January a Deset tisíc dveří přehled

January a Deset tisíc dveří
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454754/bmid_january-a-deset-tisic-dveri-YPP-454754.jpg 4 135 135

Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie... January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být. Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem. Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběhů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Ten Thousand Doors of January , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize January a Deset tisíc dveří. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (45)

Cara.17
07.06.2024 4 z 5

Po přečtení January a Deset tisíc dveří jsem byla nějakou dobu na vážkách co se týče hodnocení. Pokud by totiž byla psaná běžným stylem a jazykem - tak, jak spousta autorů vypráví své příběhy - jednalo by se o naprosto průměrné dílo. O jednu z mnoha young adultovek, která vás příliš nenadchne a brzy vám vymizí z paměti.
Jenže ona NENÍ psaná běžně.
Ti, kdo ji četli, se mnou jistě budou souhlasit. A těm, kdo ještě neměli to potěšení, ji vřele doporučuji. I přestože vás příběh sám moc neuchvátí, stojí za to jí věnovat pozornost. Zcela upřímně totiž říkám, že na něco podobného jsem ještě nikdy nenarazila.
Alix E. Harrow má úžasně zajímavé myšlenky, neotřelé popisy a přirovnání, velkou fantazii a hlavně talent. Ze slov a vět splétá nádherně barevné plátno, na němž vytváří neobyčejné vzory. Občas jsem se musela v četbě zastavit, abych na sebe nechala působit to, co svým květnatým jazykem popsala a nad některými větami jsem nestačila žasnout, jak originální (alespoň pro mě) byly. Klobouk dolů před autorčiným umem!
Hvězdičku bohužel musím ubrat za příběh, jelikož - jak jsem psala výše - mě moc neoslovil, ačkoli nápad s dveřmi coby portály do jiných světů, měl velký potenciál.
Určitě se ke knize výhledově vrátím, abych si zopakovala ten nevšední čtenářský zážitek.

whiolet
18.02.2024 3 z 5

Skvělý nápad na příběh. Jak najít dveře do jiných světů,to je to oč tu běží,jen škoda, že z jiných světu je tu jen pramálo věcí,jinak je to zajímavé čtení,co rychle utíka.


Shaxx
05.09.2023 4 z 5

Divnoknihy, ty já miluju, nejlépe s příchutí magického realismu. A tahle kniha navíc do toho přináší i můj oblíbený námět - dveře, brány, průchody do jiných světů. Byla jsem v pokušení dát plný počet hvězd, ale jednu hvězdu ubírám za uspěchaný konec a naprosto zbytečný pokus o romantickou linku (naštěstí zde zabírá tak 0,5% z knihy). Musím ocenit překlad, ten se povedl. Je to psané tak krásně snově, tohle já můžu. Pro snílky, kteří v podivně spleteném větvoví dvou stromů vidí bránu, pro ty, které k sobě přitahují staré omšelé dveře s příslibem dobrodružství, pro ty, kteří berou za kliku s vírou, že se dveře pro jednou otevřou někam jinam, ne do kuchyně nebo kumbálu... Tak pro tyhle je tenhle čarokrásný příběh. Nemohla jsem si nevzpomenout samozřejmě i na knihu Každé srdce je bránou, ale tohle mi rozhodně sedlo víc , pro mého vnitřního snílka to bylo pohlazení na duši :) Doufám, že od autorky vyjde v překladu i víc knih.

všechny komentáře

Související novinky (2)

E-knihy s jarní slevou až 40 %

25.04.2022


Knižní novinky (48. týden)

22.11.2020


Citáty z knihy (18)

A právě když se dveře otevírají, když dochází k proudění mezi světy, rodí se příběhy. - Yule Ian, str. 10


Ti z vás, kdo jsou s knihami obeznámeni lépe než jen letmo - vy, kdo trávíte volná odpoledne v zatuchlých knihkupectvích, kdo potají něžně hladíte hřbety známých titulů -, vy chápete, že prohrábnutí stránek je zásadním krokem v procesu seznamování se s novou knížkou. Nejde přitom o slova - jde o čtení její vůně, která se ze stránek line v oblaku prachu a dřevěné drti.- January, str. 33


...já shodou okolností věřím, že každý příběh je o lásce, pokud ho zachytíte v tu pravou chvíli, našikmo ve světle soumraku... - January, str. 45


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha January a Deset tisíc dveří v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených159x
ve Čtenářské výzvě31x
v Doporučených13x
v Knihotéce167x
v Chystám se číst194x
v Chci si koupit54x
v dalších seznamech3x