Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/big_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.4533
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění

Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between, 2016

Péťa Z.

Gilmorky miluju, takže jsem si knížku přečetla jedním dechem. Jako kdybych poslouchala Lorelai - nemohla jsem jí "skočit do řeči". :-) A Lauren je nádherná a obdivuhodná žena, takže i když tam z Gilmorek není zdaleka tolik, kolik bych chtěla, i tak jsem si knížku ráda přečetla a užila si to.

speciale88

Příjemná oddechovka. Životopis Lauren. Jeji myšlenky okolo Gilmorovych děvčat. Hezké čtení na odpoledne.

Dejnau

Gilmorky prostě můžu.. O to víc mě mrzí, že kniha je slátanina myšlenek za pochodu.. Nemám ráda tenhle výraz co se týče knih, ale nemůžu jinak..

Veronika33

Kniha iba pre fanúšikov, inak celkom nuda a trošku nasilu vtipné. Ako audiokniha možno má svoj šmrnc, ale na papieri vtipnosť trochu dostratena.

Sirina

Trochu Gilmorek, ale mnohem víc ztřeštěné Lauren. Jako oddechovka je to super čtení, ale nehledejte v ní nic světoborného.

veriszv

Rychleji mluvit nedokážu je kniha naprosto o ničem, přesto jsem ji přečetla jedním dechem.
Myslela jsem, že to bude spousta nostalgického vzpomínání na Gilmorova děvčata, ostatně k tomu odkazuje i název, ale asi jsem si měla lépe přečíst anotaci, kde se koneckonců píše, že jsou to spíš střípky ze života Lauren Graham. Ony tam jsou i ty vzpomínky na Gilmorky, ale já chtěla zkrátka víc!
Nicméně lehkost s jakou je kniha napsaná a plácání jedno na druhé mi stylem ty Gilmorky připomínalo, a tak mě to vlastně bavilo číst.
Aby to bavilo i vás, musíte být fanoušci Lauren Graham, milovat Gilmorky a nečekat nic převratného.
Jo, je to kniha, bez které se určitě obejdete, ale pokud máte náladu na oddechovku, proč ne?

CarolC
30.12.2021

Příjemná oddechovka a povídání hlavní představitelky Gilmorových děvčat. Jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dostala a přečetla si ji, ale nic to nemění na tom, že mi kniha a vlastně celé vyprávění přijde hrozně ploché a takové o ničem. Moc se toho člověk nedočte.

Áža707
27.12.2021

Gilmorova děvčata je seriál na kterým jsem v podstatě vyrostla. S mamkou jsme na něj pravidelně koukaly a strašně jsme se nasmály a užívaly si to. Samozřejmě, že s postupem věku jsem vnímala humor jinak, ale pořád mě bavil. Teď mám seriál znovu rozkoukaný a náramně si to užívám.

A teď už se konečně dostaneme ke knize. Poslední dobou jsem neměla úplně štěstí na knihy a právě tuhle jsem začala číst z toho důvodu, že jsem ji chtěla darovat pod stromeček právě své mamince. Z počátku jsem měla obavy, ale během pár stránek se to změnilo. Styl psaní autorky je naprosto úžasný a já jsem se často smála nahlas. Příběh se četl vážně skvěle a s velkou lehkostí plynul dál.

A i když vím, že Lauren není Lorelai, tak mi přijde, že tahle role ji vážně hodně sedla a já jsem celou dobu jejího vyprávění měla pocit, že mi to vypráví právě Lorelai.

Já jsem si knihu velmi užila a vůbec mi nevadí, že Lauren není spisovatelka, protože se nesnažila napsat bestseller, ale napsat o sobě, co zažila a co ji osobně v životě potkalo. Mohu říct, že po všech těch knihách, které mě úplně neoslovily, tak takhle mi velmi výrazně zlepšila náladu. Doufám, že se bude líbit i mamce.

⭐ 5/5

televizní seriály herectví historky

Lauren Graham
americká, 1967
2017  Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  Jednoho dne, možná...

Kniha Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v

Právě čtených32x
dalších seznamech1x