katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Výborná kniha s vtipnými příběhy ze života. Ebenův humor a životní nadhled je vážně super a vždy pobaví. Některé povídky byly opravdu milé, třeba ta o tom, jaké je to vozit v autě jezevčíka - 100 % pravda...

26.10.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jako kočičí člověk jsem za to velmi ráda. Povídky jsou krásné a některé z nich velmi dojemné. Nejvíce se mi líbila povídka Čekání na kocoura, protože v dnešním uspěchaném světě by jsme opravdu měli občas zvolnit. Ale i ostatní povídky byly super a příjemný večerní relax před spaním.

01.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Kniha se čte velmi dobře a rychle díky krátkým kapitolám, ale příběh je velmi předvídatelný, naivní a nereálný. Nicméně jako oddechovka na vypnutí proč ne. Místy se člověk i zasměje šílenostem, které Poppy/Doris dokáže vymyslet, nebo zmatlat.

01.10.2022 3 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Krásný příběh, dobře se čte, místy smutný a dojemný. Závěr byl pro mne celkem překvapivý.

28.09.2022 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Námět dobrý, ale zpracování a styl psaní mi neseděl. Dost se vleče, nedokázala jsem se začíst, natož dočíst do konce.

05.09.2022 2 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Edgar Allan Poe

Četla jsem v rámci povinné četby k maturitě. Některé povídky mě nebavily, ale některé jsou naprosto dokonalé, jako Jáma a kyvadlo, Vražda v ulici Morgue, Černý kocour, či Zlatý brouk. Autor umí skvěle vykreslit hororové prostředí, pocity strachu atd.

05.09.2022 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Otázka života, vesmíru a vůbec... sci-fi obvykle nečtu, ale tato kniha mě opravdu bavila, stejně jako film. Originální námět, skvělý humor, prostě oddechové čtení.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Povinná četba, která mě vážně bavila. Knihu jsem přelouskala během pár dnů. Dobře se čte, kniha obsahuje vtipné a smutné příběhy.

Láska má jméno Satan Láska má jméno Satan Aida Brumovská

Knihu jsem četla několikrát v dospívání a úplně jsem si ji tehdy zamilovala. Dnes už mě tolik nebaví, ale plný počet hvězd za vzpomínky.