Zůstaň se mnou

Zůstaň se mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399924/bmid_zustan-se-mnou-hlv-399924.jpg 4 566 173

Yejide doufá v zázrak: že porodí dítě. Touží po něm její manžel. Touží po něm její tchyně. Yejide už vyzkoušela všechno – namáhavé svaté poutě, tance s proroky, modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet příběh odcizení, žárlivosti, zrady a zoufalství. Na pozadí společenských a politických zvratů, kterými v osmdesátých letech 20. století procházela Nigérie, vykresluje Ayobami Adebayová strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu i všepohlcujících mateřských pout. Román Zůstaň se mnou je příběhem o naší zoufalé snaze ochránit před zármutkem sebe i ty, které milujeme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Stay With Me , 2017

okeey
27.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelný příběh plný bolesti, smutku, zrady, ale také lásky, přátelství a naděje, odehrávající se v Nigérii. Mám ráda knihy tohoto typu, kde mohu alespoň trochu pohlédnout do života jiné kultury, naplněnou jinými zvyky, praktikami a zkušenostmi. Tohle byl velice hluboký příběh, který budu ještě dlouho vstřebávat. Kolik bolesti dokáže unést jeden člověk? To nikdo neví..

zuzana2599
27.03.2019 5 z 5

Překrásný román, silný, hluboký, plný citů a emocí ! Rozhodně je to jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. Neobyčejný příběh se odehrává v Nigérii, ve zcela odlišném kulturním prostředí. Vypráví o silné touze po mateřství, o síle mateřské lásky, je plný nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti. I navzdory kulturním odlišnostem je tento příběh velmi aktuální.
Přečtěte si román Zůstaň se mnou a nebudete litovat !! Doporučuji, úchvatná kniha !

Bella09
25.03.2019 5 z 5

Nádhera, úžasná kniha. Nejraději bych vůbec nepřestala číst. Pouze bolest očí a to, že jsem už na písmenka ani neviděla mě donutilo si od knihy na pár hodin, ve spánku odpočinout. Tato kniha nepotřebuje žádné zlaté a stříbrné pečetě aby se prodávala. Ta se bude prodávat sama. Moc se mi líbilo, že jsem se dozvěděla něco o životě v Nigérii. O samotném příběhu psát nemůžu, i pro mě je to velice bolestivé téma.

stju
12.03.2019 5 z 5

Příběh manželství Yejide a Akina začíná idylicky velkou láskou a zpočátku se nijak zvlášť neliší od vztahu v našich podmínkách. Jenže brzy přichází problém způsobený lží, se kterou Akin do vztahu vědomě vstupoval. Určitě se na jeho prožívání i řešení velkou měrou projevuje odlišná mentalita a kulturní zvyklosti všech zúčastněných, ale ani tak nedokážu pochopit Akinovu bezcitnost, lhaní a manipulaci. Naopak dost rozumím Yejidině touze po dítěti, i tomu, co všechno je ochotna pro její splnění podstoupit.
Hlavně však se mi strašně těžko četly pasáže, které popisují Yejidin smutek a beznaděj při ztrátě vymodlených dětí. Nedokážu si představit pocity matky, které pojmenuje rodina další dítě "Rotimi"-Zůstaň se mnou...
Autorka knihu napsala až tak působivě a přesvědčivě, že i po přečtení ve mně zůstávají pocity lítostí, smutku a nespravedlnosti.

moninanek
08.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha.....nemohla jsem se od ní odtrhnout, pořád jsem hltala další a další stránky. Bude to ve mě doznívat ještě dlouho. Hluboký příběh, doporučuji :)

Ivulka432
02.03.2019 5 z 5

Hluboký příběh o velké lásce, ztrátě vlastních dětí, zbabělosti, ale i odpuštění odehrávající se pro nás v naprosto exotickém prostředí Nigérie. Doporučuji.

PetraN17
27.02.2019 5 z 5

Úžasná knížka, ze života, jaký si jen velmi těžko dokážeme představit. Vykresleno poutavě a s citem. Velmi doporučuji

JanaDor
25.02.2019 5 z 5

Autorka skvěle vykreslila prostředí a postavy, které jsou velmi odlišné od našeho života. Ať je to od rodinných vztahů, kde se udržuje úcta dle postavení a ne zásluh. Nebo od chování dle tradicí až po povinosti. Skvěle popsala pocity smutku, beznaděje a ztráty. Přesto byla ke čtenáři shovívavá a v závěru nechala svítit paprsek naděje, který vykoukl po více než dvaceti letech. Autorka si vše hezky rozporcovala a překvapení mi dávkovala pěkně postupně. Již jsem očekávala, že nic není, jak na první pohled vypadá. Takže jsem se dočkala nejen skvělého příběhu v zajimavém prostředí, ale byla jsem stále v napětí, co bude dál.
Není to nic hororového, ale je to tak opravdové a ze života, že osudy hrdinů mě zasáhly přímo do srdce. Vřele doporučuji.

KKlara
20.02.2019 5 z 5

Nadherna knizka. Nepredvidatelny a velmi smutny pribeh. Krasny jazyk.

Phoe-be
13.02.2019 5 z 5

Koupeno na letišti, anotace nebyla nezajímavá a kniha nestála moc. Přečteno na jeden zátah. Silný příběh ze země, jejíž kultura je pro běžného Evropana nepochopitelnou, záhadnou - o to víc výráží některé momenty dech o to silněji, o co vzdálenější je nám, Češkám, tamní koncept manželství, rodiny a mateřství. Určitě doporučuji.

Katerina_Bistz
13.02.2019 5 z 5

Knížka se ke mě dostala v předtiskové podobě, v závalu dalších knih jsem ji předala dál a čekala na recenze... Byla jsem naprosto konsternovaná, jak silná slova se ke mě dostala zpátky! Mahulena Bočanová: "To je pro mě osobně naprosto zlomová kniha, úplně mě dostala!" Lejla Abassová: "Tak to jsem nečekala, že bude taková pecka." A nemusí to být ani známá jména - ohlasy z redakce mě tak nalákaly, že jsem se ještě včera, kdy vyšla, pustila do čtení - a jsem lapená taky! Perspektiva, kterou přináší autorka, je velmi jedinečná... Překvapivě výjimečné dílo.

Měňavka
13.02.2019 5 z 5

Název knihy a anotace mne příliš nenalákaly. Nicméně, do čtení jsem se pustila a nelituji. Tohle tedy byla jízda. Velice čtivé, výborně poskládané do prolínajících se kapitol, plné zvratů a překvapení s psychologickým nádechem dramatu. Rozhodně doporučuji i pro fandy thrillerů - občas to bylo pěkně napínavé. Navíc velice chválím námět. Příběh je originální a klidně ho takto mohl někdo prožít.

klaraj093
11.02.2019 5 z 5

Většinou čtu thrillery a detektivky, tuto knihu jsem si vzala jako novinku, která mě zaujala svou obálkou a anotací a jako oddechovku. Zaujal mě styl psaní a příběh. Občas mi to přišlo až moc nereálné, ale zároveň jsem věřila všemu co se v knize dělo. Přečetla jsem za dva dny. Kniha se mi líbila.