Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324892/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.5314

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between (2016)

Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Omega

Terka18
předevčírem

Příjemná oddechovka. Nic náročného a trošku na pobavení, těm kteří mají rádi Gilmorky se kniha bude líbit.

AaronŠvec
03. listopadu

Sbírka historek z natáčení i mimo něj. Některé jsou vtipné a poučné, jiné už tolik ne. Jako fanoušek Gilmorek jsem od knihy čekal (možná přehnaně) větší zábavu.

Ali_xy
01. listopadu

Tahle kniha byla tak trochu úlet, nutno říci, že Lauren jde o dost více hraní, nežli psaní. Začátek knihy byl vcelku zajímavou autobiografií do té doby, než začala popisovat dojmy z natáčení Gilmorových děvčat a Famílie. Pokud jde o tyto dva seriály, propagace knihy cílila především na fanoušky seriálu prvého, s příslibem se něco dozvědět, tak to lze shrnout jako "mnoho povyku pro nic". V podstatě jde o shrnutí jednotlivých sérií, které by zvládl snad i lépe nějaký zapálený fanoušek. Ale abych jen nekritizovala, na některých místech je Lauren celkem vtipná, až nápadně se podobající samotné Lorelai, což mne nakonec přivádí k tomu, že čas strávený s touto knihou nebyl až tak moc ztracený :-)

Ariko

Zklamaná - to, co na mě dobře a příjemně působilo v Gilmorkách, mi v knize vadí.

p.pavlina

Tato kniha sice nepatří mezi ty nejlepší autobiografie, ale bylo velmi příjemné si jí přečíst. Dozvěděla jsem se něco ze života mé oblíbené herečky a v některých pasážích jsem se i pobavila.

Veronika95

Kniha se četla sama. I když Lauren Graham mluvila o sobě a svém životě, měla jsem pocit, jako bych četla autobiografii samotné Lorelai Gilmorové.
A vůbec mi nepřipadalo, že Lauren mluví více o seriálu Famílie, jak si někteří čtenáři stěžují, jen ho chvílemi zmiňuje, to je vše.
Z knihy se dozvíme, jak právě Lauren přišla ke všem svým rolím, je to opravdu moc příjemné čtení.

hey123

Nikdy jsem nečetla tento typ knihy, a proto jsem se toho trochu obávala. Nevěděla jsem, zda se do knihy dokážu začít. Ale miluju, prostě miluju Gilmorova děvčata, takže jsem knihu musela mít.
Kniha příjemně překvapila - četla se velmi hezky, vždy jsem se u humorných příběhů usmívala, protože jsem úplně viděla, jak si to Lauren říká v mysli rychlostí blesku a snaží se každou myšlenku zachytit na papír.
Jediné co mě zklamalo bylo to, že jsem myslela, že tam bude přeci jen více o Gilmorových děvčatech, proto ta jedna hvězda dolů.
Jinak určitě doporučuji, oddechové čtení!

Baushka

Nečekala jsem, že bych přečetla knihu bez děje, bez zápletky, bez příběhu. Toto vyprávění ale bylo milé, plynoucí a až na pár odstavců nenucené. Při čtení jsem slyšela hlas Simony Postlerové a viděla Lauren sedět v bistru u Luka. Gilmorky mám velmi ráda a přesto je dobře, že se knížka nezabývá pouze tímto seriálem. Možná že kvůli Rychleji mluvit nedokážu zkouknu i Famílii.

lagina

Přiznám se, že části, které nebyli o GD jsem jen tak přelétla a moc se v nich nepatlala, protože mimo seriál jsem tuto herečku nesledovala. Chvílemi zmatené, nic nového to vlastně nepřinese, plné euforie z nově (v době psaní předpokládám) dotočené části děvčat. Kniha, která měla obrovskou reklamu, ale já se nepoučím a zase po ní sahnu a už jsem se takhle spálila nedávno a stejně do toho skočím znova...
Rozhodně si nemyslim že by fanoušci GD o něco přišli, když by tuto knihu vynechali...
Nejsem dnes moc kritická?

mora.nocna

ku koncu uz toho pozitivizmu bolo na mna moc... kazdy, na koho natrafila bol skvely a podal tie najuzasnejsie vykony (pritom by ma zaujimal hlbsie popisany vztah s ostatnymi hercami z GG a nielen povrchné akí su vsetci najuzasnejsi) a aj humor mi uz prisiel dost nasilu. sorry, lauren je lepsia herecka ako spisovatelka.

zlinissi

Lauren je pro mne velmi sympatická herečka, jako většina ji znám díky GG a tak jsem byla na knihu hodně zvědavá. Pokud bych ji měla vystihnout jedním slovem, tak by to bylo “americká”.
A to se vším okolo, ať už polopatickým vysvětlováním nebo spoustou amerických (či hollywoodských) reálií. V první části knihy, kde popisuje dětství, studia a kariérní začátky se člověk dozví něco z hereckého zákulisí, druhá část točící se hlavně kolem seriálu Famílie a GG byla pro mne už bohužel celkem chaotická...

Mišule_11

Seriál Gilmorova děvčata ano, ale od této knihy jsem čekala asi úplně něco jiného. Některé části knihy se mi líbily, byly vtipné, ale kniha se mi táhla a četla jsem ji docela dlouho..:)

romana8163

"Ale jo" :) Dali se to cist, nektere pasaze byly ctive a vtipne vice, jine mene. Neurazila, ale ani nenadchla. Prijemny nahled do zakulisi fajn serialu :)

zuzak07

Místy to bylo zábavné, místy milé a nostalgické, místy nudné. Kdo má rád Lauren, užije si to.

Jeckyyy

Knížce bohužel musím dát jen tři stars, protože mě moc neuchvátila....myslela jsem, že se v ní třeba dozvím něco nového, ale to se nestalo. Jsem ráda že jsem ji přečetla, ale znovu ji už nejspíš nikdy číst nebudu :) Gilmorky miluju a od knihy jsem prostě čekala víc :)

L.Helena

Jako většina komentářů zde - očekávala jsem více ze zákulisí Gilmorek. Knížka mi připadá mírně chaotická, stejně jako postava Lorelai. Tři hvězdičky dávám spíš jen proto, že naprosto zbožňuji seriál Gilmorova děvčata.

Peggy1990

Přidávám se k ostatním a musím napsat, že jsem taky čekala něco jiného. O Gilmorových děvčatech z té knihy moc není, čekala jsem nějaké větší podrobnosti, víc detailu a víc stránek :D Každopádně i tak je kniha zabavná a příjemně se čte :))

maygirl

Čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně příjemná, oddechová četba.

vyska

Kniha byla spíše o seriálu Family.
Čekala jsem od knihy více "zážitků" z natáčení a ne jen pár stránek o tom, jak neustále plakala a jak jí všechno dojímalo.
V knize bylo napsáno moc jmen, která si člověk nezapamatoval a spíš už pak ani nechtěl si je pamatovat, natož hledat si k nim postavy z ostatních seriálů.
Knihu je lepší přečíst ve stylu, jak Lorelai mluví v Gilmore Girl. Najednou a rychle. Pokud knihu odložíte, tak se k ní už nechcete vracet.

Miri.Slovackova

Jsem fanynka Gilmorek, a jako taková bych knížce dala pět hvězdiček. Některé pasáže z knížky ale byly docela nezáživné a jak už zmínily holky pode mnou, tak v těch všech jménech jsem se občas taky moc nevyznala. :-/

JanaDobby

Styl jakým je kniha napsaná je chaotický,nevyhovuje mi , kniha mě vůbec nezaujala.

Abynka

Jelikož jsem fanynka Gilmorek, chtěla jsem si tuto knihu přečíst. Rozhodně jsem se místama dost nasmála a chvílema jsem se ztracela v chaosu myšlenek Lauren. První její knihu jsem nečetla takže těžko říct zda je tato horší či ne, ale přečetla bych jí klidně ještě jednou.

DenčiSvět

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mne. Je opravdu těžké vyznat se v těch jménech ale později už jsem si na to prostě zvykla :-) Knihu doporučuji všem fanouškům Gilmorových děvčat. I když chápu, že ne všem tato kniha sedne. Za mě určitě 5 hvězdiček :-)

adela2230

Mám ráda velmi seriál Gilmorovy děvčata a i herečku mám ráda. Kniha je velmi poutavá a čtivá, pokud tohle někoho zajímá je velmi zábavná. Doporučuji.

katicaj

Knížku ocení zejména velké fanynky Gilmorek. Já si ji přečetla, protože mám Gilmorky ráda, ale rozhodně je neznám nazpaměť, proto mi některé vzpomínky nic neříkaly, ztrácela jsem se i ve jménech, ale přesto se mi kniha líbila. Mám ráda autobiografie, líbil se mi styl psaní a Lauren je mi prostě sympatická, takže jsem byla ráda, že můžu trochu nahlédnout do jejího života. Někdo píše, že tam bylo málo věcí z Gilmorek, mě to tak nepřišlo. Famílii jsem neviděla, ale třeba díky této knize se chci na seriál podívat. Nevím, jestli někdo čekal, že se dozví o každé sekundě seriálu, mě to takhle vyhovovalo a kniha se mi líbila. Odpočinula jsem si u ní, občas se zasmála. Ideální kniha pro relax. Mám v plánu zkusit knihu i v originále.

Peyka

Idealni pro fanousky Gilmorek. Dozvite se spoustu veci nejen ze zakulisi a nataceni slavneho serialu, ale i o (ne)stastnych zacatcich v hereccine kariere. Precteno v anglictine, bavila jsem se nad bezprostrednosti Lauren Graham a uplne jsem slysela Lorelai, ktera mluvi fakt rychle. :) doporucuji original.pro anglicky mluvici, cesky preklad bohuzel neprenese ten duvtip a trhlost, jakou Lauren ma. ;)

milacicka

Seriál Gilmorova děvčata miluji. Její první kniha se mi líbila ale tato kniha teda pro mě byla velká ztráta času. :-(

nikol.ami

Seriál Gilmorova děvčata miluju již několik let, a proto, když jsem se dozvěděla o nové knize, bylo mou povinností si ji koupit a přečíst. Obal knihy je moc pěkný, jemný, ovšem to, co je v knize, je pro mě velkým zklamáním. Často jsem se v příběhu ztrácela, dle mého chaoticky sepsané, nějaká ta úsměvná historka se tam sice našla, ale upřímně, byla jsem celkem na konci ráda, že jsem se knihou prokousala. Doporučení z mé strany teda vůbec, ale vůbec není :-(

LenkaVrbatova

Seriál Gilmorova děvčata je mým nejoblíbenějším seriálem. Přečíst si proto tuto knihu bylo povinností. Ledasco se člověk dozví o herečce, o seriálu moc ne. Místy mi neseděl hereččin humor a vlastně jsem byla z celé knihy značně zklamaná. Proto jen dvě hvězdy.

kalinkacz

Čím víc nad touto knihou přemýšlím, tím více jsem z ní zklamaná... Gilmorova děvčata moc zbožňuju a připomínají mi mé dospívání... Čekala jsem od této knihy něco úplně jiného... Jasně, je to životopis, ale o Gilmorkách, na které láká anotace, jsou tam dvě mini kapitoly a jinak nic... Zbytek byla obyčejná vycpávka, takže mě ve výsledku bavilo 55 stran z 300, což je faaakt málo...

televizní seriály herectví

Lauren Graham

Lauren Graham
americká, 1967

• Jednoho dne, možná... (2014)
  • Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) (2017)