Mrtvé hlasy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ollie, Brian a Coco mají strašidelných zážitků po krk. Poté, co na podzim na školním výletě jen těsně unikli usměvavému muži a jeho zlověstným strašákům, se těší, že si užijí nějakou legraci. Lyžování na Jedlové hoře zní slibně, ale jejich nadšení se kvapem vytratí, když je sněhová bouře uvězní na chatě pouze s rodiči a záhadným lovcem duchů panem Volandem. Začnou se dít divné věci. Coco vidí přízraky a Ollie se zdají strašidelné sny o zmrzlých dívkách. Brian si je jistý, že když přijeli, stál vycpaný medvěd v hale na zadních – a nikoli na všech čtyřech jako teď. Jejich výprava za zábavou se rychle mění v další hrůzné setkání se záhrobím. Na Jedlové hoře sídlí duchové a jejich hlasy se domáhají pozornosti, naslouchat jim se ale nemusí vyplatit. V pokračování Zrádných mlh se Ollie, Coco a Brian musejí spolehnout na své přátelství a bystrou mysl, chtějí-li přežít další hrůzyplné dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485091/big_mrtve-hlasy-xr8-485091.jpg 4.540
Série:

Malá místa 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Drobek
Originální název:

Dead Voices, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Mrtvé hlasy

Šebestová3
09. srpna

Ani druhý díl série Malá místa nezklamal!

agatha2
03. srpna

Číst to jako dítě, to musí být zážitek! Skvělé duchařinky to byly! Moc hezky vykreslené hlavní postavy, atmosféra pěkně pomalu houstne a houstne, jednička je možná o něco více strašidelná, ale dvojka se zase odehrává v hotelu odříznutém sněhovou bouří od civilizace, což je mé oblíbené téma v knihách, takže i s dvojkou jsem spokojená. Touží -li Vaše děti po nějaké napínavé knize a chtějí se i trochu bát, zkuste ZRÁDNÉ MLHY i MRTVÉ HLASY.


Digiivca
27. června

Právě dočteno. Nedávno jsem měla oblíbenou autorku horor žánru Darcy Coates . Ale díky Katerine Arden a její Zrádné mlhy a teď právě dočtené Mrtée hlasy, mi přibyla další oblíbená spisovatelka hororů. Na to že je to určené pro mladistvé , tak mi to sem tam přišlo opravdu děsivé . Jedním slovem wau

alibaba72
22. června

Opět příjemné odpočinkové čtení :-)

FejKýý
16. června

Na tohle pokračování jsem se velice těšila protože kniha Zrádné mlhy mě velice bavila. Ale bohužel tenhle druhý díl se mi zdál o dost slabší. Druhá půlka knihy už mě ani moc nebavila a chtěla jsem konec. A když přišel, přišlo jedno velké zklamání jelikož byl úplně urychlený a měl snad jen tři strany. Doufám, že další díly budou podobné spíše Zrádným mlhám než této knize.

Lovana
09. června

Hned po přečtení Zrádných mlh jsem věděla, že v této sérii budu pokračovat a na další díl jsem se hodně těšila. A Mrtvé hlasy mě rozhodně nezklamaly, hrozně ráda jsem se opět setkala s našimi malými hrdiny, které už známe z prvního dílu. Byla jsem ráda, že v knize byl i Olliin táta a Coco máma.
Mě osobně přišly Mrtvé hlasy strašidelnější než Zrádné mlhy a líbila se mi opravdu mrazivá atmosféra, umocněná zimou, mrazem a sněhem... Naopak v Zrádných mlhách mi více sedlo zakončení příběhu, tady mi to přišlo trošku moc urychlené a docela složité, zvlášť když vezmu, pro jakou věkovou skupinu je tato série určena... Tady bych každopádně opět dodala, že knihu bych rozhodně nedávala číst osmiletým dětem... Jedině nějakým hodně nebojácným...
Celkově se mi knížka líbila hodně, něco za mě bylo lepší než v prvním díle, něco se mi naopak více líbilo v díle prvním, proto hodnocení zůstává stejné a já se už teď těším na pokračování.

Hodnocení 4*/5*

MonaR0se
03. června

Na druhé pokračovanie hororovej middle-grade série "Malá místa" som sa tešila takmer rok. Prvý diel (Zrádné mlhy) bol úplná pecka. Super príbeh, ktorý mal hĺbku aj morálny presah, no zároveň bol presiaknutý creepy atmosférou vhodnou nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

Mrtvé hlasy pokračujú v príbehu troch detí - Ollie, Coco a Briana, ktoré strašidelné (a trochu traumatické) dobrodružstvo z jednotky spojilo. Zatiaľ čo sa prvá kniha zameriavala na Ollie a jej vyrovnávanie sa so stratou najbližšieho človeka, druhá kniha sa zamerala na Coco, jej strach z rôznych činností, nízke sebavedomie a pocity osamelosti.

Creepy halloweensku atmosféru vystriedala zimná atmosféra - snehová víchrica, chata v horách, tmavé chodby, tajomné zrkadlá a duchovia. Samotný príbeh bol podľa mňa o niečo slabší ako jednotka, hlavný záporák sa dal odhadnúť pomerne skoro, takže žiadne prekvapivé zvraty sa nekonali.

Napriek tomu mala kniha opäť skvelú mrazivú atmosféru, perfektné opisy prostredia, dynamický dej, nechýbala jej čítavosť či posun jednotlivých charakterov. Takže za mňa veľká spokojnosť, túto sériu odporúčam všetkým vekovým kategóriám, pretože každý si z príbehu zoberie niečo svoje a navyše je to skvelá mrazivá jednohubka ideálna na dlhé večery. Teraz si musím len počkať na trojku (a dúfať, že tá sa tentoraz zameria na Briana).

terryaknihy
02. května

Zrádné mlhy daly laťku velmi vysoko :). Když jsem však začala číst Mrtvé hlasy, ylo to stejně nadupané! Stahoval se mi žaludek a měla jsem chlupy nahoře. Bohužel v průběhu čtení to místo eskalace mělo sestupný pád. Každopádně pořád to bylo milé a rychlé čtení, že jsem ráda, že jsem s knihou pár hodinek strávila. Všechny hlavní postavy mám moc ráda a ráda jsem se s nimi znovu potkala. Na další díl se těším a jsem zvědavá, čím nás autorka překvapí :).

1