zasadila a ještě ke všemu do knihovny! Krásná romantická linka, mrzutý pan Reed se mi líbil od začátku a jeho bratři byli absolutně skvělý, nad scénou v hospodě jsem se bavila. Do postav jsem se zamilovala a vůbec mi nevadilo 500 stran, krásný romantický zážitek.

27.10.2021 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Po několika uhádnutých "zvratech" jsem si myslela, že vím, jak to skončí, ale mýlila jsem se, tenhle konec byl mnohem lepší. Celá kniha je bez nějaké větší akce, je to prakticky jen vyprávění života napříč staletími, ale nebyla to nuda. Bylo krásné a smutné vyprávění.

Co doopravdy knize ublížilo je přítomný čas, vím, že je tak psaný originál, ale čeština je mnohem více rozvinutá a při čtení mi to doopravdy vadilo.

16.10.2021 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkný příběh, kdyby mi ho někdo jen tak odvyprávěl byla bych ale spokojenější. První půlku jsem zhltla. Líbila se mi všechna ta moudra do života, ale v druhé půlce je tohle přesně to, co mě začalo nejvíc štvát. Neshoduji se úplně s filosifií autora a stát se větrem a podobně mi přijde jako hloupost. Pro lidi více založené v tomto směru to musí být skvělý zážitek (viz komentáře níže), ale pro mě to bylo trápení dočíst poslední stránku, ačkoli holá linka knihy se mi líbila.

31.08.2021 3 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Ano ano ano! Příběh, který není tak jednoduchý a všehovšudy předvídatelný, vyzařoval tak uklidňující atmosféru. Bavily mě rozhovory Evvie a Deana, bavilo mě Evvino třískání talířů, ale hlavně se mi líbil proces hojení, ať už Evvie nebo i Deana. Kniha byla milá, zábavná a i když je všem jasný konec, bavila mě a měla jsem přečteno za chvilku.

23.08.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dlouho mě odrazovala věta "na motivy krásky a zvířete", myslela jsem si, že to bude hloupost a místo ní jsem dostala skvěle vyprávněný, spletitý příběh se skvělými postavami. Knihy Maasové mě vždy zvláštně chytnou za srdce a postavy mi přijdou jako staří kamarádi.

01.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Chvilku mi trvalo než jsem se řádně začetla, ale po 200 stránkách to byla bomba! Bryce mi byla velmi sympatická. Laškování mezi ní a Huntem mě bavilo a vždy mi vykouzlilo úsměv na tváři. Zápletka byla dobře zamotaná, jak to má Maas ve zvyku, sice některé části rozuzlení byly průhledné, ale i tak se mi to líbilo. Opravdu jsem měla chuť knihu na začátku odložit, jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Plus ta obálka je skvostná

27.07.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale kniha byla příjemná. Zatím jsem knihu s takovým námětem jako jsou vinné čarodějky nečetla a oceňuji tuto originalitu. Vyvrcholení knihy bylo jaksi průhledné, ale i tak to bylo pěkné čtení.

05.07.2021 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Řekla bych "klasický druhý díl". Akce byla až na konci jinak se kniha vcelku táhla, ovšem pro budování vztahu Lii k Vendě i ke Komizarovi byl díl důležitý. Kadena i ostatní z Vendy jsem si moc oblíbila, ostatně celou Vendu. Pearson umí hezky vykreslit postavy i místa, škoda, že celá zápletka byla trochu nedomyšlená a řekla bych i odbytá.

05.07.2021 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jelikož jsem povídky četla až po dokončení série, věděla jsem, jak to skončí a u poslední povídky mi už bylo smutno. Těžko říct, jestli je lepší si je přečíst před nebo po celé sérii, obojí má svě pro i proti. Takže je to asi jedno
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť, všechny jsou dobré, tématicky jsou dobře vybrané a sérii krásně doplňují.

05.07.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tahle kniha mě štvala, přišlo mi to zbytečně dlouhé, zbytečné vysvětlování a přeříkávání věcí, které už dávno víme a vyvrcholení celé trilogie proběhlo na 70 stranách, velmi rychle a zdá se i jednoduše. Průběh knihy byl více méně negativní a ačkoli bylo víc než jasné, jak to skončí, přece jen jsem si přála, aby Kaden a Pauline nebyli spolu. Oba si to zasloužili, ale ti dva mi k sobě vůbec nesedí. Poslední věty mě ale potěšily, byly krásným definitivním zakončením trilogie.

27.06.2021 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Vcelku jednoduchá dějová linka princezny, která si nechce vzít prince, kterého nemiluje a nikdy ho neviděla, a tak uteče. Princ se vydá za ní, a aniž by ona věděla, kdo je, zamiluje se do něj. Pak zde máme dalšího pohledného muže s úkolem zavraždit ji.
Jsou to detaily, co mě na knize dostaly. Nejen, že princezna tak přirozeně zapadá do prostředí měšťanstva, ale to, že aniž to přímo vidíte, víte, že se v přiběhu odehrává něco víc. Spíše se to bude odehrávat. A tak jsem velmi zvědavá, jak se bude příbeh vyvíjet v dalších knihách.

13.06.2021 5 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Zajímavá kniha, námět dívky, která napodobuje zvuky je pěkný. Postavy byly krásně charakterizovány. Líbil se mi Lauřin příběh, ale ponoření se do světa showbyznysu mně nebavilo. Přišlo mi to příliš ohrané. Je pochopitelný autorčin záměr, jisté pošpinění nevinné dívky a média, která si vymyslí vše, aby se článek prodával. Ale stejně mě druhá polovina knihy příliš nenadchla. Řekla bych, že to bylo tak 50 na 50.

23.05.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Opětovné pohlazení po duši! Tři ženy v Japonsku jsou tak milé, moudré a klidné, že kniha měla nádhernou atmosféru. Samozřejmě čajovna a Gabe jsou skvělý! I samotná Fiona byla sympatická a milá. Všechno se mi na knize líbilo. Opět toužím doopravdy jet do země, do které mě Caplinová na chvilku vzala.

29.04.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Samozřejmě to nebylo tak skvěle čtivé jako první díl. Ten jsem přečetla jedním dechem. Ovšem i tohoto druhého dílu jsem byla zvědavá, kam příběh povede. Nedokážu říct, jestli byla kniha zbytečná. Celkově příběhově možná ano, ale na rozvoj postav vůbec. Jediné, co mě zklamalo (SPOILER) byla smrt Ansela, byla očividná a jasná, ani jsem z toho nemohla být překvapená, bylo to tak očividné. Nebylo to strhující. Jiné scény byly napínavé apod., ale tahle mě absolutně zklamala.

11.04.2021 4 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Líbila se mi. Byla trochu jiná, než klasické YA. Některé pasáže byly předvídatelné, některé ne. Moc se mi líbilo propojení příběhů, i January byla sympatická, a konec? Pff, absolutně skvělý!

11.04.2021 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Roztomilé. Opět musím žasnout nad genialitou světa Harryho Pottera. Vymyslet si kouzelnický svět, jeho historii, sport a ještě sportovní historii? Wow. Bylo to zajímavé. Je to takové další rozšíření kouzelnického světa. Plus toto vydání je krásně ilustrováno!

21.03.2021 4 z 5