Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 593 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Rodina
Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

tatafa
11.10.2020 3 z 5

Tato knížka ve mne po přečtení zanechala velice rozporuplné pocity. Na jedné straně se jedná o velice zajímavou a čtivou knížku, díky které jsem se dozvěděla nějaké zajímavosti o seriálu Gilmorova děvčata i obsazených hercích. Na druhou stranu mne ale docela zklamal a znechutil autorčin povrchní, nezáživný a zmatený styl života i vyprávění, ve kterém herečka často dělá "z komára velblouda".

Ale hlavně mi přišla knížka velice prvoplánová - jako by autorčiným cílem nebylo vytvořit zajímavou a hodnotnou knížku ze zákulisí amerických seriálů, ale především udělat reklamu pokračování seriálů Gilmorova děvčata, který měl v době vydání knížky ve Státech premiéru.

Myslím si, že pokud se této knížce obloukem vyhnete, rozhodně o nic nepřijdete, bohužel ...

lucifree91
26.09.2020 4 z 5

Ačkoliv poněkud chaotický styl psaní Lauren Graham některým lidem nesedl, mi se líbil. Právě díky němu a Laureninu smyslu pro humor mi připadá, že si jsou s Lorelai Gilmorovou hodně podobné (což mě mile překvapilo).
Kniha se mi četla dobře, byla čtivá a místy i vtipná. Jen jsem čekala více prostoru věnovaného Gilmorovým děvčatům, když už jsou zmíněny v názvu knihy. Čekala jsem třeba nějaké historky z natáčení nebo ze zákulisí, ale i bez nich se mi kniha líbila.

Ludy1990
19.08.2020 5 z 5

Čekala jsem spíše,že to bude o těch Gilmorkách,když už je to v názvu.A i když to bylo víceméně o životě spisovatelky,tak i tak mě to neodradilo to přečíst dokonce během pár dní.Kniha byla dobře čtivá a chvilkami i vtipná.Mínus - uvítala bych i více fotek.

Artep071
10.08.2020 3 z 5

Dobře podáno, líbilo se mi nahlédnout do života Lauren .

michaela.97
05.06.2020 3 z 5

Raději jsem od téhle knížky moc nečekala, ale těšila se na ni, jelikož Gilmorky miluju a postava Lorelai je úžasná osobnost! :) nakonec jsem byla mile překvapena. Hlavně tím, jak rychle se četla. Lauren popisuje moc hezky svůj život, i když občas byl text zmatený - zajímal by mě originál. Občas skákala sem a tam a někdy odbíhala od tématu - osobně mám raději “uhlazenější” texty, ale snažila jsem se je vnímat “ve stylu Lorelai”, která taková víceméně je. Moc mě bavily části, týkající se seriálu (jak jinak) a úplně se mi po Gilmorkách zastesklo! Myslím si, že má Lauren jako herečka se svou postavou hodně společného a myslím, že musí být stejně úžasná a zajímavá! Alespoň tak na mě působila. Připadalo mi, jako bych četla knihu mojí kamarádky nebo osobnosti, kterou mohu jednoho dne jednoduše potkat - a mrzí mě, že asi nikdy nepotkám!

Didy_K
08.04.2020 4 z 5

Překlad byl trochu kostrbatý (alespoň tedy předpokládám, že v originálu to tak není), takže to občas nedávalo smysl, jinak to byl hezký vhled to života herečky, kterou všichni znají především kvůli jedné roli.
I jako někoho, kdo Gilmorova děvčata viděl zhruba desetkrát, mě autorka dokázala upozornit na věci, kterých jsem si dříve nevšimla, ale pak při sledování seriálu bily do očí.

SusanStoHelit
04.04.2020 3 z 5

No jo, spousta lidí čekala víc zajímavostí o Gilmorkách, ale autorčin život se netočí jen kolem nich. Popis začátků její herecké kariéry je zajímavý a čtivý, Lauren vypráví svěže a nenudí. Není to kniha, ke které bych se potřebovala vracet, ale moc ráda jsem se s ní "potkala".

Knizectvi
22.03.2020 5 z 5

Naprosto skvělý, krátký životopis se spoustou zajímavostí z natáčení Gilmorek. Název je velmi výstižný a vy budete číst stejně rychle jako autorka mluví, přeskakovat od tématu k tématu, sledovat Laureninu trochu bláznivou mysl a prostě si to užívat.
Kniha na jeden večer, která Vás opravdu pobaví, rozesměje ale i poučí, nebo teda předá některá autorčina, životní zjištění. Za mě absolutně super a pro toho kdo má rád seriál Gilmorova děvčata naprostá nezbytnost.

5⭐ z 5⭐ Doporučuji jako skvělou oddechovku.

0239
18.02.2020 3 z 5

Knížka skvělá. Místy nepoutava ale jinak dobře napsaná.

Tesset
07.02.2020 3 z 5

No... čekala jsem něco trochu jiného. Části o Gilmorkách nebo Famílii super, ale zbytek? Trochu zmatek, občas jsem se nechytala, těžko říct, jestli to bylo překladem nebo takový je i originál. Občas to na mě dělalo dojem, že to vydali jen pro to, že to napsala právě Lauren (jak tam sama píše slavnému vydají i úplnou blbost). Ocenila bych více infa okolo Gilmorových děvčat, třeba i z pohledu dalších herců apod.

janca0135
18.01.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení pro fanoušky Gilmorových děvčat. Lauren dovolí čtenáři nahlédnout do vlastního života a vývoje herecké kariéry. Kniha pomůže pochopit náhlý konec seriálu. Až bych řekla, že knihu psala Lorelai Gilmorová, jak jsou si s Lauren podobné.

Hokkejka
06.01.2020 2 z 5

Ani jsem knihu nedočetla, moc mě nebavila.

ElfkaEleanor
31.12.2019 2 z 5

Nevím, zda je to špatným překladem, který byl místy kostrbatý nebo je i originál takový.... Obsah je vtipný, srší z knihy autorky chuť do života, ale prostě jazyk knihy je zvláštní...

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Pravděpodobně bych musela být velkou fanynkou, abych dala aspoň o hvězdičku navíc, ale bohužel. Herečka je mi velmi sympatická, tak jsem doufala, že mě třeba navnadí na seriál, který všechny moje kamarádky milovaly, a já radši koukala na Nemocnici na kraji města a BH90210...
Nenalákala. U knihy jsem se sice bavila, nasmála jsem se a její styl mi docela seděl, ačkoliv působil chvílemi dost chaoticky, přišlo mi to, jako by seděla u mě na gauči a vyprávěla, ovšem ke Gilmorkám mě to ani nadále nijak netáhne.
Nemyslím si, že bych kdy měla potřebu číst knihu znovu, to jistě ne, ale vzhledem k tomu, jak ji v jednu dobu četli všichni, tak jsem ukojila svou zvědavost. Úplně špatná vůbec není, ale žádný skvost taky radši nečekejte...
Pro mě je to příjemná výjimka, která potvrzuje pravidlo. Píšící herečky jsou obvykle velkým zklamáním, což se tady nestalo, a kniha je příjemné průměrné čtení, u něhož se minimálně pousmějete.

SlečnaKnížka
14.12.2019 1 z 5

I já se musím přidat k nelíbému hodnocení. První kniha od Lauren Graham, kterou jsem četla, takže jsem byla zvědavá, co mě čeká. Bohužel jsem ale, stejně jako ostatn, i já jsem čekala, že tam bude více o seriálu Gilmorova děvčata. Chápu, že to herečka psala s odstupem času, ale přesto, její rychlý sled vzpomínek a popis epizod by zvládl lépe možná i divák. Žádné zajímavosti, žádné osobní vzpomínky, perličky, prostě takový nic moc popis jednotlivých sérii. Knihu jsem ani nedočetla, protože mě upřímně nudila. Nenašla jsem v ní nic, co by mě nějak zaujalo.
Upřímně mě to dost zklamalo, ale zkusím dát Lauren ještě šanci v jiné knize. Tak uvidíme....

Romžiry
06.11.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila. Lauren mám ráda a GD jsem fanda, ale knihu jsem nedokázala dočíst. Ještě se mi nestalo, že nedopatřením přeskočím několik stránek (klidně si čtu) a zjistím to až druhý den, když mám v knize dvě záložky. Smutné. Knihu neodsuzuji, třeba se k ní někdy vrátím.

makushenka
05.11.2019 2 z 5

Moc jsem si ji přála a byla jsem vlastně dost zklamaná. Doufala jsem ve více informacích o Gilmorkách, jejichž fanda jsem už mnoho let.

Miky88
05.11.2019 5 z 5

I když mám Gilmorky ráda, chápu že to bylo víc o Lauren - prostě to tak je. Kniha se četla dobře - kolikrát jsem se přistihla, že si představuju, že příběh vypráví právě Lorelai :-D A i přesto, že tam bylo hodně jmen, zvykla jsem si na to a knihu jsem přečetla jedním dechem - ne proto, že bych se k ní pak nedokázala vrátit, ale protože se mi prostě líbila. Život není jen o Gilmorových děvčatech, líbil se mi celkový pohled Lauren na svět, takže za mě to byla skvělá oddechovka.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Pokud jste fanoušci Gilmorových děvčat, měli byste přistupovat ke knize střízlivě a bez velkých očekávání. Pikantních historek ze zákulisí se nedočkáte a fotek ze zákulisí je také pomálu. Na druhou stranu, pokud jste fanoušci samotné herečky, kniha by se vám opravdu mohla líbit. Autorka toho na sebe práskne opravdu hodně a určitě si ji pak ještě více oblíbíte.

LucaR8
11.09.2019 4 z 5

Gilmorova děvčata a Laurem miluji, koupení knihy pro mě byla jasná volba. Kniha byla velmi čtivá, příjemná. Jen mi tam chybělo více 'Gilmorových děvčat'.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  64%Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v