Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.4437
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between, 2016

Kniha Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

Didy_K

Překlad byl trochu kostrbatý (alespoň tedy předpokládám, že v originálu to tak není), takže to občas nedávalo smysl, jinak to byl hezký vhled to života herečky, kterou všichni znají především kvůli jedné roli.
I jako někoho, kdo Gilmorova děvčata viděl zhruba desetkrát, mě autorka dokázala upozornit na věci, kterých jsem si dříve nevšimla, ale pak při sledování seriálu bily do očí.

SusanStoHelit

No jo, spousta lidí čekala víc zajímavostí o Gilmorkách, ale autorčin život se netočí jen kolem nich. Popis začátků její herecké kariéry je zajímavý a čtivý, Lauren vypráví svěže a nenudí. Není to kniha, ke které bych se potřebovala vracet, ale moc ráda jsem se s ní "potkala".

Knizectvi

Naprosto skvělý, krátký životopis se spoustou zajímavostí z natáčení Gilmorek. Název je velmi výstižný a vy budete číst stejně rychle jako autorka mluví, přeskakovat od tématu k tématu, sledovat Laureninu trochu bláznivou mysl a prostě si to užívat.
Kniha na jeden večer, která Vás opravdu pobaví, rozesměje ale i poučí, nebo teda předá některá autorčina, životní zjištění. Za mě absolutně super a pro toho kdo má rád seriál Gilmorova děvčata naprostá nezbytnost.

5⭐ z 5⭐ Doporučuji jako skvělou oddechovku.

Knížka skvělá. Místy nepoutava ale jinak dobře napsaná.

Tesset

No... čekala jsem něco trochu jiného. Části o Gilmorkách nebo Famílii super, ale zbytek? Trochu zmatek, občas jsem se nechytala, těžko říct, jestli to bylo překladem nebo takový je i originál. Občas to na mě dělalo dojem, že to vydali jen pro to, že to napsala právě Lauren (jak tam sama píše slavnému vydají i úplnou blbost). Ocenila bych více infa okolo Gilmorových děvčat, třeba i z pohledu dalších herců apod.

janca0135

Odpočinkové čtení pro fanoušky Gilmorových děvčat. Lauren dovolí čtenáři nahlédnout do vlastního života a vývoje herecké kariéry. Kniha pomůže pochopit náhlý konec seriálu. Až bych řekla, že knihu psala Lorelai Gilmorová, jak jsou si s Lauren podobné.

Hokkejka

Ani jsem knihu nedočetla, moc mě nebavila.

ElfkaEleanor
31.12.2019

Nevím, zda je to špatným překladem, který byl místy kostrbatý nebo je i originál takový.... Obsah je vtipný, srší z knihy autorky chuť do života, ale prostě jazyk knihy je zvláštní...

Goya čili Trpká cesta poznání
Goya čili Trpká cesta poznání

televizní seriály herectví

Lauren Graham
americká, 1967
  • Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) 2017
  • Jednoho dne, možná... 2014