Zvěrolékař opět v jednom kole

Jamese Herriota jistě není třeba čtenářům představovat - jeho knihy plné optimismu, laskavého humoru a lásky k lidem i zvířatům si získaly srdce miliónů čtenářů po celém světě. Mnozí si také oblíbili Jamesova bývalého zaměstnavatele, přítele a nyní společníka Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra - neodolatelného Tristana, Jamesovu manželku Helenu a temperamentního synka Jimmyho, ke kterému brzy přibude sestřička Rosie. Druhá světová válka skončila a James se pomalu začíná vpravovat do strastí i slastí každodenního života, navrací se zpět do svého působiště v Darrowby, ke své rodině a přátelům, a samozřejmě k veterinární praxi - tolik namáhavé, tolik potřebné a zároveň vykonávané s nesmírnou láskou a péčí o vše živé a "čtyřnohé", o všechny ty velké a malé tvory i tvorečky, kteří nám lidem pomáhají, jsou nám k užitku, jsou našimi ochránci i našimi oblíbenci a přáteli. K naprosté dokonalosti už schází jen překrásná krajina anglického Yorkshiru - se svými zelenými pláněmi, klikatými cestami a průsmyky, kopci a údolími, ve kterých žijí a tvrdě pracují drsní a dobrosrdeční lidé, právě takoví, jako je kraj, v němž se narodili. ISBN 978-80-85837-16-2 (dotisk 2007)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31705/big_zverolekar-opet-v-jednom-kole-aCv-31705.png 4.7303

Zvěrolékař 7.

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata

Vydáno: , Ametyst

Lord god made them all, 1982

Kniha Zvěrolékař opět v jednom kole

Cajda

To jsou tak milé příběhy (teda většinou, občas jsou i smutné)!
Pěkně napsáno, příjemně se čte. Super oddechovka.

Martiiiik

Opět moc krásné příběhy :-) Tentokrát nejen z Yorkshiru, ale také z cest s chovnými zvířaty do Ruska nebo Istambulu a s tím spojenými občas úsměvnými příběhy.. ale někdy až nahánějícími strach.. jsem si jistá, že autor žil úžasně naplněný život.. a byl také velmi talentovaným vypravěčem.. :-) doporučuji všem všude okolo, každý příběh je velkým zážitkem :-)

borupet
05.10.2021

Pro nás veterináře je to příjemná oddechová klasika, knížky Jamese Herriota nás provázely celým studiem, povzbudily, pohladily, rozptýlily a daly sílu jít dál.

Sariega
24.06.2021

U tohoto dílu jsme už nevydržela dál číst, možná to bylo tím že někdy to bylo až moc zdlouhavé.

niki-chan
13.06.2021

Příběhy s dobrým i špatným koncem na pozadí anglického venkova. Místy trochu hůře čitelné, ale vesměs dobré. Celkově 3 a půl hvězdy.

yonda
04.05.2021

Určitě to není špatná kniha, ale mě prostě nezaujala. Přeci jen už je to staršího data.

mol378
26.04.2021

Všechny knihy tohoto autora mám doma již hodně let. Je to nutné. Když je mi blbě, jsem smutná, nebo naopak je vše v nejlepším pořádku a výborná nálada chce podpořit a něčím korunovat, když se chci nenápadně vytratit z reality, sáhnu po kterékoli z nich. Ach Sigfried, ach, Tristan, samotný James a jeho psi, farmáři v Yorkshiru, roztomilé postavy a postavičky všech velikostí, charakteristik a povah, no prostě _ kdyby jich nebylo, byl by život chudší a moc míň hezký!

BarboraZ
27.02.2021

Úžasná oddechová knížka, která mě neskutečně pobavila a místy i dojala. Líbily se mi i zápisky z cesty lodí do Ruska a letadlem do Istanbulu. Vřele doporučuji!