Večeře s vampýrem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/big_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4.1641
Série:

Temná hrdinka 1.


Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Dinner with a Vampire


více info...
Nahrávám...

Komentáře (135)

Kniha Večeře s vampýrem

lenka608
29. srpna

Začátek knihy měl pořádný rozjezd a spád, žádná nuda, žádné chození okolo horké kaše. Nicméně cca ve 2/3 to začalo být nudné. Violet mi trochu brnkala na nervy a začala se chovat jako trapné klišé (inu, přiznejme si typická náctiletá). Pokud bude někdo číst tuto recenzi, dopouručuji se přes tuto nudnější část knihy nějak přenést, protože konec za to rozhodně stojí.

LimedkaMikki
03. dubna

Musím přiznat, že mě kniha velmi příjemně potěšila. Když jsem si ji brala, neměla jsem od ní žádná příliš velká očekávání, pořád je to YA, ale děj byl příjemně a svižně napsaný. Zbytečných částí tam bylo poskrovnu a kromě naprosto očekávaného konce a vývoje postav, to bylo velmi dobré.


postrach
19. února

Urceno mnohem mladsi vekove kategorii,autorcina prvotina.Dobra kniha.

marina4088
04. ledna

Autorky prvotina, kterou napsala v pouhých 16 letech a zároveň její nejlepší kniha (neberme v potaz, že napsala jen dvě..). Skvěle napsaná knížka o upírech, člověk se opravdu těch 480 stran nenudil, až na to, že ho hlavní postavy občas začali štvát buď svoji namyšleností ze strany Kaspara, nebo svoji naivností ze strany Violet. Objevujete se tu i spoustu dalších vedlejších postav, které jsou buď stejně naivní, namyšlené nebo egoistické a vlastně je tu málo takových "normálních postav". Autorce se to dá odpustit vzhledem k věku a k tomu, že příběh vyšel prvně na Wattpadu, ale mně to vlastně nevadí. Celý příběh se odehrává na více místech, ale není těžké se zorientovat. 4,5*

evineckY
03. ledna

Princ - lump a k tomu upír a ...hrdinka. Co dodat :-)

Ketrin.TR
07.11.2020

Příjemně čtivá YA knížka, svět vampýrů mě prostě baví! Postava Violet mi však trošku vadila; její neustálé kvílení a brečení mi brzy lezlo až ušima; nechat se unést vampýry je přece sen každé mladé holky! No ne?! :-D Naproti tomu výbušného, arogantního a namyšleného Kaspara jsem doslova žrala. Je ale asi znát, že knížku psala mladá autorka a na části pro web, protože některé situace byly tak divně ukončené, nelogické a nenavazovaly na sebe, a bylo jich tolik, až mi to začalo docela vadit. Stejně tak překlepy a chyby ve jménech postav dost rušily...
I tak se však těším na druhý díl, který nám prozradí víc o Proroctví!
Btw. Oslovení "Děvenko" mi po čase vyloženě lezlo na nervy, až mi to nedalo a musela jsem vyhledat originál. Takže koho to zajímá: girly. :-)

Papája88
02.11.2020

Kniha ve mně vyvolává rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem jí měla velmi rychle přečtenou a musím říct, že se četla moc dobře, děj mě hnal stále dopředu a dalo by se říct, že mě to i bavilo. Na druhou stranu (a teď opominu občasné zmatené a nelogické vývoje situací) mě kupodivu rozčilovali obě hlavní postavy. Já asi nikdy nepochopím stockholmský syndrom. Ze začátku jsem Violet fandila, postupem času jsem nad jejími reakcemi, přestože s ní zacházeli čím dál víc jak s kusem hadru, začala kroutit hlavou + její neustále brečení tomu moc nepřidalo. Bohužel ani nad hlavním hrdinou jsem se moc nerozplývala, pro mě to byl od začátku až do konce prostě vrah a pořád jsem čekala, kdy mě něčím přesvědčí, že za její oběť opravdu stojí, ale nestalo se. Navíc mi jeho chování i ostatních "mladých" připadalo opravdu spíš více pubertální než jako někoho, komu je kolem 200 let. A jeho milostné vyznání na straně 466? Skutečná třešnička na dortu... Nakonec jsem musela dát za pravdu její sestře. Doufám, že se ve 2. díle s Čaromocnými - Autumn alias s Růží a Fallonem lépe sžiji.

MaléZlo
13.09.2020

(+ SPOILER) V první řadě bych chtěla říct, že kniha nebyla ve výsledku tak špatná, každopádně tolik věcí, co mě rozčilovalo a co nedávalo smysl jsem v knize hodně dlouho nečetla. Jestli vůbec někdy. Dovolila jsem si je sepsat do bodů na které jsem si vzpomněla, každopádně jich bylo mnoho víc:

1, Opravdu nešlo vymyslet lepší námět než to, že uprostřed Londýna potká holka bandu upírů, kteří zmasakrují několik lidí, ale ji si odnesou do svého panství a drží ji tam jako vězně?

2, Neuvěřitelně otravně ubrečené hrdinka.

3, Náznak milostného trojúhelníku, který zmizí tak rychle, jako se objevil.

4, Nesmyslný zákaz doteků hlavních hrdinů v závěrečné části knihy. Jako opravdu? Vždyť to nemělo sebemenší důvod. Sice to bylo v knize vysvětleno, ale tak neuvěřitelně špatně...

5, Když Violet potká svého bývalého v Londýně, vůbec ho nenapadne, že je to celostátně hledaná osoba, že by měl možná někomu něco říct..

6, V začátku knihy se autorka rozepsala o spoustě postav, jací jsou, následně je ukázala i v jiném světle a pak najednou puf a o ostatních ani zmínka, jakoby se vypařili..

Myslím, že autorka měla svět rozmyšlený tak moc, že se do toho sama zamotala a spoustu věcí nedotáhla do konce. V knize je mnoho věcí, které opravdu nedávají smysl, nejsou pořádně vysvětlené, rozjela spoustu příběhů, které nedokázala dotáhnout do zdárného závěru a přitom kniha měla docela hodně stránek. Pokud tahle kniha byla hodnocena tak dobře, tak absolutně netuším, jestli se pustím do druhého dílu, který lehce v hodnocení zaostává...

1 ...