January a Deset tisíc dveří

Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie... January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být. Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem. Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454754/big_january-a-deset-tisic-dveri-YPP-454754.jpg 3.9106
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Ten Thousand Doors of January, 2019

Kniha January a Deset tisíc dveří

TomTomis

S odstupem času se mi kniha v hlavě poněkud slila do neustálého otvírání dveří a hledání průchodů. Kniha se čte dobře, děj docela běží. I tak jsem v některých okamžicích cítil lehkou únavu z propletenosti daných osudů. Kniha spíše pro mladší čtenáře, ale jistě i dospělý si v ní může najít něco, co se mu zapíše do duše. V poslední době mi tyhle příběhy plné fantazie splývají.

Luna7

Hezká kniha, dobře napsaná a promyšlená, ale bohužel mě až tak moc nechytla. Rozjezd má opravdu pomalý a toho fantasy ze začátku pro mě bylo taky docela pomálu. Ale v průběhu děje se to zlepšovalo. Konec se mi líbil a bylo zajímavé sledovat vývoj January v průběhu knihy i to, čím se nakonec stala. Taky se mi líbí, že postavy vypají a chovají se docela realisticky, i ta historická přesnost a to, že autorka zmiňuje sociální problémy té doby a vlastně i dnešní (jiná barva pleti, ženy, bohatí lidi).
Celkově je to dobrá kniha, která určitě stojí za přečtení, ale není pro každého.
Jinak na můj vkus má moc dlouhé kapitoly.

Kaduri

Nie som úplný fanúšik kníh o bránach medzi svetmi či inými dimenziami, ale táto bola skvelá.
Príbeh o January, príbeh o hľadaní stratenej rodiny, príbeh o hľadaní svojho pravého "ja".
Páčil sa mi prepracovaný dej, ako to všetko do seba krásne zapadalo, tá troška poetiky, i vedecké state o bránach.
Chápem, že niektorým čitateľom knižka nesadla, ale pre mňa bola dokonalá.

„Pokud k příběhům přistupujeme jako k archeologickým nalezištím a pečlivě
oprašujeme jejich vrstvy, zjistíme, že na nějaké úrovni vždycky bývají dveře.
Dělicí body mezi tady a tam, námi a jimi, obyčejností a magií.
A právě když se dveře otevírají, když dochází k proudění mezi světy, rodí se
příběhy.“

"Řekl jsem jí, že hodlám najít všechny
dveře do všech světů, které existují. Zasmála se a odvětila: „Je jich deset tisíc, ty blázne.“
Později jsem zjistil, že její národ nemá žádnou číslovku vyšší než deset tisíc a tvrzení, že je něčeho právě tolik, znamená zkrátka, že nemá smysl to počítat, protože počet by neměl konce."

"Vůle být zdvořilá, zachovat slušnost a normálnost, je příšerně silná. Někdy si říkám, kolik zla může projít bez toho, že by někdo zasáhl, jenom protože by bylo nezdvořilé vyrušovat."

BetyN.

Tato kniha přináší nádherný příběh dospívající dívky January o touze, vážni, odvaze, lásce a hledání svého místa na světě. Moc se mi líbí styl psaní, je poutavý a čtivý a autorka vše barvitě popisuje. Myslím, že tento příběh musí rezonovat s každou dívkou nebo ženou. Přesto je to u této knihy buď, anebo - buď si ji zamilujete, anebo vám nesedne. Záleží, jestli vám nevadí pomalejší tempo, důraz na atmosféru a nedokonalá hlavní hrdinka s hlavou v oblacích. Ale za pokus to stojí, já jsem si knihu zamilovala, pohltila mě a o Dveře a January mi doteď leží v hlavě.

Dyna08
02.12.2021

Kniha se mi nelíbila, neříkám, že je špatná, jen není do mého stylu

v.july
09.11.2021

Trochu zdlouhave, nicmene prijemne cteni. Libi se mi myslenka dveri, prochazeni mezi jednotlivymi svety i ruzne skoky mezi casy. Myslenka vecne lasky je kouzelna, prinasi do fantasy knihy roztomily prvek, ktery dokresluje celkovou atmosferu.

tessalovesbooks
11.08.2021

Na začátek chci říct, že tohle je podle mě přesně tak kniha, kterou budete buďto naprosto milovat nebo nenávidět. January je něco úplně jiného, než všechny ostatní knihy, ale za mě bohužel úplně ne v tom dobrém slova smyslu. Ze začátku jsem byla z toho zdobného a lehce květnatého jazyku nadšená, ale když čtete dál a zjistíte, že se na jedné stránce různými slovy okecává pořád ta jedna samá věc a vlastně se tam nic neděje, začne vás to pravděpodobně štvát. Přišlo mi, jak by knihu napsal někdo dávno v minulosti, protože jsem sice pořád četla dál a dál, ale stávalo se mi, že jsem často nevěděla, o čem vlastně čtu a musela jsem se v knize vracet. V půlce však nastává obrat, připojuje se konečně i trochu akce, a i když nemůžu říct, že bych potom byla z January kdovíjak nadšená, už mě celý příběh alespoň tolik nenudil. Co mi však na January přišlo zajímavé, bylo to, že v příběhu byla zasazená kniha v knize a taky celkem originální námět, protože já osobně jsem až do poslední chvíle vůbec netušila, kam January spěje a závěr mě opravdu překvapil.

2⭐/5⭐ Nápad dobrý, ale bohužel mi nesedl jazyk a styl, jakým byla kniha psána.

Za knihu děkuji Albatros Media

Selket
30.07.2021

Na to, že je kniha prezentována jako "divnokniha" mi přišla docela všední. Zlatý kompas, Bezhvězdné moře, Ztracený svět, Stroj času, Zahrada (od P.Čecha), tohle všechno mi jak děj tak zpracování připomíná a i když má příběh skvělou gradaci, postavy jsou příjemné, všechno je hezky propletené a celkově se jedná o dobrou knihu. Pro mě osobně zapadne, asi na ní zapomenu. Škoda.