Katka81 Katka81 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

To byla jízda. Žádné velké okecávání a rychle to odsýpalo. Od autora si určitě přečtu i něco dalšího.

20.03.2020 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Fakt hodně dobrá knížka. Četba hodně svižná a těšila jsem se, jak to bude pokračovat. Super byly zápisky z pohledu desetiletého kluka (už i proto, že mám malého syna :-) ). Autorka se fakt do dětské mysli umí vcítit (aspoň tedy myslím :-)), a proto by mě zajímala také knížka o Snížkovi.
Nejdřív mi přišlo šílené, že matka takto syna poslala k babičce, ale bylo vidět, že mu to, a také "výchova", že nemůže mít vše, hodně prospělo. Super byl i ucelený konec (na rozdíl od např.Hanišové, která také dobře píše, ale konec bývá otevřený a vlastně nevíte, jak to dopadlo a to Vám úplně zničí pocit z četby).

01.10.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Velmi čtivá a smutná kniha. Moje vlastně první seznámení s africkou literaturou a stylem života, ve kterém se promítají prvky moderní s prvky dávné kultury. Už proto byla velmi zajímavá a doporučuji k přečtení.

09.05.2019 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Velmi napínavá kniha, u které jsem se rozhodně nenudila a těšila jsem se, jak bude pokračovat. Sice trochu rychlý konec, ale doporučuji!

24.06.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Thriller, který se vymyká průměru. Četl se jedním dechem. Doporučuji a ihned čtu další díl trilogie.

13.04.2016 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přehlédla jsem, že je to knížka pro děti a mládež. Škoda, že jsem ji nečetla tak před 25 lety, to by tak odpovídala věku. Nyní musím konstatovat, že se sice četla hezky, ale bohužel byla naprosto o ničem.

07.06.2021 2 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Je to od autorky druhá kniha (první byla Velké maličkosti), kdy nám ukazuje odvrácenou až zvrácenou tvář USA, místy vám to rozum nebere, co je tam všechno možné.
Od Jodi jsem přečetla všechny knihy a ano, tato se mi líbila nejméně. Vůbec mi nesedl styl vyprávění od konce na začátek, ..nepamatovala jsem si, jak to na konci vlastně bylo :-)
..v každé větě byla až přehnaná snaha o emotivnost, která tak přetékala, že se zdála až nereálná. Za mě dost od zklamání, ale určitě se budu na další knížku těšit a doufat, že bude lepší.

20.07.2020 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Čtivá jednohubka. Jednu hvězdu ubírám za občasné vulgarismy, kterým nejsem příznivcem.

24.11.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Moje druhá knížka od autorky. Opět depresivní, opět s rozpačitým koncem (tentokrát jsem ani nepochopila, co tím autorka myslí), ze kterého nemám dobrý pocit a kazí to celkový pocit z knihy. Přesto se mi styl psaní líbí a přečtu si i Rekonstrukci.

19.09.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Opět vydařená, čtivá kniha od české autorky. Jedna z knih, o které ještě nějakou dobu budete přemýšlet a určitě jen tak nezapadne. Určitě to ale není žádné veselé čtení, je velmi depresivní a určitou dobu máte pocit, že hrdinka je stará paní nad hrobem, které zbývá pár let, aby to doklepala, ale tak to není a o to je to horší zjištění. Konec zajímavý, druhý díl by nebyl k zahození :-)

10.04.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Příběhy od Jodi mám prostě ráda. Je to moje oblíbená autorka. Sice se příběhy často odehrávají na stejném místě - v soudní síni, ale to neubírá na jejich čtivosti. Tato knížka patří do jejích top.

31.03.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je neskutečně čtivá a nepřestávám přemýšlet, jak mohla tuto cestu zvládnout, mě by ty puchýře zničily :-)

04.03.2019

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Za mně trochu zklamání. Kniha se dala přečíst a byla i trochu napínavá, ale žádný zážitek, který by stál za zapamatování. Už jsem chtěla, abych to rychle přečetla, mít to o pár stránek víc, asi bych to nedala. Více se mi líbí detektivky od Klevisové. Od této autorky si možná ještě nějakou přečtu, uvidím.

18.07.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Milá nenáročná hodně čtivá knížka jen tak do MHD.

08.08.2016 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl se mi líbil daleko více, než první.

14.06.2024 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Ke knize jsem se dostala také díky knize Divočina. Tato je oproti ní trochu více úsečná a nedovolila nám tolik pohlédnout "pod pokličku" autorky, což je škoda. Ale i tak, hezká kniha, díky níž jsem se mohla vrátit, alespoň v myšlenkách, 15 let zpátky, kdy jsem pobývala v USA 4 měsíce a prožila také svoji menší PCT :-)

28.05.2019 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tak je to u konce. Můžu říct, že po dlouhé době opravdu skvělý čtenářský zážitek. Nejvíce se mi líbil druhý díl. Ve čtvrtém díle mi vadila víceméně absence příběhu Lily a jejích pocitů. Jak to vlastně ona prožívala? Elena si přišla dost ublížená, pořád se litovala, přitom Lily musela zažívat úplné peklo a zničení života, brr. vůbec si to nedokážu představit. Nevím, jestli to autorka popisovala z vlastního života, přišlo mi, že ano, jinak by použila více autorské imaginace a příběh by skončil jinak. Takto vyšuměl do prázdna, tak jak to v životě často bývá.

14.12.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak tohle se mi líbilo. Dlouho jsem nečetla takto povedený horror, za který by se nemusel stydět ani Stephen King :-) Asi zkusím i další knihy autorky.

03.09.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavé téma, leč nezajímavě zpracované. Knihu jsem přečetla jen proto, že neměla mnoho stránek a vůbec mě do děje nevtáhla.

12.11.2017 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě velmi napínavá detektivka, spíše psychologická, dobře čtivá. Autorku jsem objevila náhodou a přečtu si i další díly série.

21.08.2017 5 z 5