Knihoholka. Knihoholka. komentáře u knih

Obrázkový slovníček : slohová období od románského po empír Obrázkový slovníček : slohová období od románského po empír Alena Černá

Jednoduchá knížečka se stručným obsahem slohových období, krásně popsané charakteristické znaky plus kniha obsahuje terminologický slovníček, což se vždycky hodí a interiér kostela i jeho půdorys.

09.07.2020 4 z 5

Jak důležité je mít Filipa Jak důležité je mít Filipa Oscar Wilde

Kniha je upřímná a zábavná, baví mě všelijaká rozhodná prohlášení, které postavy zvolají.
"Upřímně řečeno, nejsem přítelkyní dlouhých zásnub. Pak mají lidé příležitost, aby se už před svatbou navzájem prokoukli, a to není nikdy radno."
"Všechny ženy se časem podobají svým matkám, to je jejich tragédie. Muži ne, to je zas jejich tragédie."

09.07.2020 5 z 5

Lev Lev Joseph Kessel

Knihu jsem našla na půdě a jsem ráda, že se tak stalo. Je fascinující, krásná a přátelská.
Je kouzelné, jak se Patricie přátelí se zvířaty, hlavně se svým nejlepším kamarádem lvem. Doporučuji k přečtení.

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Ani nedokážu najít ta správná slova, jak bych knihu vychválila. Stále se k ní vracím a dočteno mám tak rychle až je mi to líto, že už je konec.

08.07.2020 5 z 5

Trocha popisu, mnoho dobrodružství, nádherná atmosféra, mimořádný svět a skvělý spisovatel. Kniha nemá chybu.

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Po doporučení od mojí maminky jsem si knihu přečetla a od té doby jsem se k ní vrátila už dvakrát. Je čtivě psaná, plná zajímavých věcí, popis že to vlastně ženy dřív neměly tak lehké jako dnes, musely si tvrdě vybojovat svou pozici v "mužském" světě.
Výborná kniha, která stojí za přečtení i místo v knihovně.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě poměrně zklamala, některé opakující se vtipy byly již nudné. Pár dobrých hlášek se tam mihlo, ale popravdě jsem se těšila až dočtu poslední stránku.
V tomto případě se mi film líbí víc než kniha.

29.12.2019 2 z 5

Skutečný život Sebastiana Knighta Skutečný život Sebastiana Knighta Vladimir Nabokov

V téhle knize je tolik skvělých myšlenek, že kolikrát jsem vzhlédla a jen přemýšlela o těch pár slovech, která byla tak pravdivá a k zamyšlení.
Od začátku jsem byla zvědavá k čemu se vlastně dostanu a jaká bude osobnost Sebastiana Knighta.

02.10.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Do knihy jsem se okamžitě začetla a vtáhla mě do děje hned na první stránce. Kniha nerozvíjí jen příběh hlavní hrdinky, ale všech, kdo žije v panském domě.

01.10.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Detektivky příliš nečtu, ale tahle je naprosto skvělá.

01.10.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejvtipnější smutný příběh

07.09.2014 4 z 5

Zajímavé. Byli tam věci, které v knize ani ve filmu nejsou.

11.02.2014 3 z 5

Tenhle díl je úžesnej, nemohla jsem od něj odtrhnout. Je to jeden z dílů, kdy už chcete bejt na konci už to konečně dočíst, aby jste věděli jak to skončí, ale zároveň je ten příběh tak úžasný, že chcete aby neskončil a jste smutní, že už jste na konci

11.02.2014 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc se mi to líbí :) Některé bajky se mi líbily některé ne, ale stejně dávám 5 hvězdiček :).
Příběh tří bratří všichni známe z filmu Harryho Pottera, ale stejně je to můj nejoblíbenější příběh :)

08.02.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Je to jedna z mála knih, kterou musíte číst až třeba do dvou do rána abyste to konečně dočetli já to takhle četla do noci o Vánocích.
Miluju upíry takže se mi ovšem moc líbilo. Z dřívějších knížek jsem byla zvyklá na oslovování upíři tak jsem to hodnotila, že je to pitomý když nekdo upírům říká vampýři.
Jinak dobře se čte jak jsem řekla klidně i do noci dokud to nepřečtu.
Taky mě hodně překvapilo, že autorce je teprve 20 let. Určitě si jí někdy přečtu znova až budu mít zase chuť na upíry.

08.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ta se tak krásně čte....Už jsem se jí pokoušela číst dřív, ale vždycky jsem se zasekla hned na začátku, protože ty první kapitoly mám namluvený na DVD, ale před dvěma dny jsem se do toho začetla a přečetla jsem to hned. Rowlingová mě fascinuje jak je geniální hned od prvního dílu to všechno měla promyšlené a všechny díly jsou určitým způsobem zapletené do sebe.
Akorát mě mrzí, že jsem první viděla film, ale tomu nešlo zabránit :) byla jsem malá když jsem se na Harryho koukala :). Miluju ho je úžasný příběh, GENIÁLNÍ....neuvěřitelný nevím jak to jinak popsat :) krása

29.01.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Radujme se veselme se Potřík jim dal nářez, starouš Voldy už má útrum tuhej jako pařez

06.01.2014 5 z 5

Lyžařský zájezd Lyžařský zájezd Dana Richtrová