Falešný polibek ekniha

Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345227/big_falesny-polibek-gbQ-345227.jpg 4.31616

Letopisy Pozůstalých / Kroniky pozostalých 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

The Kiss of Deception, 2014

Kniha Falešný polibek

Fidibus

(+ SPOILER) Hezký námět, který však po útěku ztrácí grády a čeká se na zápletku. Který z těch dvou mužů, kteří se kolem ní točí, co udělá? Minulost ji stejně dožene a druhá půlka knihy už je akční a zajímavější. Dojala mne tam ta scéna s koněm...
Končí to otevřeně, všichni tři se sejdou a... uvidíme v dalším díle.

Misa101

Velice čtivé a konečně sympatická hlavní hrdinka v YA (alespoň pro mne :)), určitě budu v sérii pokračovat, protože mě kniha moc bavila, akorát jsem zvědavá na vývoj politické linky tohoto světa, která zatím nepůsobila moc propracovaně (ono to nevadilo, protože prvnímu dílu stejně vévodila romantika, která byla moc fajn).

lucakuca

Jo! Jojojo!
Jak princezna Arabela ukázala světu, že není jen obyčejná panenka, ale že je to bojovnice každým coulem.
Dostalo mě na kolena a slzy vytryskly, když Lia prováděla rituál nad mrtvými a vše, co bylo s tím spojené.
Čtivé, humorné, dojemné, napínavé a tajemné.
PS: fakt toho tygra odehnala jen slovy?

Turante

Moc dobrý první díl série. Líbilo se mi střídání vyprávění postav, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a chcete číst pořád dál a dál. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

SněžnáSova

Asi tak...Na mě to bylo těžce napsané a napětí přišlo až od půlky ,ale nápad byl moc zajímavý. Autorka umí výborné zmást kdo je kdo. Tipnu si že i vy si budete myslet přesně naopak kdo je princ a kdo zabiják. Hlavní postavy mi sice byli sympatické a milostný trojúhelník byl fajn ale kniha mě nepohltila. Budu si muset rozmyslet jestli se pustím do dalšího dílu. PS: Teď je čas na letní odlehčené romantiky.

Doomiiniikaa

Kdyby šlo dát více jak 5* tak bych neváhala. Příběh sice až tak originální není, ale to jak
mi dokázala autorka zamotat hlavu s tím, kdo je zabiják a kdo princ, úplně zastínilo klišé příběhu. Oceňuji i to,jak vkusně a uvěřitelně je popsán milostný trojúhelník. K tomu všemu hlavní hrdinka není žádná naivní postava, jak v takovýchto příbězích bývá zvykem. Takže jediný negativum, které kniha měla byly překlepy ve slovech, ale to už se jedná jen o chybu překladu, u kterých jsem se spíše nasmála, jako např. místo prázdný žaludek měla Lia prázdný žalud apod. :D

Jsem zvědavá,jestli mě takto mile překvapí i další díl.

viktoria167

Trochu nuda, čo vám budem rozprávať. Ale bol tam moment, ktorý ma naozaj prekvapil. Na druhý diel sa už teda nechystám. Ale romantickú linku som si užila.

_Brunetka_

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Oficiálně můžu říct, že jsem narazila na velmi slibnou fantasy sérii – minimálně její první díl je skvělý. Díky autorčinu stylu psaní mi nedělalo sebemenší potíže se do knihy ponořit a bezmezně si ji užívat. Příběh mě opravdu bavil, stránky mi jen frčely pod rukama. Střídající se tři pohledy shledávám jako velmi dobrý nápad. Autorka přichází také s určitou dávkou originality, což oceňuju. Kde jinde se totiž setkáte s námětem, ve kterém se o princeznu zajímají dva mladíci, z nichž jeden je nájemný vrah a druhý odmítnutý princ? Ještě, když si k tomu přidáte, že nevíte, kdo je kdo. Já nad tím přemýšlela tak usilovně, až jsem si tipla špatně. Svět byl vystavěn zajímavě a předpokládám, že v dalších dílech ho ještě více prozkoumáme. Postava Lii za mě byla prototypem geniální hrdinky. Svou povahou si mě získala a líbilo se mi, že je silným článkem navzdory královskému původu a svému něžnému pohlaví. Co se týče zabijáka a prince, tuším, že mě tahle série bude bolet, protože mě z milostného trojúhelníku přitahuje ten nesprávný (ale když ten charakter je tak zajímavý). Nevadilo mi ani to, že jsem se tady zatím nedočkala nějakých velkých zvratů, protože kniha samotná je zhmotněním akce. Je tu také řada velmi emotivních momentů (možná vás něco naštve nebo pobaví, ale smutku se neubráníte určitě). Vyznačila jsem si tu i nějaké hezké myšlenky. Konec nemohl být otevřenější a já nutně potřebuju další díly. Pokud tedy hledáte dobrou fantasy a očekáváte od ní +- věci výše zmíněné, nemáte nad čím váhat!