Zrádné mlhy

Po tragické ztrátě nachází jedenáctiletá Ollie útěchu pouze v knihách. Když tedy v lese potká šílenou ženu, která se chystá hodit jednu do vody, o ničem nepřemýšlí. Vytrhne jí knihu z ruky a utíká pryč. V deskách útlého svazku nachází mrazivý příběh o dívce Beth, dvou bratrech, kteří se do ní zamilovali, a podivné dohodě, kterou uzavřeli s „usměvavým mužem“, děsivým přízrakem, který člověku splní ta nejtajnější přání, ale žádá oplátkou nejvyšší cenu. Ollie příběh fascinuje. Následujícího dne vyráží na školní výlet na místní farmu, což je místo s vlastní děsivou historií. Tam narazí na hroby lidí, o kterých četla v knize. Je možné, že je příběh o usměvavém muži skutečný? Ollie nemá moc času na úvahy – po cestě zpět se autobus porouchá a uvízne na kraji lesa, z kterého stoupá mlha. Učitel se musí vydat zpět na farmu pro pomoc a děti tak zůstávají v houstnoucí mlze jen s podivným řidičem. Ten dětem naznačuje, že by měly z autobusu utéct, než se úplně setmí. Na Olliiných rozbitých digitálních hodinkách se navíc rozsvítí děsivá zpráva: BĚŽ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458873/big_zradne-mlhy-Ub9-458873.jpg 4.498

Malá místa 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Drobek

Small Spaces, 2018

Kniha Zrádné mlhy

menalinda
19. listopadu

Ráda čtu takové příběhy a ráda se u nich jako bojím.Určitě nejen pro větší děti,dospěláci si přijdou na své taky a možná víc jak děcka.

MonaR0se
18. listopadu

Knižky zo žánru middle-grade sú moja srdcová záležitosť. Avšak ešte nikdy som nečítala strašidelný middle-grade príbeh, takže Zrádné mlhy bola moja premiéra. A bolo to úplne skvelé. Naozaj, tento príbeh mi tak neskutočne sadol, že by som ho najradšej čítala stále dokola.

Zrádné mlhy je taký middle-grade horor, z ktorého bude mať nejedno dieťa zimomriavky na tele, no zároveň si prečíta krásny a dôležitý príbeh o priateľstve, vyrovnávaní sa so stratou, o ľudských hodnotách a správnych rozhodnutiach. Veľmi sa mi páčilo, ako realisticky autorka vykreslila pocity dieťaťa, ktoré sa vyrovnáva so stratou milovanej osoby a ktoré tak trochu stratilo chuť do života.

V podstate je to príbeh o tom, že nič a nikto nie je taký, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Navyše atmosféra celého príbehu je tak správne creepy (Halloween, školská exkurzia, kukuričné pole, strašiaci a boj o život), že pôsobila aj na mňa a to už mám dávno po tridsiatke. Okrem hororovej atmosféry obsahuje príbeh aj jemnú detektívnu zápletku.

Po pravde..., v poslednom čase som už tak trochu otrávená z toho, že snáď každá kniha ktorú začnem čítať je na pokračovanie, no táto kniha je jasná výnimka. V tomto prípade som dvojku potrebovala už minulý týždeň. Knižku jednoznačne odporúčam malým aj veľkým, verím, že si ju užijete rovnako ako ja.

Shaxx
15. listopadu

Příjemná hororově laděná jednohubka pro mladší čtenáře.
Jakékoli neživé předměty, které mají lidské vzezření, či přímo jsou humanoidním vyobrazením, například sochy, panenky, figuríny a podobné... fuj, tak to přesně mi nahání husinu.
Takže strašáci do zelí s obličejem a úsměvem od ucha k uchu do toho spadají taky, zejména po setmění a být na místě hlavních hrdinů, asi mě z toho klepne :)

nada3314
01. listopadu

Příběh na Halloween jak dělaný. Všechny knihy od autorky jsou skvělé, a ani tato není výjimkou. Hlavní hrdinka školačka Olivie je moc sympatická knihomolka a společně s jejími spolužáky zažijeme hororové dobrodružství se strašáky. Moc jsem si čtení užila.

Mucq.luck

Strašidelné fantasy nejsou úplně můj šálek kávy, ale uznávám, že tato byla moc dobrá. Ollie na mě působila jako cozy a aesthetic osůbka s milou povahou a odvážným duchem a i ostatní postavy se mi líbily. Příběh byl napínavý a dobře postavený. Ze mě super.

Pitbullka

Dobrý příběh, skvělá atmosféra. Vlastně mě ta atmosféra dost překvapila s ohledem na to, že jsou Zrádné mlhy příběh pro děti. Konec byl na mě trošku uspěchaný, ale jinak povedené a jsem zvědavá na pokračování. Ollie byla moc sympatická postava.

Jaehyun

Miluji Halloween takže za mě úžasná kniha!! Doporučuji!!

__.Veronica.__

Tak tahle knížka se četla jedním dechem! Vážně takhle dobrou horrorovku jsem už dlouho nečetla. Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout a za dva dny jsem jí měla přečtenou. Autorka opravdu umí nahodit horrorovou atmosféru a děj byl taky zajímavý. Nemám co dodat za mě super knížka.

PS: Jenom bych asi doporučila od vyššího věku než je 9 let, samotné je mi 14 a v devíti bych se z téhle knížky krčila ještě měsíc ve strachu pod peřinou :)