Poutník, čarodějnice a červ

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou velké pevnosti, dohadováním s dodavateli zásob, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní... Potěšte se jedinečnou fantazií Christophera Paoliniho v nové sbírce příběhů ze světa světoznámé série Odkaz Dračích jezdců. Kniha obsahuje tři nové příběhy z Alagaësie doplněné o historky z Eragonova života. Nechybí výňatek z pamětí čarodějnice a věštkyně Angely od samotné Angely Paoliniové... živoucí předlohy této nezapomenutelné postavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415702/poutnik-carodejnice-a-cerv-0O9-415702.jpg 310

Příběhy z Alagaësie (1.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Fork, the Witch, and the Worm: Eragon (2018)

Kniha Poutník, čarodějnice a červ

tomas3531
dnes

Je těžké překonat předchozí knihy a autor se o to ani nepokouší. Ano, pokud očekáváte další takové dílo jako byly první 4 knihy, jistě budete lehce zklamaní. Takové to ale nemá-a ani nemůže být. Jsou to další povídky, které mají diváka na chvíli zase vtáhnout do Alagaesie a jsou napsány skvěle. Kniha bohužel trpí na naše až hloupě vysoká očekávání a tak se jí nejspíš nikdy nedostane uznání podobného předchozím knihám ačkoli je opravdu skvělá.

Blekí
včera

Další kniha, která trpí přehnanými očekáváními. Pokud od knihy, která je souborem třech povídek, a která nemá dohromady ani 300 stran, očekáváte velkolepost Paoliniho mnohonásobně delších románů, ano, budete zklamaní. Ale za to si bohužel můžete pouze vy sami :) Pokud od knihy očekáváte to, co ve skutečnosti je, tedy krátký návrat a pohled do světa Alagaësie, budete naopak velmi spokojeni. Povídky jsou velmi čtivé, kniha se čte opravdu lehce, já sama ji přečetla za jedno odpoledne. Jako dlouholetého fanynka celé série mě znovusetkání s oblíbenými postavami chytlo za srdce - hlavně první povídka o Murtaghovi mě opravdu chytila za srdce.

Ve zkratce, tuto knihu bych přirovnala k fotkám z dovolené. Samotné fotky se nikdy nebudou rovnat tomu, co jste tehdy všechno zažily, ale je příjemné se na ně po letech podívat a s dávkou nostalgie zavzpomínat.

kattharinna5898
včera

Zklamání. Po tolika letech bych čekala víc. První dvě povídky nic neříkající (místo Angeliny části mohlo být pokračování Murtagha s Trnem). O Eragonovi a Safiře se nedozvíte téměř nic. A rozhodně bod dolů za překlad - Thorn a prapůvodní jazyk...

Alex.Barunka
předevčírem

Problém s touto knihou bude hlavně v tom, že zvolená forma prostě neodpovídá tomu, na co jsme u Paoliniho zvyklí. Jsou to tři krátké povídky, vydané po tolika letech a stojí v obklíčení čtyř opravdu tlustých knih. A na tohle je prostě potřeba brát zřetel, protože povídka je omezenější žánr v rámci obsahové stránky.

Na stranu druhou i s povídkou se dá hezky hrát, což Paolini předvedl jen jednou během tří pokusů. Povídka o Murtaghovi byla neskutečně krátká, což je velká škoda, protože je to paradoxně postava, která má největší potenciál. Namísto mrhání časem s Angelou, kterou nikdy nedotáhne do konce, se mohl autor věnovat právě dvojici Murtagh + ¨Trn. Ale jak se říká, to nejlepší na konec a tentokrát to zachraňovali Urgalové. Určitě by se hodilo i více informací o Eragonovi a Safiře. I na povídky to bylo ošizené.

Simiaaaa

Kniha rozdělena do třech povídek, Eragon je pouze v pozadí a dozvíme se o něm velmi málo.
První kapitola o Murtaghovi a Trnovi pěkná, ale strašně krátká. Ráda bych o této dvojici četla víc. Body dolů překladateli a vydavateli, že Trna “přejmenovali" (nepřeložili) na Thorna.
Druhá povídka o Angele a Elvě, nudná a nezajímavá
Třetí povídka, nejdelší, o urgalech a dracích, skóre trochu vytáhla, bylo v ní příjemné napětí a konečně mě knížka vtáhla do děje.
I tak jsem ale čekala víc.

Kaira93

Skvěle zpracovaná kniha se špatnou anotací. Když si někdo přečte, o čem kniha je, bude čekat další dobrodružství Eragona tak, jak ho do teď známe, ale to je chyba. Christopher Paolini již po vydání Inheritance řekl, že další dobrodružství ze světa jezdců bude, ale ne přímo o Eragonovi, ještě několikrát to také zmínil v rozhovorech a ve videích na své stránce. A přesně tak se také stalo.
Kniha je souborem povídek, přesně jak napovídá již název celé série, a o Eragonovi se dozvídáme velice málo. Knize to vůbec neuškodilo, začíná se tu rozvíjet nový děj, jen jiným způsobem než doposud známe. Na knize je velice znát, jaký veliký posun Paolini udělal od prvního dílu Odkazu dračích jezdců.
Právě mám období, kdy skoro nečtu a nebaví mě žádná kniha, ale Poutníka, čarodějnici a červa jsem slupla jako malinu bez jakékoli přestávky. Každý příběh mě okamžitě ponořil do děje a já jsem si připadala jako součást příběhu. Zkrátka skvěle napsaná kniha pro ty, co nečekají příběh Eragona, ale doufají v pár okrajových informací o tom, jak se mu vede nadále.

luculi

Slabé, nicneříkající. Rozhodně nepřinese žádné důlěžité informace k Eragonovi, asi až na posledních pět vět z knihy. Jinak jde o prosté příběhy, které jen na chvíli fanouška zavedou zpět do Alagaësie...