Famfrpál v průběhu věků

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/big_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 3.81557

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages, 2001

Kniha Famfrpál v průběhu věků

emulebobule

supeeer!

Ivanule
30.12.2021

Tyto bonusové knihy navíc k sérii o Harry Potterovi mám moc ráda!

Stázka007
21.08.2021

Tato kniha je o tom, jak se vyvíjela košťata,zlatonka, camrál, obruče ,hřiště ,týmy ,pravidla kdo udělal první dokument, co v něm bylo atd. Ke světu Harryho Pottera je to zajímavá, často legrační bonusová kniha. Já osobně ji řadím do žebříčku bonusových knih HP na 2 místo.

NarcisSamec
16.08.2021

cash-grab...

Eeper242
25.07.2021

pekná kniha a harry potter je tiež dobrá kniha :)

Fortuna7
24.07.2021

Pokuď jste fanoušek Harryho Pottera budete nadšení. Mně se to docela líbilo, ale není to úplný top v bonusových knihách :-)

NextOne
19.07.2021

Kniha zaznamenává historii tohoto sportu od vzniku až po současnost. Dozvíme se jak se v průběhu věků měnily obruče, podoba camrálu, potlouků a zlatonky. Zjistíme jaký byl vývoj létajícího koštěte a jaká se používala protimudlovská opatření. Seznámíme se s britskými a irskými famfrpálovými mužstvy, přičemž poznáme i nějaké celosvětově známé týmy.

Pokud jste fanoušci Harryho Pottera, tak i tato kniha musí zcela určitě mít své místo v knihovně. Nicméně se nejedná o knihu, kterou si přečtěte víckrát.

IG: next_fantasy_one

Hellothere
08.07.2021

Řekla bych, že je to příjemné pokračování. Jsou to hezké zajímavosti ke světu HP. Občas by se to dalo vymyslet zajímavěji, ale nebylo by to tak strašné. Zvlášť zajímavá byla Famrpálová družstva a Vývoj závodních košťat. Obdivuju J. K. R. že dokázala vymyslet tolik doprovodných knih k tak úžasnému světu.