Zůstaň se mnou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství. Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399924/zustan-se-mnou-hlv-399924.jpg 57
Orig. název:

Stay With Me (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zůstaň se mnou

Přidat komentář
KKlara
20. února

Nadherna knizka. Nepredvidatelny a velmi smutny pribeh. Krasny jazyk.

Phoe-be
13. února

Koupeno na letišti, anotace nebyla nezajímavá a kniha nestála moc. Přečteno na jeden zátah. Silný příběh ze země, jejíž kultura je pro běžného Evropana nepochopitelnou, záhadnou - o to víc výráží některé momenty dech o to silněji, o co vzdálenější je nám, Češkám, tamní koncept manželství, rodiny a mateřství. Určitě doporučuji.

Katerina_Bistz
13. února

Knížka se ke mě dostala v předtiskové podobě, v závalu dalších knih jsem ji předala dál a čekala na recenze... Byla jsem naprosto konsternovaná, jak silná slova se ke mě dostala zpátky! Mahulena Bočanová: "To je pro mě osobně naprosto zlomová kniha, úplně mě dostala!" Lejla Abassová: "Tak to jsem nečekala, že bude taková pecka." A nemusí to být ani známá jména - ohlasy z redakce mě tak nalákaly, že jsem se ještě včera, kdy vyšla, pustila do čtení - a jsem lapená taky! Perspektiva, kterou přináší autorka, je velmi jedinečná... Překvapivě výjimečné dílo.

Měňavka
13. února

Název knihy a anotace mne příliš nenalákaly. Nicméně, do čtení jsem se pustila a nelituji. Tohle tedy byla jízda. Velice čtivé, výborně poskládané do prolínajících se kapitol, plné zvratů a překvapení s psychologickým nádechem dramatu. Rozhodně doporučuji i pro fandy thrillerů - občas to bylo pěkně napínavé. Navíc velice chválím námět. Příběh je originální a klidně ho takto mohl někdo prožít.

klaraj093
11. února

Většinou čtu thrillery a detektivky, tuto knihu jsem si vzala jako novinku, která mě zaujala svou obálkou a anotací a jako oddechovku. Zaujal mě styl psaní a příběh. Občas mi to přišlo až moc nereálné, ale zároveň jsem věřila všemu co se v knize dělo. Přečetla jsem za dva dny. Kniha se mi líbila.