Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

od:

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324892/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.6210
Originální název:

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between (2016)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Přidat komentář
nikol.ami
včera

Seriál Gilmorova děvčata miluju již několik let, a proto, když jsem se dozvěděla o nové knize, bylo mou povinností si ji koupit a přečíst. Obal knihy je moc pěkný, jemný, ovšem to, co je v knize, je pro mě velkým zklamáním. Často jsem se v příběhu ztrácela, dle mého chaoticky sepsané, nějaká ta úsměvná historka se tam sice našla, ale upřímně, byla jsem celkem na konci ráda, že jsem se knihou prokousala. Doporučení z mé strany teda vůbec, ale vůbec není :-(

LenkaVrbatova
12. března

Seriál Gilmorova děvčata je mým nejoblíbenějším seriálem. Přečíst si proto tuto knihu bylo povinností. Ledasco se člověk dozví o herečce, o seriálu moc ne. Místy mi neseděl hereččin humor a vlastně jsem byla z celé knihy značně zklamaná. Proto jen dvě hvězdy.

kalinkacz
11. března

Čím víc nad touto knihou přemýšlím, tím více jsem z ní zklamaná... Gilmorova děvčata moc zbožňuju a připomínají mi mé dospívání... Čekala jsem od této knihy něco úplně jiného... Jasně, je to životopis, ale o Gilmorkách, na které láká anotace, jsou tam dvě mini kapitoly a jinak nic... Zbytek byla obyčejná vycpávka, takže mě ve výsledku bavilo 55 stran z 300, což je faaakt málo...

Tevik
07. března

Poklidné spíše životopisné čtení, humorné vyprávění a pro milovníky Gilmorovych děvčat pěkné podívání do zákulisí.

kris.docekalova
06. března

Do seriálu Gilmorova děvčata jsem se totálně zamilovala. Musela jsem každý den kouknout aspoň na jeden díl. Byl to také trochu důvod, proč jsem si chtěla tuhle knížku koupit. Lauren tam píše od počátků její kariéry a zahrnuje všelijaké historky ze zákulisí. Je to vtipná, odlehčená četba pro relaxaci. Jestli vám nevadí knihy bez velkého příběhu se zápletkou, tak se vám knížka bude líbit. :)

josska
03. března

Gilmorky mě jaksi minuly,ale už jsem u 3 serie, tak jsem byla zvědavá na knihu no a nic moc...ale dočetla jsem a určitě se dodívám...

Gooverka
02. března

Hezká oddechová knížka, která je určena včem milovníkům Gilmorových děvčat. Dozvíte se z ní i mnoho nových a překvapivých informací z hereččina života, ale některé kapitoly mi přišly jako vyloženě vycpávkové. Někdy jsem se také ztrácela ve jménech různých herců a obecně v termínech, které jako člověk žijící v Evropě nemohu znát.

Dagros
02. března

Myslím si, že každá fanynka Gilmorek už knížku četla nebo se na to přinejmenším chystá :-) . Já sama jsem se nemohla dočkat až si knížku přečtu. Stejně jako spousta dalších čtenářů jsem od knihy čekala více vyprávění o Gilmorkách, ale určitě mě kniha nezklamala, naopak. Byla to moc fajn oddychovka, přečtená jedním dechem. A souhlasím s Krausmary, že podobnost Lauren a Lorelai je až fascinující :)

rakosnicek333
02. března

Ten překlad! Naprostá hrůza. Noemi Mottlová si s ním nedala naprosto žádnou práci! Proč řešit český slovosled, když to jde přeložit ala goofle translator! Nechápu, jak něco takového muže těm lidem procházet!
Samotná kniha průměrná oddechovka, jenže užijte si něco, co nejde normálně přečíst..

krausmary
01. března

Knihu jsem četla převážně kvůli Gilmorkám, ale jsou o nich všehovšudy jen dvě kapitoly, takže jsem byla trochu zklamaná. Život Lauren je fascinující, v mnoha ohledech se podobá Lorelai, je vtipná, střelená a v žilách jí koluje kofein. Vadilo mi množství jmen, která jsem neznala a musela si je googlit, abych vůbec věděla o koho jde. Jinak je to skvělá oddechová knížka ke kávě a s jistotou můžu říct, že Lauren píše stejně rychle jako mluví ;)

lenka7348
26. února

I když jsem velký fanoušek "Gilmorek" a některé pasáže byly zajímavé a vtipné, tak jsem se většinu knihy nudila...

Tess911
24. února

O téhle knížce můžu říct jen samé dobré věci. Od chvíle, co jsem začala číst jsem se nemohla odtrhnout. Tato knížka mě opravdu pobavila. Stále jsem se smála stylu, kterým Lauren píše, ale také příhodám, které se jí udály. Tato knížka mě rozesmála, ale zároveň dojala. Gilmorky jsem milovala vždycky a teď můžu s jistotou říct, že miluju nejen Lorelai, ale i Lauren. Tuto knihu můžu zařadit mezi své nejoblíbenější. Určitě doporučuji.

katushah
21. února

Otevřela jsem jí v knihkupectví a už jí nedala z ruky. Vtipné a příjemné počtení a spousta inspirace a motivace. Jelikož se trochu amatérsky zabývám herectvím a psaním, tak jsem zde našla spoustu tipů, rad a informací o těchto 2 odvětvích. A jako bonus se dozvíte perličky z natáčení nových Gilmorek.

Edlik
15. února

Všichni kdo mají rádi GG nutnost. Občas se budete smát, některé pasáže vás dojmou. Lauren je vtipná i mimo scénář. Někdo tady psal, že se mu části, kde Lauren popisuje svůj život nelíbily, mě ano! Pro mě to ukazuje, že má životní nadhled a zkušenosti. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a můžu knihu jen doporučit.

Kája5951
14. února

Každá fanynka, která je naprosto šílená co se týče Gilmorových děvčat, by tohle měla rozhodně číst.

gabriela7982
14. února

Jak už zde psalo více lidí, také jsem čekala víc o Gilmorkách než o životě Lauren. Název knihy je trochu zavádějící, možná je to schválně myšlený marketingový tah, aby ji lidi kupovali. :) Knihu jsem si koupila hlavně kvůli seriálu Gilmorova děvčata než kvůli samotné herečce, kterou jsem ani jinde hrát neviděla. (nebýt této knihy, ani bych nevěděla o seriálu Famílie, kde Lauren hrála). Vyprávění Lauren o jejím životě mě moc nezaujalo, jelikož zmiňovala hodně lidí, které v ČR nikdo nezná, zmínka o těchto lidech by nejspíš potěšila jen je samotné.

Adell-ka
14. února

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Začátek mě trochu zklamal, později, když se autorka více rozepsala o Gilmorových děvčatech, jsem se do čtení víc dostala. Líbilo se mi to, fajnově se to četlo, nicméně musím přiznat, že jsem čekala větší pecku.

medvídě
12. února

Odpočinková kniha od herečky, kterou znám převážně z Gilmorových děvčat.
Jedná se o odpočinkovou knihu o jejím životě a životních zkušenostech, převážně pracovních. Jak někteří píší, je možno si to dohledat na webu, ale tohle bylo takové osobnější podání.
Bylo to zábavné a přitom uklidňující.
Měla bych však jednu výtku - proto o jednu hvězdičku méně - Lauren se tam zmiňuje o postavách, ale používá pravá jména bez vysvětlení, kdo koho hrál nebo kde. Nechtělo se mi každé druhé jméno vyhledávat.

melonka
10. února

Části o Gilmorových děvčatech, O rodině ...byly dobré. Problém nastal v částech, kde bylo spousta jmen, které jsem si nedokázala zařadit dokud Lauren nenapsala, koho z Gilmorek představují. Nemůžu říct, že by knížka byla vyložene špatná - donutila mě podívat se na poslední sérii Gilmorek, ale kdo čeká, že to je celé o Gilmorových děvčatech, tak pro něj tato knížka není :)

petra.kind
09. února

Knihu jsem dostala a pustila jsem se do ní, aniž bych zjišťovala, co od ní mám čekat. Dokonce jsem si ani toho podtitulu (od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům...) nejdřív nevšimla :D Takže mě nezklamala, ani nenudila, ale naopak pobavila. Stránek má (na takovou knížku) tak akorát. Celkem příjemný relax, než se pustím zase do něčeho vážnějšího :)

carcassonna
08. února

Mňa kniha velmi sklamala. Páčili sa mi Gilmorky a tak som sa tešila, že sa dozviem nejaké pikošky zo zákulisia,ale nedočkala som sa. V knihe nebolo nič, čo by som nenašla na internete. Plus jej štýl písania bol taký nemastný, neslaný. Veľa častí som nechápala, prišli mi nezmyselné alebo zbytočné, akoby chcela niečo povedať,ale potom si to zrazu rozmyslela a usekla to nejakým vtípkom (a aj ten humor mi prišiel silený). Jej osobné postrehy z každej série GG boli len o jej vlasoch a make-upe - to ma vôbec nezaujímalo. Jednoducho to bolo narýchlo "zbúchané", povrchné, pravdepodobne na objednávku ako promo k tým novým štyrom častiam GG. Škoda.

katerina5604
02. února

Tak tahle kniha mě opravdu bavila. Jelikož jsem velký fanoušek GG, tak jsem z téhle knížky byla nadšená! Několikrát mě Lauren i rozbrečela, ale myslím že víckrát rozesmála. Knížka se velmi dobře četla a pro fanoušky Gilmorek určitě doporučuji! Jinak pro ty, kteří nesledovali Gilmorovy děvčata si myslím, že by to možná byla i trošku nuda, přece jen knížka je z velké části o GG. :)

Anik-knihy
01. února

Oddechové, vtipné čtení. Zjistila jsem, že Lauren je stejně vtipná jako Lorelai.

Aaliyan
28. ledna

Rychleji mluvit už nejde :-D
Knížka byla fajn, ale řada čtenářů, co se na ni těšila, čekala, včetně mě, že bude více o Gilmorových děvčatech ... život Lauren je bezpochyby zajímavý a role Lorelai jí byla ušitá na míru, ale je to ve své podstatě docela obyčejný životopis, který mě nijak nenadchnul, ale ani neurazil.

evka33
23. ledna

Hrozně moc jsem se na knihu těšila a přečetla ji jedním dechem. Je pravda, že nejde o žádné veledílo, ale bavila mě každá kapitola. Kniha byla vtipná a četla se sama. Autorku mám moc ráda a sdílím její smysl pro humor, takže za mě perfektní zábavná oddychovka.

KateTheBlogger
20. ledna

Knížka mi přišla dost chaotická - občas jsem měla pocit že Lauren skáče sem a také jsem očekávala že bude více věnovaná Gilmorovým děvčatům. Ale v knížce je od všeho trochu - škola, první herecké zkušenosti, psaní první knížky, Gilmorky, Famílie, zase Gilmorky... Ve finále jsem si čtení užila a knížka se mi líbila-k hrnku kafe ideální!

trynitrix
19. ledna

Mno asi jsem taky měla velké očekávání neříkám že kniha byla špatná to ne tak 50na 50 nenadchla ani neurazila. Chvílemi mi přišlo když bylo nějaký vyprávění zajímavé tak to přešlo do znuděného až nezajímavého příběhu který mi pak přišel úplně mimo místu. A z natáčení Gilmorek dobrý jen bych asi toho čekala víc a dala jsem se tedy na seriál Família aspoň :-D to jsem neviděla :-D

kristynao
17. ledna

Od knihy jsem kolem dokola čekala tak nějak víc - víc laskavosti, víc humoru, víc zákulisí, a především - víc Lauren. Takto je to jen průměrná oddechová knížka, která vás rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Slupnete ji za dva dny a za týden na ni už nepomyslíte.
Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2017/10/rc-recenze-rychleji-mluvit-nedokazu-od.html

wiana82
17. ledna

Lauren je vtipná, má nadhled. Jako by jí Lorelai byla napsána na míru. Jen mě trochu zklamala kapitola, kde se vrací k původnímu seriálu. Čekala bych víc zážitků z natáčení nebo zajímavostí o seriálu, pro mě zbytečná kapitola, moc mě nebavila.

Oli_24
16. ledna

Příjemné, oddechové čtení.Štítky

televizní seriály herectví

Autor a jeho další knihy

Lauren Graham

Lauren Graham
americká, 1967

  • Jednoho dne, možná... (2014)
  • Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) (2017)

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených44x
v Přečtených287x
v Čtenářské výzvě65x
v Doporučených9x
v Knihotéce142x
v Chystám se číst208x
v Chci si koupit78x