Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3.4485
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Omega
Orig. název

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (158)

Kniha Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

Přidat komentář
Bookaholik
04. května

Na knihu jsem se hodně těšila, protože miluji Gilmorky a teprve nedávno jsem zhlédla všechny díly. Jsem z ní však zklamaná. Ano, místy jako bych slyšela Lorelei, ale třeba vyprávění o původní sérii bylo velmi krátké a o ničem. Knihu jsem četla v aj, takže byl problém možná na mé straně, ale opravdu mi knížka nic nedala a mrzí mě to

Mucq.luck
14. března

Připadalo mi jako bych se ocitla v hlavě Lorelai - mám na sobě zelené šaty. Kež by to byly ty modré šaty. Modré šaty jsou v čistírně. Němci nosili šedé, tys nosila modré. Casablanca. Casablanca je tak skvělý film. Casablanca. Bílý dům. Bush. Proč neřídím hybrida? Vážně bych měla řídit hybrida. Kolo. Jednokolka. Dres. Modrá bunda.
Jediné, co mě v knize doopravdy zaujalo byl začátek. Zbytek bylo rychločtení.


lennysek88
03. března

Myslím, že knize dost ublížil překlad. Jinak by to byla taková příjemná jednohubka plná vtipných fejetonů. Takhle je to těžkopádná nuda.

Makkys
20. ledna

Hodně lidí bylo z knížky zklamáno takže jsem od knížky ani moc nečekala. Nakonec sem byla ale velmi mile překvapená. Bylo to hodně čtivě napsané, příběhy byli doplněné fotkami. Lauren Graham mám moc ráda a její vyprávění nejen o Gilmorových děvčatech bylo zajímavé a vtipně napsané. Také jsem čekala že tam bude více o seriálu, ale nějak mě to nevadilo že toho tam moc nebylo. Bylo to fajn čtení.

Vendulik
08. ledna

Kniha mě moc neoslovila. čekala jsem více z natačení mého oblibeného seriálu Gilmorová děvčata. Místy jsem se musela nutit ke čtení. škoda, že kniha nebyla lepší. Herečka patří mezi mé nejblibenější.

LittleK
05.12.2020

V tomto případě je velice jednoduché zaměnit Lauren s Lorelai. Z obou jde neskutečná energie a láska k životu. Jen těžko uvěřit, že se nejedná o jednu osobu, protože při čtení jsem si připadala jako v hlavě Lorelai - chaos, humor a životní nadhled. Nic zásadního se sice nedozvíte, ale za to si budete připadat jako na potlachu s nejlepší kámoškou a to do jisté míry stojí za to.

VeruMalfoy
26.11.2020

Díky této knize jsem se vrátila do dob, kdy jsem seriál Gilmorových děvčat viděla poprvé, a kdy jsem si ho zamilovala. Knížku doporučuji všem milovníkům tohoto seriálu. Dozvíte se mimo jiné zajímavé zákulisní historky!

Bláža9
03.11.2020

Tuto knihu jsem měla v hledáčku, když vyšla, ale pak jsem na ni úplně zapomněla. Při nákupu jiné knihy mi ji nabídli za zvýhodněnou cenu, tak jsem neváhala a jsem opravdu ráda, že mi ji nabídli :-) Životopis L. Graham je psaný velmi čtivě, jen jako asi většina čtenářů jsem vyrostla na Gilmorkách a také bych ocenila víc informací ze zákulisí seriálu. Pokračování Gilmorek je tu rozepsáno podrobněji, ale to jsem ještě neviděla. Tak se k tomu jednou vrátím, až to bude v TV. Jen jsem trochu nepochopila, proč tam psala, že nechce žádné plastiky, a že by ráda dokázala stárnout s grácií, když je evidentní, že je těžce napichaná botoxem :-/

1 ...

Štítky

televizní seriály herectví historky

Autor a jeho další knihy

Lauren Graham
americká, 1967
  • Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) 2017
  • Jednoho dne, možná... 2014

Podobné knihy

Kniha Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v

Právě čtených37x
Přečtených706x
Čtenářské výzvě160x
Doporučených16x
Knihotéce285x
Chystám se číst258x
Chci si koupit62x