Katka2382 Online Katka2382 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

A tak to v té lidské společnosti fungovalo,funguje a bude fungovat do skonání světa.
Výborná nadčasová kniha kterou by měl číst každý.

28.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh,silná žena.Krásně napsaná kniha která se čte jedním dechem.Když si člověk uvědomí že je to ještě ke všemu podle skutečnosti,tak opravdu klobouk dolů před hlavní hrdinkou.Jen když si uvědomím kolik měla dětí.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tam kde je zášť,pocit nespravedlnosti a křivdy tam to vždy zavání průšvihem,krveprolitím či válkou.Lhostejno zda jde o jedince či národ.
A v případě války to vždy odnesou nevinní lidé.
Kniha je opravdu velmi čtivá a jeden se nestačí ani rozkoukat a už je konec.
Chtěla bych paní autorce moc poděkovat za krásné chvíle strávené s jejími knihami,těmi napsanými i těmi budoucími.
Tak teď si ještě počkat další rok na třetí díl.

01.02.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mé první setkání se tímto žánrem,vyloveno manželovi z knihovny.Krásná,čtivá a nadčasová kniha.Četla jsem ji jedním dechem a rozhodně ne jen jednou.

06.02.2018 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak ze začátku se mi kniha zdála dost chaotická a já si říkala šmankote co to je za slátaninu?
Alepak se to zlomilo a příběh dostal smysl.
A nejen smysl,ale i úžasný humor,nadhled a spoustu životních mouder.
Po přečtení ve vás zůstane takový krásný hřejivý pocit.

15.03.2023 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

No musím přiznat,že se mi do téhle knihy vůbec,ale vůbec nechtělo.Bála jsem si že se bude špatně číst,nebude to odsejpat a tak.Ale nemohla jsem se víc mýlit,děj utíká jak splašený a příběh se čte jedním dechem.
Co se týče obsahu je evidentní,že lidstvo prostě JE nepoučitelné a dějiny se neustále opakují.Hon na čarodějnice v 17.století,to samé ve 30.letech v Rusku,v 50.letech za železnou oponou v totalitních státech a v té samé době v Americe zase naopak probíhal hon na všechny kdo byli byť jen v podezření že jsou komunisté-není to paradox?
Tahle skvělá kniha se hodí na každou dobu.

"Zákony!Pod jejich zákony se schová každé lotrovství."
"Jak málo toho chtěl vědět Šalomoun!Kdyby byl raději svou moudrostí budoucím pokolením objasnil,proč občas na svět přichází taková tma,kdy se lidé bez rozumu navzájem vraždí,proč někdy nastávají doby,kdy i nejmoudřejší lidé nerozeznávají,co je spravedlivé a nespravedlivé,proč se někdy i čestní lidé klanějí vrahům a lupičům,považujíce je za dobrotince..."
"Tyranům a lotrům se vždycky žije dobře mezi hlupáky"
"A mezi zbabělci,musíte ještě dodat,příteli."

Když se to vezme kolem a kolem v podstatě jde mocným a vlivným lidem vždy jen o ten mamon,plný břich a touhu zůstat u koryta co nejdéle to jde.
A tak už to hold na tom lidském světě chodí a vždy bude.

07.05.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná a milá knížečka.
Každý z nás může něco změnit,stačí chtít a vytrvat.

26.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pěkné,čtivé,napínavé.Postupně se před námi otevírá celá tragédie.

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

No pane jo to byla ale nádhera.
První kniha nového roku a hned takový skvost.
Guzel si pohrává se slovy jako si řeka pohrává s kouskem dřeva a příbeh kolem vás plyne jako voda.
Na tak krásný a poetický jazyk jsem v knize už dlouho nenatrefila.
Teď tu přede mnou leží Zulejka a já tuším že ani u ní nebudu zklamaná.

A samozřejmě nemenší poděkování je pro pana Jakuba Šedivého za brilantní překlad.

04.01.2023 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je prostě česká klasika a patří k nám ať si říká kdo chce,co chce,to je prostě fakt.Já tu svou knížku dostala stylově od své babičky.Je to šestnácté vydání z roku 1940,jen je teda nově převázaná takže klame tělem.

21.05.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Asi jedna z mých nejčtenějších knih.Úžasná,vtipná a nadčasová.Takový lék proti trudomyslnosti.Film je taky super,hlavně diky dobrému výběru herců.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tuhle knížku už jsem si koupila před několika měsíci a v podstatě na ni zapomněla.Ale dneska ráno když jsem šornila v knihovničce co si vyberu na čtení mi padla do oka a o pár hodin později jsem ji s chutí dočetla.
O příběhu už tu bylo napsáno snad všechno co lze napsat.
Za sebe můžu říct jediné,že se tahle skvělá knížka zařadí mezi mé nejoblíbenější knihy.

12.03.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Čekala jsem trochu víc detektivky,ale kniha je spíš o lidských vztazích.Což mi teda vůbec nevadí.
Čte se to pěkně,děj letí jako splašený.

07.09.2022 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak konečně,konečně jsem se dostala k tomuto pokladu světové literatury.Řekla bych že tato kniha je nyní aktuálnější než kdy dřív.Zařadila bych ji jako povinnou četbu pro všechny,je to varovně zvednutý prst pro lidstvo a jakou dobu už.
Poslední věta z doslovu od pana Františka Novotného to výstižně shrnuje:
Bez vyspělé technologie se civilizace v nejhorším případě obejde,ale bez kultury ne,bez ní přestane být civilizací.

01.11.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Neskutečný příběh.
Neskutečný příběh pro nás,ale bohužel velmi skutečný a velmi reálný pro milióny žen na celém světě.Zejména pro ty v islámských zemích.
Kolik váží lidská bolest a kolik jí dokážou unést.
Prosím Alláha,Boha,Vesmír..... ať zmírní utrpení každé jedné z nich.

06.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu moc smutné čtení.
Ale je dobře,že se o tom píše a mluví.
Jsem zvědavá na dalši knihy paní Lednické.

23.11.2022 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

No tak tohle bylo fakt drsný,zhltla jsem to na jeden zátah.Koncentrované zlo a brutalita,jak se můžou někteří lidé takhle chovat k jiným lidským bytostem asi do nejdelší smrti nepochopím.A jen můžu doufat,že když selhala světská spravedlnost tak ta boží že je semele a to důkladně.
Tuhle útlou knihu bych z fleku zařadila mezi povinnou četbu,především pro sympatizanty a voliče KSČM.
Děkuji autorovi že tuhle knihu napsal a také děkuji za to,že takováto kniha vůbec může vyjít,že už se nemusíme bát zazpívat anglickou píseň nebo říct co si myslíme.
Naše nynější svoboda nebyla zadarmo a na to bychom nikdy neměli zapomenout.

01.12.2020 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Otevřít knihu Khaleda Hosseina je jako nasednout na kouzelný letající koberec a přesunout se do vzdálených exotickych zemí.
Nechat se obklopit jejich obyvateli,jejich kulturou,jejich jazykem,jejich problémy,jejich strachem a jejich přátelstvím.
Pak člověk otočí poslední stránku a jen kouká,že už je zase doma a krásnému příběhu je konec.

Je jen málo knih které se čtenáři vryjou tak hluboko do srdce a tato je jedna z nich.

V Afghánistánu je mnoho dětí,ale málo dětství........ .

16.12.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Přiznám se ze knihy Jojo Moyesové nejsou zrovna můj šálek čaje,ale na téhle knize jsem si fakt pošmákla.
Pěkné,čtivé a napínavé.

20.11.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Jooo tak to byla zase jízda.Taky bych řekla že spolu s prvním dílem se jedná o nejlepší kusy série.
Četla jsem je hned po sobě a tak teď čekat na další díl bude utrpení.
Paní Tichá je prostě jednička.

27.03.2022 5 z 5