Knihoholka. Knihoholka. komentáře u knih

Připadalo mi jako bych se ocitla v hlavě Lorelai - mám na sobě zelené šaty. Kež by to byly ty modré šaty. Modré šaty jsou v čistírně. Němci nosili šedé, tys nosila modré. Casablanca. Casablanca je tak skvělý film. Casablanca. Bílý dům. Bush. Proč neřídím hybrida? Vážně bych měla řídit hybrida. Kolo. Jednokolka. Dres. Modrá bunda.
Jediné, co mě v knize doopravdy zaujalo byl začátek. Zbytek bylo rychločtení.

14.03.2021 2 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Po konci Říše bouří bylo poněkud kruté věnovat celou další knihu Chaolovi s Nesryn. Ačkoli byl začátek poněkud těžký, výsledek byl opět skvělý. Samozřejmě mi chyběla "tlupa", ale toto dobrodružství bylo stejně tak dobré. Nesryn příliš nemusím, cením si jí jako charakteru, ale není mi ani po tomto dílu příliš blízká, proto mě některé její kapitoly nebavily tolik, ale při čtení kapitol s pavouky jsem si vybavila Rona z Harryho Pottera :D
Celkově byla kniha vynikající, opět jsem se nemohla odtrhnout a jsem velmi zvědavá na finále.

22.02.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Naposledy se mi stalo u Eragona, že bych po dočtení dílu nevěděla co se sebou. Tenhle díl mě zasáhl. Ten pocit naděje a zároveň lítosti při konci, v tuto chvíli, pár minut po dočtení, nemám slov.

16.02.2021 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Bylo to malé pokračování Eragona. Návrat do jeho světa byl příjemný, ovšem pro mě ne až tak záživný. Povídka o červovi/drakovi byla zdlouhavá a těšila jsem se až dočtu poslední stránku. Paolini si rozhodně připravuje půdu pro další knihu. Já jen doufám, že to bude román a ne další povídky.

06.02.2021 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

To byla jízda, děj měl neustálou akci a grády. Některé předvídatelné kroky střídaly bomby, které na nás Maas házela. Za mě zatím nejlepší díl série.

30.01.2021

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První polovina knihy byla pomalejší, to jí ale neubralo na zajímavosti. Ovšem druhá půlka byla výborná! Musím se okamžitě dozvědět, co bude dál s Dorianem!

13.01.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Knihu jsem viděla doporučovanou snad úplně všude a vůbec se tomu nedivím. Je výborná. Plná napětí, že jsem nemohla přestat číst. Ačkoli je hlavní dějovou linkou vztah Lou a Reida a ne už tolik čarodějnictví, vůbec mi to nevadilo. Autorka výborně vykreslila postavy, moc se mi líbil kontrast mezi hlavními hrdiny.

03.01.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další pohlazení po duši. Julie mě na pár hodin odvedla na nádherný Island, za krásným příběhem a k vtipným scénám. Opilá Lucy s Heklou na honu za dekami a polštářky byla fantastická. Ačkoli jsou příběhy předvídatelné, stejně mě baví a knihu přečtu za pár hodin. Ta pohoda, která z knihy vyzařuje je v téhle době velmi potřebná. Alespoň pro mě ano.

30.12.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tohle se mi moc líbilo! Opravdu romantický útěk od reality do slunného Chorvatska. Maddie je tak sympatická a milá, že mi okamžitě přirostla k srdci a Taru s Cory musíte obdivovat, jaké umějí být mrchy. Nick je prostě miláček a Douglas se Siri jsou úžasní. Nesmíme zapomínat na Ivana, který nakonec nebyl takový, jak jsme si mysleli. Zároveň Caplinová vykreslila místa, tak detailně, že jsem tam byla s nimi.

18.11.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Myslím, že většina z nás se v této knize najde. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo čichá ke knihám, cítí se jako by život skončil když dočte výbornou knihu nebo se bojí, že bude mít někde volnou chvíli a nic ke čtení.

13.11.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nebylo to tak napínavé jako první díl, ale autorka si hezky připravuje další dějové linky k příštímu dílu. Zamilovaný trojúhelník není nic nového a ačkoli jsem byla ráda za Celeaninu volbu, stejně se mi nelíbilo to střídání. Dorian, Chaol, Dorian.
Ale abych nebyla jen kritická, znamení Sudby jsou velmi zajímavá a rozhodně jsem zvědavá na vývoj v příští knize. Trochu se obávám změny prostředí, ale uvidíme.

13.11.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Už je to pár dní, co jsem dočetla a stále nevím, co si o knize myslet. Maas má výborný námět. Mladá dívka coby nájemný vrah je skvělá a nesmí chybět romantika. Celkově se mi kniha líbila, má grády ačkoli se některé dějové linky daly předvídat, hltala jsem slovo od slova.

13.11.2020 4 z 5

Studie II Studie II Jan Mukařovský

Kniha obsahuje rozbory literárních děl, teorii literatury atd., je velmi obsáhlá a pro mě bylo docela těžké se na ni soustředit. Ale kniha je rozhodně obohacující.

03.11.2020

Estetický slovník Estetický slovník Wolfhart Henckmann

Přehledné, pro studenty estetiky i uměnověd rozhodně naučné.

03.11.2020

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Líbí se mi, jak autorka umí vystihnout cozy atmosféru cukrárny a skupinky lidí.
Tahle kniha se mi zatím líbila ze všech nejmíň, nabručený Sebastian byl prakticky stejný jako Ben v Kavárně v Kodani, taktéž skupinka lidí, kteří se mezi sebou neznají, ale na konci jsou jako rodina.
Větší část knihy byla o cukrářství, avšak konec byl především romantický jako by Caplinová chtěla dohnat to, co v průběhu nestihla, protože se příliš věnovala éclairkám. Ani Nina mi nebyla tak sympatická jako hlavní postavy v předešlých klihách. Snad bude další kniha lepší.

24.10.2020 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

(SPOILER) Ach, je tam tolik nedokončených věcí! Zodpovědět to, byla by to další kniha. Jediné za co se Paolini omluvil, že neodhalil více Angelu. Ale co letherbaka, pás Beldora Moudrého (musí někde být!), osud Nasuady a Murthaga a co Arya a Eragon? Trochu mi tam chyběla ta pusa na rozloučenou. Plus teda smrt Galbatorixe. Způsob, jak zemřel byl logickej a on celkově byl přesně takový, jakýho jsem si ho představovala, ale že se prakticky rozplynul mi přišlo trochu divný.
Obecně bych celou sérii rozhodně hodnotila kladně. Knihy jsou čtivé a moc mě bavily, postavy jsou sympatické a oblíbíte si je.

09.09.2020 5 z 5

Festival Vynálezů Festival Vynálezů Karel Ladislav

Moje oblíbená knížka! Jako dítě jsem chtěla, aby mi jí rodiče četli pořád dokola.

05.09.2020 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film je absolutní kopií knihy, a tak jsem si při čtení představovala jednotlivé scény. I když příběh znám kniha mě velmi bavila. Autorka má moc pěkný styl.

03.09.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Asi budu jedna z mála, ale díl první se mi líbil víc. Ačkoli tenhle byl stejně tak dobrý. Výborná atmosféra knihy. Autorka popisuje místa tak půvabně, že bych okamžitě sedla na letadlo (stejně jako Sophie), abych to mohla také zažít.
Stejně jako u prvního dílu jsem se od půlky knihy začala tak pitomě uculovat, protože je to tak zatraceně naivní a krásný.

31.08.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohlazení po duši. Ze stránek jsem cítila vůni kávy, skořice a přátelství. Chtěla bych se přemístit do té útulné kavárny v Kodani, Eva by mi udělala šálek kávy a společně by jsme upekly skořicové šneky. Ben by mě políbil na dobrou noc a Josh sekýroval za to jak se chovám.

24.08.2020 5 z 5