January a Deset tisíc dveří

Slova a jejich významy hrají ve světě důležitou roli. Tvarují a mění realitu pomocí té nejstarší alchymie... January je ztělesněním zvědavosti. A když se ocitne v rozsáhlém sídle bohatého pana Locka, cítí se jako jedna z podivných hraček a pokladů, které zdobí jeho chodby a síně: oprašovaná, pečlivě udržovaná, z větší část ignorovaná a taky úplně jinde, než by měla být. Potom ale objeví podivnou knihu. Knihu s vůní jiných světů, která vypráví příběhy tajných dveří, lásky, dobrodružství a nebezpečí. Každá její stránka January odhaluje další a další nemožné pravdy o světě a dívka v nich objeví také příběh úzce propletený s jejím vlastním životem. Bohaté a propracované vyprávění o neskutečných cestách, nezapomenutelné lásce a nikdy nekončící síle příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454754/january-a-deset-tisic-dveri-YPP-454754.jpg 3.954
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

The Ten Thousand Doors of January, 2019

Kniha January a Deset tisíc dveří

Mucq.luck

Líbila se mi. Byla trochu jiná, než klasické YA. Některé pasáže byly předvídatelné, některé ne. Moc se mi líbilo propojení příběhů, i January byla sympatická, a konec? Pff, absolutně skvělý!

Lea_41

Čím si mě hned na začátku získala byla obálka. Je nádherná v knihovničce. Příběh je krásně popsaný. Moc se mi líbila a nejspíš půjdu hledat Dveře jinam.

DreamerX9

Tohle je zkrátka něco jiného než na co jsme u klasických fantasy zvyklí. Je to krásně a květnatě napsaný román o odvážné dívce, která cestuje jako v Narnii. Ale rozhodně to Narnii nekopíruje i když pár shod s jinými knihami by se našel. Za mě tam bylo až příliš popisu a velice málo děje který byl poutavý až na konci. Oceňuji zajímavé pojetí dveří, tohle je kniha kterou je třeba pořádně číst a do hloubky pochopit. Je to v podstatě historicky příběh obohacený trochou té magie.

Holkaodknih

To je tak krásně napsaná kniha. Je to přesně ten příběh, ve kterém najdete modrou pravdu a pasáže, které chytnou za srdce. Krásné prozaicke popisy a žádný hloupý, strohý a všední příběh. Určitě nedoporučuji čtenářským začátečníkům. Jsou prostě knihy s dobrým tématem a napsané tak nějak halabala, ale tohle je mistrovské dílo.

spencer

Mrzí mě to, ale knihu jsem si neužila tak, jak jsem předpokládala.
Příběh mi přišel pomalý a dělalo mi problém udržovat při čtení pozornost. Musím ale ocenit, jak se kniha snaží poukázat na důležitost slov a příběhů. Autorčin styl psaní se mi také líbil, takže i když jsem nebyla touto knihou zrovna okouzlena, do další její knihy se určitě pustím.

Kolombus

kniha o dobrodružstve, cestovani medzi svetmi, pribeh o krivde, tajomstvách, domove či láske. Kazdy chce niekam patriť.
Zároveň však musím dodať, že dočítať túto knihu mi dalo zabrať, pretože rozťahanými pasážami som sa musela premáhať. Príbeh zaujímavo spracovaný a či vás baví veľmi alebo pomenej, rôzne zvraty vás nabadajú k dočítaniu knihy.
Príjemne strávený čas s knihou, no viackrát ju čítať teda rozhodne nebudem.

Tori.Weasley

Kniha se mi moc líbila. Hezký jazyk a super hlavní hrdinka (normální, ne příliš ufňukaná, ani extra drsná). Hodně jsem ocenila atypický styl vyprávění. :) Cizí světy a příběhy je přesně téma pro mě, takže za myšlenku díla přidávám navíc hvězdičku.
Dějově je to totiž trošku slabší, ale mně to nevadilo, protože mi postavy ihned přirostly k srdci. Ráda bych se k January ještě někdy vrátila, ale chápu, když žádné pokračování nebude. Kniha je dokonalá i sama o sobě a další díl by to mohl zničit.
Autorka dává hodně prostoru postavám, takže mi připadalo, jako bych je velmi dobře znala. Jedna z mála knih za hodně dlouhou dobu, při které jsem si i já připadala součástí příběhu (pocit trochu jako z Nekonečného příběhu).
Divnoknihy jsou něco pro mě, a i když asi nejsou úspěšné u většiny čtenářů, každá, kterou jsem zatím četla má v mém srdci svoje místo.

Suzanne07

Ze začátku se mi kniha zdála utahaná a nebavila mě. Potom jsem se začetla a příběh mě neuvěřitelně vtáhl a pohltil. Ale od poloviny už se to zase táhlo. Tak úplně nevím, co si mám o knížce myslet. Obálka je nádherná a autorčino psaní se mi zamlouvalo, ale děj často pokulhává.