Poutník, čarodějnice a červ

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou velké pevnosti, dohadováním s dodavateli zásob, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní... Potěšte se jedinečnou fantazií Christophera Paoliniho v nové sbírce příběhů ze světa světoznámé série Odkaz Dračích jezdců. Kniha obsahuje tři nové příběhy z Alagaësie doplněné o historky z Eragonova života. Nechybí výňatek z pamětí čarodějnice a věštkyně Angely od samotné Angely Paoliniové... živoucí předlohy této nezapomenutelné postavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415702/big_poutnik-carodejnice-a-cerv-0O9-415702.jpg 3.4332

Příběhy z Alagaësie 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Fork, the Witch, and the Worm: Eragon, 2018

Kniha Poutník, čarodějnice a červ

1v8na
14.12.2021

Šlo o velmi příjemné čtení. Taková oddechovka a třešnička na dortu za celou sérií odkazu Dračích jezdců.
Kniha je složená ze tří povídek, které jsou právě Poutník, Čarodějnice a Červ. Nejvíc se mi líbila povídka Červ. Ilgra mi přišla velmi sympatická.
Nicméně bylo vidět, že příběh o Angele nepsal sám Paolini.
Jsem také velmi zvědavá jestli tahle kniha bude mít pokračování.

Ajrad1981
24.11.2021

Knihu jsem si nevybrala sama, dostala jsem ji. Dlouho jsem se jí vyhýbala, měla jsem obavy, že nebudu vědět, která bije, když neznám Odkaz Dračích jezdců. Teď se mi akorát hodí do výzvy a jinou vhodnou knihu jsem neměla po ruce, tak jsem si řekla "Budiž".
Moje obavy byly celkem zbytečné, Odkaz Dračích jezdců evidentně není nutné znát, ale možná, kdybych ho četla, můj pohled na knihu by byl jiný.
Už na začátku mi tam něco přišlo málo originální, ale nevím co. S Dračími jezdci jsem se setkala už u Feista, i když to byli asi jiní Dračí jezdci, takže okopírovaný je nejspíš jen název, jinak to vypadá na jiný příběh. Pak ten pocit neoriginality začal pomalu ustupovat, nic dalšího ve mně pocit deja vu nevyvolalo.
Hodnotím zlatým středem. Míň hvězdiček by nebylo fér, a bych dala víc, muselo by mě to strhnout k tomu jít shánět Odkaz, a to se nestalo.

vlkodlaq
22.10.2021

Anotace říká: je to už rok, co Eragon opustil Alagaesii, nicméně z pohledu autora i čtenářů už to je sedm let a je to trochu znát.
Není to ani tak kniha jako spíš delší povídka, která nepřímo navazuje na Eragona, což mnohého může snad i rozlítit. Já jsem se rád na chvíli vrátil to toho světa, kde jsem před lety trávil čas tak rád.
Co bych knize snad vytkl, není ani tak nesourodost s původními čtyřmi knihami, jako spíš, že kniha byla krátká a konec poněkud utnutý.
Přesto všechno to bylo příjemné čtení.

vlkodlaq
26.09.2021

Eragon mě uchvátil v mých cca dvaceti letech, to jsem tehdy nastoupil do prvního zaměstnání a zrovna právě vyšel v češtině první díl. Příhodně, práce byla nudná a nezáživná a těšil jsem se domů k Eragonovi a pak se dlouho těšil na každý nový díl.
Poutník, čarodějnice a červ zde nejsou, jak vidím, příliš oblíbení, přesto se do knihy pouštím a jistě Paolinimu ledacos odpustím. Za Eragona si to zaslouží.

Jass
23.09.2021

Nešla jsem do toho s velkými očekáváními, ale stejně mě knížka zvládla zklamat... Paolinimu malý prostor očividně nesedí. Dozvěděli jsme se o světě něco, co jsme předtím nevěděli? Spíš ne... O některé postavě? Ani ne... Co byla pointa? To by si možná autor měl srovnat v hlavě... Zdá se mi, že se celkem ukazuje, že jednotlivé části vznikly samostatně a dohromady byly propojené uměle. A nakladatelství nevěnovalo editorské práci moc času, protože vědělo, že s Paoliniho jménem to bude každopádně úspěch...
Nejvíc se mi líbil asi Červ, který nám ukázal zase kousek z urgalské kultury, ale celkově to bylo trošku příliš mravokárné a natahované... Celkem jsem si ale oblíbila Ilgru, takže... Stejně tak se mi líbila holčička z první povídky, ale... bylo to prostě o ničem. Kousek o Angele se snažil být záhadný aniž by věděl, jak se taková věc dělá... V nakladatelství to měli Paolinimu otřískat o hlavu, protože rozhodně umí psát daleko líp. Tohle je materiál, za který by fanoušci byli šťastní, kdyby ho například sdílel na svém blogu (jako to dělá třeba Ilona Andrews), nebo tak něco, ale... tohle je prostě... ostuda. Obsah je téměř nula a ani napsané to není hezky, Paolini umí o moc líp... Těším se na Spát v moři hvězd, doufám, že si spravím chuť...
Podrobnější komentáře u jednotlivých povídek.

Safira55
21.09.2021

Ač nerada dávám takové hodnocení, kniha je hlubokým zklamáním. Jednak jsem byla překvapena co dělá Eragon v Alagaesiii a druhák je to o všem jinem než o pokračování dračích jezdců. Ráda bych se do Alagaesiie vrátila, bohužel touto knihou se to nepovede.

čtenář6363
01.08.2021

Ostatní knihy z této série byly lepší, tato kniha je psaná o všem jiném, ale ne o pokračování Eragona na jeho cestě Alagaësii. Některé části byly nudné. Nedá se říct, že by byla úplně špatná. Spíš střed :)

NikiMedy
22.07.2021

Knihu jsem četla v originále. Jak autor na konci psal, nejdříve napsal povídku o červovi a k tomu doplnil zbývající dvě. Za mě je povídka o červovi pro účely této knihy ale opravdu zbytečně moc dlouhá a i když z ní nakonec plyne docela dobré poučení, také mě moc nebavila.
Autor se měl do tohoto světa buď vrátit pořádně a napsat něco dějově více provázaného, lepšího a delšího, nebo vydat low-key knížku o několika povídkách a nedělat kolem toho takový povyk, že je to bůhvíjaký návrat do Alagaësie.
Neříkám, že to bylo špatné, ale mohlo to být lepší :)