Poutník, čarodějnice a červ

Poutník, čarodějnice a červ https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415702/bmid_poutnik-carodejnice-a-cerv-0O9-415702.jpg 3 474 119

Příběhy z Alagaësie série

1. díl

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou velké pevnosti, dohadováním s dodavateli zásob, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní... Potěšte se jedinečnou fantazií Christophera Paoliniho v nové sbírce příběhů ze světa světoznámé série Odkaz Dračích jezdců. Kniha obsahuje tři nové příběhy z Alagaësie doplněné o historky z Eragonova života. Nechybí výňatek z pamětí čarodějnice a věštkyně Angely od samotné Angely Paoliniové... živoucí předlohy této nezapomenutelné postavy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Fork, the Witch, and the Worm: Eragon , 2018

kla.kuc
16.10.2019

Na Eragona se Safirou jsme se všichni moc těšili. Samozřejmě nejen na ně. Určitě také na Murtgha s Trnem, Angelu se Solembulem a Elvou, trpaslíky, elfy a urgaly. Já osobně jsem velice ráda, že nás Eragon vzal s sebou do Alagaësie a sveřil se nám se svými obavami, myšlenkami a novými zážitky. Jásala jsem, když se vylíhl drak!! Dámy a pánové vylíhl se drak!! A ten příběh, který vyprávěl Irsk byl moc hezký a naučný.
Takže to čekání stálo za to, a už se těším na další příběhy...

Airin
16.10.2019 5 z 5

Na návrat do světa Alagaësie jsem se nesmírně těšila. Musí se mít však na paměti, že se bude jednat o krátké příběhy doplňující Eragonův a Safiřin svět, nikoliv o jednu z jeho známých bichlí. Potkáme se zde opět s Murtaghem a jeho drakem, s bylinkářkou Angelou a také si poslechneme jednu ze známých legend Alagaësie. Potkat své staré přátele po osmi letech a opět si zavzpomínat na Odkaz dračích jezdců bylo k nezaplacení!

Prince_of_book
15.10.2019 5 z 5

S touto knihou se vracíme do naší milované Alagaesie světa v němž se odehrával jeden z (podle mě) nejlepších příběhů o dracích a kouzelnících, který kdy spatřil světlo tohoto světa.

Prostřednictvím tří příběhů nám ukazuje osudy některých dobře známých ale i neznámých postav.

Paolini opět dokázal na 200 stranách vytvořit něco geniálního, co mě opravdu dostalo a já jsem jen rád, že jsem se mohl do světa Eragona a Safiry opět ponořit.

Většina lidí by radši viděla mnohaset stránkové pokračování této série a místo aby byli vděční za to, že si mohli alespoň připomenout něco ze světa Eragona, tak jen zbytečně plivají na tyto skvělé příběhy, což je podle mě obrovská škoda.

9,5/10

Black54
15.10.2019 4 z 5

Sedmileté čekání skončilo, bohužel ne tak jak si většina z nás představovala. Osobně kniha přečtená za dva dny, což mě velmi zklamalo. Bohužel po sedmi letech jsem očekával více, zklamal mě především počet stran. Plus dávám autorovi a nakladatelství za udržení stejné úrovně stylistiky stran a stylu obálky. Bohužel jsem čekal, že autor za tu dobu více vyspěje.
Tohle bych vážně doporučoval na čtení dětem.
Kniha přes to vše věrně háji svůj název. Poutník byl skvělí, rád jsem prožil zase kousek Murtaughova života, zato čarodějnice mě vůbec neoslovila a ať se Angela zlobí nebo ne doufám, že už bude Christophorovi jen pomáhat a ne psát.
Červ nebyl špatný, jen za mě zbytečně natahovaný. Eragon zde vystupoval jako takový odrazový můstek, který se tyto tři povídky snažil spojit, což se moc nedařilo.
Knize přes to všechno dávám v celku vysoké hodnocení, neboť knihu beru jako takovou vsuvku, přípravu na něco většího.
Takže doufám, že nám Paolini v brzké době přinese opravdový příběh z Alagasie a ne jen záplatu nájmu. Neboť tohle byla věc, na kterou brzy zapomenu.

martina1199
12.10.2019 3 z 5

Sérii Odkaz dračích jezdců jsem četla už před několika lety a líbila se mi. Ke knize Poutník, čarodějnice a červ jsem přistupovala obezřetně, ale zvědavě. Už na konci celé série o Eragonovi a Safiře jsem doufala, že to není konec, a že autor chystá další vyprávění z tohoto světa. Tato kniha ovšem oním pokračováním určitě není. Toto je jen taková jednohubka, která nám dává nahlédnout na aktuální starosti a práci Eragona a ostatních po jeho odchodu z Alagaësie. Připadá mi spíš jako oslí můstek k něčemu, co by mohlo přijít v budoucnu a být opět skvělé. Alespoň konec knihy to naznačuje :-)

Tebby
08.10.2019 4 z 5

Zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem zjistila, že se o dalším osudu Eragona a Safiry nedozvím nic. Tak jsem knihu vzala prostě jako další kousek z Paoliniho pera. Pořád má ten úžasný styl psaní, který vás chytne a neopustí. Knihu jsem odložila až po jejím dočtení. 1* dolů za až přehnaně dlouhý příběh o červovi.

Evelyn2
08.10.2019 3 z 5

Kazdy kdo cetl Eragonuv pribeh se urcite rad vrati...ale nemejte velka ocekavani. Ano kniha je ctiva, ale jestli cekate nejake nove informace o tom co se stalo po Inheritance tak to vas rovnou zklamu. Kniha je oproti puvodni serii tak petinova, malilinkata knizecka s obrovskym pismem co obsahuje tri povidky a cau pipi. Doufam, ze se jednou dockame navratu Eragona a Safiry ve vsi parade.

NicNedaNicNema
05.10.2019

Velké zklamání.
Ne že by předchozí děnní ve 4 dílech bylo lepší, to vůbec.
Za mne si nezaslouží žádnou hvězdu.

tom9985
01.10.2019 5 z 5

Když nebudete čekat veledílo jako byly předchozí 4 knihy, budete doufám příjemně překvapeni. Jsem každopádně rád za tenhle krátký návrat do světa Alagaesie. Pokud se vám odkaz dračích jezdců líbil, určitě by vám takhle kniha neměla chybět.

Daenamus
30.09.2019 1 z 5

Tohle pokračování je za mě naprosté zklamání. Po 8 letech bych čekal něco trošku jiného, než 200 stránek A5 formátu, kde z toho 150 stránek je naprosto o ničem. Nechci přesně psát čeho se těch 150 stránek týká, ale kdyby vydal jen těch prvních 50 a posledni 3, tak by čtenář o nic nepřišel. Přijde mi to tak, že Paolinimu došly peníze a tak se rozhodl "napsat" pokračování už zajeté série, ktera před 10 lety slavila docela solidní úspěch.
Knihu jsem původně kupoval s tím, že mám už celou sérii a rád bych ji měl úplně celou, ale pokud budou (budou?) další díly, tak si to příště radší pořádně rozmyslím.

terari95
27.09.2019 4 z 5

Za mě trošku zklamání, sice jsem nečekala tak obsáhlé dílo jako byly předchozí knihy ale i tak jsem čekala ze se dozvím více o tom jak se daří starým postavam, to se povedlo pouze u Murtagha a trochu u Eragona a Elvy s Angelou.
Jinak co mě zklamalo více byl překlad ktery se nedrží toho jak byly přeloženy předchozí knihy např. záměna Trna za Thorna a Bromova syna za Bromsona jako pardon ale krvácely mi z toho oči. Pro někoho to ke možná nic ale když už se nastaví nějaký standart tak by se ho měli překladatele držet.

kája14
18.09.2019 2 z 5

Za mě tohle nemělo vyjít v knižní podobě, ale spíše na netu jako doplněk. Ač nemám ráda dlouhé povídky, tyhle byly až moc krátké. Paolini vždy něco nakousl a zase od toho rychle utekl pryč, holt mu jde asi více psaní bichlí. O Eragonovi jsem se nedozvěděla skoro nic, akorát jsem se utvrdila v tom, že bych ho vzala nejradši pánvičkou po hlavě. Moc prosím autora aby napsal něco delšího a nejlíp o Murtaghovi.

tomas3531
18.09.2019 5 z 5

Je těžké překonat předchozí knihy. Ano, pokud očekáváte další takové dílo jako byly první 4 knihy, jistě budete lehce zklamaní. Takové to ale nemá a ani nemůže být. Jsou to jen krátké povídky, které mají diváka na chvíli zase vtáhnout do Alagaesie a jsou napsány skvěle. Kniha bohužel trpí na naše až hloupě vysoká očekávání a tak se jí nejspíš nikdy nedostane uznání podobného předchozím knihám ačkoli je opravdu dobře napsaná a velice čtivá.

Blekí
17.09.2019 4 z 5

Další kniha, která trpí přehnanými očekáváními. Pokud od knihy, která je souborem třech povídek, a která nemá dohromady ani 300 stran, očekáváte velkolepost Paoliniho mnohonásobně delších románů, ano, budete zklamaní. Ale za to si bohužel můžete pouze vy sami :) Pokud od knihy očekáváte to, co ve skutečnosti je, tedy krátký návrat a pohled do světa Alagaësie, budete naopak velmi spokojeni. Povídky jsou velmi čtivé, kniha se čte opravdu lehce, já sama ji přečetla za jedno odpoledne. Jako dlouholetého fanouška celé série mě znovusetkání s oblíbenými postavami opravdu potěšilo - hlavně první povídka o Murtaghovi mě opravdu chytila za srdce.

Ve zkratce, tuto knihu bych přirovnala k fotkám z dovolené. Samotné fotky se nikdy nebudou rovnat tomu, co jste tehdy všechno zažily, ale je příjemné se na ně po letech podívat a s dávkou nostalgie zavzpomínat.

kattharinna5898
17.09.2019 1 z 5

Zklamání. Po tolika letech bych čekala víc. První dvě povídky nic neříkající (místo Angeliny části mohlo být pokračování Murtagha s Trnem). O Eragonovi a Safiře se nedozvíte téměř nic. A rozhodně bod dolů za překlad - Thorn a prapůvodní jazyk...

Alex.Barunka
16.09.2019 3 z 5

Problém s touto knihou bude hlavně v tom, že zvolená forma prostě neodpovídá tomu, na co jsme u Paoliniho zvyklí. Jsou to tři krátké povídky, vydané po tolika letech a stojí v obklíčení čtyř opravdu tlustých knih. A na tohle je prostě potřeba brát zřetel, protože povídka je omezenější žánr v rámci obsahové stránky.

Na stranu druhou i s povídkou se dá hezky hrát, což Paolini předvedl jen jednou během tří pokusů. Povídka o Murtaghovi byla neskutečně krátká, což je velká škoda, protože je to paradoxně postava, která má největší potenciál. Namísto mrhání časem s Angelou, kterou nikdy nedotáhne do konce, se mohl autor věnovat právě dvojici Murtagh + ¨Trn. Ale jak se říká, to nejlepší na konec a tentokrát to zachraňovali Urgalové. Určitě by se hodilo i více informací o Eragonovi a Safiře. I na povídky to bylo ošizené.

Simiaaaa
15.09.2019 2 z 5

Kniha rozdělena do třech povídek, Eragon je pouze v pozadí a dozvíme se o něm velmi málo.
První kapitola o Murtaghovi a Trnovi pěkná, ale strašně krátká. Ráda bych o této dvojici četla víc. Body dolů překladateli a vydavateli, že Trna “přejmenovali" (nepřeložili) na Thorna.
Druhá povídka o Angele a Elvě, nudná a nezajímavá
Třetí povídka, nejdelší, o urgalech a dracích, skóre trochu vytáhla, bylo v ní příjemné napětí a konečně mě knížka vtáhla do děje.
I tak jsem ale čekala víc.

Kaira93
15.09.2019 5 z 5

Skvěle zpracovaná kniha se špatnou anotací. Když si někdo přečte, o čem kniha je, bude čekat další dobrodružství Eragona tak, jak ho do teď známe, ale to je chyba. Christopher Paolini již po vydání Inheritance řekl, že další dobrodružství ze světa jezdců bude, ale ne přímo o Eragonovi, ještě několikrát to také zmínil v rozhovorech a ve videích na své stránce. A přesně tak se také stalo.
Kniha je souborem povídek, přesně jak napovídá již název celé série, a o Eragonovi se dozvídáme velice málo. Knize to vůbec neuškodilo, začíná se tu rozvíjet nový děj, jen jiným způsobem než doposud známe. Na knize je velice znát, jaký veliký posun Paolini udělal od prvního dílu Odkazu dračích jezdců.
Právě mám období, kdy skoro nečtu a nebaví mě žádná kniha, ale Poutníka, čarodějnici a červa jsem slupla jako malinu bez jakékoli přestávky. Každý příběh mě okamžitě ponořil do děje a já jsem si připadala jako součást příběhu. Zkrátka skvěle napsaná kniha pro ty, co nečekají příběh Eragona, ale doufají v pár okrajových informací o tom, jak se mu vede nadále.

luculi
12.09.2019 2 z 5

Slabé, nicneříkající. Rozhodně nepřinese žádné důlěžité informace k Eragonovi, asi až na posledních pět vět z knihy. Jinak jde o prosté příběhy, které jen na chvíli fanouška zavedou zpět do Alagaësie...