Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324892/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.5245

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between (2016)

Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Omega

L.Helena
dnes

Jako většina komentářů zde - očekávala jsem více ze zákulisí Gilmorek. Knížka mi připadá mírně chaotická, stejně jako postava Lorelai. Tři hvězdičky dávám spíš jen proto, že naprosto zbožňuji seriál Gilmorova děvčata.

Peggy1990

Přidávám se k ostatním a musím napsat, že jsem taky čekala něco jiného. O Gilmorových děvčatech z té knihy moc není, čekala jsem nějaké větší podrobnosti, víc detailu a víc stránek :D Každopádně i tak je kniha zabavná a příjemně se čte :))

maygirl

Čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně příjemná, oddechová četba.

vyska

Kniha byla spíše o seriálu Family.
Čekala jsem od knihy více "zážitků" z natáčení a ne jen pár stránek o tom, jak neustále plakala a jak jí všechno dojímalo.
V knize bylo napsáno moc jmen, která si člověk nezapamatoval a spíš už pak ani nechtěl si je pamatovat, natož hledat si k nim postavy z ostatních seriálů.
Knihu je lepší přečíst ve stylu, jak Lorelai mluví v Gilmore Girl. Najednou a rychle. Pokud knihu odložíte, tak se k ní už nechcete vracet.

bajinecka

Miluju Gilmorova devcata, libila se mi hereccina prvni knizka. Tato autobiografie vsak ne - pouze kvuli serialu umele pridavam hvezdicku.
Z jejiho zivota se moc nedozvite, ani jeji herecke zacatky (primo v Hollywoodu, nikoliv skolni). Ohledne serialu GD zde zase tolik informaci neni (bez jeho znalosti "si ani neskrtnete"). O nove serii GD z deniku jsme se tez moc nedozvedeli (pouze to, jak se se vsemi "skvelymi a talentovanymi lidmi rada opet setkala a byli bajecni") - bylo zde pouze par naznaku, zda muze vzniknout jeste dalsi pokracovani (ta 4 magicka slova na konci zaverecneho dilu - ne ze bych pokracovani nechtela:-))
Nechapala jsem ani radoby vtipne vsuvky ani nektere myslenkove pochody a prirovnani.
Bohuzel tohle se podle me nepovedlo:-(

Miri.Slovackova

Jsem fanynka Gilmorek, a jako taková bych knížce dala pět hvězdiček. Některé pasáže z knížky ale byly docela nezáživné a jak už zmínily holky pode mnou, tak v těch všech jménech jsem se občas taky moc nevyznala. :-/

JanaDobby

Styl jakým je kniha napsaná je chaotický,nevyhovuje mi , kniha mě vůbec nezaujala.

Abynka

Jelikož jsem fanynka Gilmorek, chtěla jsem si tuto knihu přečíst. Rozhodně jsem se místama dost nasmála a chvílema jsem se ztracela v chaosu myšlenek Lauren. První její knihu jsem nečetla takže těžko říct zda je tato horší či ne, ale přečetla bych jí klidně ještě jednou.

DenčiSvět

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mne. Je opravdu těžké vyznat se v těch jménech ale později už jsem si na to prostě zvykla :-) Knihu doporučuji všem fanouškům Gilmorových děvčat. I když chápu, že ne všem tato kniha sedne. Za mě určitě 5 hvězdiček :-)

adela2230

Mám ráda velmi seriál Gilmorovy děvčata a i herečku mám ráda. Kniha je velmi poutavá a čtivá, pokud tohle někoho zajímá je velmi zábavná. Doporučuji.

katicaj

Knížku ocení zejména velké fanynky Gilmorek. Já si ji přečetla, protože mám Gilmorky ráda, ale rozhodně je neznám nazpaměť, proto mi některé vzpomínky nic neříkaly, ztrácela jsem se i ve jménech, ale přesto se mi kniha líbila. Mám ráda autobiografie, líbil se mi styl psaní a Lauren je mi prostě sympatická, takže jsem byla ráda, že můžu trochu nahlédnout do jejího života. Někdo píše, že tam bylo málo věcí z Gilmorek, mě to tak nepřišlo. Famílii jsem neviděla, ale třeba díky této knize se chci na seriál podívat. Nevím, jestli někdo čekal, že se dozví o každé sekundě seriálu, mě to takhle vyhovovalo a kniha se mi líbila. Odpočinula jsem si u ní, občas se zasmála. Ideální kniha pro relax. Mám v plánu zkusit knihu i v originále.

Peyka

Idealni pro fanousky Gilmorek. Dozvite se spoustu veci nejen ze zakulisi a nataceni slavneho serialu, ale i o (ne)stastnych zacatcich v hereccine kariere. Precteno v anglictine, bavila jsem se nad bezprostrednosti Lauren Graham a uplne jsem slysela Lorelai, ktera mluvi fakt rychle. :) doporucuji original.pro anglicky mluvici, cesky preklad bohuzel neprenese ten duvtip a trhlost, jakou Lauren ma. ;)

milacicka

Seriál Gilmorova děvčata miluji. Její první kniha se mi líbila ale tato kniha teda pro mě byla velká ztráta času. :-(

nikol.ami

Seriál Gilmorova děvčata miluju již několik let, a proto, když jsem se dozvěděla o nové knize, bylo mou povinností si ji koupit a přečíst. Obal knihy je moc pěkný, jemný, ovšem to, co je v knize, je pro mě velkým zklamáním. Často jsem se v příběhu ztrácela, dle mého chaoticky sepsané, nějaká ta úsměvná historka se tam sice našla, ale upřímně, byla jsem celkem na konci ráda, že jsem se knihou prokousala. Doporučení z mé strany teda vůbec, ale vůbec není :-(

LenkaVrbatova

Seriál Gilmorova děvčata je mým nejoblíbenějším seriálem. Přečíst si proto tuto knihu bylo povinností. Ledasco se člověk dozví o herečce, o seriálu moc ne. Místy mi neseděl hereččin humor a vlastně jsem byla z celé knihy značně zklamaná. Proto jen dvě hvězdy.

kalinkacz

Čím víc nad touto knihou přemýšlím, tím více jsem z ní zklamaná... Gilmorova děvčata moc zbožňuju a připomínají mi mé dospívání... Čekala jsem od této knihy něco úplně jiného... Jasně, je to životopis, ale o Gilmorkách, na které láká anotace, jsou tam dvě mini kapitoly a jinak nic... Zbytek byla obyčejná vycpávka, takže mě ve výsledku bavilo 55 stran z 300, což je faaakt málo...

Tevik

Poklidné spíše životopisné čtení, humorné vyprávění a pro milovníky Gilmorovych děvčat pěkné podívání do zákulisí.

kris.docekalova

Do seriálu Gilmorova děvčata jsem se totálně zamilovala. Musela jsem každý den kouknout aspoň na jeden díl. Byl to také trochu důvod, proč jsem si chtěla tuhle knížku koupit. Lauren tam píše od počátků její kariéry a zahrnuje všelijaké historky ze zákulisí. Je to vtipná, odlehčená četba pro relaxaci. Jestli vám nevadí knihy bez velkého příběhu se zápletkou, tak se vám knížka bude líbit. :)

josska

Gilmorky mě jaksi minuly,ale už jsem u 3 serie, tak jsem byla zvědavá na knihu no a nic moc...ale dočetla jsem a určitě se dodívám...

Gooverka

Hezká oddechová knížka, která je určena včem milovníkům Gilmorových děvčat. Dozvíte se z ní i mnoho nových a překvapivých informací z hereččina života, ale některé kapitoly mi přišly jako vyloženě vycpávkové. Někdy jsem se také ztrácela ve jménech různých herců a obecně v termínech, které jako člověk žijící v Evropě nemohu znát.

Dagros

Myslím si, že každá fanynka Gilmorek už knížku četla nebo se na to přinejmenším chystá :-) . Já sama jsem se nemohla dočkat až si knížku přečtu. Stejně jako spousta dalších čtenářů jsem od knihy čekala více vyprávění o Gilmorkách, ale určitě mě kniha nezklamala, naopak. Byla to moc fajn oddychovka, přečtená jedním dechem. A souhlasím s Krausmary, že podobnost Lauren a Lorelai je až fascinující :)

rakosnicek333

Ten překlad! Naprostá hrůza. Noemi Mottlová si s ním nedala naprosto žádnou práci! Proč řešit český slovosled, když to jde přeložit ala goofle translator! Nechápu, jak něco takového muže těm lidem procházet!
Samotná kniha průměrná oddechovka, jenže užijte si něco, co nejde normálně přečíst..

krausmary

Knihu jsem četla převážně kvůli Gilmorkám, ale jsou o nich všehovšudy jen dvě kapitoly, takže jsem byla trochu zklamaná. Život Lauren je fascinující, v mnoha ohledech se podobá Lorelai, je vtipná, střelená a v žilách jí koluje kofein. Vadilo mi množství jmen, která jsem neznala a musela si je googlit, abych vůbec věděla o koho jde. Jinak je to skvělá oddechová knížka ke kávě a s jistotou můžu říct, že Lauren píše stejně rychle jako mluví ;)

lenka7348

I když jsem velký fanoušek "Gilmorek" a některé pasáže byly zajímavé a vtipné, tak jsem se většinu knihy nudila...

Tess911

O téhle knížce můžu říct jen samé dobré věci. Od chvíle, co jsem začala číst jsem se nemohla odtrhnout. Tato knížka mě opravdu pobavila. Stále jsem se smála stylu, kterým Lauren píše, ale také příhodám, které se jí udály. Tato knížka mě rozesmála, ale zároveň dojala. Gilmorky jsem milovala vždycky a teď můžu s jistotou říct, že miluju nejen Lorelai, ale i Lauren. Tuto knihu můžu zařadit mezi své nejoblíbenější. Určitě doporučuji.

katushah

Otevřela jsem jí v knihkupectví a už jí nedala z ruky. Vtipné a příjemné počtení a spousta inspirace a motivace. Jelikož se trochu amatérsky zabývám herectvím a psaním, tak jsem zde našla spoustu tipů, rad a informací o těchto 2 odvětvích. A jako bonus se dozvíte perličky z natáčení nových Gilmorek.

Edlik

Všichni kdo mají rádi GG nutnost. Občas se budete smát, některé pasáže vás dojmou. Lauren je vtipná i mimo scénář. Někdo tady psal, že se mu části, kde Lauren popisuje svůj život nelíbily, mě ano! Pro mě to ukazuje, že má životní nadhled a zkušenosti. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a můžu knihu jen doporučit.

Kája5951

Každá fanynka, která je naprosto šílená co se týče Gilmorových děvčat, by tohle měla rozhodně číst.

gabriela7982

Jak už zde psalo více lidí, také jsem čekala víc o Gilmorkách než o životě Lauren. Název knihy je trochu zavádějící, možná je to schválně myšlený marketingový tah, aby ji lidi kupovali. :) Knihu jsem si koupila hlavně kvůli seriálu Gilmorova děvčata než kvůli samotné herečce, kterou jsem ani jinde hrát neviděla. (nebýt této knihy, ani bych nevěděla o seriálu Famílie, kde Lauren hrála). Vyprávění Lauren o jejím životě mě moc nezaujalo, jelikož zmiňovala hodně lidí, které v ČR nikdo nezná, zmínka o těchto lidech by nejspíš potěšila jen je samotné.

Adell-ka

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Začátek mě trochu zklamal, později, když se autorka více rozepsala o Gilmorových děvčatech, jsem se do čtení víc dostala. Líbilo se mi to, fajnově se to četlo, nicméně musím přiznat, že jsem čekala větší pecku.

televizní seriály herectví

Lauren Graham

Lauren Graham
americká, 1967

• Jednoho dne, možná... (2014)
  • Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) (2017)