katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Líbilo se mi spojení originálu s českým překlad. U některých básniček jsem se opravdu od srdce zasmála a jde krásně vidět to slovní hračičkářství v obou jazycích.

11.01.2024 4 z 5

Antigone Antigone Sofoklés

Úzká knížečka, děj rychle ubíhá a konec je typický pro antickou tragédii. Za mě kniha s pár zajímavými myšlenkami, ale vracet se k ní už nebudu.

11.01.2024 3 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Poslední díl série, už teď mi vyprávění venkovského veterináře chybí, jeho povídky jsou skvělé, plné lásky ke zvířatům a k anglickému venkovu. Celou sérii jsem si zopakovala po několika letech a rozhodně nelituji, Herriot bude pro mě navždy srdcovka.

01.01.2024

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Taková oddechová romantika, konec lze celkem předpokládat, některé postavy na facku, ale hlavní dvě sestry Líza a Jane jsou celkem sympatické. Nicméně přečteno jako klasická literatura a už se ke knize vracet nebudu, jednou stačilo.

01.01.2024 4 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Další díl skvělého vypravěče Heriota. Láska ke zvířatům, pokora k přírodě a takový ten klidný venkovský život, to jsou přesně věci, které autor dokáže skvěle vystihnout s laskavostí a humorem.

20.12.2023 5 z 5

Začátek knihy je fajn, zábavný, ironický, ale druhou půlku už to taková jízda není...takový švédský Forest Gump, ale přece jen tomu něco chybí...

20.12.2023 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Výborná kniha, zejména konec je velmi svižný a ubíhá velmi rychle, film jsem neviděla, takže jsem uplně něvěděla do čeho jdu, ale vůbec to nebyla chyba zvolit tuto knihu. Opravdu napínavý příběh od začátku do konce, můžu jen doporučit.

08.11.2023 5 z 5

Zvěrolékař v povětří Zvěrolékař v povětří James Herriot (p)

Další skvělá kniha plná lásky ke zvířátům. Autor během výcviku na pilota vzpomíná na svůj běžný život, manželku a novorozeného syna. U těchto knih prostě člověk odpočívá a vypne a užívá si prostředí farem na anglickém venkově.

31.10.2023 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Jedna z mála výjimek, kdy se mi film líbí víc než kniha. Tím, jak je kniha krátká, tak děj je míň propracovaný a velmi uspěchaný, což ve filmu tak není. I když je film hodně odlišný, tak se každé kapitole života věnuje dost času, v knize je vše popsáno jen stručně, zamiloval se, rozvedl se, šel do války, do školy, do školky atd., vše otázka půl stránky, max stránky a ty detaily mi prostě chybí.

31.10.2023 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Neuvěřitelné, co vše lidi za války prožívali a dokázali přežít. Kniha ve mě zanechala mnoho emocí a pocitů, jako většina knih tohoto žánru. Od autorky je moje druhá kniha a opět se potvrdily její kvality, coby vypravěčky.

24.10.2023 5 z 5

Zvěrolékař v chomoutu Zvěrolékař v chomoutu James Herriot (p)

(SPOILER) Srdcovka prostě, laskavost a příjemná atmosféra knihy je opravdu odpočinek pro duši. Kniha končí odchodem Jamese do války, takže se už těším na čtení dalšího dílu, kde bude popisovat toto těžké období...

19.10.2023 5 z 5

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Velmi náročné čtení, zejména kvůli množství postav, ale rozhodně stálo za to si knihu přečíst. Zahrnuje spoustu filozofických otázek a příběh Pierra je opravdu inspirující, jak postupně přicházel na to, že peníze nejsou vše a nakonec, jak sám říkal byl třikrát bohatší a šťastnější.

16.10.2023 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásné pokračování série, chytne za srdce nejen pejskaře. Jednoduchý styl psaní, který velmi rychle utíká a jedná se opravdu o silný příběh a přesně vystihuje, jak nás psí parťáci chrání a pomáhají nám i v těch nejtěžších a psychicky vypjatých životních situacích.

07.08.2023 5 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Prostě Herriot je moje srdcovka, skvělé čtení plné lásky a oddanosti ke tvířatům. Příběhy smutné i radostné podané s laskavostí a humorem autorovi vlastní. Už se těším na další díl série...

04.08.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Není to vyloženě horor, trochu mrazivé a tajemné, ale spíš oddechovka s happyendem. Čte se to samo a člověk u toho vypne, na dovolenou u moře super čtení...

29.07.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

I když nejsem pravidelným čtenářem detektivek, tak musím uznat, že autor má skvělý styl psaní, velmi poutavé a napínavé čtení, které ubíhalo velmi rychle.

24.07.2023 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi čtivý styl psaní, ačkoliv na ne zrovna lehké téma. Na tohle by lidstvo nemělo nikdy zapomenout, v některých částech mi opravdu běhal mráz po zádech (např. hledání tetovaných pro potažení knih jejich kůží). Tohle přežít muselo být šílené a ani se nedivím, že se Brasse po osvobození už k fotoaparátu nedokázal vrátit...

09.07.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásně zpracovaná audiokniha, která je velmi dobře namluvená p. Trojanem. Příběh je velmi smutný, hlavně v místech, kde je popisováno chování některých lidí ke psům. Za mě, ale film lepší než kniha.

07.07.2023 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Lehké, jednoduché, motivační čtení, které připomíná základní myšlenky pozitivního myšlení a to jak dokáže ovlivnit nejen nás, ale i lidi kolem nás.

04.07.2023 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásné oddychové čtení vhodné pro všechny pejskaře.

29.06.2023 5 z 5