katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Velmi dobře napsaný životopisný román o odvaze Josefa Hasila, spousta pro mě nových a zajímavých věcí, jen mi moc nesedl styl psaní v krátkých větách a přeskakování v ději. ale určitě knihu budu doporučovat známým.

26.06.2023 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

4.5* Výborná kniha, skvěle se čte, nádherné popisy přírody i povah lidí, kteří se do této divočiny dobrovolně přestěhovali. Chování otce otřesné, nechápu, že takovým to ty ženy tolerují, je to hnus. Půl hvězdy bych strhla za typický happy end, který byl dost předvídatelný.

22.06.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Jako první dílo autorky mě překvapil velmi dobrý styl psaní, skvělé vykreslení povahy hlavní hrdinky i ostatních postav. Příběh je sice předvidatelný, ale čtení mě velmi bavilo a knihu můžu jedině doporučit.

17.06.2023 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) Jako téměr vždy, kniha lepší než film. Není to typická romantika, konec je překvapivý tím, že Savanah s Johnem neskončí. Moc se mi v příběhu líbila linka s autisty a to jak se s tím po svém vyrovnával Johnův otec. Za mě oddechová kniha, která stojí za přečtení.

10.06.2023 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Absurdita války, stejně jako ve Švejkovi. Oproti Švejkovi je rozhodně čtivější, jednoduchý styl psaní, ale i tak kniha ke které se vracet nebudu, jednou stačilo. Některé pasáže byly pro mě nepochopitelné, např. když Natelyho děvka byla na Pianose z Říma dřív, než letadlo s vojáky a pak pokaždé věděla, kde Yossariana najít. Takových nonsensů je v knize na mě až přespříliš. Nicméně vystižení toho, že zbytečně umírají lidé ve válce, kterou vedou generálové a důstojníci, kteří se v klidu zavírají ve svých kancelářích, se autorovi velmi povedlo.

09.06.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha přečtená tzv. jedním dechem. Vlastně nevím, jestli si myslet, zda se jedná o pravdu, nebo smyšlenku, ale každopádně, kdo má rád mystifikace a hororové přiběhy si přijde na své...

07.06.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi nadčasový příběh, přesné vystihnutí podstaty totalitních režimů. Určitě všem doporučuji si přečíst, knihu jsem zvládla za pár hodin a na ponaučení a na pocity z ní asi budu chvíli myslet i po dočtení.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi čtivá kniha, výborná zápletka, skvělé myšlenky a nadčasový příběh. Právem kniha patří mezi světovou klasiku.

02.06.2023 5 z 5

Výborná kniha, děj rychle ubíhal. Kniha se mi rozhodně líbila více než film.

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Škoda, že autor nepokračoval ve vztahu Arthura s Fenchurch, jinak pohodová kniha, ale na první díl to nemá.

21.05.2023 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) James Herriot (p)

Skvělá kniha, která se čte sama. Děj rychle ubíhá a kniha je napsaná velmi příjemným stylem, u kterého člověk vypne a jen si užívá vtipné i smutné historky ze života venkovského veterináře. Určitě doporučuji všem a musím říct, že knihy mě baví mnohem více než seriál, ale i ten je taková oddechovka.

11.05.2023 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Oproti třetímu dílu super, ale na první dva nemá. Kniha se čte svižně, jsou zde i humorné pasáže, ale trochu tomu něco chybí.

11.05.2023 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Nejslabší díl série, děj trochu zmatený, občas jsem se neorientovala. Oproti prvním dvěma dílům i celkem nuda.

11.05.2023 3 z 5

Kniha o které vlastně nevím co napsat. Název hezký a to je vše. Nudné čtení, žádný vyrazný děj, hlavní hrdinka úplně mimo. Rozhodně kniha, ke které se vracet nebudu.

28.04.2023 1 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Výborná kniha o neuvěřitelném osudu jedné z českých doktorek, která měla odhodlání a neskutečnou odvahu.

28.04.2023 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Skvělý historický román, krásně vykreslená doba starého Říma a jeho obyvatel.

16.04.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Oddechová knížka, která se čte sama. Příběhy řidičů a zajímavosti o zemích Evropy jsou super kombinace. Určitě si přečtu od autora i další knihy.

02.04.2023 5 z 5

Mrtví na vinici Mrtví na vinici Milena Mathausová

Kniha se velmi dobře čte, super detektivka se zajímavou zápletkou, netradičním prostředím starých pražských vinic a strhujícím závěrem.

31.03.2023 5 z 5

Příběh lidské krutosti a toho, že touha po životě je velmi silná i za takových okolností...velmi smutný příběh

29.03.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tahle kniha vede člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Určitě doporučuji si ji přečíst, je velmi čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a celou dobu jsem fandila Noře, aby to nevzdala a vrátila se do svého původního života s tím, že si bude vážit i maličkostí. Recenze tentokrát nezklamaly a ke knize se časem určitě ráda vrátím.

29.03.2023 5 z 5